Jump to content

Photo

Относно 3D филмите

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 sine0chko

sine0chko

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts

Posted 05 January 2010 - 13:56

Здравейте наскоро се сдобих с новия 3д модел на ACER. в лаптопа има вградени 5-6 трейларчета + 5-6 снимки всички са 3д и се гледат с очилата перфектно като на кино. Самоче като сваля 3д филм или картини пускам ги през съответната програма и си вървят обикновенно като нормални филми не като 3д.... (пробвах с аватар, ледена епоха, шрек и още доста )
Някой знае ли къде е проблема и ако може да ми даде линк с 3д филми и 3д картини ще съм много благодарен. Мерси предварително Поздрави :)
Club Alfa Romeo BULGARIA

#2 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18604 posts

Posted 05 January 2010 - 14:03

Как изглеждат филмите, които вървяха с лаптопа ти ако ги гледаш без очила? Размазани или с червени и сини контури?

Технологиите за получаване на 3D са няколко и нищо чудно това, което си свалил да не съвпада с начина по който работи лаптопа.

tumblr_ly9914sG491qkpe2to1_250.gif

#3 danio

danio

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1590 posts

Posted 05 January 2010 - 14:39

Здравейте наскоро се сдобих с новия 3д модел на ACER. в лаптопа има вградени 5-6 трейларчета + 5-6 снимки всички са 3д и се гледат с очилата перфектно като на кино. Самоче като сваля 3д филм или картини пускам ги през съответната програма и си вървят обикновенно като нормални филми не като 3д.... (пробвах с аватар, ледена епоха, шрек и още доста )
Някой знае ли къде е проблема и ако може да ми даде линк с 3д филми и 3д картини ще съм много благодарен. Мерси предварително Поздрави :)

Значи 1во аватар и ледена епоха май не са излезнали на 3Д а са само обикновенни филми.Ако самия филм не е 3Д няма как да искаш да се гледа по различно от обикновен филм.Пробва final destination и кървавия свети валентин на 3D има ги в замунда

http://zamunda.net/d...s.php?id=202464

http://zamunda.net/d...s.php?id=182786
http://crane-bg.com/ Производител на фотоволтаични модули, панели и фотоволтаични системи и приложения

#4 sine0chko

sine0chko

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts

Posted 05 January 2010 - 15:24

Как изглеждат филмите, които вървяха с лаптопа ти ако ги гледаш без очила? Размазани или с червени и сини контури?

Технологиите за получаване на 3D са няколко и нищо чудно това, което си свалил да не съвпада с начина по който работи лаптопа.

ами някой от фимите, клиповете и снимките който свалих и дори бяха от сайтове само за 3д , някой бяха червено сини и нищо не се вижда хубаво а другите уж 3д са си обикновенни . докато вградените в лаптопа трейлари и снимки са найстина 3д и се вижда перфектно.
а до колкото тези филми от замунда който дадохте и тях свалих и те се гледат като нормални а не размазани.
вградените в лаптопа без очила като ги гледам са леко размазани и като ги сложа тогава започват да изкачат от екрана :) поздрави
Club Alfa Romeo BULGARIA

#5 danio

danio

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1590 posts

Posted 05 January 2010 - 16:08

ами някой от фимите, клиповете и снимките който свалих и дори бяха от сайтове само за 3д , някой бяха червено сини и нищо не се вижда хубаво а другите уж 3д са си обикновенни . докато вградените в лаптопа трейлари и снимки са найстина 3д и се вижда перфектно.
а до колкото тези филми от замунда който дадохте и тях свалих и те се гледат като нормални а не размазани.
вградените в лаптопа без очила като ги гледам са леко размазани и като ги сложа тогава започват да изкачат от екрана :) поздрави

няма как да се гледат нормални :blink:

http://img.zamunda.n...tination3d1.jpg

Аз ги гледам на обикновен монитор с 3Д очила и изскачат от екрана въпреки че очилата не са от най хубавите.Не каза какви са ти очилата-трябва да са червено-зелени(циан)
http://crane-bg.com/ Производител на фотоволтаични модули, панели и фотоволтаични системи и приложения

