Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

а бе, вярно ли е, че 17" е по-добре от 19" :huh: тук един колега ми разправя, че 19-ките "разтягали" пиксела :wacko: ... ма на мен нещо не ми се вярва :)

аз се двоумя дали да си взема 17" или 19' .. и дали изобщо си заслужава, щото разликата в цената е някъде 80 лв. (говоря за "по-достъпните" модели)

17" са с 0.264 големина на пиксела, а 19" са с 0.294 големи на пиксела. Някой хора твърдят, че имало голяма разлика - за мен разликата е минимална, въобще не ми прави никакво впечатление. Ако искам 19" никога няма да си взема 17" заради такава причина, затова си взех 19".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

значи пиксела на 17" е по-малък .... едва ли и на мен ще направи някакво впечатление ...

 

 

иначе питах един приятел и той без колебание ми каза nec :D .... ама не ми се дават "повечеко" пари. аз съм непретенциозен потребител все пак, а си е разполагам в някакви финансови рамки :P

 

а, и още един въпрос - 19" може ли да се държи в режим по-голям от 1280x1024. принципно?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Монитора е много добър и си заслужава парите!!!

само човек който не е виждал монитора на живо може да се изкаже по този начин без да се обоснове!!!

 

За Dreamer знаех че е луд фен на Samsung /даже вече имам съмнения че работи в техномаркет Европа - толкова много ги хвали!!/ ама не знаех е са толкова много хората които са фенове на марката!!

 

NEC е с класи над Samsung а точно този модел е с 4 ms; контраст 700:1 и яркост 400 cd/m2 е може би най-добрата 17" на БГ пазара.

Тогава очакваме ти да се обосновеш защо точно тоя модел е с класи над алтернативите Philips, Samsung, LG :) Все пак темата е конструктивна.

 

Нито работя в Техномаркет нито съм работил някога нито имам желание някога да работя там. Не съм съм и 'луд' фен на марката. Вярно е, че имам доста неща на Самсунг и ми допадат, но в този форум нееднократно съм казвал не взимайте еди какво си на Samsung или когато съм показвал продукти на Samsung съм показвал и алтернативите. Примерно можеш да намериш в тази тема твърде отрицателно мнение за Samsung 913V. Дори днес постнах критики към сервиза на ТМ Европа. Отделно не виждам какво общо въобще има Samsung в поста ми за лудостта на 700лв + 17" TN-Film монитор (независимо от марката).

 

Мисля, че е коректно в случая да признаеш, че работиш във Vali, които са вносител на монитори NEC за България. Това всъщност можеше да го кажеш като положителна страна - причина, поради която изтъкваш, че си запознат с качествата на NEC-а.

 

Вкъщи имам 17" NEC 1760NX и докато монитора не мога да кажа, че е лош имам някои критики. Едната е, че ползва S-IPS панел, а другата е появята на една вертикална линия от артефакти при определени условия. Иначе монитора е добре, но не харесвам S-IPS технологията. Има и други неща - по-силно свете не в горната и долната част на екрана - но това да кажем, че е нормално за повечето монитори.

 

И в крайна сметка ако искаш можем да направим Анкета "лудост ли е да се дадат 700лева за 17" ТФТ" да видим какви ще са резултатите. Да не говорим, че става дума за TN+Film, не за S-IPS, MVA или PVA.

 

samkijot, може, но ако е с по-малък пиксел. А с по-малък 19"-ки няма. Другото е с интерполация (smux).

 

**EDIT: допълнено.

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

.... Примерно можеш да намериш в тази тема твърде отрицателно мнение за Samsung 913V....

 

ти пък и ти, аз на тоя точно сега му 'аресах цената :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ти пък и ти, аз на тоя точно сега му 'аресах цената :laughing:

Имам един такъв при мен, sux. Подсветката е такава, че във всяка част на монитора свети различно ;) Черно - забрави. Изключихме съмнения да е от видеокартата тъй като с altering на driver настройките положението не се промени. Не ми се вярва само бройката при мен да е такава, а друга да си призная не съм виждал. Иначе цената е хубава, но явно е оправдана ;) Просто не си струва.

 

Между другото от миналата седмица в ТМ има Samsung 750B (17"): http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09019362

 

519лв. с ДДС, монитора има поставка ала 172x, която е от две части т.е. може да се мести и височина и наклон. Response-а е 8ms, а има и DVI интерфейс. Снимка:

 

hires_21086_m.jpg

 

Лично на мен не ми харесва "това черното" около бутона за пускане. Отделно бутоните не са нито отпред като на 710/713N, нито отдолу като на 730BF, а отзад! Резултатът е изчистени линии, но практичността е под въпрос.

