Jump to content

Photo

Рено 5/Клио!

• Please log in to reply
61 replies to this topic

#41 3dfx

3dfx

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 20 January 2008 - 01:11

Първата кола, на която се качих след шофьорския курс беше Renault 5 1.4 GTR (все още продължавам да не знам какво са имали предвид производителите с това означение - ниво на оборудване, двигател...). Направих с нея към 20тина хиляди километра, след което замина за автомобилния вариант на вечните ловни полета - на 200 000км сдаде багажа окончателно, но въпреки това съм останал с положителни спомени за нея - нещо, с което не могат да се похвалят останалите рена, които съм карал...

Edited by 3dfx, 20 January 2008 - 01:11.

mors est quies viatoris

#42 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 20 January 2008 - 17:45

Първата кола, на която се качих след шофьорския курс беше Renault 5 1.4 GTR (все още продължавам да не знам какво са имали предвид производителите с това означение - ниво на оборудване, двигател...). Направих с нея към 20тина хиляди километра, след което замина за автомобилния вариант на вечните ловни полета - на 200 000км сдаде багажа окончателно, но въпреки това съм останал с положителни спомени за нея - нещо, с което не могат да се похвалят останалите рена, които съм карал...

Това предимно е типа двигател който е заложен в нея и оборудването.ГТР мисля че беше с двигател C2J към 46 киловата което сега не ми се смята колко коня е.
Posted Image

#43 letalis

letalis

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 555 posts

Posted 20 January 2008 - 22:09

За 5-цата само хубаво или нищо!!Колицата вдъхновява аз лично смятам че е много яка :gangstah: и наистина здраво се изтрелва на светофара :happy:
Анти-future коалиция на Psihara^^, Stenli и letalis.
AFKPSL!

#44 Darina Dimitrova

Darina Dimitrova

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 22 January 2008 - 13:44

Имам Рено 5 от три години. Повреди ми се машинката за стъклото на лявата врата. обиколих всички магазини и морги в гр. Пловдив и никъде не мога да намеря такава. Ако някой знае къде мога да намеря или дали машинка от някой друг вид кола става моля да отговори.

#45 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 22 January 2008 - 19:36

Имам Рено 5 от три години. Повреди ми се машинката за стъклото на лявата врата. обиколих всички магазини и морги в гр. Пловдив и никъде не мога да намеря такава. Ако някой знае къде мога да намеря или дали машинка от някой друг вид кола става моля да отговори.

Наистина и на мен ми се развали лявата машинка на стъклото и не се продават но аз съумях да си е ремонтирам сам.Попринцип има един пластмасов шлаух и той от годините е прегорял и се чупи.Аз използвах 1 маркуч и 2 скоби за маркуч и го съединих ;) Незнам при теб дали е същият проблем и дали може да се оправи така.Трябва да видя.Иначе може да пробаваш и машинка от Клио почти съм сигурен че ще са еднакви ;)
Posted Image

#46 3dfx

3dfx

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 23 January 2008 - 00:39

Като имаш път към София просто мини през няколко по-големи морги, както и през Цар Симеон и 100% ще намериш каквото ти трябва.
mors est quies viatoris

#47 kamen

kamen

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1153 posts

Posted 23 January 2008 - 12:53

Всички магазини не може да си ги обиколила камо ли пък всички морги. Провери ли в Евро 07 и Косер?

#48 Darina Dimitrova

Darina Dimitrova

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 23 January 2008 - 18:25

Благодаря на всички,които отговориха на въпроса ми за машинка на стъклото на лява врата на Рено5.Още не съм намерила,така че,ако някой може да даде още съвети, ще съм благодарна.Сега е студено и не ми се налага да ползвам стъклото,но лятото идва, и ако дотогава не намеря - незнам. :(

#49 RaptoR

RaptoR

Патриот

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 19434 posts

Posted 23 January 2008 - 18:42

Я иди в Технополис при момчетата, които монтират аудио и аларми и ги попитай - мисля че цялата работа струва към 80-100 лева на врата. Изненадан съм, че има Рено 5 с автоматични стъкла хихихи

ЕДИТ: Опа - сега виждам че става въпрос за ръчен механизъм - това, което визирам е поставяне на автоматичен. Щом го правят на Пежо 106 вероятно ще стане и за Рено-то

Edited by R_a_p_t_o_R, 23 January 2008 - 18:44.

