Jump to content
BulForum.com

3G Интернет от мобилните оператори


Recommended Posts

Да,ТАКА Е!

И излиза ДОСТА солено ако не внимаваш в картинката :wacko:

Но пред свършен факт - най много да следиш трафика на майка ти през периоди за да няма после :blink: :blink:

При М-тел имаше една Водафонска програмка с лек интерфейс която мереше що годе изразходеното.

Дори можеш да зададеш лимит - поразрови се из менютата.

Друго няма какво да се направи в близката 1 година :bgrin:

Прочети тук съветите от М-тел за неочакван трафик

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Да,ТАКА Е!

И излиза ДОСТА солено ако не внимаваш в картинката :wacko:

Но пред свършен факт - най много да следиш трафика на майка ти през периоди за да няма после :blink: :blink:

При М-тел имаше една Водафонска програмка с лек интерфейс която мереше що годе изразходеното.

Дори можеш да зададеш лимит - поразрови се из менютата.

Друго няма какво да се направи в близката 1 година :bgrin:

Прочети тук съветите от М-тел за неочакван трафик

Аз така бях се вързал на GPRS преди време на предплатена карта, имах 10-тина лв. За проверка на поща, ICQ тва онва. Бях оставил лаптопа без наблюдение за час-два така. Връщам се, връзка йок, след проверка се оказа пари 0.00 лв в картата. А бях проверил само една поща. Поразтърсих се и се оказа, че бях пуснал Chrome, който разбира се няма опция да се изключи автоъпдейта, та той ми костваше около 9 лв! Оттогава Хроме го намразих още повече, а го бях пуснал само щото уж нали по-лек а-у бил. И вече Хроме даже не го инсталирам за тестове, а седи за всеки случай във виртуалка.

Понякога такива нахални програми без да ги знаеш могат да ти навъртят трафик и да се видиш в чудо.

Link to comment
Share on other sites

Да обаче ти си бил на предплатен.

А едни познати от незнанието си и глупостта на девойката платиха 60 и лв на Глобул.

И от тогава модема е в някой си шкаф :lol:

Link to comment
Share on other sites

само като вметка ... забелязах, че thunderbird-a й генерира голям трафик(настроен е през IMAP). това нормално ли е, има ли някакви настройки за да не индексират всеки път писмата в пощ. кутия или направо да й забранявам да го ползва, а да си влиза през web интерфейса?

Link to comment
Share on other sites

За начало и спри всичко излишно като трафик и навици.

Само най - нужното и неотложното.

Виж я първия месец как върви и ако е до лимита си - остави я така.

Ако и остават МБ - които така или иначе горят - да си позволи малко лукс.

Иначе ще стане скъпо :confused

Link to comment
Share on other sites

До тук моя опит с Глобул и 2500МБ неограничен показва, че е достатъчен, че ми и остава. Не съм спирал процеси в ХР-то на нетбука, ъпдейти си прави и аваста се обновява постоянно, и снимки качвам и свалям, клипчета чат пат,скайп, пощенски клиент и т.н. Откакто ДЦЦ спряха нета дори ми е основен, е филми вече не свалям, ама то и преди не го правих често...

Link to comment
Share on other sites

ДА 2,5ГБ стигат някък си...

Тук дилемата обаче е

толкова ли е зле нета на виваком? :unsure: майка ми се взела едно такава джаджа - 750MB за 10 лв. на месец, което като цена я устройвало, ама не знае дали тея 750MB ще й стигнат. ползва само skype, email и разглежда разни сайтове ... иначе ще се ползва предимно в пловдив.

 

п.п. само заради тея капути от dcc, тъй като вечерно време не може да си ползвала лаптопа(в темата за дцц съм писал), се е решила да си вземе такъв интернет :angry1

Което си е на 1/3та и след това СЕ ПЛАЩА всеки килобайт :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Необходим ми е мобилен интернет, който ще използвам основно в село Брестник. И се чудя кой от трите (виваком , глобул, мтел) оператора да избера? Интересува ме, след изчерпване на мегабайтите на максимална скорост, дали може да се разчита на нормален брауз? Ще съм благодарен за всяко мнение.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал съм глобулския и съм на мнение като колегата ELySiuM,че е супер зле на виваком бил сносен доста го хвалят а и цената на пакетите е доста добра :))

Link to comment
Share on other sites

Ползвал съм в Брестник, Марково и Рогош нет на Виваком на пълна скорост. Нямам особени забележки. Имам 500MB на пълна скорост и за петте лева си заслужава, особено като другия вариант е селската кабеларка с UTP-та по стълбовете... Иначе на Глобул е най-зле. За Ментел нямам наблюдения.

