Jump to content
BulForum.com

Opel Vectra


sek800

Recommended Posts

Кой има от вас такава кола,няма зн. А,В,С.Аз имам една Вектра А и съм много очарован като за кола на 16г.Има фул екстри (климатик,бордкомп,ел пакет) и е 2.0NE 115 к.с.Ако ви кажа и разхода сигурно няма да ми вярвате ама гори към 6 на сто бензин извън и 8 вътре в града.Аре стига съм си хвалил баракудника,ами дайте и вие отзиви!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

На баща ми вектрата е със същия мотор и дава толкова извън града, но качва до 10 вътре ;). А с бензина от "УЛТРА ЯКАТА" ШЕЛ даде 17, но повече няма да го направи защото и повече няма да заредим от там дори и бензин за Щилката :):):)

Link to comment
Share on other sites

мдаа и аз имам същата вектра 2.0i 115hp. градско минимума е 9-10, но може да гори и 15 и 20 - това вече зависи колко тежък е крака на шофьора :lol: :lol: извънградско може да не ми повярвате, ама гори 5 :D

Link to comment
Share on other sites

Мойта не е за вярване.Нз дали са сменяни преди това,но няма грам ръжда! :punk

Link to comment
Share on other sites

Това е моята Вектра. Взех си я чисто нова. Август месец ще стане на 2 години. Двигателя е дизелов. 1.9 CDTI - 150 коня. Средният ми разход е 5.5 литра според борд компютъра.

 

 

DSC01530.JPG

Link to comment
Share on other sites

Може ли да кажеш каква версия е,защото скоро и аз мисля да ъпгрейдвам на такава! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Може ли да кажеш каква версия е,защото скоро и аз мисля да ъпгрейдвам на такава! :laughing:

Ами май се води C. Ако това питаш де.

Link to comment
Share on other sites

Elegance е модела. Има обаче доста екстри. Освен нещата които които вървят към Elengance-a съм добавил още неща за ~6000 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А според вас колко пара мога да и взема на моята,щото смятам да си взимам нова,(не утре де,но до 1 година макс)при положение,че е 92г.,на 280000км. и има ВСИЧКИ екстри-КЛИМАТРОНИК,ел пакет,антени за GSM,авто антена за радиото,CD,хидравлика,борд комп,седалки с лумбално регулиране и подгряване и още МНОГО неща!

Link to comment
Share on other sites

3-3.5k според мен и ако всичко й работи :bgrin:

 

Всичко и работи :D И аз не се надявам на по-висока цена от тая!

Link to comment
Share on other sites

3-3.5k според мен и ако всичко й работи :bgrin:

 

Хапсурд(с главно Х) някой да даде толкова пари.

1.Има по-нови коли за същата цена.

2.Тая е много дърта.

3.На много километри е(те не че тея където ги продават не са на толкова ама нали на километража пише 164К ;) )

4.Това е Опел а сред масовият купувач няма много високо мнение за тях.Особенно като почнат да разтягат локумите за Опела и ръждата......

5.Може да има много екстри ама някой едва ли го боли като види годината

 

Според мен макс с пазарлък някой да ти даде 3000 с адски много вазелин.И това е твърде много.

Link to comment
Share on other sites

jozo, аз лично не бих се съгласил с част от твоето мнение. Да, вярно е, че има по-нови коли за тази цена. Да кажем за 3500-4000 може да си купи едно браво 99та-2000та, ама след тва кво имаме? скъпа поддръжка и постоянно обикаляне по сервизи. Аз мисля, че не случайно цената им е толкова ниска на тея Бравота. Все пак някои хора предпочитат да си купят здрава кола, а не нова. Вектрите 98-99 вървят по 10к, което е показателно (поне за мен), че са доста по-напред в материала от коли, които са произведени същата година, но са по 3-4к ;)

Link to comment
Share on other sites

Харесвам Оплчетата ама дереджето в момента е такова.Просто няма да се намери купувач за тая цена гаранция давам.Колкото и да е хубава си е стара кола.Почва от тук да тропа,онва да се чупи,климатроника да небаца другото да незнам какво си.........Това не само аз го знам за това казвам че няма кой да даде над 3000 което също никой няма да даде.

Link to comment
Share on other sites

Може и да даде!Сичко баца,евтина поддръжка,няма ръжда,климатика му е сменян компресора с 10г.гаранция!А бравотата според мен кола дето почва с Ф са Фърля!

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се радваш ако и хванеш и 2 бона. И то трябва да е като нова. В момента има сума ти лъснати Вектри по 1000-1500лв. и не се и купуват. За 3000-3500 има много по-нови коли които можеш да си купиш. Може и да им е по-скъпа подръжката, но е с малко по-скъпа и като е по-нова шанса да се развали е по-малък. Говориме за Вектра А, каквато е твоята. Иначе Б се продават по-скъпо ама 10-тя бона дето някой се изцепи по-горе че вървяли е смешно. То е лесно. Отвори си http://mobile.bg и виж как вървят колите. Масово има Вектра Б по 4-5-6 хиляди лева, 95-96-97-98-99 година. Да не говорим че в България Вектри валяло и това бута цената допълнително.

