Jump to content
BulForum.com

Трагедията с полет MH17 на Малайзийските авиолинии


Recommended Posts

Това, което казах по-горе беше, че фактите са прекалено противоречиви, не е извадена черната кутия и няма нищо солидно. А такъв случай би бил идеална предпоставка за натрупване на негативно мнение срещу руснаците (сепаратистите). По същия начин, по който ударите на самолетите в кулите близнаци - предпоставка за започване на война срещу врагът-фантом - "тероризма".

Не съм рублофил, харесвам руската литература и имам приятели руснаци, но съм всичко друго, но не и почитател на руската империалистична политика. Но в конкретния случай си мисля, че нещата миришат. Миришат ми на размътване на водата и измисляне на оправдания за сериозни военни конфликти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Ми и аз това се опитвам да докажа, ама на...Накрая ще излезе, че самолетът е свален с пръдни от Путин, който е дошъл на летяща мечка....

Link to comment
Share on other sites

10395818_1515054392044381_47573627211169

 

 

This is how the story about #MH17 developed:
 
1.On morning of June 17, pro-russian terrorists boast that they have captured ground-to-air missile "Buk" and show the pictures.
2. Terrorists shot down a plane and say that this is Ukrainian military transport aircraft AN-26.
3. All YouTube and pro-russian FB and Twitter communities celebrate this fact and distribute video of the burning plane.
4. Ten minutes later, there are reports that the downed aircraft - is passenger airliner Boing which belongs Malaysia Airlines Flight MH17 with 295 people on board.
5. All pro-russian communities starts to cut news about captured ground-to-air missile "Buk" and news about Ukrainian AN-26 crash and delete videos.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мхм. Да се върнем към испанският диспечер, съобщаващ за двата украински изтребителя до Боинг-а. Във Flight radar имаше също така ясно обозначение на неизвестен самолет, намиращ се до сваленият Боинг. Снимката мистериозно зачезна, както и информацията за полета от сайта. Въпреки това ще се поровя.

 

Ред. Намерих снимката от flight radar

 

-777%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B8%D0

 

 

Главният прокурор на Украйна опроверга информацията отвчера, че опълченците имат зенитен комплекс "Бук" или С-300, това съобщи "Украинска правда". Виталий Ярема докладвал на президента Порошенко.
Той се позовал на доклад на украинските военни. Но снощи съветникът на министъра на вътрешните работи Герашченко заяви за интервю пред тв канала "Дожд", че именно с ракета "Бук" опълченците са свалили самолета.  
Link to comment
Share on other sites

Момчиле,

Аз по отявлен русофил от Наско не съм виждал. Излишно е да спориш на тази тема с него. Интересно ми е обаче да ти чета мненията по темата.

Link to comment
Share on other sites

 отявлен русофил от Наско не съм виждал

:Facepalm:

 

Запознайте се:

 

13 юли 2014. Сергей Кургинян - учен, театрален режисьор, политик и горещ поддръжник на сепаратистите в Украйна изнася лекция в ДНР. В нея той обяснява как руското "гражданско общество" доставя на сепаратистите военна техника. Обяснява също как сепаратистите са пленили зенитна установка БУК. "Гениални специалисти по електроника" дошли от Русия и я поправили... 

 

Четири дни по-късно БУК порази граждански самолет с 300 души на борда, от които 80 деца. Мир на невинните им души и съболезнования на близките. Но отговорните за изстреляната ракета по гражданска цел трябва да бъдат съдени с цялата строгост на закона като военнопрестъпници в Хага.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fxVZvh9YScU

 

 

П.С. Чакам някой да ме нарече и соросойд

 

Ред. И няма как да се разминем без конспирации. Съжалявам, че не е на езика на господарите от Запада, ама кво да се прави - ние, путинистите и русофилите не си цапаме устите с мръсна капиталистическа реч...

 

http://politikus.ru/articles/24697-nemnogo-konspirologii-strannye-trupy-pasporta-s-dyrkami-i-bortovye-nomera-boingov.html

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, но не виждам нищо, доказващо, че самолетът е бил взривен на височина. Всички тези леки отломки и ленти, които висят във въздуха над експлозията, са си следа от самия взрив при разбиването на земята. Очаквах клипче или поне снимки от взрив нависоко. Това, което видях на този клип са хартии, издигани от топлия въздух над пожара и ленти от аварийните салове. Никакво доказателство за взрив нависоко. Още повече, че ако беше праснат във височина, отломките щяха да са попилени на няколко квадратни километра. А тук е снимано иззад селска къща, по която даже няма поражения. Не е убедително. Никак. Доколкото съм запознат с пораженията при удар на противосамолетна ракета, щеше да има доста ситни дупки по корпуса и парчетата щяха да са по-малки. А на този(доста оскъден) материал виждам цели неповредени секции от корпуса, което недвусмислено говори за катастрофа.

