Jump to content

Photo

Място за риболов близо до Пловдив

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 PBPeTkO1936

PBPeTkO1936

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted 04 September 2007 - 10:02

С няколко приятели ще ходим за риба и се чудим къде ако има някой рибар във форума да помогне да каже някое място близо до Пловдив.За предпочитане да не е платено :laughing: :) :)

#2 $nIp3

$nIp3

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 36 posts

Posted 04 September 2007 - 11:34

Ако не искате да давате пари отиваите на марица :lol: може и да фанете един два кифала

#3 CyberHill

CyberHill

CyberHill

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3676 posts

Posted 04 September 2007 - 11:37

освен Пясъчник , май не платени не останаха ;)

#4 PiTT BuLL

PiTT BuLL

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1196 posts

Posted 04 September 2007 - 12:09

на пясъка има само пясък вече :(

Нека да спрем войната по пътищата !!! Карай внимателно и не се притеснявай, има кой да те блъсне ! 

///92670d241cbe030b.gif              7582.gif...
That`s me! Мненията са като задниците. Всички ги имаме, но не винаги е уместно да ги показваме.
Училището е слънце, но ние искаме сянка, училището е злато, но ние не сме алчни, училището е прозорец към света, но ние сме възпитани и минаваме през вратата.

#5 Ton4o

Ton4o

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 884 posts

Posted 04 September 2007 - 12:12

как бе,пясъка си искат карта,тя е отделна от тази за марица,важи за пясъчник,40-те извора и гребната,как да няма риба на пясъка,има ама трябва да влезеш с лодка

Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Ако посочиш някои, не забравяй че трите пръста сочат тебе! --- Конфуций

#6 PBPeTkO1936

PBPeTkO1936

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted 04 September 2007 - 13:00

Решихме го за 6 тия километър дано да излезе нещо :) :)

#7 azsum

azsum

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1172 posts

Posted 04 September 2007 - 13:20

Решихме го за 6 тия километър дано да излезе нещо :) :)

По тихите места на пружина може да пробвате за шаран, на камъните и под моста за мряна и кефал. Вечерно време след 19:30 до към 23 часа може да пробвате на грозд земен или торен червей за сом.
Носете си билетите ИАРА често правят проверки там, заяждат се и ако ползваш повече от една въдица.
Ако нещо се капотирате винаги може да проверите как и какво кълве в МЕТРО :D :D
Наслука !!!
Риболовни принадлежности KONGERи Куки Kamatsu
CPU: 6502 Clone@1MHz | RAM/ROM: 48kB / 12k
Resolution: 280x192/6col | FDD: "kasetofon Resprom"
Monitor: TV Sofiq Cherno Zelen.

#8 PBPeTkO1936

PBPeTkO1936

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Posted 04 September 2007 - 16:22

Е сега пък Метро ние отиваме да си напраим шоуто и ако има да хванем пак ако не хванем тогава ще ловим в Метро :D :D :D :)

#9 Lord_Gudo

Lord_Gudo

Язрод-Кавал

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1922 posts

Posted 04 September 2007 - 17:14

Носете си билетите ИАРА често правят проверки там, заяждат се и ако ползваш повече от една въдица.
Ако нещо се капотирате винаги може да проверите как и какво кълве в МЕТРО :D :D
Наслука !!!

Какъв е този билет за какво служи и от кого се издава ?
Уважавайте езика си, пишете на кирилица!
Можем да простим, но НЕ и да забравим !

Който иска намира начини, който не иска намира причини !

Никой ни мои ма върна на селу !

#10 azsum

azsum

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1172 posts

Posted 04 September 2007 - 20:32

Риболовен билет - служи да го показваш на служителите на ИАРА, за да не ти вземат такъмите и да ти съставят акт :D :D
Издава се от ИАРА - Пловдив ул. Богомил 21. Носят се две снимки и лична карта, издаването трае половин един час. Има:
Годишен билет за любителски риболов
Цени:
- стандартен: 25.00 лв.
- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 20.00 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 12.50 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 10.00 лв.
– безплатен за деца под 14-годишна възраст: 0.00 лв.
– безплатен за хора с увреждания: 0.00 лв.

