Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Това от менюто да избирам New tab даже го бях забравил, толкова е "интуитивно" :) . Основните 2-3 неща около работата с табове трябва да са възможно най-бързи и удобни. Т.е. оттам не е опция, защото от това меню трябва да са достъпни и се ползват само по-рядо ползваните неща. Номерът с "плъзгането" преди да се е отворило менюто изисква определен усет да спреш пръста точно на мястото с реда в менюто.

Всичко това е толкова по-добре решено в другите браузъри, па дори и да е толкова невинна разлика като просто да ги разположат долу и близо до палеца.

Аз нямам Хоме бутон до адресбара, даже в опциите нямам как да задам homepage. За такава искам да ми е home screen на самия хром. Освен това на този скрийн искам да си разположа статични шорткъти към определени страници. Към момента Хром решава кои най-често ползвани сайтове къде да разположи в шахматния хоум скрийн, и постоянно ги размества, което ме подлудява.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Мерси, изглежда ... нормално?! :notify: :online2long: :grin: Майкрософт и нормално?! Но е още unreleased и не смея, ще чакам по-официално. Но по шотовете долу има бар, който изглежда, че е каквото търся може би, но типично по тяхному, предполагам ще е доста бъгове, предполагам нарочно изкарват за андроид версии, и съдейки по другите им приложения (и в огромна частност скайп), вероятно ще е шит и това :D .

Link to comment
Share on other sites

Ами, нищо не ти пречи да го пробваш. Не мисля, че ще има толкова бъгове..

Изкарват другите приложения, защото искат да им се ползват услугите на мобилни устройства сега, след като вече няма Уиндоус Мобайл.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като сте на браузъри. Защо вградения хром, който не мога да махна крашва всеки път като пиша във връзка форум. С Мозила нямам такъв проблем. Не искам Мозила защото е пействането ми е по-трудно и защото не искам две програми с една и съща функция. Искам телефона да ми е максимално празен от ненужни приложения. Не разбирам защо хрома крашва всеки път, а е страхотен за телефон.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблем с хром-а и форума.

Пробва ли да го махнеш и да го сложиш пак? Можеш ли да сложиш Хром-а от play store-a?

Ne moga da iztria Chrom-a. Sa6to ot skoro ne znam za6to - home butona ne minimizara facebook mesindjara. Ne znam kakvo mu stana na toia telefon i za6to poludia. Imam dvama priateli s takiva. Nito edin ot tiah niama nikakav problem s telefona. Bateriite im karat po den i polovina. Vsi4ki telefoni sa kupeni v ramkite na niakolko sedmici. SIaka6 moia telefon klonira problemite na staria mi. Ne znam dali da ne napravia hard reset

 

edit: updatenahte li se na android 8?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тия Xiaomi ги признавам за най-големите олигофрени. Т'ва с друг телефон никога не съм си скъсявал толкова живота.

Безборйни бъгове - не работи микрофона и съответно не те чуват отсреща при VoIP повиквания, батерията прави някакви странни лупинги от 60% на 1% и се изключва и при включване почва да зарежда от 55% и др. - тия ги преживявах някак. Но като почна и да ми пада едната СИМ карта реших, че не може така и ще слагам последния ROM (там "можело" да са оправени тия неща). Преди да флашна ROM-a си правя TWRP backup, след това си отключвам bootloader-a. Тези операции бяха успешни, но самото флашкане на последния ROM гърми мизерабли с грешка "Unknown command (log)". Следва bootloop. TWRP recovery не работи. Опитвам се да го флашкам и него през fastboot, поне да си възстановя от backup-а, който направих преди ROM-a. Да ама през fastboot вече не може да се флашка, понеже сам се бил заключил bootloader-а (https://xiaomi.eu/community/threads/mi4c-bricked-after-stable-miui-9-2-2-installation-failure.43305/#post-408655). Пак през fastboot се опитвам да си го отключа, грешката е:

C:\adb>fastboot oem unlock
FAILED (remote: Token verification failed, reboot the device)

Естествено, след reboot - същото. Пробвам с MiFlashUnlock да го отключа, грешката е "Current account cannot unlock this device". Търся в нета, оказва се, че има някакъв бъг, но май нямали намерения да го оправят: http://en.miui.com/thread-1354706-3-1.html

Ще се гръмна...

