Jump to content
BulForum.com

kolelo=>motor


George_131

Recommended Posts

Seda si az i se chuda k'vo da prava, i se doseshtam kvo iskah da prava edno lqto, i sq imam edno pitane po vyprosa. Nqkoi moje li da mi kaje kak se pravi ot kolelo motor ili kak se pravi karting. Ako imate shemi, nadqvam se da mi gi dadete, ili da mi kajite ot kade moga da si namerq :)

 

P.S. Nadqvam se da nqma otgovori ot roda na slagash dvigatel na koleloto i poteglqsh.

 

Molq samo za seriozni otgovori :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Moga samo da ti pomogna s tova che ot kolelo na motor mojesh da napravish samo balkancheto...tiq begachi ne stavat za nishto. Problem shte ti e i namiraneto na motorche trqbva da e malko puk i trqbvat dosta modifikaci po velosipeda koeto go pravi dosta tejuk.

 

Ako moje da te posuvetvam...vurti si pedalite mnogo po zdravoslovno e

Link to comment
Share on other sites

Dqdkata v Shumen ima takav velisiped+motor :woot Golqma zaribqvka B) Samo 4e ne toi si go e pravil a napravo si go e kupil,v smisal kupil si e velosipeda i posle kam nego motor(za motora si e platil otdelno,edin vid ekstra koqto da dobavi6 na koleloto si) :P

Samo 4e takiva koleleta + motor ne se prodavat ot bai To6ovo vreme(pak moje i ot o6e po dalgo vreme,primerno dedkata go e kupil prez 70-te godini) ;)

 

Po princip ako uspee6 da si nameri motor4e i nqkakvo kolelo koeto da e dostata4no visoko i bez skorosti, moje da si napravi6 motor.Ne e osobeno trudno stiga da ima6 nujnite poznaniq B)

Link to comment
Share on other sites

Понеже се интересувам от колела, не че ги разбирам много .. но виж това. Цената е малко солена ... но все пак е нещо ориентировачно !!! Ако все още се интересуваш иди нa този форум или ако се оправяш с английския виж това. Доста е занимателно .. колелото имам предвид .. аз лично предпочитам да въртя педалите като луд. Мисля, че това му е хубавото на колелото. Има една много готска книжка за ремонт на колела, на pdf я има тук.

P.S. Искам да ти препоръчам да се откажеш, ако не си се занимавал никога с колела или с мотори. Ако имаш опит ти пожелавам успех. Аз съм начинаещ :>

Link to comment
Share on other sites

oib az moga da kaja che ot kolela razbiram, malko ili mnogo, a shto se otnasq do motorite ima koi da mi pomaga. Daje moi priqtel ima takova chudo i sq mu ostava da namerim samo edna chast(dori bez nei moje) i shte e SUPER.

 

P.S. Mersi za saitovete i za pojelaniqta :)

Link to comment
Share on other sites

Az si varta pedalite, obache iskah(i vse oshte iskam) da si naprava motor, ei taka za trypkata.Razbirash li?

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused Ti po-dobre idi da si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

Link to comment
Share on other sites

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused  Ti po-dobre idi da  si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

Istinata e 4e moje da vdigne po ravno okolo 40 Km/h ;) A po nadolni6e ... :wacko:

 

P.S Az imam skorostomer i sam ot4ital skorost okolo 120Km/h B)

Link to comment
Share on other sites

:woot tva mi e interesno da go vidq. hi4 ne mi se vqrva da stane. pri 80km/h e nqkakuv ujas ti mi govorish za 120.

Govori mi go na kilometraj4eto :P

 

P.S Ako si bil v Shumen sigurno 6e znae6 za pametnika im.E patq navra6ane ot nego e edno dalgoooo nadolni6e ... okolo 2-3 km ;)

Link to comment
Share on other sites

ralexes, ти знаеш ли какво е 120 km/h с колело бре? :lol:

Искам да го видя това колело, сигурно е с най-новите върхови технологии на НАСА, аеродинамичност и т.н. ;)

Със сигурност километражчето ти не отмерва точно. B)

Ще ми говориш за 120 км/ч едва когато изравниш автомобил, чиито километраж показва 120, тогава ще повярвам.

Link to comment
Share on other sites

E pi4 kva 6a e taq trupka sas 30 km/4as! :confused  Ti po-dobre idi da  si kupi6 edno balkan4e(motor ne kolelo),ot nqkoe selo za 50 leva ot kolkoto da si igrae6 2-3 meseca da go naprai6 a puk sled tvaa..!Tva e moq suvet :tongue

Ti mai ne si shvanal. Az iskam da go naprava ne tolkova za da go izpolzvam(nema da oda na daskalo s nego q), a iskam da si naprava, ei taka za trapkata, kakto iskash taka go razbirai.

