Jump to content

Photo

Препоръчайте марка акумулатори

• Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 poznai

poznai

слабохарактерен

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1696 posts

Posted 05 May 2007 - 14:19

моя некъв български вече сдаде багажа.
вечерта го слагам зареден, на другия ден наобяд няма ток :bgrin:
по-запознатите, дайте акъл за няква по-надеждна марка и откъде в Пловдив може да се закупи и ориентировъчни цени ако може, ще е добре.

#2 Lucky Luciano

Lucky Luciano

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4765 posts

Posted 05 May 2007 - 14:24

AC Delco, Topla или Exide. Всичко друго е компромис. Не си купувай Bosch :excl:

Цените на всичките са приблизително еднакви. Аз си купих моя от едно магазинче, което се намира във втората пресечка след Даяната срещу Тримона. Като минеш Даяната, веднага свиваш в дясно посока Света Петка и втората (мисля, че е втората, ако не първата) в дясно и след около 50м. от ляво ще видиш една синя табела "Акумулатори" или нещо такова. Другото място, което се сещам е в Тракия в Испанските къщи магазин "АКУМУ". Там обаче ми се струва, че застояват някои път акумулаторите.

Edited by Lucky Luciano, 05 May 2007 - 14:30.

Г-Група за
Е-етапно
Р-разграбване на
Б-България

Дъно АМ2 с проблем PC части GSM HP OfficeJet 5510 Бюро

#3 muggsy

muggsy

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 187 posts

Posted 05 May 2007 - 14:27

моя некъв български вече сдаде багажа.
вечерта го слагам зареден, на другия ден наобяд няма ток :bgrin:
по-запознатите, дайте акъл за няква по-надеждна марка и откъде в Пловдив може да се закупи и ориентировъчни цени ако може, ще е добре.

Здравей!Вземи си BOSCH SILVER. Една от най-изгодните цени е в сервиз АВЕЛ на "Кукленско шосе" 12.Приблизително цената му беше около 163лв за 72а/h акумулаторГаранция и монтаж.Сервиза работи понеделник-петък 08-18ч.Сега може да видиш същия акумулатор на ОМV-бензиностанцията в кичука, но на по-голяма цена.Успех! :punk
Който иска намира начин, който не иска - намира причини!

#4 Breez

Breez

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 869 posts

Posted 05 May 2007 - 15:19

Файда от скъп акумулатор няма освен,ако имаш излишни пари за трошене!Взимай си пак БГ 4иста работа!
Asrock Z68 Pro 3 Gen 3 | CoreDuo Quad i5 2500k Sandy Bridge @ 4.6Ghz (MX-2) Scythe Ninja Plus | 2X4Gb AData 1600 | 2x160Gb Hitachi SATA II RAID 0 | ASUS 4890 TOP | DVD/RW Samsung SH-S203B | CM HAF922+Chieftec 750W | Logitech UltraX | Razer Lachesis+Mantis Speed | Logitech X-530 | Samsung SyncMaster 2433 | OS Windows 7 Professional 64bit

#5 Krank

Krank

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 05 May 2007 - 16:00

Акумулаторите не сдават багажа току така.Открий първо дали причината не е в колата.И аз съм съгласен че няма смисъл да си взимаш скъп акумулатор.Скоро си взех ISKRA и съм много доволен.Иначе ако имаш излишни пари-давай.

Edited by Krank, 05 May 2007 - 16:05.

It would have been a while before you started getting scared. But since you're going the other way, I'm afraid you're gonna have to start getting scared... IMMEDIATELY!

#6 velvet_underground

velvet_underground

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3093 posts

Posted 05 May 2007 - 16:17

Вземи си Искра. Имат си гаранция, евтини са, издръжливи. Скъпите акумулатори- не знам, може би в чужбина наистина са хубави, но тук не знам що се скапват ужасно бързо. За 6 години да смениш 2 акумулатора Бош не е много нормално/ първият си е сложеният фабрично от производителя,а втория пак беше от по-скъпите/. Искрата вече година не е мръднала. Дори да се скапе и тя за 3 години пак си е далавера-парите са и два пъти по-малко

Edited by velvet_underground, 05 May 2007 - 16:17.