Шестмесечен билет за любителски риболов
Цени:
- стандартен: 15.00 лв.
- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 12.00 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 7.50 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 6.00 лв.
Месечен билет за любителски риболов

Цени:
- стандартен: 8.00 лв.
- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 6.40 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА: 4.00 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 3.20 лв.

Седмичен билет за любителски риболов

Цени:
- стандартен: 4.00 лв.
- за членове на сдруженията по чл. 11 ЗРА: 3.20 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, Такса: 2.00 лв.
- за лица по чл. 23, ал. 3 ЗРА, членуващи в сдружения по чл. 11 ЗРА: 1.60 лв.

Аз си вадя Шестмесечен билет тъй като януари февруари е прекалено студено, след това месец и нещо забрана и т.н. до Юли месец.

Без билет може да ловиш единствено на Черно Море.

#11 sandman

sandman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3684 posts

Posted 05 September 2007 - 11:39

...Без билет може да ловиш единствено на Черно Море.

И на Дунав. Добре де аз като си вадих билет имаше изпит. Сега няма ли?
Мечо Пух: Гъбке, ще те набера!
Гъбката: Затвори Мечо, аз ще те набера!

#12 zlobil

zlobil

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8694 posts

Posted 05 September 2007 - 12:46

в село кочово , на 10тина километра от пловдив , и в село моминско на 15тина километра от пловдив , плаща се 5лв ама мястото е хубаво и до сега без риба не съм се върнал , дори в село кочово са 2 язовира съветвам ви да отидете на малкия

#13 azsum

azsum

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1172 posts

Posted 06 September 2007 - 17:35

И на Дунав. Добре де аз като си вадих билет имаше изпит. Сега няма ли?

За Дунав си трябва билет. Но пък го няма ограничението за една въдица - т.е. може да се лови с три.
Изпит има само за ловците. За рибарите никога не е имало, поне аз не помня последните 10 години.

Ето го и самия закон - Глава III - Любителски риболов.

PDF

#14 boundy1987

boundy1987

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 128 posts

Posted 06 September 2007 - 17:51

на пясака има риба и то доволно!стига да знаеш естествено каде да я търсиш :) но в момента язожира е паднал много и най доброто място е на дупката до стената.там дълбочината когато е пълен язовира достига над 10 м. сега трябва да е около 2-3.преди 2-3 години пясъчник беше зарибен с няколко хиляди броики шаранчета.миналото лято с баща ми сме правили 10-15 броики.от кило до кило и половина.каракудата също е доста добра.естестжено вси4ко си е касмет.Затова КАСМЕТ на всички колеги :P

П.с. Казаха ми че на микрото излиза доволно от страната ел.централата,самоче има такса от 5лв. излиза костур,каракуда над 600-700 гр. , и шаран.излиза предимно на жито и бял червеи.ако имате билети от ловното няма такса за вас :D НАСЛУКА НА ВСИЧКИ

#15 Rattlebrain

Rattlebrain

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 191 posts

Posted 06 September 2007 - 18:10

Като сте заговорили за риболов знае ли някой какво става с Караджата, дето продават стръв до Била, 'щото днеска ходих и беше затворено.

#16 azsum

azsum

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1172 posts

Posted 06 September 2007 - 18:19

на пясака има риба и то доволно!стига да знаеш естествено каде да я търсиш :) но в момента язовира е паднал много и най доброто място е на дупката до стената.там дълбочината когато е пълен язовира достига над 10 м. сега трябва да е около 2-3.преди 2-3 години пясъчник беше зарибен с няколко хиляди броики шаранчета.миналото лято с баща ми сме правили 10-15 броики.от кило до кило и половина.каракудата също е доста добра.естестжено вси4ко си е касмет.Затова КАСМЕТ на всички колеги :P