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти знаеш ли за 1500лв вектра после още колко трябва да дадеш да се оправи, тя една лада ти идва 1к :laughing: Айде хубаво си дал мобилето, ама влезни и се разгледай малко. Същото важи за тея вектри 99г за по 5к :lol: и за да не съм голословен ще пратя няколко от лъснатите вектри за 1500 :lol:.

1400лъвчета

http://mobile.bg/photos/1/big/11205997414568450_2.pic

1500

http://mobile.bg/photos/1/big/11205073114699657_1.pic

1500

http://mobile.bg/photos/1/big/11203791239826372_1.pic

Link to comment
Share on other sites

Тази вектра е уникална особено моделите от 90-94 година цял живот мечтах да си я купя,да се изсера в нея и да я запаля зада махна всички ръжди :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти знаеш ли за 1500лв вектра после още колко трябва да дадеш да се оправи, тя една лада ти идва 1к :laughing: Айде хубаво си дал мобилето, ама влезни и се разгледай малко. Същото важи за тея вектри 99г за по 5к :lol: и за да не съм голословен ще пратя няколко от лъснатите вектри за 1500 :lol:.

1400лъвчета

http://mobile.bg/photos/1/big/11205997414568450_2.pic

1500

http://mobile.bg/photos/1/big/11205073114699657_1.pic

1500

http://mobile.bg/photos/1/big/11203791239826372_1.pic

 

А като дадеш 3К за 20 годишна кола да не би да си мислиш, че после няма да има какво да се оправя ?? Да ти дам пример, примерно. На брат ми Астрата като я купи така както си беше току-що вкарана от Германия, демек грам не е карана в България, да не би да не трябваше да вкара още една чанта пари в нея за да стане така както е сега, демек перфектна. Хем даже не е на 20г, а доста по-млада. И кво от това. След 3-4 годинки пак ще налива пари в нея. Аз самия карам 20 годишна кола и въпреки че и в нея се наляха една чанта пари, по последни сметки около 3500лв, пак е за боклука. Кадет карам, Опелче. Баща ми кара Аскона пък. Мислехме да му взимаме Вектра и много добре знам какво може да се купи и колко трябва да се оправя по тия Вектри. За 1400-1500лв Вектра, ако и е запазено купето, имам предвид без да броя вежди и прагове изгнили, цялостния ремонт за да я направя кукла ще ми излезне, момент да сметна. Около 650лв. пълно обслужване на двигателя, 100лв. вежди, 70-80лв. прагове, и около 250-300лв. според зависи каква боя ще купя за да се боядиса. Ако се наложи, може да смени нещо по предницата, което ще дойде още към 150лв. Значи какво излиза. Купувам си аз една такава Вектра и я правя супер и знам всичко по нея какво е направено, при правилните хора и с правилните материали или си купувам за 3500лв. Вектра, дето нямам хал хабер кога ще изпляка нещо и ще трябва да налея една от гореспоменатите суми, за да се оправи. Много, ама наистина много рядко, може да се срещне 20 годишна кола, която да няма нужда да се наливат пари в нея. На баща ми Асконата я взехме от един много точен човек, колата беше гаражна, жена му я е карала (тия из мобайла дето пишат че от жена е карана повечето лъжат бтв), човека си я беше подържал в перфектно състояние и пак трябваше да се дадат още 200-300лв. за да е всичко окей. Така че каквото и да ми говориш, за 17-18-20 годишна кола 3500лв. са мечта. Нека се пробва момчето да я продаде за тия пари и сам ще се убеди, че е ужасно трудна работа. И той иска даже догодина да я продава, когато колата ще е с още една година по-стара. А всяка годинка отгоре прави задачата още по-трудна. То това не ти е по Дискавъри да ставаш милионер от таратайки. Един съвет към всички, които ще си купуват Опел за в бъдеще. Гледайте първо купето. Ако купето е добре, ако скоростите му работят както трябва, ако всичкото оборудване работи добре, разбрай чистачки, фарове, аварийни, задни чистачки и т.н., то това е колата дето ви трябва. Окачването им е много дурако устойчиво, а двигателите са бетон. Трябва да си голям хамалин да преебеш двигател на Опел. Рядко се случва, но се случва. И на моделите след 98-99-та година подръжката не им е евтина. Тва е от мене. Ако има още въпроси за Опел питайте, пък с каквото мога ще помогна. Таман 4 ги имаме у нас.

Link to comment
Share on other sites

За цена 3500 не съм определил аз!Колата не се продава(по-нататък може би)!Само исках да знам колко да и търса!Не искам заради щайга да се карате по между си!Въпреки,че на цена под 2к няма да я пусна!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...