Jump to content

Photo

Инсталация на Windows XP - SATA drivers?

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 trib

trib

Член

• Members
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 01 December 2008 - 14:23

Здравейте,

Взех си лаптоп без ОС...Свалих си Windows XP...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и се появи син екран. Разбрах, че трябвало някакви SATA неща...

Свалих си SATA drivers от HP.com, свалих си nLite, интегрирах драйвърите в инсталацията и записах ново CD...
...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и ... Windows се инсталира (в онази част където отброява колко минути остават)
След това се рестарира компютъра... и пак син екран...а трябваше да се зареди онази част от инсталацията където само си избирам името натискам Next и тръгва...

Та някой има ли идея как така инсталацията върви (т.е. Уиндоус засича харда) а после - нищо?

Благодаря ви за отделеното време.

#2 бат Ицо

бат Ицо

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3663 posts

Posted 01 December 2008 - 14:39

По трякерите е пълно с експи сп3 с интегрирани всички драйвери. Аз ползвам едно бутващо двд от Арена изтеглено и досега не съм имал проблем. Бих ти дал линк, но трябва да го търся, предполагам ще можеш да го намериш сам. нещо беше Виста стайл... САТА интегрейтед
Posted Image
Недей да спориш с глупака, първо ще те свали до неговото ниво, а после ще те бие с опита си!
Човек вижда, колкото знае и познава само ония, които му носят страдания
Човек се учи докато е прост.

#3 trib

trib

Член

• Members
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 01 December 2008 - 14:49

Благодаря за предложението, но все пак проблемът ми има ли логическо обяснение и fix?

#4 magdanoz4o

magdanoz4o

Мерудия

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3403 posts

Posted 01 December 2008 - 15:23

Благодаря за предложението, но все пак проблемът ми има ли логическо обяснение и fix?

Скоро имах подобен проблем с нов лаптоп.Единственото нещо,което тръгна беше Виста 64.Просто всичко което се продава е за препоръчително използване с Виста.

"-И утре е ден" - казала еднодневката.....

#5 бат Ицо

бат Ицо

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3663 posts

Posted 01 December 2008 - 20:32

Скоро имах подобен проблем с нов лаптоп.Единственото нещо,което тръгна беше Виста 64.Просто всичко което се продава е за препоръчително използване с Виста.

Да бе да :lol:

Логическото обяснение е в релийза на ХР който ползваш
Posted Image
Недей да спориш с глупака, първо ще те свали до неговото ниво, а после ще те бие с опита си!

#6 trib

trib

Член

• Members
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 02 December 2008 - 00:50

в крайна сметка инсталирах Виста...

#7 бат Ицо

бат Ицо

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3663 posts

Posted 02 December 2008 - 10:02

в крайна сметка инсталирах Виста...

Това не означава, че не може да му се инсталира друга ОС.
Posted Image

#8 jijo99

jijo99

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 171 posts

Posted 05 December 2008 - 17:48

пипва се в BIOS една отметка и слагаш каквато искаш ОС

#9 koko81

koko81

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 125 posts

Posted 11 December 2008 - 12:36

Ако все пак искаш да си на XP намери ме в skype и ще ти кажа как става работата
GSM: 0898776936 Skype: kokito81

#10 dravko

dravko

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 433 posts

Posted 13 December 2008 - 09:46

Здравейте,

Взех си лаптоп без ОС...Свалих си Windows XP...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и се появи син екран. Разбрах, че трябвало някакви SATA неща...

Свалих си SATA drivers от HP.com, свалих си nLite, интегрирах драйвърите в инсталацията и записах ново CD...
...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и ... Windows се инсталира (в онази част където отброява колко минути остават)
След това се рестарира компютъра... и пак син екран...а трябваше да се зареди онази част от инсталацията където само си избирам името натискам Next и тръгва...

Та някой има ли идея как така инсталацията върви (т.е. Уиндоус засича харда) а после - нищо?

Благодаря ви за отделеното време.

Макар вече за теб да е късно (вече си с Виста) аз залагам на проблем в драйверите, които си интегрирал - просто не са най-новите. Имал съм точно такъв проблем и след интергиране на ПОСЛЕДНИТЕ драйвери от сайта на ИНТЕЛ нещата се оправиха. Можеш само за проба да направиш един малък диск и без да махаш вистата да пробваш дали ще да е от това...

#11 fiko_pld

fiko_pld

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 861 posts

Posted 13 December 2008 - 12:20

Има три вариянта:

1. На преднишното ми дъно ASROCK имаше в БИОС опция HDD Mode - възможности SATA и IDE - избираш IDE и отново си го познава инсталацията

2.Влизаш в сайта на производителя на дъното ,намираш точния модел и там би трябвало да има такива драйвъри ,които се слагат в дискетa и във Флопито. И още в началното зареждане на инсталацията се натиска F6 да зареди ,но би трябвало да има обяснение как да се позват в архива като го свалиш.

3. Има моднати версий на ХР в който има вградени драйвъри ,Windows XP Nlite мисля ,че беше ,но ако бъркам нека някой ме поправи.

С първите два вариятна съм си решавал проблема ,а с трети съм чел ,че също доста хора са си решили проблема. Успех
Skype - fikoo_pld
E-mail - fik000@hotmail.bg
GSM - 0896884626

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users