Jump to content
BulForum.com

Рено 5/Клио!


jozo

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Изкарай си машинката от вратата и отиди на Руския пазар, аз там намерих същата за стъклото, но на Рено Клио, дано и ти да намериш. Успех.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Хайде и аз да се присъединя към форумното множество от Клио-та :)

 

Ако някой има идея как да си вържа скоростомера към жилото и какви упражнения трябва да направя - да казва :P

Link to comment
Share on other sites

Jozo says: ЪЪъ как така да го свържеш?Жило ли нямаш или просто не е свързано.Дай малко повече разяснения. :D

 

П.П. За какво Клио става въпрос?Клио 1 ,2 , 3?Какъв мАтор?

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея какво става с жилото и дали въобще имам, дали е скъсано или просто откачено, ама се надявам утре да е хубаво времето та да мога да си поиграя и да го закача :)

 

A клиотo e 1, набор '97 с 1,2 мАтор, централно, хидравлика и най-вече - Стъклата ДЖЪТ :D

Link to comment
Share on other sites

Виж първо дали не е отвита гайката където жилото влиза в скоростите.На 5-цата е като отвориш капака от лявата страна долу се вижда.На Клиото незнам как е точно.Иначе трябва да сваляш таблото и там да видиш как е :)

Link to comment
Share on other sites

Надявам се утре да го вържа най-накрая след един належащ ремонт, който вчера накара горкото ми Клио да си изповръща живителните сокове, в частност бензина, и да ме остави на пътя... :bgrin:

Оказа се че маркуча (който е пластмасов с пластмасова скоба...), който отвежда обратния бензин от инжекцията към резервоара се е откачил, при което бензиновата помпа си е свършила работата ;)

 

А всъщност вие къде си ремонтирате рендетата :confused:

Link to comment
Share on other sites

Моето го ремонтираха на времето в Ауто Ташев и наистина се справяха много добре там.Проблема беше там че като ми е малка колата за да почнат да е гледат трябва да дигам скандали.Влизам аз поред след мен влизат други коли и тях ги ремонтират аз чакам.........

 

Сега вече ми е оправят в сервиза на Механотехникума ама от там нещо не съм много доволен.В смисъл повечето пъти се справят много добре ама все има нещо което да не са доизпипали.

 

Сега се чудя дали да не пробвам новият сервиз на Омни Кар до надлез Родопи а именно до нас :D

Link to comment
Share on other sites

Аз мойта ша я водя на Цариградско, точно след Шел-а. Там има едно сервизче за Рено, само не знам как са им цените.

Примера е следния - за смяна на свещи и преглед на ходова част ми взеха 20 кинта за работа, а офертата им за ремонт по ходова част е следната:

Кормилни щанги х2 21лв

маншон рейка х1 3,5лв

селенови втулки х2 8лв

тампони амортисьори х2 21лв

пк десен амортисьор х1 6лв

общо части 109,6 лв

 

за работа - 106 лв

 

oбщо 215,6 лв

 

та мнение? :confused

Link to comment
Share on other sites

Цените изглеждат приемливи даже много.Дано частите се оригинални което ме съмнява да ти кажа честно.

Link to comment
Share on other sites

Добри цени наистина. Едва ли са оригинални частите, но това не означава, че са лоши. Обикновено частите са от ф. Дакар.

Link to comment
Share on other sites

Е ще видим дали са хубави или лоши :P Утре сутринта, ако оправя гадните пластмаси, ще го закарам да го оправят и ще видим кви са им частите. Иначе свещичките дет ми сложиха са Шампионче - общо 13,30 комплекта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...