 

Точно така.

 Зенитните ракети при задействие на бойната част разпръскват хиляди стоманени шипове или сачми . На това се дължи и поразяващото им действие, а не на директното попадение на самата ракета във фюзелажа, пък каквото и щът да твърдят холивудските кинаджии.

За втори самолет никой не говори, къде го измисли това, не знам. Ясно е, че трябва да има международна комисия, разследваща инцидента, но в момента всички останки се намират на територия, изцяло под контрола на сепаратистите. На много от снимките се виждат случайни хора, разхождащи се върху останките и правещи кой знае какво (вроятно и мародерстващи). Докато се стигне до някакво международно решение по случая, от доказателствата може да не остане почти нищо.

Всъщност... говорят... Говорят дори и за трети :)

Предвид "удобната" ситуация, че касетата се намира на контролирана от сепаратистите територия, мисля, че в следващите десетина години никой няма да каже истината.

За справка - случаят със сваления от руснаците южно корейски лайнер преди тридесетина години. Предполагам си спомняш какво излезе, когато руснаци и американци изплюха камъчето!? Жалко за невинните жертви от полета, но се оказа, че и двете страни (руснаци и американци) са затънали в лайната, като американците (с риск да стана и аз русофил като Наско) бяха доста по-на дълбоко, та чак дишаха с шнорхел.

 

А какво правим с изказването на американците, че ракета не е излитала от руска територия?

 

Ред. И ако е взривен във въздуха, защо ще се взривява втори път на земята?

Както казах вече, поразяващото действие се дължи на попадането на стоманените шипове или сачми в двигателите, стабилизаторите и прочее ключови системи и агрегати... и да не забравяме разхерметизирането и нарушаването на целостта на корпуса. Така че, съвсем не е задължително взривът да се е случил във въздуха.

Обаче след едни сметки на ум и на мен ми изглеждат доста странно тези сипещи се на земята отломки заснети на доста професионално направения клип. Нек'си не мога да приема за чиста монета това, предвид, че е минало едно известно време до пристигането на екипа на място (пък било то и да са били само 10-15 минути) и въпреки всичко отломките продължават да се сипят от небето, още повече и над самото място на сблъсъка. Планетата ни просто няма толкова дебела атмосфера, а и до колкото съм запознат, на височина десет километра върлуват едни доста сериозни ветрове, които тези леки ленти и станиолчета биха ги отвяли на пичка си майчина прък и кориолисовият ефект май си оказва доста сериозно въздействие от такава височина....).

Просто си разсъждавам така, докато си пийвам биричката след работа....

Link to comment
Share on other sites

Това, което казах по-горе беше, че фактите са прекалено противоречиви, не е извадена черната кутия и няма нищо солидно. А такъв случай би бил идеална предпоставка за натрупване на негативно мнение срещу руснаците (сепаратистите). По същия начин, по който ударите на самолетите в кулите близнаци - предпоставка за започване на война срещу врагът-фантом - "тероризма".

 

Не съм рублофил, харесвам руската литература и имам приятели руснаци, но съм всичко друго, но не и почитател на руската империалистична политика. Но в конкретния случай си мисля, че нещата миришат. Миришат ми на размътване на водата и измисляне на оправдания за сериозни военни конфликти.

Не съм твърдял кой е виновен за отстрелването на лайнера, а спора с Наско беше дали е гръмнат или не. Дори беглите детайли до този момент показват недвусмислено, че самоплетът е свален с доста сериозно оръжие, докато е летял на повече от 10 км. височина, която е била разрешена за този регион в това време.

 

 

Едит: в същото време на украино-руската граница в района на Донецк:

http://www.youtube.com/watch?v=V2XL4391CqM

Link to comment
Share on other sites

Обама: Ракета на бунтовниците е свалила самолета в Украйна

 

"Сведенията показват, че самолетът е бил свален от ракета земя-въздух, която била изстреляна от район, контролиран от подкрепяните от Русия сепаратисти в Украйна", заяви американският президент.

Обама призова руският президент Владимир Путин да "поеме по пътя, който да доведе до мир в Украйна".

