Jump to content

Photo

Програма за НАМАЛЯВАНЕ ГОЛЕМИНАТА на MP3-ките

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 22 September 2005 - 15:50

Ако може някой да ми даде някаква програма с която да смаля размера на една МП3-ка . Да знам , че ще се развали качеството и няма да е вече Стерио но това не ми пречи ! Искам например от една нормална МП3-ка с големина 6МБ да е направя около 2МБ по - възможност !!!
Благодаря ви предварително !
</a>

#2 Viper

Viper

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 22 September 2005 - 15:54

Ако може някой да ми даде някаква програма с която да смаля размера на една МП3-ка . Да знам , че ще се развали качеството и няма да е вече Стерио но това не ми пречи ! Искам например от една нормална МП3-ка с големина 6МБ да е направя около 2МБ  по - възможност !!!
Благодаря ви предварително !

<{POST_SNAPBACK}>

Сигурно за GSM ти трябва ? Аз знам как да стане на wav с големина около 1-2 МБ максимум . Ако ти трябва 6а ти пи6а.
3 минутна песен става 800 кб и на ГСМ-а звучи добре !

Edited by Viper, 22 September 2005 - 16:05.

#3 90125

90125

Член

• Members
  • PipPip
  • 52 posts

Posted 22 September 2005 - 15:56

Mp4 е почти 3 пъти по-малки музикални файлова със същото качество, тоест стандартната песен кодирана като Mp3 с качеството на 128kbits звучи по същия начин както Mp4 кодирана с 40-50 kbits (192kbits mp3 звучи като 60-70kbits mp4).Това се постига чрез най-новата технология за Audio компресия "HE-AAC" разбработена и пусната от Ahead на 25.7.2003, с излизането на Nero 6.0.0.9

Сега как можете да конвертвате Mp3 в Mp4 и размерът им да се намали двойно поне при мене става:

отваряте Nero 6xxx версия (за предпочитане най-новата) отивате в Nero Start Smart icon_arrow.gif Audio icon_arrow.gif Encode Audio Files icon_arrow.gif от там си адвате файловете и избирате Nero Digital Audio (HE-AAC) (*.Mp4) и конвертвате от Mp3 на Mp4 гаранция че няма да съжелявате защото качеството е същото а размера е двойно по малък ! 100% гарантирано (всъщност вие си решавате icon_smile.gif )

Сега как да Play-вате Mp4 на Winamp някой говорят "ще прейменуваш от Mp4 на Mp3 и ще ти Play-не" ама това са пълни глупости ве хора осъзнайте се ! все едно да кажеш на някой филм който е под .avi и не ти го play-ва да го прейменуваш на .mpeg и да тръгне това е пълна глупост защото в самия формат под него има различна компресия Xvid, Divx, AAC, и други.На същия принцип е и Mp4 както по горе обясних Mp4 е компресия "HE-AAC" и да го прейменуваш нищо няма да постигнеш !

Сега по същество за да пуснете Mp4 на Winamp ви трябва тозифайл него го слагате в директорията на Winamp X:\Program Files\Winamp\Plugins\ и го замествате с стария и пускате Mp4 без никакви проблеми.

#4 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 22 September 2005 - 16:27

Mp4 е почти 3 пъти по-малки музикални файлова със същото качество, тоест стандартната песен кодирана като Mp3 с качеството на 128kbits звучи по същия начин както Mp4 кодирана с 40-50 kbits (192kbits mp3 звучи като 60-70kbits mp4).Това се постига чрез най-новата технология за Audio компресия "HE-AAC" разбработена и пусната от Ahead на 25.7.2003, с излизането на Nero 6.0.0.9

Сега как можете да конвертвате Mp3 в Mp4 и размерът им да се намали двойно поне при мене става:

