Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Бая награди за дизайн спечели това "грозилище".

Грозно или не - не ми пука. Това си е субективно. Важно е какво може и какво прави срещу преки конкуренти дето от 30 години не са спирали тая "война"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Знам много добре, вярвай ми... Ето какво правят цивилизованите хора, намерих клипа:

https://youtu.be/M95luDLE0ow

 

Шофьорите повтарям са богове - спират като с шублер мерено пред кофите, а карат бързо между тях. 

Link to comment
Share on other sites

В Амстердам минават 2 дни в седмицата! И няма кофи! Боклуците са по земята пред сградите в чували, докато не ги прибере някой.

Link to comment
Share on other sites

Те и там не са под земята. Просто не съществуват кофи за боклук. Всичко се слага в сини или черни чували и се оставя пред сградата.

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам какво си гледал, но няма такова нещо или поне не е в центъра. В центъра на града, боклуците са по улицата в продължение на няколко дни, докато мине някой да ги прибере. В по-новите квартали или други градове в Холандия, може и да са по улеи под земята.

Link to comment
Share on other sites

Чувам се какво говоря. Особено след като обикалях 20 минути с чувала с боклука, за да търся кофи и не намерих, а в последствие случаен минувач и хазяйката ми казаха, че боклука се оставя на улицата.

 

А ти започни да си проверяваш фактите, преди да се излагаш като кифладжия с клипчета от YouTube.

 

https://www.iamsterdam.com/en/living/everyday-essentials/waste-and-recycling/refuse-centre

 

Household refuse
Bagged refuse can be put out on the street in grey refuse bags twice a week, on designated days. It is collected by the municipal refuse service. Only put refuse out on the designated collection days at 06:00 at the earliest (for collection between 07:30 and 15:30 on the same day) or after 17:00 (for evening collection). To find out more about refuse collection, view the special brochure (afvalwijzer), which is also available in English.

 

 

Може да цъкнеш специалната брошура. Има картинки и карта, за по-лесно усвояване на информацията.

 

Thank you very much.

 

Не бе, не съм казал, че е в Холандия...и не е точно това като на клипа долу, а по-скоро като това, ама карай, че пак направихме офтопик...

 

Ми защото беше директен отговор на моето твърдение за Амстердам, та помислих, че за там говориш. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз в Амстердам боклуци не съм видял по улиците, ама нЪли. Вероятно клипчето от ютюб е монтаж. Вероятно ТАЗИ публикация е от Путин. Вероятно и ОФИЦИАЛНИЯ календар за събиране за годината е измислен. Вероятно случайно Амстердам е сред градовете с най-добро сметосъбиране... Щото като в Столипиново разхвърлят торби по улиците. И специалната полиция по боклука е измислена дето лови тарикати, които не ползват кофите... Но както и да е.

=======================================

 

Междувременно искам да ви кажа, че започва много да ми писва от тая горещина вече... Едно че вън не може да се стои, ами и тока ми удари 300 лева! Кола остане ли 5 мин на слънце става пещ. Дори корави растения като доматите не могат да издържат на това слънце. Хората масово се оплакват от слънчев пригор тая година.. Аз догодина вече съм принуден да сложа мрежи... Тук и определени атмосферни изменения са намесени, но фактите са налице... 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм видял торбите по тротоара пред сградите.

Аз ти пращам информация от официалния туристически сайт Iamsterdam, на който има диаграми и всичкото му, а ти ми пращаш разни сайтове с неясен произход (на единия от които нищо не пише, само че се събира боклука, което аз никога не съм отрекъл).

 

Ти верно си готов да кажеш на черното - бяло...

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 седмици бях в Амстердам. Точно както казва Ангел е. Даже на стълбовете пред домовете си имат специални куки на които да закачат чувалите за да не се разпиляват.

Link to comment
Share on other sites

Шофьорите повтарям са богове - спират като с шублер мерено пред кофите, а карат бързо между тях. 