#6 Vetim

Vetim

VoOoDoOO

• WRZRU Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1820 posts

Posted 05 January 2010 - 16:20

Как се използва TriDef

За да се възползвате от триизмерната функционалност, трябва да стартирате TriDef софтуера. Това става с двоен клик върху иконката му на десктопа (на снимката), предварително поставена с Windows 7 инсталацията. Ще се отвори прозорец на цял екран, в който ще видите нагледно как трябва да поставите монитора и очилата си, за да виждате 3D картината най-добре. В помощ за това начинание са изобразени няколко рози – когато започнат да ”стърчат” от дисплея и решите, че спокойно може да си наберете букет от тях, значи сте готови.
Натискате бутона ”Continue” и пред вас се появява TriDef менюто, което ви дава възможност за избор между ”3D видео”, ”3D снимки” и ”3D игри”. Има по няколко предварително качени файла в първите две категории, заснети със специална апаратура. Най-приятното е, че освен тях може да разглеждате и собствени снимки и клипове, които в реално време се конвертират в три измерения. Начинът за това е елементарен – изображението отново се разделя на две, за лявото око се прави лява перспектива, а за дясното – дясна. Изглежда малко по-разместено от оригиналните, но създава чувство за обем. Чрез TriDef Media Player може да гледате и всичките си филми и клипове в 3D, макар при тях разликата да не е голяма, освен ако по принцип не са триизмерни (като Шрек, Облачно с кюфтета, Ловен Сезон, Полярен Експрес и т.н.).
Най-уникалната функция на TriDef обаче е последната – 3D игрите. Специален софтуер, поддържащ импортирането и използването на профили за всяка игра, генерира 3D изображение в дълга редица от известни видеоигри. Сред тях са Battlefield, Crysis, DiRT, Call of Duty: Modern Warfare, Grand Theft Auto 4, Half Life 2, F.E.A.R. 2, Pro Evolution Soccer 2009, The Sims 2, Need For Speed: ProStreet, Need For Speed: Shift, Need For Speed: Carbon, Tomb Raider, Red Alert 3, World of Worcraft и още много много други. Идеята тук е, че с излизането на новите игри ще се появяват още много профили, които винаги може да прикачите към TriDef.

Подчертаното разбирай, че филмите са си жив ташак :)

Edited by Vetim, 05 January 2010 - 16:21.

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят."

#7 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18604 posts

Posted 05 January 2010 - 16:37

няма как да се гледат нормални :blink:

http://img.zamunda.n...tination3d1.jpg

Аз ги гледам на обикновен монитор с 3Д очила и изскачат от екрана въпреки че очилата не са от най хубавите.Не каза какви са ти очилата-трябва да са червено-зелени(циан)

Неговите не са такива. Лаптопа обработва 3Д изображение по различен начин. Затова го попитах в началото.

В крайна сметка, трябва да видиш какво пише в упътването на компютъра. Там трябва да е споменато по какъв начин да се пускат филми, снимки и игри, за да станат 3Д.

#8 golemiqchep

golemiqchep

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 46 posts

Posted 20 October 2011 - 10:07

Здравейте! И аз имам въпрос относно гледане на 3д филми. Купих си LG 3d Cinema 42 inch. телевизор и съм го вързал към компа. Какви ли не филми уж 3д свалих и неможе да се подкара 3д =то. Излиза на екрана два еднакви образ и това е. Попитах този в магазина и той ми показа цхе като натиснеш на дистанционното 3д бутона има няколко опции които фактически правят 3д изображението = ляво/дясно, горе и ала бала, само че аз като ги стартирам през компа никоия от тези функции в телевизора не са ми активни. Имам очила които приличат на сланцхеви смисал с тъмни стъкла са и никви копчета нещо да се пуска. Ако някой може да помогне да изгледам поне един 3д филм ще му бъда изключително признателен/
tova e zashtoto nqmashe drugi svobni useri

