Jump to content

Photo

kolelo=>motor

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 01 February 2004 - 13:16

Seda si az i se chuda k'vo da prava, i se doseshtam kvo iskah da prava edno lqto, i sq imam edno pitane po vyprosa. Nqkoi moje li da mi kaje kak se pravi ot kolelo motor ili kak se pravi karting. Ako imate shemi, nadqvam se da mi gi dadete, ili da mi kajite ot kade moga da si namerq :)

P.S. Nadqvam se da nqma otgovori ot roda na slagash dvigatel na koleloto i poteglqsh.

Molq samo za seriozni otgovori :rolleyes:

#2 ZGAN

ZGAN

PsYcHoSaPiEnS

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3976 posts

Posted 01 February 2004 - 15:14

Moga samo da ti pomogna s tova che ot kolelo na motor mojesh da napravish samo balkancheto...tiq begachi ne stavat za nishto. Problem shte ti e i namiraneto na motorche trqbva da e malko puk i trqbvat dosta modifikaci po velosipeda koeto go pravi dosta tejuk.

Ako moje da te posuvetvam...vurti si pedalite mnogo po zdravoslovno e

Don't Learn to HACK - Hack to LEARN.
irc.ethx.org #bulforum

#3 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 01 February 2004 - 18:25

Mersi za syveta ZGAN. Az si varta pedalite, obache iskah(i vse oshte iskam) da si naprava motor, ei taka za trypkata.Razbirash li?

#4 ralexes

ralexes

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 01 February 2004 - 19:06

Dqdkata v Shumen ima takav velisiped+motor :woot Golqma zaribqvka B) Samo 4e ne toi si go e pravil a napravo si go e kupil,v smisal kupil si e velosipeda i posle kam nego motor(za motora si e platil otdelno,edin vid ekstra koqto da dobavi6 na koleloto si) :P
Samo 4e takiva koleleta + motor ne se prodavat ot bai To6ovo vreme(pak moje i ot o6e po dalgo vreme,primerno dedkata go e kupil prez 70-te godini) ;)

Po princip ako uspee6 da si nameri motor4e i nqkakvo kolelo koeto da e dostata4no visoko i bez skorosti, moje da si napravi6 motor.Ne e osobeno trudno stiga da ima6 nujnite poznaniq B)
"A man falls in love through his eyes, a woman through her ears".
"He who tries to forget a woman, never loved her"
“A woman has got to love a bad man once or twice in her life, to be thankful for a good one”

#5 bio

bio

.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 890 posts

Posted 01 February 2004 - 19:49

Понеже се интересувам от колела, не че ги разбирам много .. но виж това. Цената е малко солена ... но все пак е нещо ориентировачно !!! Ако все още се интересуваш иди нa този форум или ако се оправяш с английския виж това. Доста е занимателно .. колелото имам предвид .. аз лично предпочитам да въртя педалите като луд. Мисля, че това му е хубавото на колелото. Има една много готска книжка за ремонт на колела, на pdf я има тук.
P.S. Искам да ти препоръчам да се откажеш, ако не си се занимавал никога с колела или с мотори. Ако имаш опит ти пожелавам успех. Аз съм начинаещ :>
skrewed, glued, and tattooed
Posted Image

#6 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 01 February 2004 - 20:07

oib az moga da kaja che ot kolela razbiram, malko ili mnogo, a shto se otnasq do motorite ima koi da mi pomaga. Daje moi priqtel ima takova chudo i sq mu ostava da namerim samo edna chast(dori bez nei moje) i shte e SUPER.

P.S. Mersi za saitovete i za pojelaniqta :)

#7 2_cool_4_school

2_cool_4_school

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 02 February 2004 - 00:22

Az si varta pedalite, obache iskah(i vse oshte iskam) da si naprava motor, ei taka za trypkata.Razbirash li?

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused Ti po-dobre idi da si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

#8 ralexes

ralexes

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 02 February 2004 - 09:22

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused  Ti po-dobre idi da  si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

Istinata e 4e moje da vdigne po ravno okolo 40 Km/h ;) A po nadolni6e ... :wacko:

P.S Az imam skorostomer i sam ot4ital skorost okolo 120Km/h B)
“A woman has got to love a bad man once or twice in her life, to be thankful for a good one”

#9 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7388 posts

Posted 02 February 2004 - 10:46

P.S Az imam skorostomer i sam ot4ital skorost okolo  120Km/h  B)

:woot tva mi e interesno da go vidq. hi4 ne mi se vqrva da stane. pri 80km/h e nqkakuv ujas ti mi govorish za 120.

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#10 ralexes

ralexes

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 02 February 2004 - 11:39

:woot tva mi e interesno da go vidq. hi4 ne mi se vqrva da stane. pri 80km/h e nqkakuv ujas ti mi govorish za 120.