B U L F O R U M POLICE
КУРАЖ ДРУЖИНА ВЯРНА СГОВОРНА - НИЙ НЕ СМЕ ВЕЧЕ РАЯ ПОКОРНА
THE ONLY THING NECESSARY FOR THE TRIUMPH OF EVIL IS FOR GOOD MEN TO DO NOTHING
We're machines...just like everything else in Nature
Вода не утоляет жажды. Я попробовал ... однажды
Коалиция анти-чалга

#50 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 23 January 2008 - 22:25

Благодаря на всички,които отговориха на въпроса ми за машинка на стъклото на лява врата на Рено5.Още не съм намерила,така че,ако някой може да даде още съвети, ще съм благодарна.Сега е студено и не ми се налага да ползвам стъклото,но лятото идва, и ако дотогава не намеря - незнам. :(

Другия вариант е от Рено форума да се закупи сега се сещам.Има няколко обяви за 5-ци на части може да намериш сигурно :)

П.П.Кажи също за кола с 3 врати ли ти трябва или с 5? ;) Може и да няма разлика ама знам ли :)

Edited by jozo, 23 January 2008 - 22:52.

Posted Image

#51 Darina Dimitrova

Darina Dimitrova

Новобранец

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 24 January 2008 - 17:31

Става въпрос за стъклото на лявата врата на Рено5 с 3 врати.Благодаря.

#52 clio

clio

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 296 posts

Posted 21 February 2008 - 23:35

Изкарай си машинката от вратата и отиди на Руския пазар, аз там намерих същата за стъклото, но на Рено Клио, дано и ти да намериш. Успех.

Edited by clio, 21 February 2008 - 23:39.

#53 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4465 posts

Posted 20 March 2008 - 00:30

Хайде и аз да се присъединя към форумното множество от Клио-та :)

Ако някой има идея как да си вържа скоростомера към жилото и какви упражнения трябва да направя - да казва :P

...::Мusic Is The Drug:::...pucalka.gif
...:::Не разбирам шльокавица!:::...

#54 gal4enceto

gal4enceto

Кукличка

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2664 posts

Posted 20 March 2008 - 21:18

Jozo says: ЪЪъ как така да го свържеш?Жило ли нямаш или просто не е свързано.Дай малко повече разяснения. :D

П.П. За какво Клио става въпрос?Клио 1 ,2 , 3?Какъв мАтор?

Edited by gal4enceto, 20 March 2008 - 21:18.

Posted Image

#55 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4465 posts

Posted 21 March 2008 - 19:27

Нямам идея какво става с жилото и дали въобще имам, дали е скъсано или просто откачено, ама се надявам утре да е хубаво времето та да мога да си поиграя и да го закача :)

A клиотo e 1, набор '97 с 1,2 мАтор, централно, хидравлика и най-вече - Стъклата ДЖЪТ :D

Edited by chistacha, 21 March 2008 - 19:28.

#56 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 23 March 2008 - 19:17

Виж първо дали не е отвита гайката където жилото влиза в скоростите.На 5-цата е като отвориш капака от лявата страна долу се вижда.На Клиото незнам как е точно.Иначе трябва да сваляш таблото и там да видиш как е :)
Posted Image

#57 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4465 posts

Posted 23 March 2008 - 19:37

Надявам се утре да го вържа най-накрая след един належащ ремонт, който вчера накара горкото ми Клио да си изповръща живителните сокове, в частност бензина, и да ме остави на пътя... :bgrin:
Оказа се че маркуча (който е пластмасов с пластмасова скоба...), който отвежда обратния бензин от инжекцията към резервоара се е откачил, при което бензиновата помпа си е свършила работата ;)

А всъщност вие къде си ремонтирате рендетата :confused:

Edited by chistacha, 23 March 2008 - 19:38.

#58 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 23 March 2008 - 19:45

Моето го ремонтираха на времето в Ауто Ташев и наистина се справяха много добре там.Проблема беше там че като ми е малка колата за да почнат да е гледат трябва да дигам скандали.Влизам аз поред след мен влизат други коли и тях ги ремонтират аз чакам.........

Сега вече ми е оправят в сервиза на Механотехникума ама от там нещо не съм много доволен.В смисъл повечето пъти се справят много добре ама все има нещо което да не са доизпипали.

Сега се чудя дали да не пробвам новият сервиз на Омни Кар до надлез Родопи а именно до нас :D
Posted Image

#59 chistacha

chistacha

Double Power

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4465 posts

Posted 23 March 2008 - 20:00

Аз мойта ша я водя на Цариградско, точно след Шел-а. Там има едно сервизче за Рено, само не знам как са им цените.
Примера е следния - за смяна на свещи и преглед на ходова част ми взеха 20 кинта за работа, а офертата им за ремонт по ходова част е следната:
Кормилни щанги х2 21лв
маншон рейка х1 3,5лв
селенови втулки х2 8лв
тампони амортисьори х2 21лв
пк десен амортисьор х1 6лв
общо части 109,6 лв

за работа - 106 лв

oбщо 215,6 лв

та мнение? :confused

Edited by chistacha, 23 March 2008 - 20:01.

#60 jozo

jozo

Speed Fan

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5605 posts

Posted 23 March 2008 - 20:09

Цените изглеждат приемливи даже много.Дано частите се оригинални което ме съмнява да ти кажа честно.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users