Ако можеш вземи и пробвай по една на Ментел и Виваком.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, снощи баща ми му се ревеше направо от тея Глобул. Как може по магистрала Тракия в супер големи участъци да няма ГРАМ никакво покритие. Трябваше да направи една ремоут админ сесия, ей богу, докато не дойде Пазарджик не светна заветното 3Г на дисплея :( Бягайте надалеч от тея измекяри.

Link to comment
Share on other sites

Знам, така са. Вивата веднъж съм го тествал на новата магистрала, нямаше дертове, но предполагам, че и при тях може да има дупки.

Факт, че където ми е трябвал нет от Вивата, съм имал.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам някакви впечатления от 3G интернета на Vivacom на отдалечено от града място в планината. Според мен са точни, колкото е обявен трафик на максимална скорост си го спазват. После като падне скоростта става за браузване.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

През декември, си „взех” 3Gмодем на виваком. Изборът ми на модем, бе, Huawei E3131. Но след като си инсталира драйвърите на компютърът ми, флопито започна постоянно да чегърта, пробвах на 4 компютъра и резултатът бе същият, т.е. проблемът очевидно бе в модемът. Обадих се на 123, и от там ми казаха, че това не било нормално, и е добре да отида до техен магазин, да „погледнели” модемът. Е направих го и в магазинът ме гледаха като „извънземно”, все пак решиха да го дадат за ремонт, а на мен да предоставят оборотен модем. Но в момента нямаха наличен и трябваше да отида на другият ден. Междувременно реших да проверя в интернет, дали и други потребители нямат подобен проблем. Оказа се, че в доста форуми по целият свят, потребители се оплакват от аналогичен проблем. Имаше и предложено решение – да се спре процесът HWDeviceService.exe, и всичко се оправя. Естествено пак се обадих на 123, разговарях с представител на техническият отдел, обясних им всичко и предложих, просто да изискат софтуерен ъпдийт от Huawei. Те ме увериха, че ще ми върнат обаждане. Нищо такова не случи. След няколко дни пак се обадих на 123, и от там ми казаха, че имало отговор за мен, не сметнали за нужно да ми се обаждат. Отговорът им е: проблемът е във вашият компютър. Това преля чашата и написах клиентско оплакване. Отговорът им е :

Уважаеми г-н *******,

 

 

 

Във връзка с Вашето оплакване, искаме да Ви уведомим, че причината за некоректно работещия USB модем на Вашия компютър е несъвместимостта на двете устройства.

 

Моля, имайте предвид, че характерно за компютрите, имащи флопи-дисково устройство, е операционната система автоматично да започва търсене на драйвери за инсталиране на дискета.

 

Бихме искали да Ви уведомим, че описания от Вас проблем не се наблюдава при компютри, които нямат флопи-дисково устройство.

 

За да бъде отстранен проблема, бихме Ви посъветвали да изключите кабела на флопи-дисково устройство.

 

 

 

Благодарим Ви, че използвахте онлайн канала на VIVACOM!

 

 

Лудост някаква е това. Ако искате да ползвате въпросният 3Gмодем, се налага да си изключите флопито. Това не е описано никъде. И според мен е неприемливо и неприятно. Но с Виваком всичко е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Я им върни инфо, че си пробвал с друг модел на същата марка и няма такива проблеми.

Да ти сменят модема, иначе ги даваш на КЗП. Ти не си знаел за тази "несъвместимост", няма я описана никъде - нито в упътването му, нито някой от тях те е информирал, следователно си бил подведен. А съветът да си изключиш флопито е неуместен, защото ти си ползваш флопито и предвид факта, че друг модем работи, без да има проблем с флопито ти, следва, че проблемът не е в твоето флопи или твоя компютър, а в техния модем, за който си бил, очевидно, подведен да закупиш, а той не ти върши работа и не само - пречи на нормалното функциониране на твоя компютър.

Подгони ги!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам модем OneTouch X220L, на Виваком.След инсталацията си заработи, свърза се, и ...Интернет има, сайтове се отварят,супер направо.Докато не се върнах в офиса,където използвам LAN кабел от рутера до лаптопа./пак виваком/Оказа се,че са се прецакали мрежовите настройки.Както и да е, оправих го,деинсталирах модема,инсталирах го отново, и този път работеше всичко...но не-с мобилния нет не мога да изпращам писма от пощата си, която си работи прекрасно с кабелчето.

