Jump to content

Photo

Как се влиза в рутер.

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 07 December 2010 - 00:43

Та...въпроса ми е може ли да се влиза по някакъв начин в страницата на рутер през смартфон.
Имам нокия 5530 и с който и да е браузер за симбиан не мога да влезна в страницата на рутера.
Рутерът ми е TP link wr542 G.
I won't dance....da da dance with you ... My heart won't let my feet do things they shouldn't Публикувано изображение

#2 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18221 posts

Posted 07 December 2010 - 00:55

Пишеш IP-то на рутера като адрес в браузъра. В случая рутера ти е и gateway. T.e. 192.168.88.1 или 192.168.11.1 или каквото там е настроено да бъде.

* Изказаните мнения са на пишещия и не следва да се приемат за общовалидни и меродавни. Нека се подразбира "според мен" за да не се налага писането му отново и отново.

* prepBut nI vrbLike adjHungarian! qWhat's artThe adjBig nProblem? ::: SC2 Profile
* Методът проба-грешка е чудесен, ако искаш да откриеш нещо ново, непознато на човечеството до този момент... например топлата вода или електричеството.

#3 samkijot

samkijot

brannik

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6881 posts

Posted 07 December 2010 - 08:24

за tp-link рутерите адреса е 192.168.1.1
потребителското име и парола е admin

Edited by samkijot, 07 December 2010 - 08:32.

#4 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18236 posts

Posted 07 December 2010 - 13:31

Опитваш се да влезеш през телефона докато си вързан в домашното си Wi-Fi или докато си вързан в някоя външна мрежа?

tumblr_ly9914sG491qkpe2to1_250.gif

#5 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7960 posts

Posted 07 December 2010 - 13:41

Влез през компютър с жица и виж дали има опция и е разрешена, да може wireless клиентите да настройват рутера.

ASUS M2N-SLI-Deluxe | X2 5600+ / 2.8 GHz / 2MB | Zalman CNPS9500 | 8 GB SuperT DDR2/800 | WD 640GB Black + Seagate 500+320GB | ASUS EN9600GT SILENT | Dell E248WFP 1920x1200 | X-Fi Xtreme Music | ASUS 22B2S | A4 KV-300H | A4 V-track F3 | CMStorm Speed RX M | Case ASUS | Fortron 400PNF | UPS ARTronic Online 1kVA LCD || Windows 7 Enterprise SP1 x64, (24/7)

#6 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 09 December 2010 - 02:14

Опитвам се от телефона да влезна в рутера ми докъто телефона е вързан през wi-fi но не става. Дава ми invalid server name. Влизам си в рутера през компа без проблем, но искам да го мога и през тела. През Wi-Fi уж е разрешено влизането, става от лаптоп. Пробвах и с samsung Omnia D900 ама и от там не става. Прерових рутера за опций но не намерих нищо :(

П.П. рутерът е свързан към настолен комп. Но идеята ми е като седне брат ми нета да си прави майтап с него :laughing:

Edited by Kobrata, 09 December 2010 - 02:16.

I won't dance....da da dance with you ... My heart won't let my feet do things they shouldn't Публикувано изображение

#7 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18221 posts

Posted 09 December 2010 - 02:43

Малко не се разбра какво става и какво правиш. През лаптопа през WiFi-то ли влизаш и как? Ако е през браузъра би трябвало да няма разлика и да отвориш същия адрес и през телефона. Стига телефона ти да може да браузва всичко

* Изказаните мнения са на пишещия и не следва да се приемат за общовалидни и меродавни. Нека се подразбира "според мен" за да не се налага писането му отново и отново.

* prepBut nI vrbLike adjHungarian! qWhat's artThe adjBig nProblem? ::: SC2 Profile
* Методът проба-грешка е чудесен, ако искаш да откриеш нещо ново, непознато на човечеството до този момент... например топлата вода или електричеството.

#8 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 09 December 2010 - 08:53

Браузъра на телефона е Defaut-a на нокия S60v5 и абсолютно всичко ми отваря дори и клипчета от Vbox7.
През лаптоп влизам с 192.168.1.1 и съответно username и password.
През телефона не мога да влезна там обаче. Като напиша 192.168.1.1 ми дава invalid server name.

(нямам лаптоп вкъщи, просто взех 1 за проба)

ПП >> теди имам нет на телефона мога да си браузвам, но не мога да влезна в самата страница за управление на настройките на рутера през телефона :D

Edited by Kobrata, 09 December 2010 - 12:51.