Link to comment
Share on other sites

... а при philips-a 19" съм се спрял на това.

 

g9594946.jpg

 

X и B серията на philips е добра, ама е парички бе, дейба :bgrin:

 

иначе другия приемлив вариант за мен е 19" от S серията

 

3200931.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Philips 190S5FS (12ms), колегата е с 190S6FS (8ms). И двамата сме доволни. Добри монитори на отлична цена, но както винаги - гледай дали ще ти допадне образа в магазина (сравнено с останалите марки и модели, които имат).

Link to comment
Share on other sites

Tc, на филипс пише най-вече Hungary. На Samsung ще видиш Slovakia, Malaysia, Korea, England...

Незнам дали е така, но на етикетите към мониторите пише Китай в магазините!

Но 36м гаранция на 913n ме спечели окончателно.

Edited by Black Knight
Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е така, но на етикетите към мониторите пише Китай в магазините!

Но 36м гаранция на 913n ме спечели окончателно.

Възможно е наистина в момента бройките да са китайски, но може и етиките да са стари. Ако те вълнува къде наистина е правен монитора под изложените монитори са наредени кутиите и там на лепенката ще пише актуалната страна производител + лепенката отзад на монитора.

 

Между другото, който ходи да си купува монитор от TM2 до Метро да е наясно, че по-голямата част от мониторите са пуснати на linux с разделителна способност... 1024x768, която не е native и съотвено образа изглежда замазан (интерполиран). Когато си харесвате задължително искайте да ви го пуснат на 1280x1024 за видите реалните качества на мониторите.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е наистина в момента бройките да са китайски, но може и етиките да са стари. Ако те вълнува къде наистина е правен монитора под изложените монитори са наредени кутиите и там на лепенката ще пише актуалната страна производител + лепенката отзад на монитора.

 

Между другото, който ходи да си купува монитор от TM2 до Метро да е наясно, че по-голямата част от мониторите са пуснати на linux с разделителна способност... 1024x768, която не е native и съотвено образа изглежда замазан (интерполиран). Когато си харесвате задължително искайте да ви го пуснат на 1280x1024 за видите реалните качества на мониторите.

Значи кутията чесно не съм гледал, но скоро му падна цената с 40лв и затова мислех, че и това е нормално да е друг доставчика. Видях го в ТМ1 пуснат заедно с всички останали 19-ки от другите марки и като претеглих всички плюсове и минуси се спрях на 913N. Другата седмица като го взема ще има и други отзиви за него.

И тука едно малко въпросче:

Какво мога да направя в магазина, за да го проверя, в смисъл освен да го погледна за лоши пиксели. Тези там в магазина (да вметна само, че обслужването и знанията на песонала са под всякаква критика) могат ли да ми предложат някъв тест в защита на това, че ми продават читав монитор или трябва няква програмка да нося и там са инсталира и тества за последното, което много се съмнявам да разрешат?!

Link to comment
Share on other sites

Като го поискаш ще ти го извадят от кашона, ще ти го пуснат на main pc-то им и ще ти пуснат NOKIA Monitor Test за да го огледаш за изгорели пиксели. Теста представлява различни цветове като backgrounds + таблици за да огледаш за изкривявания, но те са outdated понеже са нужни за CRT-тата докато при TFT-тата тоя проблем липсва тъй като матрицата си е чисто права ;).

 

Относно знанията им - има нещо такова, някой имат знания, други нямат - някой ги мързи, други не. За съжаление това е положението. Обслужването е на двата полюса, затова когато някой ходи да купува най-добре е отпреди това да е наясно какво трябва да гледа и към какво се е насочил.

 

Иначе където и да е правен монитора вносителят е един - K&K Electronics т.е. Техномаркет ЕВРОПА.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля да взимам Самсунг 710N старичък модел но мисля, че е добър? Вие какво ще кажете. За тази ценова класа едва ли има по-добър. Иначе аз също харесвам Самсунг и изказвания като Самсунг Съкс според мен са... тъпи. :) Това е най-големия производител на ТФТ матрици. БТВ някои пич беше дал линк към някъв сайт на Iso където можеше да се види за дадена марка къде се произвеждат нещата. Примерно CTX, Sony и доста други ползваха чужди матрици.

Link to comment
Share on other sites

В бг според мен всичо си е на кьсмет а не чак толкова има значение марката.Аз лично сьм купувал за клиенти 3 Philips 170S и 2 пак Philips но 19-ки мисля че бяха 190C до сега вече 5-6 месеца работят перфект.Задьлжително като купуваш оня пич ти пуска Monitor Test за пикселите ,при мен интересното беше че пьрвия монитор изобщо не запали :blink: и оня пич вика нещо от сорта на "извиняваи" :lol: и извади друг тои беше ок.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз за това се кефя на Техномаркет примерно защото имат много модели на Самсунг и може да се избира, 3-4 може да преровиш. Докато по фирмите рядко имат повече от 1-2 в наличност от модел.