Гоуем мисир си значи. Не си ли чувал за камери? Даже мощния прожектор точно в основата на устройството за поемане на кофите би трябвало да те открехне на тази елементарна възможност, а не "божествеността" на водача. :lol:

Аз пък съм видял торбите по тротоара пред сградите.

При нас това го има само пред имотите с еднофамилни къщи. В блокове, кооперации и всякакви подобни сгради с много семейства на едно място това би било абсурд.

Link to comment
Share on other sites

Гоуем мисир си значи. Не си ли чувал за камери? Даже мощния прожектор точно в основата на устройството за поемане на кофите би трябвало да те открехне на тази елементарна възможност, а не "божествеността" на водача. :lol:

 

Не знам. Знам, че както е засилен, буквално кове до казана. Ти ги изкара автопилоти тия камиони...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз в Амстердам боклуци не съм видял по улиците, ама нЪли. Вероятно клипчето от ютюб е монтаж. Вероятно ТАЗИ публикация е от Путин. Вероятно и ОФИЦИАЛНИЯ календар за събиране за годината е измислен. Вероятно случайно Амстердам е сред градовете с най-добро сметосъбиране... Щото като в Столипиново разхвърлят торби по улиците. И специалната полиция по боклука е измислена дето лови тарикати, които не ползват кофите... Но както и да е.

 

=======================================

 

Междувременно искам да ви кажа, че започва много да ми писва от тая горещина вече... Едно че вън не може да се стои, ами и тока ми удари 300 лева! Кола остане ли 5 мин на слънце става пещ. Дори корави растения като доматите не могат да издържат на това слънце. Хората масово се оплакват от слънчев пригор тая година.. Аз догодина вече съм принуден да сложа мрежи... Тук и определени атмосферни изменения са намесени, но фактите са налице... 

Ъъъъ чеСно ли?Линка, който си дал е за град Амстердам в щата Ню Йорк, САЩ??? Говоря за официалния кланедар за събирането на боклука.

Все ми се струва, че се говори за Амстердам, Нидерландия.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ чеСно ли?Линка, който си дал е за град Амстердам в щата Ню Йорк, САЩ??? Говоря за официалния кланедар за събирането на боклука.

Все ми се струва, че се говори за Амстердам, Нидерландия.

:rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Пламене, никой не говори в удобно за всеки...ама човече това е 04:47 сутринта, тази сутрин пак сцепиха секундата....Не може общината да забранява шума между 2-4 и 22-06 пък в същото време в 4 и кусур вдигат аларма кат за концерт....тва е нереално...

 

Знам бе, при нас също цепят минутката, но с 20-тина минутки по-рано, когато все още не съм си легнал...и освен блъскането на контейнерите, за бонус мангалите разговарят помежду си все едно са на 2 баира далечина един от друг. ;)

 

:rofl: :rofl: :rofl:

 

Тъй, тъй - то за Гугъл колко Амстердам-а има не е много от значение, а някои все още цъкат на линковете, че даже и ги четат. Браво, Магданозе! :busted2:

Link to comment
Share on other sites

Да, тук съм сгафил опредлено, бидейки сънен - посмейте се. Но все пак последно по темата. Припомням думите на Ангел, заради които почна всичко:

 

И няма кофи! Боклуците са по земята пред сградите в чували, докато не ги прибере някой.

 

Покрай вашите дивотии ако не друго си прегледах снимките от Амстердам, та си припомних доста хубави неща.

Снимки - ЛИЧЕН архив :

 

NLdBzHQ.jpg

 

QcsXbDj.jpg
 

ZxiVjbN.jpg

 

ikSiHgZ.jpg

 

WM8JgGv.jpg

 

ИМА ЛИ КОФИ ИЛИ НЯМА?

 

Това всичкото са КОФИ и то именно подземните, покзани по-назад, с изключение на последната. Това всичко са снимки, които съм правил ЛИЧНО АЗ в центъра на Амстердам. От 200 снимки на тези открих кофите, но на НИТО ЕДНА няма торби с боклук или купчини торби с боклук, които ако бях видял нямаше как да не снимам. Три дни обикаляхме центъра на Амстердам - това е което съм видял с очите си. Точка. 