Link to comment
Share on other sites

ralexes, ти знаеш ли какво е 120 km/h с колело бре?  :lol:

Искам да го видя това колело, сигурно е с най-новите върхови технологии на НАСА, аеродинамичност и т.н.  ;)

Със сигурност километражчето ти не отмерва точно.  B)

Ще ми говориш за 120 км/ч едва когато изравниш автомобил, чиито километраж показва 120, тогава ще повярвам.

Nali kazah 4e e kolelo+motor ;) 6om po ravno varvi s 40Km/h, pravi mu smetkata kato go zasili6 s palna gaz po nqkakvo nadolni6e kakvo stava :P

 

No ina4e moje i kilometraj4eto da ot4ita gre6no ... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината гледах по Explorer един изрод си беше направил колелото с два мини реактивни двигателчета, та по една самолетна писта се разкарваше със скоросто от порядъка на 120 - 125Км/ч. Но дори и той си го каза при тази скорост падането от колелото е смъртоносно. :rolleyes:

Иначе целия замисъл и изпълнение 6+....

А що се отнася да начинанието, лошо няма но ще има доста препядствия, един от проблемиете е движението на задното колело (ще трябва да се преправя изцяло). Другия проблем че малко или много ще трябва да осигуриш на кололото някакво окачване, иначе на двигателя ще му се разкаже играта за отрицателно време.

Link to comment
Share on other sites

offtopic:Веднъж направих безуспешен опит да се кача до хижа Здравец с глупавото си колело. Задното ми движение имеше страхотен луфт, спускането беше адски готино обаче. Човека , с който се изкачвах имаше скоростомерче и каза, че постигнал 70-80 км/ч и било върха ... но повече не успял, а и не посмял. Искам да ти кажа, че с каквото и да е окачване и амортесьори едва ли ще оцелееш след такова спускане.

Имам доста броеве на "Моделист Конструктор" ще проверя дали няма да изкочи нещо. Ама много ме мързи да знаеш :>

Link to comment
Share on other sites

Ето повечето стари броеве на "моделист конструктор", има супер яки неща само не и това, което ти трябва. Виж и тези няколко линка

http://www.kingsmotorbikes.com/

http://www.webcom.com/sknkwrks/welcome.htm

малка визуална представа :>

Ще поровя малко из руските сайтове, може да изкочи нещо интересно!

Link to comment
Share on other sites

Ето повечето стари броеве на "моделист конструктор", има супер яки неща само не и това, което ти трябва. Виж и тези няколко линка

http://www.kingsmotorbikes.com/

http://www.webcom.com/sknkwrks/welcome.htm

малка визуална представа :>

Ще поровя малко из руските сайтове, може да изкочи нещо интересно!

10X oib, taka kat gledam ot tezi saitove, moje i drugo da zema da prava. :)

Link to comment
Share on other sites

Дерзай ... :> виж това !!!!!!!!!!! има една книга "Мотовелосипедные двигатели" трябва да си свалиш и програмата за разглеждане ... дано ти хареса !!! И не слушай онез плиткоумници дето ти разправят, че само балканчето ставало за мотопед. Те дори не са си направили труда да погледнат, че веригата на двигателя е от другата страна и няма нищо общо с freewheel-а. Пак да ти кажа не съм я разгледал докрай тази книга, но мисля че това ти трябва. Успех !!!!

Link to comment
Share on other sites

Дерзай ... :> виж това !!!!!!!!!!! има една книга "Мотовелосипедные двигатели" трябва да си свалиш и програмата за разглеждане ... дано ти хареса !!! И не слушай онез плиткоумници дето ти разправят, че само балканчето ставало за мотопед. Те дори не са си направили труда да погледнат, че веригата на двигателя е от другата страна и няма нищо общо с freewheel-а. Пак да ти кажа не съм я разгледал докрай тази книга, но мисля че това ти трябва. Успех !!!!

Az li neshto ili to neshto, ama ne shvanah tva s programata za chetene, moje li da poobqsnish malko popodrobno. A inache saita e vyrha ima mnoo qki neshta 10X

Link to comment
Share on other sites

Значи изтегляш си Программа для просмотра DjVU файлов, инсталираш я. След това си изтегляш тази книжка ->Книга М.Е.Марковича. Разглеждаш я с програмката djvu. Ако трябва и по-подробно мога да обясня, но сега съм на работа после като се прибера в нас може да ти експортна книгата в pdf и да я кача на уареза :>. чао!

P.S. можеш да ми казваш bio обратното на oib е! :> или oibcho :P мухахаха!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...