Обадих им се,и се наслушах на какви ли не глупости,дори ме пратиха на сървъра да съм сменял настройките.Аз им обяснявам, че сървъра е в София,в централата на фирмата, и че само с мобилния им нет има проблеми, те ме убеждават, че сървъра не работел правилно...Сдържах се да им обясня нещо за роднините им, измъкнах модемчето и реших, че не си струва нервите.Говорих и с колеги, които имат такива модеми, фирмата има офиси в 8 града,за всеки офис има по една такава флашка, уж ако прекъснел нета да сме ползвали безжичния,заради програмата,която използваме.Оказа се, че всички имат проблеми и не използват модемчетата.Верно, 5 лв/месец, ама като не ти върши работа...

Сега много рядко, ако някой ми прати нещо спешно докато съм на път, спирам, включвам, изтеглям пощата си, и диктувам на някой по телефона, защото все още не мога да изпратя писмо през този нет.

На личния си телефон имам мобилен нет от Глобул-много рядко да не успея да отворя gmail пощата или да не отвори сайт или каквото ми трябва.Засега съм доволен,500 МВ на максимална, след това 128 к неограничен по трафик.Тези 128 стигат за gmail,Скайп и Вибер-постоянно включени.Дори колегите свикнаха, ако е спешно- пращат на личната ми поща, защото веднага виждам и отговарям.

В момента тече едномесечното ми предизвестие към Виваком,спрях си другия личен телефон,и имаха наглоста да ми предложат да си взема от тях мобилно нетче, с модемче, дето можело да пусна и на компанията около мен нет...абе смях...

Извън темата-бях в Балчик, имах работа там и паркирах до офис на Виваком.Влязох да ги питам как става спирането на тяхна карта, убедиха ме да я направя на ваучер,та ако искам след време да я пусна пак.Устройваше ме,обаче до края на договора имаше още няколко дни и съответно неможеше веднага.След 10 дни в Пловдив, в деня на изтичане на договора, отивам в техен офис да направим тая процедура,но... неможе-нямали такава услуга.Разказвам им аз,какво са ми казали в друг техен офис, и получих отговор"ми идете в Балчик да го направят".Очарован от компетентността на служителите им,стиснах зъби,пуснах си молба за изключване и да не ги чуя повече.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос(може би е малко тъп).Понеже нямам време да прочета всичко в тази тема,реших да ви питам.SIM картата в модема става ли за интернет на телефона?(т.е. да влизам в нета все едно е в модема)И ако става безплатно ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте,

Разгледах http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/traffic/ и прегледах доволните хора тук. Изглежда добре.

 

Имам няколко въпроса:

 

1. Кой модем бихте препоръчали (ако може да се избира)?

2. Какво означава следното нещо 

8) За достъп до мобилен интернет се предлагат само краен набор от динамично-разпределяни IP адреси.

Реално има няколко IP адреса, които се въртят на всяко пускане на модема за определен клиент? Ако да, колко горе долу на брой са те? Нещо друго ли означава това?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Гледам, че последните мнения са от миналата година, а се обсъждат предимно пакети на договор, ама да попитам, може някой да знае...

Има ли възможност да се вземе приличен предплатен интернет за около седмица, ще се ползва на таблет (няма USB вход)  и оттам, на телефони. 

 

Намерих тука на Глобул едни оферти, както и на Мтел, но на Мтел не разбирам дали ще са ОК на таблет.Има и някакъв МаксТравел, който изобщо не съм чувала - някой да има личен опит? 

Link to comment
Share on other sites

Ами каквото виждаш по сайтовете на операторите, това. Няма нищо изгодно и предплатено, и "само за седмица". Ако имаш предплатена карта, виваком има примерно за 15 лв 150 МБ за 30 дни, и за 20 лв 750МБ за 60 дни. Ако ще ти трябва само веднъж, мисля че е Ок.

Обаче bob пуснаха една оферта, която е доста изгодна и добра - към боб карта за 4.90 такса пускаш 500МБ. Можеш месец за месец да активираш и деактивираш услугата, като както разбрах, ако я деактивираш по-рано, плащаш само дните, за които е ползвана, и можеш само веднъж в текущия период да активираш+деактивираш. Взимаш една боб карта с 0 лв такса, и си активираш и деактивираш нета според нуждата, без обвързващ абонамент. Това мисля е най-доброто. Аз пуснах такъв нет да го видя за какво става дума и съм доста доволен. Даже се чудя дали да не разкарам виваком картата, която напоследък ползвах само за нет. А нет не ми трябва почти, но пуснах боб-ския да видя как е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...