 

Доста е предпазлив с думите :D

Link to comment
Share on other sites

Този написал статийката е абсолютен аматьор. Хубаво задаваш един интересен въпрос, ама този въпрос води след себе си още една камара сериозни въпроси, на които трябва да се търсят адекватни отговори. Ясно е, че правителството на Украйна има мотив за скалъпването на нещо подобно, което да лепнат на терористите. Обаче като кажеш "А", трябва да кажеш след това и "Б", че да стигнеш и до "Я" евентуално. Как въпросния пич си представя скалъпването на нещо толкова сериозно, в което автоматично биват въвличани пряко 11 държави, представляващи 300 жертви в самолета и непряко почти целия останал свят? Как може да се скалъпи и инсценира нещо подобно в регион, в който са съсредоточени най-сериозните разузнавателни ресурси на две суперсили от двете страни на барикадата - САЩ и Русия? Как можеш да изстреляш например ракета от територия, контролирана от правителствените сили (или който и да е друг), без това да се регистрира надлежно от разузнавателните средства (спътници, наземни радарни станции и пр.) на противниковата страна, в случая Русия? Кой идиот би предприел взривяване на самолет, чиито останки се изсипват на територия, контролира изцяло от противниковата страна? На какво би разчитал подобен идиот, след като всички доказателства, включително серийните номера на частите на ракетата падат на територия извън твоя контрол? Как можеш да инсценираш нещо, което ще засегне една камара държави от целия свят, ще има невероятен международен отзвук и в същото време ще си мислиш, че някак си ще ти се размине?

Относно скоростта, с която е излязла разузнавателната информация. Отново аматьора си мисли, че този, който вади информацията е този, който я е събрал. Шемета изобщо не се замисля, че в този регион работят нон-стоп ресурсите на най-големите разузнавателни централи в света. Какво пречи разговорите да са прихванати от ЦРУ/НСА? Защо трябва задължително да са работа на украинските служби?

И най-сериозният въпрос, ако всичко е скалъпено от "противниковата страна", без значение дали това е Украйна, САЩ или марсианците, защо аджеба Русия и Путин гузно мълчат и единственото, което излиза от там са разни фантасмагории от медийната пропаганда и нищо официално, подкрепено от здрава разузнавателна информация?

Link to comment
Share on other sites

10365774_656916137729940_632603304996367

 

10487247_656916254396595_816501268417601

 

 

Уважаеми читатели. Моля приемете следващите редове като пълна КОНСПИРАЦИЯ, лишена от всякакъв смисъл. Часът е близо 3, и ние просто си "измисляме".  
ОБАЧЕ, във връзка с падането на поредният Боинг 777-200 при това ОТНОВО на Малайзийската авиокомпания, при нас изникват няколко, много ....."деликатни" въпроса.

Първо - Как така, първоначалните информации бяха, че хора около и в самолета НЯМА? След това се оказа, че точно хората който са пристигнали на място, свидетелстват за трупове, който МИРИШАТ на загнило!!! КОЛКО всъщност са намерените тела? Обявиха, че има 295 пътници на борда нали? КОЛКО са намерените тела? Идентифицирани ли са, при това много важният въпрос - ОТ КОГО са идентифицирани?

Второ - Само на нас ли ни прави впечатление, че практическите първите кадри от "мястото на събитието" показаха и ...... ПАСПОРТИ?? При това не само паспорти, ами ПОЧТИ НОВИ паспорти? Питаме ние..... който явно никога не сме летели с тези "неща" самолетите..... КАК ТАКА, след като самАлЬОт пада от 10хил.метра ( словом - ДЕСЕТ ХИЛЯДИ МЕТРА) височина...... ВСИЧКО Е НА ПЕПЕЛ, ОБАЧЕ, тези така ценни "хартийки", служещи за БЪРЗО И УДОБНО разпознаване на хора....... та те са ....НЕПОКЪТНАТИ и забележете --> СЪБРАНИ НА ЕДНО МЯСТО!!! Пълна мистерия..... 