#9 Triti

Triti

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 582 posts

Posted 20 October 2011 - 15:22

golemiqchep ( :blink: ), виж тук: http://www.manualowl...50/Manual/78409
и тук: http://www.turuta.md/SMODE/42PW350.pdf
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain

#10 golemiqchep

golemiqchep

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 46 posts

Posted 20 October 2011 - 17:09

golemiqchep ( :blink: ), виж тук: http://www.manualowl...50/Manual/78409
и тук: http://www.turuta.md/SMODE/42PW350.pdf

Приятелю немога да разбера какво ми помага това. Аз имам подобни книжки в които всичко съм направил??????

#11 golemiqchep

golemiqchep

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 46 posts

Posted 22 October 2011 - 20:11

Haide nqkoi nqma li da okaje sadeistvie na edin neprosveten chovechec!!!

#12 mladenski76

mladenski76

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1244 posts

Posted 15 March 2012 - 13:58

Здравейте, купих си 3D телевизор SAMSUNG SMART LED и тн. със активни очила пробвах да пусна 3D филм (хари потър) празе компютъра с помощана деймънд тулс и с специален плеър кото беше даден в линк под филма, но ми дава екрана разделен на две разместени или по хоризонтал или по вертикал и като сложа очилата става някъква боза, това от видеокартата ли е или от HDMI кабела или пък от настройки, ако някой е срещал такъв проблем да пише ще съм благодарен.

PS. видеокартата ми е Geforce 9500GT с HDMI а кабела незнам коя версия е.

#13 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18604 posts

Posted 15 March 2012 - 14:52

От настройките на плейъра ти е това. 3Д се постига по няколко начина. С разделен на 2 екран е един от тях.

#14 mladenski76

mladenski76

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1244 posts

Posted 16 March 2012 - 08:25

От настройките на плейъра ти е това. 3Д се постига по няколко начина. С разделен на 2 екран е един от тях.

Благодаря колега, това го установих снощи. има различни 3D филми и за тези със синьо-червен силует ми трябват други очила с тези активните не може да се гледат. Та сега ще си купя и от тях.
Поздрави

Edited by mladenski76, 16 March 2012 - 08:27.

#15 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18604 posts

Posted 16 March 2012 - 10:00

Няма никаква файда от 3Д-то на телевизора ти ако ще гледаш тия със синьо-червения силует. Тези могат да се гледат и на нормален екран с подходящите очила.

#16 mladenski76

mladenski76

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1244 posts

Posted 17 March 2012 - 10:39

Няма никаква файда от 3Д-то на телевизора ти ако ще гледаш тия със синьо-червения силует. Тези могат да се гледат и на нормален екран с подходящите очила.

Прав си, и това го разбрах ама късно. Само се набутах 30лв за три чифта очила, нищо де, малката ще гледа с тях на стария SAMSUNG 32" от тези филми.
Поздрави.

#17 w00x

w00x

the rain on your parade

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 18604 posts

Posted 17 March 2012 - 14:28

Ама защо пишеш в тоя форум тогава и бързаш преди да прочетеш отговорите? :D

#18 mladenski76

mladenski76

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1244 posts

Posted 20 March 2012 - 10:06

а де и аз това се чудя. вчера писъх в друг форум за проблем с 3D от компа дали е заради видеокартата. и следобед минах и си купих една за 180лв Sapphire radeon HD6670 1GB GDDR5 смених старата и всичко тръгна. Тази сутрин прочетох отговор че трябвалол допълнителен драйвър за старата карта и щяло да тръгне. Ама на вече съм с нова и по лек с 270лв. че и захранването трябваше да се смени с по-мощно заради новата карта. Нищо де сега ще я пусна за продаване и готово.
Май трябва да съм малко по търпелив.
Поздрави

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users