Не казвам, че не вярвам на Ангел, нито знам къде е бил в Амстердам, но останах меко казано изненадан от думите му. Никъде аз не видях описаното от него. Верно моите наблюдения са отпреди 10 години - освен това да е причината. 

 

Надявам се тоя път съм достатъчно ясен, понеже вечно с тигана трябва да работим и три страници спам да се изпишат, за да се види, че съм прав.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Апартамента ни беше на 10 минути пеш от тая сграде дето е на последната ти снимка (не мога да преценя дали е президентския дворец или магазина зад него). В една стара сграда, която за момент обърках с тази от първата ти снимка. Нямаше подземни кофи. Мисля, че един път използвах такава, за да си изхвърля някакъв боклук, но тук няма как да се хвърлят големи чували с боклук.

 

Освен това ти показах и информацията от официалния им сайт. Не знам защо продължаваме да го обсъждаме. Там са споменати и подземните кофи, които си показал, както и графика за прибирането на торбите с боклуци от улиците.

Link to comment
Share on other sites

Казах вече - не казвам, че ме лъжеш. Просто аз никъде не видях такова нещо и ми се стори невероятно, предвид колко чист град е Амстердам. Единствено ми направи впечатление, че имаше много дъвки по тая грапавата настилка... Та кофи има - ей ги на! 

Link to comment
Share on other sites

Ей за това говоря аз. Снимката не е моя.

Боклука седи по къщите и в деня за събиране улиците бяха ето така. Може просто за тия 3 дни да си ги изпуснал и двата.

 

amsterdam-netherlands-november-15-2015-g

Link to comment
Share on other sites

Миналата година аз също бях в Амстердам :) Общо взето и двамата сте прави. На места имаше кофи за боклук, които Виден e показал, но там където нямаше кофи хората си поставяха боклука в чували пред входа (имаше доста от тези места). Пред нашата квартира всяка сутрин се оставяше по 1 черен чувал боклук. Също така хората оставят на улицата всичко, което не им трябва :)

Link to comment
Share on other sites

Ей за това говоря аз. Снимката не е моя.

Боклука седи по къщите и в деня за събиране улиците бяха ето така. Може просто за тия 3 дни да си ги изпуснал и двата.

 

 

А дали пък не го изнасят точно и само в деня, в който се събира? Ами тази полиция и глобата от 50 евро от статията на жената? Странна работа.

 

Събиране по този начин от цялото ми пътуване из Европа видях само във Венеция. Там понеже не камион, а кола не може да влезе, едни пичове с двуколесни товарни колички от неръждавейка обикалят и събират боклука, който всеки оставя пред вратата си в торба.  

Link to comment
Share on other sites

А дали пък не го изнасят точно и само в деня, в който се събира? Ами тази полиция и глобата от 50 евро от статията на жената? Странна работа.

 

Събиране по този начин от цялото ми пътуване из Европа видях само във Венеция. Там понеже не камион, а кола не може да влезе, едни пичове с двуколесни товарни колички от неръждавейка обикалят и събират боклука, който всеки оставя пред вратата си в торба.

 

Ти харабийка ли?

 

Чувам се какво говоря. Особено след като обикалях 20 минути с чувала с боклука, за да търся кофи и не намерих, а в последствие случаен минувач и хазяйката ми казаха, че боклука се оставя на улицата.

 

А ти започни да си проверяваш фактите, преди да се излагаш като кифладжия с клипчета от YouTube.

 

https://www.iamsterdam.com/en/living/everyday-essentials/waste-and-recycling/refuse-centre

 

Household refuse

Bagged refuse can be put out on the street in grey refuse bags twice a week, on designated days. It is collected by the municipal refuse service. Only put refuse out on the designated collection days at 06:00 at the earliest (for collection between 07:30 and 15:30 on the same day) or after 17:00 (for evening collection). To find out more about refuse collection, view the special brochure (afvalwijzer), which is also available in English.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...