Трето - Колко от вас, уважаеми читатели всъщност видяха ОГРОМНИЯТ ФАЛ на господата отговорни за тази трагедия, а именно ФАКТА, че част тези паспорти са .... --> ПРОДУПЧЕНИ!!! Да повторим ПРО-ДУП-ЧЕ-НИ !!! Това значи единствено и само едно - НЕВАЛИДНИ = АНУЛИРАНИ!!! Когато си сменяте паспорт ( лично го твърдя за Холандия) , връщате стария ДУПЧАТ го точно така и ви дават новия  ! 
ЗАЩО питаме ние, към момента 19.07.2014г. , около 02:53 часа, 99% от записите давани до вчера по международният видео обмен ВКЛЮЧИТЕЛНО ютуб, където се виждат ТОЧНО ТЕЗИ кадри с паспортите...... ги НЯМА!!! ЗАЩО? Усетиха се навреме май за поредният си гаф..... Съвсем случайно нека да припомним "основният стълб" на "разследването" при "атентатите" от 11.09, където "разследващите" обявиха, че : "пилоти на Ал Кайда" са управлявали самолетите, понеже, намерили техни паспорти, на две преки от небостъргачите, разсипани на улицата и забележете, естествено непокътнати..... "Блаженни са вярващите"....... !!!

Четвърто - Колко от вас ЗАБЕЛЯЗАХА ФАКТА, че ...РОДНИНИ на "загиналите" практически НЕ бяха показани? Колко, уважаеми читатели? Едва снощи се показаха 2 ( словом два) материала от по 30 секунди, снимани в стайчки на "роднини" !!! Според вас, след като 295 души са загубили живота си ..... КОЛКО ТЕХНИ РОДНИНИ ще скърбят за тях? Как така не се показа НИТО ЕДИН РЕПОРТАЖ НА МОМЕНТА , нито от Шипхол ( Амстердам) , нито от Куала Лумпур?? Да не би всичките тези хора да са без семейства и без роднини?? Странно нали? Нека да си спомним как само преди месеци роднини на 298 пътника ( почти същата бройка като сега) не само, че се бяха събрали на едно място, ами и почти ЛИНЧУВАХА всеки които им падне пред очите, само и само да разберат повече за роднините си?

Пето - Когато един холандец ....стъпи накриво в чужда държава, то той обвинява "инфраструктурата" и обвинява дори и Папата, че му е виновен  . Представете си какво става, когато загинат МНОГО холандци при ТАКЪВ случай с този самолет. Знаете ли уважаеми читатели какъв е отзвука в Холандия в момента? Да Ви кажем ние ---> НУЛА - ЗИРО- НИЕНТЕ - НИ-ЩО!!! Споменава се само за един техен сенатор - Уилям Витевийн, забележете, изповядваш вариация=издънка на Исляма!!! Много странно нали?

Шесто - На този полет е летял един човек на име Жоп Ланге, които човек се счита, че е открил лекарство против СПИН, както и такова за предпазване на майка болни от СПИН да предават вируса на децата си. Счита се още, че ТОЧНО на конференцията за която е летял е щял да ОПОВЕСТИ всичко около откритието му. Хммм странно "съвпадение" с това, че на другият полет с "изчезналият" друг Бойнг на СЪЩАТА компания където е имало десетина учени, работещи за компания на Ротшилд който вече са разработили уникален военен чип...... уви, тях също вече ги няма.

Седмо - Нека "компетентните органи" да се "изкажат", относно друг въпрос. А именно - вярно ли е, че точно "измислените" холандци чийто паспорти бяха показани във вече почти ненамиращите се видеа, ВКУПОМ ВСИЧКИ са си направили профили във Феисбук, точно на една дата - 23 Април тази година? Да има такива профили ( всъщност вече може и да няма) , ОБАЧЕ в тези профили .... НЯМА НИЩО. НИКАКВА ДЕЙСНОСТ, НИКАКВИ ПРИЯТЕЛИ, НИКАКВИ ОТБЕЛЯЗВАНИЯ, НИКАКВА АКТИВНОСТ --> НИ-ЩО !!!

Осмо - Какъв би бил коментара на "разследващите" относно това което е публикувал ИСПАНСКИ диспечер, работещ в Киев. В Туитър ясно е отбелязал цялата хронология на събитията видяна от него! При това не като някой случаен "спотър", а като действаш диспечер в украинското РДВ!!! Публикувахме всичко което той беше отбелявал. Може е плод на "пълна случайност", че неговият профил в Туитър, още вчера беше ИЗТРИТ...... Случайност може би.... мдаммм  .

Девето - Също от въпросният испанец, а между другото и от руска страна се твърди, че е имало не един, ами дори ДВА МиГ-а който са били в непосредствена близост до Бойнга в момента на загубата му от радара! КАКВО СА ПРАВИЛИ ТАМ УКРАИНСКИ МиГ-ове??? КАКВО? Както и бил ли е променен въздушният коридор на този полет ден/дни преди тази дата на която пада, с цел да мине точно на размирната част, където се водят ежедневни боеве???

