Jump to content
BulForum.com

Windows 10 - всичко по темата.


Vetim

Recommended Posts

Как да си настроя да ми помни избора на език за различните отворени програми? Например за скайпа да ми е на БГ, а за експлоръра на US. На 7-цата нямах грижи без да пипам нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

И мен това ме дразни ужасно много! Търсих из нета, но не мога да намеря нищо по темата. Ако някой е ришил проблема (защото това си е проблем за мен), моля да пише! :)

Link to comment
Share on other sites

Слагате тикче на Let me set a different input method for each app window... и си решавате проблема :)

language.jpg

 

И аз благодаря. В това меню поне 50 пъти съм ровил за различни неща, ама кой да го види това.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Окончателно минах на десетката, но този път с инсталация на чисто с триене на старите дялове и създаването на нови. Засега нямам забележки. Най интересното е че си дойде активирана. Може би защото бях ъпдейтвал от седми́ца миналата есен, но тогава създаде проблеми и се върнах назад. Всичките програми с които работя (CAD CAM) вече вървят без проблеми. Инсталацията я направих от буутваща флашка направена с майкрософтски инструмент свален от сайта им.

Link to comment
Share on other sites

Нямам майкрософтски акаунт, но лаптопа ми е с лицензен Windows7 Pro, и има една активация на десятка преди 8 месеца. Явно при тази активация са регистрирали хардуера. Най странното е че понеже машината е refubished е получила при обновяването и активационен код за Windows Home Premium, за което си има още едно етикетче. Именно една от тези 2 ОС Windows10 ми предложи да зареди инсталационната флашка, което ме води към мисълта че в момента на правенето на флашката инсталатора е изтарашил системата ми и след това е създал предварително активирано инсталационно копие за моя лаптоп. Другия вариант със запис на активацията в UEFI BIOS-а нямаше как да мине, защото при мен той е изключен...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Инсталирал съм 10-ка, а Аида-та ми казва, че съм с 8-ца.

 

8_1_10.jpg

 

Тези които твърдят, че 10-та е една подобрена 8-ца, нека спят спокойно - има нещо вярно :grin:

Или аидата ти е прецакана...... Ужас как може да вярваш на такива програмки.

Link to comment
Share on other sites

...или просто е със стара версия на Аидата, която още не знае за десятката...и всъщност си е доста читава системна програмка, на която може да се вярва за доста неща.

 

А иначе Румбата просто се пошегува с тоя скрийншот и то още в началото на годината. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вече няма безплатна надстройка до 10-ка, нали?

Тези със стара така и свален код за активация ще активират ли успешно гадта или не?

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да няма проблем щом имаш код за активация. Ако си активирал вече, лиценза ти е закачен за майкрософт акаунта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...