Posted Image
Pretty Girls Make Graves

#7 Lucky Luciano

Lucky Luciano

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4765 posts

Posted 05 May 2007 - 16:33

Вземи си Искра. Имат си гаранция, евтини са, издръжливи. Скъпите акумулатори- не знам, може би в чужбина наистина са хубави, но тук не знам що се скапват ужасно бързо. За 6 години да смениш 2 акумулатора Бош не е много нормално/ първият си е сложеният фабрично от производителя,а втория пак беше от по-скъпите/. Искрата вече година не е мръднала. Дори да се скапе и тя за 3 години пак си е далавера-парите са и два пъти по-малко

Боша, който се продава тук няма нищо общо с оригиналния немски Бош. Този Бош, който се продава в България е турски и затова сдава багажа ;) Моят Exide беше около 100лв. не помня точно, а българския вариант беше с 20лв. по-евтин. За 20 лева не направих компромис и мисля, че не сгреших ;)

Г-Група за
Е-етапно
Р-разграбване на
Б-България

Дъно АМ2 с проблем PC части GSM HP OfficeJet 5510 Бюро

#8 Grosmaster

Grosmaster

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3912 posts

Posted 05 May 2007 - 17:01

Взех си в началото на зимата ИСКРА, директно от завода в Пазарджик 72Ah - 80лв. с висок пусков ток (понеже съм с дизел).
Много съм доволен има си гаранция 2г и може да се обслужва в оторизираните сервизи и тук в Пловдив.
продавам: Fiat Brava 1.4 12V - НА ЧАСТИ

#9 Makaveli

Makaveli

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 47 posts

Posted 05 May 2007 - 20:48

и моя е Искра... 2 години гаранция си има и 4 пъти безплатна профилактика и зареждане на всеки 6 месеца. според мен за тея пари тва е най добрия избор или другият Български вариант Monbat такъв съм нямал и не мога да ги коментирам.

#10 HEMO

HEMO

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 05 May 2007 - 21:10

Аз съм с ''Топла''-малко по-скъп е от българските,но е без обслужване и е варианта за WV с висок пусков ток,запечатан е и няма опасност да протече(води се без обслужване).Купих го от Тракия,испанските къщи,има си гаранция и направо ти го монтират в колата :P Иначе преди него бях с Бош-Силвър(Испански),много съм доволен от него-почти четири години го търкалях :) Обаче е доста по-скъп от останалите,и явно е малко на късмет работата,не малко хора се оплакват...
SEMPER FIDELIS Posted Image

#11 minko_vm

minko_vm

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 967 posts

Posted 05 May 2007 - 21:36

monbat poslednia me izkara 5godini sega sam s iskra zasega nyama problemi i dvata sam gi vzemal zad neva v edna prese4ka

#12 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5534 posts

Posted 05 May 2007 - 22:06

Няма смисъл да се купува скъп акумулатор от някаква кой знае каква марка.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш МОНБАТ.Тази фирма купиха лиценз мисля на Варта и ги правят перфектно.Аз лично от Искра не съм никак доволен :sick
Posted Image

#13 Grosmaster

Grosmaster

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3912 posts

Posted 06 May 2007 - 00:39

Няма смисъл да се купува скъп акумулатор от някаква кой знае каква марка.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш МОНБАТ.Тази фирма купиха лиценз мисля на Варта и ги правят перфектно.Аз лично от Искра не съм никак доволен :sick

Аз пък от МОНБАТ не съм никак доволен, бях го взел с 2г. гаранция за другата ми кола, мина гаранцията и след един месец за нищо не ставаше :sick
продавам: Fiat Brava 1.4 12V - НА ЧАСТИ

#14 FalleN_213

FalleN_213

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1041 posts

Posted 06 May 2007 - 14:43

Аз пък от МОНБАТ не съм никак доволен, бях го взел с 2г. гаранция за другата ми кола, мина гаранцията и след един месец за нищо не ставаше :sick

Ами те затова са определили 2г а не 3-4-5 и т.н....

Edited by FalleN_213, 06 May 2007 - 14:43.

