Jump to content

Photo

Много бърз конвертор за филми

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 05 February 2004 - 21:37

В Дата.бг видях много интересна тема за конвертиране на филми от
Avi в VCD.Там обесняват,че един филм се прави за 30-45 минути.
Мисля,че е доста добре за конертор. Ако има интерес мога да я кача. :punk
Моля Модераторите когато сбъркам нещо да ми казват какво вместо да ми трият постовете. Как да се поправя без да зная къде съм сбъркал
Задавай глупави въпроси, не прави глупави грешки.

#2 zmeikov

zmeikov

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 429 posts

Posted 05 February 2004 - 21:38

Дай да я видим!
Cedar Point 2004 STAFFPosted Image
AMD Athlon XP Barton 2500+ (1833)
Soltek KT 600-R SATA RAID, 512 MB 400 MHz DDR RAM
160 GB Seagate Baracuda 7200.7 8Mb SATA
ATI Radon 9800XT 128MB DDR TVOut, 21” CRT монитор DELL P1130
DVD-RW LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4081B, CD-RW Teac CD-W540E 40x12x48

#3 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 05 February 2004 - 21:58

Тук слагам линк да видиш за какво става дума.
http://www.data.bg/f...e5819dc1f2de5ad
Моля Модераторите когато сбъркам нещо да ми казват какво вместо да ми трият постовете. Как да се поправя без да зная къде съм сбъркал

#4 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 08 February 2004 - 09:55

Някой пробвалия дайте мнение да ли сте доволни? :sick

#5 DDL

DDL

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 08 February 2004 - 12:14

Basi,svalqm go s 10KB/s.Mnogo burzo,a? :wir :wacko:

#6 dinko

dinko

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 539 posts

Posted 08 February 2004 - 12:45

a ima li braz konvertor ot dvd kam avi

#7 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 08 February 2004 - 12:54

Basi,svalqm go s 10KB/s.Mnogo burzo,a? :wir  :wacko:

Кажи как работиш снего,какви настройки ползваш? :punk

#8 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 08 February 2004 - 12:57

Има но не знам колко е бърз.
http://warez.ru:8083...ideoConvert.zip. :punk
http://warez.ru:8083...pgvideoconvert3[1].4.patch.zip

Edited by mafiot, 08 February 2004 - 12:58.

#9 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3605 posts

Posted 09 February 2004 - 02:54

mafiot: Така, аз си го сложих, прочетох всичко в датата и реших и да пробвам какво стана. Използвам MainConcept MPEG Encoder и ffdshow - настойките са главно в ffdshow - за да може да се появят (вградят) и субтитрите.
В ffdshow - Configuration - Codecs всичко съм го направил - libavcodec, за да се качат субтитрите от ffdshow трабва да ползва неговия видео кодек -libаvcodec. Другата настройка е тази, че съм активирал прозореца на Субтитрите и съм им нагласил размера. Филма ми го рипна за 19 минути SVCD.
Качеството е добро и наистина спестява много време. Иначе другият варият за бързо енкодване, който аз използвах бе с TMPGEnc и отново ffdshow - пак на базата на DirectShow-а се вграждаха субовете с ffdshow. При този вариант обаче енкодвах за около 1 час. Качеството беше почти същото.
Благодаря ти за линка, защото наистина ще ми е от полза! ;)

dinko: Мога да ти предложа два варианта, но не са бързи, защото просто за сега, все още няма по - бълз начин за Рипване от ДВД в АВИ.
1. ImTOO DVD Ripper v1.0.9 build 921
2. SuperDVDRipper 1.7
и с двете съм работил безпроблемно.

Edited by TAZ, 09 February 2004 - 03:02.

"Maybe our books will have a chapter shared…"
I can't sleep without your breathing and I can't breathe each time you're leaving.

#10 biolander

biolander

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 09 February 2004 - 09:04

TAZ, на каква машина го пробва, защото тези резултати направо ме шашкат. май ми е време за разговор с шефа за пореден упгрейд. Имаче програмата е наистина добра.

Edited by biolander, 09 February 2004 - 09:09.

#11 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 09 February 2004 - 17:14

Да наистина е добър,но имам питане :ТАЗ след като направих филма, защо
като се опитах да го запиша НЕРОто ми казва ,че програмата е заета и не
успях да направя запис.Работя с NERO 6.032,ще бъда много благодарен,ако
можеш да помогнеш. :sick
Аз направих филма за 120мин.,но и това е добре.

#12 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 09 February 2004 - 17:19

Tук съм качил един конвертор,но не знам дали е бърз.
http://warez.ru:8083...pgvideoconvert3[1].4.patch.zip
http://warez.ru:8083...ideoConvert.zip
Едното е кейген генератор.

