Jump to content
BulForum.com

пратки до Китай


samkijot

Recommended Posts

Така ...

и аз вече имам умрял таблет

и искам да го изпратя до Китай

но засега нищо не намирам

помогнете моля

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да го пращаш с Български пощи, няма да стане. Всички устройства които съдържат батерии са забранени за пращане, от съображения за сигурност. На всички гишета за пращане може да видиш заповедта.

да това го видях

затова пиша тук

търся алтернативи

Link to comment
Share on other sites

За по-скъпите стоки невинаги става, защото има хора, които спекулират с "неработенето" на телефони и таблети и това е една допълнителна преграда за този род хора. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не можеш ли да им се оплачеш и да си искаш парите без връщане на стоката?

на кой да се оплача?

Link to comment
Share on other sites

На продавача естествено - това е първата стъпка, без значение дали лично ще му опишеш проблема или направо ще пуснеш оплакване от Ибей/Пейпал (примерно), които първоначално също ще направят комуникация с него.

Link to comment
Share on other sites

Таблета го купих от gearbest и си пиша с тях

те ми предлагат да им го пратя за ремонт или да ми върнат 50 долара

което е доста по малко от 200 долара :(

Link to comment
Share on other sites

Да, но таблетът си остава при тебе и тия $50 те ти ги отстъпват, за да си платиш ремонта. Какъв всъщност му е проблема на таблета - нещо софтуерно или въобще не пали?

Link to comment
Share on other sites

въобще не пали

според мен е сбъркат firmware

четох по форумите че един го оправил с някъв програматор

но аз не съм толкова навътре за да го направя това

Link to comment
Share on other sites

Направо не ми се вярва как са допуснали да ти пратят таблет, който не пали! Даже как е допуснат да излезе от завода таблет, който не е тестван на крайния етап от производството....освен ако допълнително нещо му се е случило след като е излязъл от завода или пък по пътя, докато е стигнал до тебе. Преди няколко месеца и аз взех таблет от огледалния сайт на GearBest (EB), но за щастие всичко досега си му работи безпроблемно. А между другото кой модел от коя марка си взел? (...че да не взимаме такава... :evil )

Link to comment
Share on other sites

Работеше си до миналата седмица, но след ъпфейт на win10 видях как след рестарт ъпфейта и фърмуера и после умря. Teclast x98 plus a5c8. Та не е проблема в gearbest а в teclast.

Link to comment
Share on other sites

Работеше си до миналата седмица, но след ъпфейт на win10 видях как след рестарт ъпфейта и фърмуера и после умря. Teclast x98 plus a5c8. Та не е проблема в gearbest а в teclast.

 

Въх, недей така, че и моят е Teclast. :notify: ...никакви ъпдейти значи! :laughing:

А иначе производителят може и да има директна вина за умирането, но пасивите си ги носи продавачът - негов си е проблемът как ще се разбира с производителя. ;)

Link to comment
Share on other sites

Въх, недей така, че и моят е Teclast. :notify: ...никакви ъпдейти значи! :laughing:

А иначе производителят може и да има директна вина за умирането, но пасивите си ги носи продавачът - негов си е проблемът как ще се разбира с производителя. ;)

Мен ако питаш windows е виновен че свали неправилен update.

Link to comment
Share on other sites

Windows не сваля неправилни ъпдейти. :) Не може да си купувате китайски продукти за никакви пари и да очаквате чудеса откъм софтуера. На всичкото отгоре, Уиндоуса за десктоп и таблети е един и същи. Само драйверите са различни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Таблетът си е много хубав. Така и не го пратих за Китай, с един колега от форума му префлашнах ме биоса и пак е 6. Но след ден windows10 пак му ъпдейтна биоса и пак калъч. След нов префлаш и забрана за ъпдейт на драйверите и до сега никви проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...