Posted Image

#15 AnGeLrIpPeR

AnGeLrIpPeR

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 272 posts

Posted 10 May 2007 - 01:27

Аз пък съм доволен много от MONBAT ...моя е 55Ah на 2 месеца с 3 години гаранция и го юркам здраво..
А и да пукне след 3тата година не ме е грижа, защото е 75 кинта...Ще си ги е избил дотогава 100 пъти
Баща ми също е с монтански от 3 години и никакви проблеми не е създавал

До Poznai - погледни си ремъка на алтернатора..или самия алтернатор да не ти е заминал

#16 Rolla

Rolla

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 820 posts

Posted 26 May 2007 - 22:34

Първо както те посъветваха си провери да нямаш оттечка някъде, ако нямаш как да го премериш зареди го и го свали и ако ако пак се скапе за 1 ден значи си е заминал иначе търси прблема, защото и скъп и евтин да вземеш пак ще го скапеш ако имаш проблем в инсталацията.

Второ, каква ти е музиката ? Яката музика това е най-сигурния начин да си купуваш нов акумулатор най-редовно. Ако е такъв случая - или музиката или акумулатора, свиквай с мисълта ;)

И като купуваш нов си купи по-скъп акумулатор - по-евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо. Но и скъпото не винаги е най доброто - Бош Силвър видях как се скапа на 3-тата година, за Българските не искам да коментирам. За предпочитане иди в представителите за марката ти и си вземи оригинален за да не го мисмиш после много.

Примерно моя акумулатор си е оригиналния на Тойота - някакъв специално произваден за Тойота, но си е Made in Turkey, малък е (не знам колко Ампер-Часа го водят, но на размери е по-малък от стандартните, може би 2/3 от нормален) на 5 години и половина е вече и без никаква поддръжка докосвам и пали. Като се скапе (ако се скапе вообще докато колата е моя, щото държи като куче и няма никакви признаци да си отива) Отивам в магазина на Тойота и купувам същия без да ме интересува цената. При всички положения няма да е над 2 пъти по-скъп от българските, а и 3 пъти да е ще го преживея. Както казах : по-евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо. Kакто са казали англичаните не съм достатъчно богат за да си позволя да си купувам евтини неща :D

#17 rivix

rivix

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 September 2008 - 19:06

С Monbat бях и изкара 4 години. Проблеми от него не съм имаал никога. Винаги се оказваше че е от друго. Я някъде накъсо, я алтернатора не зарежда.
В крайна сметка сме българи и е добре да купуваме наши акумолатори а не турски щом нашите си работят добре. Пък който ще да си избива комплексите и да си вдига самучуствието с някакви вносни марки.
Но също така съм на мнението, че да се взимат евтини стоки заради цената им ти излиза винаги по скъпо! Не го препоръчвам на никого, вкрайна сметка в случая ще спестим 10-20лв ако вземем евтинджос вместо примерно "Искра"

Edited by rivix, 09 September 2008 - 19:10.

#18 ByByy

ByByy

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 10 September 2008 - 17:07

А аз къде мога да открия акумулатор на 35 Ah ? :)

#19 XC^^The_Devil^^

XC^^The_Devil^^

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1338 posts

Posted 11 September 2008 - 03:01

аз съм с AcDelco който се водят доста добра марка 55Ah го взех от отризирания магазин за 160лв и не сам сгрешил до последната стотинка. вече 1 година направи зимата в студа нямаше никакви проблеми. и на шкодата и на форда съм с такъв акумулатор никакви грижи.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
My Little Project: Enter
skoda-120-135-ls_big.png

П Р О Д А В А М:

#20 muggsy

muggsy

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 187 posts

Posted 11 September 2008 - 08:01

аз съм с AcDelco който се водят доста добра марка 55Ah го взех от отризирания магазин за 160лв и не сам сгрешил до последната стотинка. вече 1 година направи зимата в студа нямаше никакви проблеми. и на шкодата и на форда съм с такъв акумулатор никакви грижи.

A з също съм с АсDelco, само че с 62аh никакви проблеми зимата, а цената бе около 172лв от "ИМАХИЖУ"ООД - срещу ТЕТ-а
Който иска намира начин, който не иска - намира причини!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users