отваряте Nero 6xxx версия (за предпочитане най-новата) отивате в Nero Start Smart icon_arrow.gif Audio icon_arrow.gif Encode Audio Files icon_arrow.gif от там си адвате файловете и избирате Nero Digital Audio (HE-AAC) (*.Mp4) и конвертвате от Mp3 на Mp4 гаранция че няма да съжелявате защото качеството е същото а размера е двойно по малък ! 100% гарантирано (всъщност вие си решавате icon_smile.gif )
Сега как да Play-вате Mp4 на Winamp някой говорят "ще прейменуваш от Mp4 на Mp3 и ще ти Play-не" ама това са пълни глупости ве хора осъзнайте се ! все едно да кажеш на някой филм който е под .avi и не ти го play-ва да го прейменуваш на .mpeg и да тръгне това е пълна глупост защото в самия формат под него има различна компресия Xvid, Divx, AAC, и други.На същия принцип е и Mp4 както по горе обясних Mp4 е компресия "HE-AAC" и да го прейменуваш нищо няма да постигнеш !

Сега по същество за да пуснете Mp4 на Winamp ви трябва тозифайл него го слагате в директорията на Winamp X:\Program Files\Winamp\Plugins\ и го замествате с стария и пускате Mp4 без никакви проблеми.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами Viper е прав ! на мен ми трябва за телефон ! Но като чета какво си написъл 90125 и изхождам до мисълта че това става и за телефон след като преименувам файла който съм направил МП4 ! прав ли съм ?
</a>

#5 Viper

Viper

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 22 September 2005 - 16:31

Ами Viper е прав ! на мен ми трябва за телефон ! Но като чета какво си написъл 90125 и изхождам до мисълта че това става и за телефон след като преименувам файла който съм направил МП4 ! прав ли съм ?

<{POST_SNAPBACK}>

Аз невярвам GSM-a да може да пусне MP4 пък и доколкото разбрах неможе да се преименува.

#6 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 22 September 2005 - 16:41

Аз невярвам GSM-a да може да пусне MP4 пък и доколкото разбрах неможе да се преименува.

<{POST_SNAPBACK}>

Възможно е да си прав , защото 90125 даде файл (с който може би(но незнам) да се четят и мп4 ) ! Но аз като не разбирам искам помощ от вас ! :)
</a>

#7 break

break

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3714 posts

Posted 22 September 2005 - 16:45

<{POST_SNAPBACK}>

Зависи какъв е телефона. Например Сони Ериксон К 700, наскоро разбрах че можел. А за конвертиране аз използвам Musicmatch Jukebox. Според мен е добра програма за конвертиране на mp3 и wav файлове. И качеството е добро. Единствения недостатък е че се зарежда бавно. ;)

Edited by breakneck, 22 September 2005 - 16:47.

Posted Image

#8 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 22 September 2005 - 16:54

Зависи какъв е телефона. Например Сони Ериксон К 700, наскоро разбрах че можел. А за конвертиране аз използвам Musicmatch Jukebox. Според мен е добра програма за конвертиране на mp3 и wav файлове. И качеството е добро. Единствения недостатък е че се зарежда бавно. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами аз съм с ЛГ У8110 и има само мп3 плеар майче и не съм сигорем за мп4 ! за това ако може да ми дадете !

90125

А батка да ти кажа , че като влезна в Неро и търся това Nero Start Smart и го няма в моето Неро а уж е 6 нещо си нещо си ! От друго меню може ли да го стартирам или ... ?
</a>

#9 JDFU

JDFU

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3269 posts

Posted 22 September 2005 - 17:00

Аз за моя телефон (SE F500i) ползвам Alive MP3 WAV Converter Standard. Линк нямам под ръка, но помня, че не ми отне много време, за да го намеря. Има точно и само това, което ти трябва.

Edited by JDFU, 22 September 2005 - 17:00.