Govori mi go na kilometraj4eto :P

P.S Ako si bil v Shumen sigurno 6e znae6 za pametnika im.E patq navra6ane ot nego e edno dalgoooo nadolni6e ... okolo 2-3 km ;)

#11 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7960 posts

Posted 02 February 2004 - 11:57

ralexes, ти знаеш ли какво е 120 km/h с колело бре? :lol:
Искам да го видя това колело, сигурно е с най-новите върхови технологии на НАСА, аеродинамичност и т.н. ;)
Със сигурност километражчето ти не отмерва точно. B)
Ще ми говориш за 120 км/ч едва когато изравниш автомобил, чиито километраж показва 120, тогава ще повярвам.

ASUS M2N-SLI-Deluxe | X2 5600+ / 2.8 GHz / 2MB | Zalman CNPS9500 | 8 GB SuperT DDR2/800 | WD 640GB Black + Seagate 500+320GB | ASUS EN9600GT SILENT | Dell E248WFP 1920x1200 | X-Fi Xtreme Music | ASUS 22B2S | A4 KV-300H | A4 V-track F3 | CMStorm Speed RX M | Case ASUS | Fortron 400PNF | UPS ARTronic Online 1kVA LCD || Windows 7 Enterprise SP1 x64, (24/7)

#12 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 02 February 2004 - 11:59

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused  Ti po-dobre idi da  si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

Ti mai ne si shvanal. Az iskam da go naprava ne tolkova za da go izpolzvam(nema da oda na daskalo s nego q), a iskam da si naprava, ei taka za trapkata, kakto iskash taka go razbirai.

#13 URDeaD

URDeaD

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 980 posts

Posted 02 February 2004 - 12:10

Edin pi4 ima gotova ramka za karting ako iskash moi da go pitam dali ia prodava

#14 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 02 February 2004 - 12:40

Edin pi4 ima gotova ramka za karting ako iskash moi da go pitam dali ia prodava

OK nemash problem pitaiii :woot

#15 ralexes

ralexes

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 02 February 2004 - 12:49

ralexes, ти знаеш ли какво е 120 km/h с колело бре?  :lol:
Искам да го видя това колело, сигурно е с най-новите върхови технологии на НАСА, аеродинамичност и т.н.  ;)
Със сигурност километражчето ти не отмерва точно.  B)
Ще ми говориш за 120 км/ч едва когато изравниш автомобил, чиито километраж показва 120, тогава ще повярвам.

Nali kazah 4e e kolelo+motor ;) 6om po ravno varvi s 40Km/h, pravi mu smetkata kato go zasili6 s palna gaz po nqkakvo nadolni6e kakvo stava :P

No ina4e moje i kilometraj4eto da ot4ita gre6no ... :bgrin:

#16 netrootbg

netrootbg

Technical Diver

• BulForum.com
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7388 posts

Posted 02 February 2004 - 13:48

40 na ravno ne e neshto nedostijimo daje moje i izvestno vreme da se poddurja ama 120 me kefi.

Аз също съм имал проблеми с М-тел, но съм ги решавал с тях, и смея да твърдя, че към момента по-коректен оператор в България няма.

#17 BrowseMan

BrowseMan

Напреднал Член

• Moderators
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 02 February 2004 - 17:26

В интерес на истината гледах по Explorer един изрод си беше направил колелото с два мини реактивни двигателчета, та по една самолетна писта се разкарваше със скоросто от порядъка на 120 - 125Км/ч. Но дори и той си го каза при тази скорост падането от колелото е смъртоносно. :rolleyes:
Иначе целия замисъл и изпълнение 6+....
А що се отнася да начинанието, лошо няма но ще има доста препядствия, един от проблемиете е движението на задното колело (ще трябва да се преправя изцяло). Другия проблем че малко или много ще трябва да осигуриш на кололото някакво окачване, иначе на двигателя ще му се разкаже играта за отрицателно време.

#18 bio

bio

.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 890 posts

Posted 02 February 2004 - 23:01

offtopic:Веднъж направих безуспешен опит да се кача до хижа Здравец с глупавото си колело. Задното ми движение имеше страхотен луфт, спускането беше адски готино обаче. Човека , с който се изкачвах имаше скоростомерче и каза, че постигнал 70-80 км/ч и било върха ... но повече не успял, а и не посмял. Искам да ти кажа, че с каквото и да е окачване и амортесьори едва ли ще оцелееш след такова спускане.
Имам доста броеве на "Моделист Конструктор" ще проверя дали няма да изкочи нещо. Ама много ме мързи да знаеш :>
Posted Image

#19 George_131

George_131

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Posted 02 February 2004 - 23:53

10X predvaritelno, no PLS preodolei myrzela. A tva modelist konstruktor prodavali se oshte? I bi li kachil ako mojesh nqkoi broi da go vida za kvo staa duma v nego, shtot sam mnoo zariben po takiva neshta.

#20 bio

bio

.

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 890 posts

Posted 03 February 2004 - 22:48

Ето повечето стари броеве на "моделист конструктор", има супер яки неща само не и това, което ти трябва. Виж и тези няколко линка
http://www.kingsmotorbikes.com/
http://www.webcom.co...rks/welcome.htm
малка визуална представа :>
Ще поровя малко из руските сайтове, може да изкочи нещо интересно!
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users