#13 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3605 posts

Posted 09 February 2004 - 18:56

biolander: Машината ми е PІV 2,6 GHz, 1 GB RAM. Но гледах във форума на дата.бг, че 25 минути го правят с PALOMINO 1.6 GHz.

mafiot: Нали от Неро-то избираш VCD или SVCD, защото при мен нямаше никакви проблеми. Аз съм с Неро 6.30. Снощи записах филма и днес го дадох да го гледат, всичко си е наред. ;)

I can't sleep without your breathing and I can't breathe each time you're leaving.

#14 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 09 February 2004 - 19:25

избираш VCD или SVCD, защото при мен нямаше никакви проблеми. Аз съм с Неро 6.30. Снощи записах филма и днес го дадох да го гледат, всичко си е наред.  ;)

Да,избирам VCD почва да обработва данните и ми казва,че е програмата е заета.Асега де? :confused

#15 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3605 posts

Posted 09 February 2004 - 22:51

mafiot: Не знам защо при теб така става, мога единствено да ти предложа да си сложиш Неро 6.30 - при мен поне тази версия няма проблем. Ако имаш проблеми питай, аз продалжавам да енкодвам с пълен успех! ;)

#16 miro123

miro123

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1288 posts

Posted 10 February 2004 - 00:01

Иначе другият варият за бързо енкодване, който аз използвах бе с TMPGEnc и отново ffdshow - пак на базата на DirectShow-а се вграждаха субовете с ffdshow. При този вариант обаче енкодвах за около 1 час. Качеството беше почти същото.
Благодаря ти за линка, защото наистина ще ми е от полза!  ;)

moge li da kagish kwi po to4no nastroiki pravish stot ne moga da podkaram subtitrite s TMPGEnc

#17 TAZ

TAZ

Депутат

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3605 posts

Posted 10 February 2004 - 00:59

miro123: Аз ги подкарах единствено с версията TMPGEnc beta 12a. Отиваш на Options - Global Settings - VFAPI Plugins - DirectShow multimedia file reader трябва да му дадеш с обратен бутон върху него - increase priority и да го качиш най - отгоре. Числото срещу него трябва да е наз 2 - 3. Трябва да си си чекнал прозорчето на ffdshow за субтитри, за да може да ти ги вгради във филма. И след като си избереш филма, който искаш да енкоднеш - му даваш ENCODE - и след около 1 час филма ти е готов.
Ако имаш още въпроси - пиши! ;)

Ето ти го и по - подробното описание, по което аз съм изпробвал и енкодвам:
1. Намирате един по-стар AC3 филтър (такъв се съдържа в "любимия" ми Nimo Codec Pack, например), който е фалшив, т.е. разкодира аудиото в 2ch, вместо 6ch. Махате истинския, който вероятно имате и инсталирате този.
2. Намирате си някой DirectX филтър за субтитри (Direct VobSub, ffdshow или какъвто и да е, който се самостартира).
3. Пускате TMPGEnc, избирате:
Кликнете върху Option\Environmental Setting...\VFAPI plug-in и натискате десен бутон върху "DirectShow Multimedia File Reader" и му давате "Higher priority" докато се качи най-горе

4. Избирате файла и ... давате старт. За около един час единия диск е готов.
5. Печете VCD с която програма си искате.

Забележки:
Това важи, естестствено само за филми на два диска, всеки от които е с продължителност по-малка от 1h20m, в противен случай филма трябва да се реже и следвайте някое от другите ръководства. Но в крайна сметка повечето филми вече излизат на два диска с AC3.
Неприятно е да си преинсталирате всеки път АС3 филтъра, но ако нямате 6ch audio, не ви пречи да си стоите с фалшивия кодек. Но трябва да сте с 2ch, защото TMPGEnc не работи с 6ch
Можеде да си наредите 10 филма в опашката на TMPGEnc и на сутринта са ви готови със субтитри, със звук с всичко, само сядате да ги изпечете.
Трябва да изберете setting/advanced/video arrange metod/Fullscreen (keep aspect ratio) за да не ви изкривява филма

Edited by TAZ, 10 February 2004 - 01:05.

#18 miro123

miro123

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1288 posts

Posted 17 February 2004 - 23:39

a nqkoi da imal problemi s TMPGEnc i subtitrite.Problema e 4e si vurvqt no na nqkoi mesta ot filma ne se pokazwat.Da znaete kak se oprawq towa :confused

#19 mafiot

mafiot

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 18 February 2004 - 17:17

Прочети, в дата бг. е описано как става.
http://www.data.bg/f...er=asc&start=40

#20 xb00t

xb00t

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 774 posts

Posted 18 February 2004 - 18:40

Сигурно ставам нахален, но... никога не съм се занимавал с такива неща а е наложително да се науча за много кратко време. Може ли някой да спретне едно малко тотуриалче за ТАЗИ програма и допълнителните (кои са те?). Мисля че ЗГАН беше написал едно ?

Posted ImagePosted Image

"Don't throw away the old bucket until you know whether the new one holds water"

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users