Десето - Паднал ли е един МиГ поне в радиус от 10 км от мястото на падане на Бойнг-а? Информации за което се появиха непосредствено след обявяването на трагедията, но и НИЩО повече? Имаше информации за заловен пилот на поне един МиГ, катапултирал в този момент и намиращ се при "сепаратистите". Ако го има - КЪДЕ Е ТОЙ и КАКВО КАЗВА за случилото се??? Прелюбопитен момент е това и ако някой си позволи да скрие информация относно това, то значи и той е "в играта" без значение украинец или руснак е ......

И последно - игрите на "просветените" наистина нямат край. Ние сме им свикнали, ОБАЧЕ, нека ги помолим господата " велики просветени" : "момчета, дайте по сериозно, че вече смешни станахте, целият свят ви гледа глупостите и ви се смее...." !!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Знаете ли уважаеми читатели какъв е отзвука в Холандия в момента? Да Ви кажем ние ---> НУЛА - ЗИРО- НИЕНТЕ - НИ-ЩО!!! Споменава се само за един техен сенатор - Уилям Витевийн, забележете, изповядваш вариация=издънка на Исляма!!! Много странно нали?

Образа написал горното, а и всичко останало трябва по най-бързия начин да отиде на лекар. Мисля няма нужда да уточнявам точно какъв.

Link to comment
Share on other sites

Образа написал горното, а и всичко останало трябва по най-бързия начин да отиде на лекар. Мисля няма нужда да уточнявам точно какъв.

Защо??? Човека е написал, че просто разсъждава, без да задължава никой. На мен ми допадна написаното.

Link to comment
Share on other sites

 

Образа написал горното, а и всичко останало трябва по най-бързия начин да отиде на лекар. Мисля няма нужда да уточнявам точно какъв.

Ъъъ... заради коя част от написаното, по-точно?

Щото много от нелепиците споменати в горното са направили впечатление не само на него. Но понеже тия впечатления не произлизат от одобрени, тоест, щатски източници, вероятно това психическо разстройство е много прехватливо, та да вземем мерки овреме.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ... заради коя част от написаното, по-точно?

Щото много от нелепиците споменати в горното са направили впечатление не само на него. Но понеже тия впечатления не произлизат от одобрени, тоест, щатски източници, вероятно това психическо разстройство е много прехватливо, та да вземем мерки овреме.

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Кои са одобрените щатските източници, които пишат за трагичната съдба на 300 жертви от една камара държави по цял свят? Кой ИДИОТ може да твърди, че в момента в Холандия не се говорело изобщо за трагедията и това не била основната тема? Да, такъв идиот трябва определено да отиде на лекар. Аз например имам четирима колеги холандци и не ги смятам за "одобрени щатски източници".

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой е за лекар, но все повече почвам да си мисля, че това е изчезналия бойнг от преди 4 месеца.От различни места излиза информация, че телата не са кървели и са били почнали да се разлагат.

Link to comment
Share on other sites

На мен това ми звучи като зверската пропагандна война. Всеки се опитва да донагоди истината, така че да изкара този или онзи по-черен от вакса. А истината е някъде по средата, в много ограничени количества и оплескана в обилни количества човешка тор...

Link to comment
Share on other sites

На мен това ми звучи като зверската пропагандна война. Всеки се опитва да донагоди истината, така че да изкара този или онзи по-черен от вакса. А истината е някъде по средата, в много ограничени количества и оплескана в обилни количества човешка тор...

Че е такава, такава е. Удобно събитие в удобно време, кво по-хуу от това!? Готиното в случая е, че измежду традиционните купища тор и миризливи партенки, които се изписаха по за събитието, този път доста бързо започнаха да изскачат и интересни въпроси. Което иде да рече, че за господа диригентите е крайно време да сменят подхода или инструментариума си.

 

П.п. Намерих и едно относително точно резюме на подобен, миризлив случай от преди тридесетина години. Всъщност него и визирах в едно предно, мое мнение тук.

http://www.blitz.bg/news/article/218718

 

П.п.2 И още едно, малко по-обзорно, но позоваващо се на същия източник, който дори и одобрените дезинформиращи органи не смеят да опровергават :)

http://duma.bg/node/61661

Звучи познато, нали?

Link to comment
Share on other sites

Трудно може да се вярва на Russia Today спрямо този случай. Има вариант при който да си остане продупченият паспорт в теб. Например ако имаш виза която не е изтекла. Все още не се знаят доста неща. Дано да се изяснят някога.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...