Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Ами, аз бих предпочел кабела за вкъщи, но за мобилно слушане от телефона бих си взел със синзъб.

Но в случая....ще се взимат РЧ.По-нататък, някой ден като променя разположението на мебелите или апартамента може да си взема нещо читаво.Но сега-засега безжичните ще са най-подходящи.

 

Други модели за обмисляне освен тези 4-те няма ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сайтът не ме интересува, миналия ден гледах поне 5 модела на Сони като моя. Трябва ли сега да почна в полунощ да ги търся, защото си мисир? Моите да не кажеш, че и те са БТ? Тия дето ги гледа Митко на Сони и те ли са БТ? Спри да бъдеш мисир

 

ЕДИТ: Мани го бе! Канадски мисир!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мисири с мисирите, сега ме зарибихте да си ги взема тези слушалки. MDR-RF985RK ми идват $73 и се чудя дали да не си ги поръчам. 45 метра е обхвата. Ако не ми харесат, ще ги чукам по главата на Виден. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисири с мисирите, сега ме зарибихте да си ги взема тези слушалки. MDR-RF985RK ми идват $73 и се чудя дали да не си ги поръчам. 45 метра е обхвата. Ако не ми харесат, ще ги чукам по главата на Виден. :lol:

 

Какви 45 метра бе, мисир? Моите са почти 10 годишни и имат 100.

Link to comment
Share on other sites

Мисири с мисирите, на този континент Сони продават само един RF модел. :lol:

Между другото, майтапа настрана ама поне в Щатите много неща взеха да ги продават доста по късно от колкото в Европа. Например автоматичните перални, еспресо кафемашините, фантата и още куп неща. В смисъл, нямам предвид, че Америка е изостанала, просто явно хората живеят по друг начин и не са имали нужда от тези неща, които в Еропа ги е имало почти всяка къща.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз кат по-проЗД си поръчах Сонито дето Митко го е гледал. Първата ми поръчка от Е-маг... Засърбяха ме копитцата - ни могъ. Навремето взех моите от Деком за над 200, да видим по-новите и по-евтини с какво ще ме зарадват. 

Link to comment
Share on other sites

Ами щях да се похваля, но нямах време..Та купих ги, 855RK.127 лева.

Успях да ги прослушам около час време, с различни стилове музика.Със смесени чувства съм.

Плюсове:

Удобни и леки са.Нося очила и не получих дискомфорт на мястото на рамките.Копчето за регулиране на звука е на удобно място и е маркирано с малка пъпчица за по-лесно откриване.В мига, в който ги свалиш от главата се изключват веднага (лентата за глава играе ролята на ключ за вклюване и изключване), което предполага по-дълъг живот на батерията между зарежданията.

Имат приятен звук с леко повдигнат бас(слушам без еквалайзери, всичко е изключено), което при Сони винаги ми е допадало.Идеални са за слушане на рок, електронна музика, рап, хип-хоп..., но на по-ниски нива на слушане.

Минуси:

Има ефирен шум, който се усилва с увеличаването на силата на звука.Принципно има три канала, но нямах време да ги проверя всичките.

При по-високи нива на силата на звука, започват малко да "крещят", баса се поомазва и високите стават много агресивни.Проверено на рок и хип-хоп.

 

По-нататък, ще споделя още информация, но при всички положения очаквах малко повече.Имал съм два чифта, доста по-евтини слушалки и при високите нива на звука нямаха такива проблеми.Не бих дал 159 лева.Купих ги за 127, но според мен може и да са по-евтини.Не бих ги препоръчал на феновете на качествена музика.Ще са разочаровани.Може би по-скъпите им модели са по-добри, но сега не мога да си позволя 600-700 лева.

Лично аз към момента съм доволен, свободата да нямаш кабели около себе си е голям плюс.За целта, за която ги взех, вършат работа.

Link to comment
Share on other sites

Минуси:

Има ефирен шум, който се усилва с увеличаването на силата на звука.Принципно има три канала, но нямах време да ги проверя всичките.

При по-високи нива на силата на звука, започват малко да "крещят", баса се поомазва и високите стават много агресивни.Проверено на рок и хип-хоп.

 

По-нататък, ще споделя още информация, но при всички положения очаквах малко повече.Имал съм два чифта, доста по-евтини слушалки и при високите нива на звука нямаха такива проблеми.Не бих дал 159 лева.Купих ги за 127, но според мен може и да са по-евтини.Не бих ги препоръчал на феновете на качествена музика.Ще са разочаровани.Може би по-скъпите им модели са по-добри, но сега не мога да си позволя 600-700 лева.

Лично аз към момента съм доволен, свободата да нямаш кабели около себе си е голям плюс.За целта, за която ги взех, вършат работа.

 

Ефирния шум щеше да ме подлуди мен. Изкривяването на честотите при увеличаване на звука - също.

Дано поне ефирния шум изчезне на различните канали.

 

Аз имам 3 чифта. Моите не са 600-700лв/бр и не са безжични, но може да ги прослушаш при желание. :)

1 чифт затворени и 2 чифта отворени..

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за поканата, може да се възползвам по-нататък, като си обособя място, подходящо за кабелна периферия.

Направи ми впечатление, че в определени моменти изчезваше за кратко, но през повечето време беше наличен.

Като се знам какъв съм и мен сигурно ще ме подлуди в даден момент.Но за сега така ще карам.Така или иначе ги взех само за филми и игри чат-пат.За музиката мисля да инвестирам на първо време в едни по-качествени ОТ, пък после слушалките.

Link to comment
Share on other sites

Тия от Е-маг сериозна работа! През нощта направих поръчката, на сутринта в 8 ми се обадиха за потвърждение, преди малко слушалките пристигнаха. 

 

Чудех се защо са по-евтини от моите, дотук единствено виждам разлика в дока - тези зареждат контактно, докато старите ми зареждат безконтактно. Като цяло за мен това няма никакво значение, естествено, още повече че като замине фабричния модул минавам на ААА батерии.

 

Митко, за да има ефирен шум, нещо при тебе дава смущения. Аз не съм имал такива проблеми. Получават се чак ако ида на покрива през 2 стени и 2 бетонни плочи. И там нямам смущения, но като ходя напред-назад се получават в зависимост колко бетон ме дели от дока. Но пък другото уникално на тия слушалки е, че можеш да ловиш чужд ефир. Така например на определено място горе прихващах разговорите на комшийка, която се обясняваше на тъпкача си в чужбина и просеше за парцалки от мола. Крачка встрани - слушам моята музика, крачка обратно - нейния ефир. Смях и чудо. Такова шоу с други слушалки не става. :laughing:

 

Това кривене на честотите също ми е странно. Досегашното ми Сони не позволяваше такова нещо, тъй като се саморегулира и не позволява такива неща. Ще видим сега тия дали го могат тоя номер. И това ти го казвам предвид факта, че изобщо не се занимавам да свалям музика и си слушам плейлистата в Ютюб. Разбирай каква шарения е. В смисъл не всичко е VEVO. 

Link to comment
Share on other sites

Слушалките и модула се намират в едно помещение с пряка видимост. Разстоянието помежду им е 2, до 3 метра. Имам и рутер в стаята за безжичната мрежа.

Ще пробвам и другите два канала, но на 3-ти канал шуми.

Link to comment
Share on other sites

Това кривене на честотите също ми е странно. Досегашното ми Сони не позволяваше такова нещо, тъй като се саморегулира и не позволява такива неща.

 

Мисля, че се бъркаш. До сега не съм чувал за саморегулиране на честотите при увеличаване на звука. Всички говорители си имат лимит.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...