Link to comment
Share on other sites

Понеже дойде време да правя ъпгрейт реших да купя някое тфт.

Следа темата от начало , но понеже вече дойде време да купувам/а аз си мислех, че горе-долу знам какво ще е/ започна едно чудене.

Имам приятел, който работи в фирма за асемблиране на компютри и той ми препоръча LG/били най-добрите като цена-качество/ и били с панела на НР. Само че аз се чуда дали не се опитва да ми пробута каквото има той или найстина са добри.

В същото време разгледах мониторите в ТМ и видях, че в диапазона 5-600лв почти няма добри Самсунги, за който прочетох доста добри думи от Дриймър.

Така като гледам и аз клона към Филипс . Но понеже го нямаше в ТМ1 не можах да вида как работи.

В този ценови диапазон забелязах само SAMSUNG SM-913N(MJ19ESKSB) , за който някой се беше изказал доста отрицателно.

Какво ще кажете за този SAMSUNG SM-93V (GS19VTSS)?

 

i_09013157.jpg

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

В този ценови диапазон забелязах само SAMSUNG SM-913N(MJ19ESKSB) , за който някой се беше изказал доста отрицателно.

Този 913N го гледах на живо в някой от големите хипермаркети и ми направи добро впечатление, поне на пръв поглед. Я кажете къде и кога се появяват гафовете му и в какво се изразяват те.

Link to comment
Share on other sites

Този 913N го гледах на живо в някой от големите хипермаркети и ми направи добро впечатление, поне на пръв поглед. Я кажете къде и кога се появяват гафовете му и в какво се изразяват те.

Ами незнам за мен е перфектен! за сега нямам никакви забележки към него!

Link to comment
Share on other sites

DVI знам на теория как е много по-добър но на практика дали си струва? Защото 17-ка със ДВИ е колкото 19-ка без.

 

Ей тва дали е оферта:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09010298

 

хем има дигитален вход, хем е на добра цена но е 25мс!!!

Edited by Lotion
Link to comment
Share on other sites

DVI знам на теория как е много по-добър но на практика дали си струва? Защото 17-ка със ДВИ е колкото 19-ка без.

По-добре е, но не си струва!

Link to comment
Share on other sites

Преди около 1 месец си взех Samsung SyncMaster 710N oт Technopolis за 485лв на изплащане.Много съм доволен и мисля,че Samsung водят редицата при LCD-тата .

Link to comment
Share on other sites

Lotion, 910T е стар модел, който вече не се произвежда - за тези пари има какво друго да си купиш с DVI за малко повече пари - 930BF ако искаш да е самсунг или новия 940BF 2мс :) - 777лв. Всъщност 940BF го внесоха тази седмица така, че е чисто новичка - може би първият 2ms монитор на българският пазар. На вид е като 740N само че с DVI.

 

 

Ето евтина 17" с DVI: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019362

 

SAMSUNG SM-750B (LS17CIBQSQ) цена с ДДС: 519.00 лв.

 

-17 TFT LCD МОНИТОР

-MAX РЕЗОЛЮЦИЯ 1280 Х 1024 @ 75 HZ

-8 MS ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ

-ДВОЕН ИНТЕРФЕЙС - DVI RGB

-0.264 MM DOT PITCH

-КОНТРАСТ 700:1

-ЯРКОСТ 300CD/M

-АКТИВНА МАТРИЦА

-ТСО 03

-MAGIC COLOR :MAGIC BLIGHT:MAGIC TUNE:MAGIC ZONE

-ЪГЪЛ НА ВИЖДАНЕ 160/160

 

Даже е с подвижна стойка на височина - много съм учуден от ниската цена, но това може само да ни радва. Модела не е low-end понеже low-end с DVI при самсунг няма. Имам предвид, че няма нищо скрито покрито, може би цената е такава заради времето на реакция 8мс ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми каже, гаранцията при различните марки LCD колко мъртви пиксела покрива и има ли такава гаранция, която покрива смяната на цялата матрица при изгарянето даже на един мъртъв пиксел. Ако има такава гаранция, какви са условията по нея, защото аз питах на няколко места и там ми казаха минимум 7 пиксела мъртви. Също така ми пуснете най-добрата оферта за 17 инчов и 19 инчов LCD монитор. Благодаря много.

Edited by Deathzone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...