Link to comment
Share on other sites

Объркал си нещо последователността май. Bootloader-а се отключва преди да се смени рекавърито и да се направи бекъп, защото като ресторнеш бекъпа, ще ти заключи буутлоудъра и ще те вкара в лууп. Освен това след Android 7.0, буутлоудър файла трябва да се флашва редом с всеки РОМ, защото иначе ще се тухлясаш.

Link to comment
Share on other sites

Освен това след Android 7.0, буутлоудър файла трябва да се флашва редом с всеки РОМ, защото иначе ще се тухлясаш.

Това не го бях разбрал от прекрасния им tutorial:

Installation:

Xiaomi devices:

  • Install TWRP via Fastboot mode, then install our ROM
  • Code:
    fastboot flash recovery twrp.imgfastboot boot twrp.img
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD or TWRP.ME

:D

Както и да е, от тука има ли излазване?

Link to comment
Share on other sites

Това не го бях разбрал от прекрасния им tutorial:

Installation:

Xiaomi devices:

  • Install TWRP via Fastboot mode, then install our ROM
  • Code:
    fastboot flash recovery twrp.imgfastboot boot twrp.img
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD or TWRP.ME

:D

Както и да е, от тука има ли излазване?

 

Никъде не се споменава отключването на буутлоудъра в тоя туториъл. :) Явно предполагат, че си го направил преди това.

Защо флашваш Xiaomi устройство между другото? Няма ли си Over-the-air ъпдейти, които не изискват такива хамалогии?

 

Никаква идея нямам дали има излазване. Теоритично, ако Fastboot е достъпен - трябва да можеш да си го правиш каквото си искаш.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не се споменава отключването на буутлоудъра в тоя туториъл. :) Явно предполагат, че си го направил преди това.

Защо флашваш Xiaomi устройство между другото? Няма ли си Over-the-air ъпдейти, които не изискват такива хамалогии?

Отключването не е и задължително. Аз го направих за да root-на и да си направя app+data backup с Titanium (как са навързани само :D).

Xiaomi.eu нямат OTA updates, проверявал съм сума ти пъти.

Link to comment
Share on other sites

Абе имат, ама имаше някаква врътка. Поне аз правих нещо за да тръгнат, ама определно не беше сложно щом нямам никакъв спомен.

Link to comment
Share on other sites

От 10 години ползвам Андроид, до сега всеки път е трябвало да отключвам буутлоудър, за да пипам каквото и да било различно от фабричното. Това е първата стъпка дори според инструкциите на производителите. Затова и позволяват официално отключване.

 

Това, че нямат OTA не го знаех. Малко тъпо. Не съм чувал никой до сега да се оплаква. Дори сега като проверих - видях, че хората си ги инсталират без проблем. Сигурен ли си, че има нова версия за твоя телефон пусната официално?

 

Пробва ли да сложиш друг ROM? С цялата процедура, просто да изчистиш мацаницата и да сложиш нещо чисто.

 

Може ли някой да премести мненията в темата за Андроид, за да си обсъждаме?

Link to comment
Share on other sites

Сега успях да му флашна chinese fastboot ROM. За тоя модел няма global. Смених му езика и половината неща вече ми ги пише на английски, но клавиатурата си е китайска. Мисля, че оттука трябва да пробвам някак да флашвам пак .eu ROM.

Link to comment
Share on other sites

Флашваш през updater-a TRWP файла, ребуутва се и влизапш в рековъри. От там флашваш рома на Xiaomi.eu Аз колкото пъти съм го флашнал и wipeнах всичко, толкоз пъти влизаше в bootloop.

 

Сега съм с Global Rom-a от сайта, но мисля като имам време да си го флашна пак на xiaomi.eu. 

 

edit: Мм да сега прочетох и за bootloader-a 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...