#9 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7960 posts

Posted 09 December 2010 - 10:38

Виж дали си настроил правилно телефона да се свързва с твоята мрежа, а не с някоя съседска или тази на мобилния оператор. Често стават засечки от тоя род.
И виж рутера дали е настроен да пуска и "G" сигнал, да не е само на N. Ако всичко това е направено, виж и криптирането и защитата, пробвай само на WEP ако е на WPA(2). Може телефона да не поддържа някоя от по-адванцед защитите като AES/ WPA2...

Edited by tedy, 09 December 2010 - 10:39.

ASUS M2N-SLI-Deluxe | X2 5600+ / 2.8 GHz / 2MB | Zalman CNPS9500 | 8 GB SuperT DDR2/800 | WD 640GB Black + Seagate 500+320GB | ASUS EN9600GT SILENT | Dell E248WFP 1920x1200 | X-Fi Xtreme Music | ASUS 22B2S | A4 KV-300H | A4 V-track F3 | CMStorm Speed RX M | Case ASUS | Fortron 400PNF | UPS ARTronic Online 1kVA LCD || Windows 7 Enterprise SP1 x64, (24/7)

#10 shtaiga

shtaiga

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1451 posts

Posted 10 December 2010 - 00:41

a slagash li http:// ili https:// pred 192...... i s opera mini probva li

Edited by shtaiga, 10 December 2010 - 01:00.

Posted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image

#11 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 10 December 2010 - 02:02

Слагам :)

Ама това което не слагам е "/" накрая.
Реши се проблема :D
вече мога да спирам нета когато си поискам през тела :) Мерси момчета :)

#12 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18221 posts

Posted 10 December 2010 - 02:09

Ама това което не слагам е "/" накрая.

.... TP Link .... :)

Не трябваше да му пука ама...

#13 Kobrata

Kobrata

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Posted 10 December 2010 - 03:12

По скоро може би проблема е в телефоните.
На компа като напишеш само http://192.168.1.1 сам накрая си добавя "/" ... ко да се прави :D

А колкото до тп-линк бих казал че са си свършили работата при това рутерче. Откакто го настройх (пред около 7-8 месеца не е мръднал.

Edited by Kobrata, 10 December 2010 - 03:13.

#14 Gyumishev

Gyumishev

Ботевист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 816 posts

Posted 03 January 2011 - 20:58

А и аз имам един ъвпрос по темата.Ползвам рутър D-LINK-524 влизах без проблем в настройките на рутера обаче преди време реших да му сменя юзърнейма и паролата.И сега ги забравих!!! :bgrin: :confused :huh: Та въпроса ми е могали да влезна по някакъв начин?!Много съм прост признавам си! :cry :sick
Публикувано изображение

#15 alchemy

alchemy

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2757 posts

Posted 03 January 2011 - 21:21

А и аз имам един ъвпрос по темата.Ползвам рутър D-LINK-524 влизах без проблем в настройките на рутера обаче преди време реших да му сменя юзърнейма и паролата.И сега ги забравих!!! :bgrin: :confused :huh: Та въпроса ми е могали да влезна по някакъв начин?!...

Единствения лесен начин е ресетване на рутера от бутончето. Остава да си го настроиш наново, да направиш бекъп на настройките във файл и си готов за следващ ресет поради... да речем забравена парола ;).

...тия работи дет аз не ги знам никой не ги знае, щото аз знам всичко. така твърдят другите, не аз, щото съм и скромен, колкото съм и хубав.

Ходенето всъщност е поредица овладени падания напред.

#16 Gyumishev

Gyumishev

Ботевист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 816 posts

Posted 03 January 2011 - 22:03

Единствения лесен начин е ресетване на рутера от бутончето. Остава да си го настроиш наново, да направиш бекъп на настройките във файл и си готов за следващ ресет поради... да речем забравена парола ;).

Да ама от бутончето не става.Пробвах го десетки пъти!!Даже махнах капаците на рутера да го натисна отвътре,понеже е една малка дупчица!!Явно бутончето не работи. :unsure:
Публикувано изображение

#17 djadomraz

djadomraz

Templar++

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18221 posts

Posted 03 January 2011 - 22:08

А ръководството прочете ли? Примерно че бутончето трябва да бъде натиснато при включването на рутера в тока и пък да го държиш така в продължение на 15 секунди. За различните рутери ресетването е по различен начин. Не може да не работи просто не го правиш правилно

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users