Jump to content
BulForum.com

Въпрос за видео карта


AMD fen

Recommended Posts

Здравейте отново.Имам ново въпросче.Вчера се позагледах в стария комп на село и си казах"защо не си взема нова видео карта за старата щайга".Но видях че няма много място къде да я сложа пък и не знам в кой слот да я сложа.Ако може ми предложете карта до 120лв.Ето ви линк за видео картата която съм си намислил да взема кажете дали ще се побере http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3611#ov .Ето снимки и да кажете къде да я сложа

post-46638-0-02288400-1319705658_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пробвай на кафевия малък слот. Ако не влиза, изрязваш крачетата от картата - само тия за малкия слот са важни, а другите са за съвместимост.

 

Сега сериозно. Намери снимка на видеокарта. Вгледай се внимателно. До нея отвори снимката на дъното. Вгледай се вниматено и в нея.

Ще забележиш, че на дъното ти има само един слот в който може да се постави карта.

Но щом питаш толкова тъпи въпроси, по-добре си занеси компютъра в сервиз да ти я поставят ;) И като си го закачаш обратно у вас, много внимавай да не объркаш захранващия кабел с този на монитора, че ще изгориш новата видеокарта и няма да ти признаят гаранцията :lol: Най-добре преди да го откачиш си залепи етикетчета.

 

допълнение: въпросната видеокарта не ми харесва. 1гб памет при 128 битова шина ми се струва безсмислено.Не гледай паметта колко е, а да е мощен графичния процесор.

Link to comment
Share on other sites

Бе той компа стар и да объркам нещо здраве да е.ВПрочем исках да кажа дали има някое кабелче към старата карта и като го изключа да не я засича

Link to comment
Share on other sites

Старата ти е вградена, намира се в голямата синя платка на която се слагат другите работи ... и е невидима ии няма кабелчета :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Намира се в чипсета. Ако искаш имам дремел, мога да му сложа дискче за рязане и да ти услужа. Изрязваш пътечките, които влизат в чипсета и видеокартата ще спре.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложението но аз вече я повредих без да искам и ся не бачка.Иначе си я купих оная и цепи мрака.А с остатъка от парите си взех и ново телефонче samsung galaxy 550.Админа може да и сложи катинарче.Благодаря на всички който се отзоваха :bowdown: :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...