#10 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 22 September 2005 - 17:03

Аз за моя телефон (SE F500i) ползвам Alive MP3 WAV Converter Standard. Линк нямам под ръка, но помня, че не ми отне много време, за да го намеря. Има точно и само това, което ти трябва.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря много ! Ще го потърся и ще я пробвам ! Благодаря много !
</a>

#11 Viper

Viper

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 22 September 2005 - 18:14

Аз пускам Nero wave editor после отварям MP3-ката натискам save аs после options после избирам 8 бита (щото моя ГСМ на толкова ги пуска) , моно после 8000 Frequency (пак за моя ГСМ) , OK , save (дори и ако нещо ти се стори тиха песента можеш да я увеличи6 от менюто Volume - volume change увеличаваики децибелите) . Посля отваряш фаила дето си го сеивал с на Уиндоуса оригиналния Sound recorder и пак save as там change натискаш и дето пише Format извираш IMA ADPCM (за моя ГСМ е така ) и отдолу ти изписва 8,000khz;4 bit; Mono 3kb/sec . Останалите формати като GSM 6.10 и някои други става още по малка песента за сметка на kb/sec , при GSM 6.10 е 1 kb/sec обаче моя GSM не пуска други освен IMA ADPCM (ако искаш ти пробваи и другите на твоя)

#12 Teddy-King

Teddy-King

Технолог

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3583 posts

Posted 22 September 2005 - 18:32

Easy CD-DA Extractor
Всичко може да се прави с нея. Само яйца не пържи...

ASUS Transformer Book T300

ASUS K73SV CORE i7-2630QM 2.0GHz, 8GB DDR3 1333 MHz SDRAM, NVIDIA® GeForce® GT 540M CUDA™ 1GB DDR3 VRAM, 640GB 5400rpm

#13 Botev1912

Botev1912

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 posts

Posted 22 September 2005 - 18:54

Easy CD-DA Extractor

<{POST_SNAPBACK}>

това е доста добра програма ! :)

#14 90125

90125

Член

• Members
  • PipPip
  • 52 posts

Posted 22 September 2005 - 20:40

Ами аз съм с ЛГ У8110 и има само мп3 плеар майче и не съм сигорем за мп4 ! за това ако може да ми дадете !
90125

А батка да ти кажа , че като влезна в Неро и търся това Nero Start Smart и го няма в моето Неро а уж е 6 нещо си нещо си !  От друго меню може ли да го стартирам или ... ?

<{POST_SNAPBACK}>

В първия ти пост никъде не личеше, че става дума за телефон а само за компресиране.А по отношение на Nero -то : трябва ти пълната версия.

#15 break

break

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3714 posts

Posted 23 September 2005 - 00:18

Easy CD-DA Extractor

<{POST_SNAPBACK}>

Да. И тя е много добра програма и е лека. Едно време ползвах нея и Musicmatch Jukebox-a ама прекалено много програми станаха и тази я махнах. Която и от двете да избереш няма да съжаляваш. И двете са добри.
Posted Image

#16 didotk

didotk

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 159 posts

Posted 23 September 2005 - 08:58

MP3 Cutter Joiner намери си я аз за моят работя с нея
прави ги много малки но и много им бута качеството
too big, 100 pix max height!

#17 Psihara^^

Psihara^^

_

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9739 posts

Posted 23 September 2005 - 09:30

Аз пък го правя с НЕРО 7. Мега доволен съм... :)

#18 Botev1912

Botev1912

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7124 posts

Posted 23 September 2005 - 09:37

Да. И тя е много добра програма и е лека. Едно време ползвах нея и Musicmatch Jukebox-a ама прекалено много програми станаха и тази я махнах. Която и от двете да избереш няма да съжаляваш. И двете са добри.

<{POST_SNAPBACK}>

и аз съм използвал преди musicmatch, но е по-бавна и има по-малко формати, за това оставих Easy CD Extractor :P

#19 Ghetto_Freak

Ghetto_Freak

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2062 posts

Posted 23 September 2005 - 12:15

Много Ви благодаря ! Свалих си тука 3-4 програмки и съм много доволен от помоща Ви !
Ако искате не затваряйте темата за да може и още хора да дават програми и на който му трябват да си ги търсят от тук !
Благодаря отново ! :love :love :music :music :music :music
</a>

#20 Stenli

Stenli

dafuq

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8538 posts

Posted 23 September 2005 - 13:41

аз свалих easy cd-da extractor и сега си правя мп3-ките в ogg, на 96кбит и се намалява големината на половина :D

По-добре дъщеря курва отколкото син левскар!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users