Jump to content

Photo

Въпроса за препоръчано писмо...

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Runner

Runner

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5268 posts

Posted 21 December 2005 - 12:27

Днес пратих препоръчано писмо до Германия, но ме интересува, колко време ще пътува, защото трябва да престигне най-късно до 1ри-2ри януари. В пощата ми казаха, че пътуват по-бавно от обикновенните, но не ми казаха, точно колко... Ако някой може да ми каже, ще съм благодарен, защото е важно и ако трябва ще пусна още едно, но обикновено... :)

#2 juji

juji

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts

Posted 21 December 2005 - 13:49

Май никой не може да ти отговори на този въпрос. Веднъж пристигнало в Германия, писмото ще бъде изпратено до посочения адрес в рамките на един ден най-много. Например от Германия до България писмо пристига за един ден, но се бави тук от нашите пощи и пътят му се удължава до 3-4 дни... Стискай палци да не ти го бавят тук дълго :). Ужасно звучи, но за съжаление е така. Писмото е препоръчано-не би трябвало да се изгуби по трасето-излишно е да пускаш второ. :)
too big, over 100pix!
-----------------------------------

#3 Midex

Midex

Индикатор

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16360 posts

Posted 21 December 2005 - 14:18

Дори и със скоростта на нашите пощи всякак би трябвало да стигне до 1-ви.
Преди да мина изцяло на интернет комуникации пусках доста писма до USA и Европа. Беше ми направило впечатление, че писмата от там-> до тук идват доста по-бързо, отколкото от тук->натам.
А ти иначе не го ли налепи с разни екстри - бърза поща, въздушна поща и др.....не че ще има някакъв ефект ама все пак... ;)
Според мен тия десетина дена трябва да са достатъчни дори и за "бавна" доставка.

#4 vinyl_master

vinyl_master

Blue Fear

• Members ++
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3244 posts

Posted 21 December 2005 - 23:17

Аз скоро изпратих дата диск до щатите ..мина ми през акъла да е препоръчано писмо но от пощата ми казаха че така се бавило повече, послушах ги, писмото непристигна..
Сега ако мога да използвам темата да попитам скоро пак ще пращам такива писма ,как да процедирам точно, няква по специална опаковка като за диск нещо.. дедазнам ,някой да ме посъветва.
Ако съм пропуснал препинателен знак вземи си от резервите: .....,,,,,,,?????!!!!!::::;;;;----""""""(())
| My Facebook | Основи На Модерната Електронна Музика | Kajona³ - Open Source Content Management Framework |

#5 tankis

tankis

Първокласен Флоодер

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 836 posts

Posted 21 December 2005 - 23:44

Защо не го сложиш в колет с още нещо :)
Ако пак си сложиш подпис по-голям от 100 пиксела на височина, сам ще докажеш че си дебил.
Posted ImagePosted Image

#6 juji

juji

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts

Posted 22 December 2005 - 00:23

Аз скоро изпратих дата диск до щатите ..мина ми през акъла да е препоръчано писмо но от пощата ми казаха че така се бавило повече, послушах ги, писмото непристигна..
Сега ако мога да използвам темата да попитам скоро пак ще пращам такива писма ,как да процедирам точно, няква по специална опаковка като за диск нещо.. дедазнам ,някой да ме посъветва.

Слагаш си диска в малкото пликче, за да не се драска и изнамираш отнякъде от онези найлончета, където имат балончета с въздух и после в плика. Аз поне тук не съм виждала от пликовете, които са отвътре целте такива. Не съм много сигурна дали можеш да декларираш самото съдържание на плика със стикер, че вътре има например подарък или някакво друго съдържание, различно от хартия.
too big, over 100pix!
-----------------------------------

#7 DrEvil

DrEvil

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 649 posts

Posted 22 December 2005 - 11:39

В Офис 1... има такива пликове с балончета

#8 morty

morty

EOS DIGITAL

• Members
  • PipPipPipPip
  • 350 posts

Posted 22 December 2005 - 22:55

Писмото ще ти пътува м/у 5 и 15 дена... ако съдя по моите :)
Аз съм пращал до Португалия и са пристигали в този перид от време.
Предплагама, че Германия е по близо (даже съм сигурен в това) така че може и по бързо да пристигне.

#9 Thief

Thief

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2111 posts

Posted 23 December 2005 - 00:32

Maximum ot 3 dena do germaniq(s izklu4eniq no nad 50 % ot slu4aite mislq). + tam kolkoto go bavqt.
All that is yours, shall soon be mine

Posted Image
Posted Image

#10 intense

intense

more than meets the eye

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 23 December 2005 - 11:38

...

Edited by intense, 18 June 2006 - 20:28.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users