П.с. Казаха ми че на микрото излиза доволно от страната ел.централата,самоче има такса от 5лв. излиза костур,каракуда над 600-700 гр. , и шаран.излиза предимно на жито и бял червеи.ако имате билети от ловното няма такса за вас :D НАСЛУКА НА ВСИЧКИ

Специално за Пясъчник - Допреди няколко месеца нямаше абсолютно никакъв контрол. За три или четери години имам една проверка. Беше бъкано с мрежи. Вярно е че зарибиха с шаран, но беше скоро и все още е дребен. Добрата новина е, че вече има 24 часова охрана на водоема неминава излет без проверка там, освен това проверяват живарниците за маломерки ( чудя се на някои рибари какво му ядат на 200 300 грамово бейби шаранче ). Това лято за три излета там два пъти ме провериха, като единия беше след полунощ за нощен риболов ( забранен е ). Все пак ходя за хищник и нямам голям опит с тревопасната риба :D така че, възможно е да излизат шарани към 1 2 кг.

За микрото - миналата година го видях източен до дъно, измрежарен от предишния арендатор. След това го взеха ЛРД "Сокол", но не съм чул да са зарибявали и лично аз бих предпочел големия безплатно, отколкото да бухам 5 лева такса. Рибата която е там - влезнала е от големия.

#17 sandman

sandman

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3684 posts

Posted 07 September 2007 - 02:00

За Дунав си трябва билет. Но пък го няма ограничението за една въдица - т.е. може да се лови с три.
Изпит има само за ловците. За рибарите никога не е имало, поне аз не помня последните 10 години.

Ето го и самия закон - Глава III - Любителски риболов.

PDF

От около 15 години ходя за риба на Дунав. И никога, никой по никакъв повод не ме е проверявал за билет, както и не съм чувал някой да лови риба на Дунав с билет. Не отричам възможността по закон да се изисква билет, но съм 100% сигурен, че никой не проверява, поне до преди 2 години. А ако прочетеш закона, който ти даде, ще видиш, че по принцип, където се съобщава за Дунав като водоем, в неговата група се включва и Черно Море. T.e. ако се иска билет за Дунав, ще се иска и за морето.

Освен това, аз не съм държал изпит, защото майка ми имаше на времето познат в ловно-рибарското. Но баща ми е държал - кога е забранения период, маломерните размери на всеки вид риба, отличителни белези на съответния вид и процедурата по провеждане на риболовен излет. Даже на старите билети я имаше всичката тази информация. Те бяха като книжка и на последните страници се описваше бр. и масата на улова.
Мечо Пух: Гъбке, ще те набера!
Гъбката: Затвори Мечо, аз ще те набера!

#18 black_ice

black_ice

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 08 October 2010 - 20:46

Искам да вдигна тази малко стара тема с един въпрос. Къде около Пловдив има хубав платен язовир, че с едно приятелче се наканихме да ходим другата седмица, ама не знаем на къде да хванем. Моля някой ако е ходил скоро някъде да сподели къде какво излиза.

Edited by black_ice, 08 October 2010 - 20:47.

#19 dminev

dminev

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 32 posts

Posted 28 October 2010 - 14:59

Kолега, виж как е на Кричим - Бадема мисля че се казва има го в нет-а. Преди Кричим на чешмата в ляво. Риба много - даже и жената хвана десетина шаранчета. Платено е 5 кинта на човек и рибата 5 лв шарана . Собственика е разбран и ще ти покаже къде да хванеш.

#20 black_ice

black_ice

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 837 posts

Posted 29 October 2010 - 07:58

Kолега, виж как е на Кричим - Бадема мисля че се казва има го в нет-а. Преди Кричим на чешмата в ляво. Риба много - даже и жената хвана десетина шаранчета. Платено е 5 кинта на човек и рибата 5 лв шарана . Собственика е разбран и ще ти покаже къде да хванеш.

Благодаря за инфото колега. Намерихме едно язовирче до Нови Извор - 6 лв. на човек -каракуда, костур, чаушан и един шаран до около килограм. Другото се плаща.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users