Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

ПС: iPad-a може ли да се ползва за навигация без да му купувам външен GPS приемник?

Трябва да е 3G версията иначе не става.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

ANGRY BIRDS!

 

OMG!!!

 

ANGRY BIRDS!!!!!

tounge.giftounge.giftounge.gif

Също и Geo Defence!

 

Брат ми си няма работа да ми ги покаже тия лудници хахахахахахах

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от помощ - как според вас да прехвърля контактите на баща ми от Нокия 6310? И от сима му при положение, че вече е с микро сим?

Link to comment
Share on other sites

Отиди до М-тел, за да ти ги прехвърлят. Иначе аз си сложих микросима на телефона, нагласих го и си прехвърлих всичко от телефона. Ако искаш можеш да пробваш и ти така.

Link to comment
Share on other sites

SBSettings например така и не успявам да го подкарам, а и не ми е докрай ясно за какво служи.

SBSettings е задължителна програма. Изключително удобно е през нея да си пускаш и спираш wifi и т.н. Инсталираш я от Cydia и след това с прокарване на пръста в полето на часовника ще се включи. Трябва само да си я настроиш както на теб ти е удобна.

 

 

Аз моя не съм го JB-нал и си карам с приложения, които са си в ΑppStore. Това, което имам качено е - Viber - за разговори и SMS-и с други потребители, ползващи тази програмка, чрез WiFi, Tango - видео разговори на същата опция като viber, MSN, iBlacklist - за съжаление блокирва само номерата, които са му заложени в база данни, не е като програмката със същото име, но която може да си я купиш от Cydia, Battery Doctor - програмка за батерията, включвам я, когато си зареждам телефона.

Viber е нямам думи. Имам познати които специално заради нея са пред купуване на iPhone. Автоматичното намиране на контактите е гениална идея. iBlacklist е може би първият софтуер който си инсталирам след jailbreak. Всъщност е вторият. Първият е Nospot - премахва търсенето в телефона. И двете програми ги инсталирам след добавянето на cydia.xsellize.com като хранилище в Cydia. iFile инсталиран задължително от същото хранилище. Има няколко варианта на програми с това име.

 

- падането на батерията в следствие на JB - личен опит

- муден, по-бавен iphone, по-нестабилен, по-несигурен

Аз след jailbreak си ускорявам телефона. Даже веднъж му бях направи overclock :lol:.

 

Имам нужда от помощ - как според вас да прехвърля контактите на баща ми от Нокия 6310? И от сима му при положение, че вече е с микро сим?

Синхронизирай Нокия-та примерно с Outlook и после чрез iTunes можеш да ги прехвърлиш в iPhone-a. Другият вариант май беше Windows Address Book или там както се води.

Link to comment
Share on other sites

Това пък защо?

Изключително много ме дразни. Страницата с търсенето на основния екран. Тази която се намира "вляво" от основните приложения.

Link to comment
Share on other sites

Защо не ползвате гугъл?

Гугъл в смисъл не търсачка, а като помощно средство.

 

Има гугъл мейл, има гугъл документи, има гугъл контакти, има гугъл календар и т.н.

 

Независимо! от устройството, което ползвате, то може да се синхронизира с всичките Ви данни.

 

Така и аз правя.

Не само, че си прехвърлих на няколко пъти освен контактите, бележките и важните апойнтмънти, но и когато устройството Ви изчезне - винаги може да си ги възстановите от гугъл база данни :)

Link to comment
Share on other sites

и аз викам да си дойдем на темата.

пробвайте fake call locations - много готино и полезно приложение, като ти звъннат можеш да нагласиш всякакъв шум( гара,бар...) дори можеш да запишеш фон, който ти трябва

единствен кусур, че за да го чуят отсреща трябва да пуснеш телефона на високоговорител

Link to comment
Share on other sites

Изключително много ме дразни. Страницата с търсенето на основния екран. Тази която се намира "вляво" от основните приложения.

 

В смисъл тази програмка маха въпросната страница ли? Т.е. само това ли прави?

Link to comment
Share on other sites

Казуса с прехвърлянето от 6310 продължава да е нерешим... Номера с налагането на микросима не става. Нямам дата кабел, Нокията не може да праща контакти през Блутуут, всъщност изобщо не може да праща....

Link to comment
Share on other sites

Казуса с прехвърлянето от 6310 продължава да е нерешим... Номера с налагането на микросима не става. Нямам дата кабел, Нокията не може да праща контакти през Блутуут, всъщност изобщо не може да праща....

Mtel? Не може да нямат кабел за нокия-та. Или да не знаят начин да ти копират контактите.

Link to comment
Share on other sites

Щом нямаш дата кабел много от опциите отпадат, като google например и outlook, но пък имаш друго решение клик

Много удобно и бързо решение, но трябва да се разходиш до там. А какво стана в Мтел?

Link to comment
Share on other sites

В смисъл тази програмка маха въпросната страница ли? Т.е. само това ли прави?

Да, само това.

 

Казуса с прехвърлянето от 6310 продължава да е нерешим... Номера с налагането на микросима не става. Нямам дата кабел, Нокията не може да праща контакти през Блутуут, всъщност изобщо не може да праща....

Синхронизирай я както ти споменах. Ще ти трябва единствено Bluetooth и Nokia Pc Suite. Проверих и сайта на Nokia и става през Bluetooth по описаният начин.

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което мога да направя в момента е да прехвърлям чрез сима на СЕ К810и и оттам в компютъра. Нататък ще видим как ще идат да Айфона.... biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Промених малко заглавието на темата, защото предстои излизането на iPhone 5, а не е нужно да отваряме нова тема тогава. В Калдата се появха някой много интересни информации относно iPhone 5 и 6:

 

iPhone 6 ще се зарежда безжично?

 

Изданието Wall Street Journal съобщава, че компанията Apple вече работи над мащабно обновление на своя смартфон iPhone, което ще последва през 2012 година. Тоест, става дума не за iPhone 5, чието появяване на пазара се очаква тази есен, а за модела от шесто поколение. Той, ако се вярва на източника, ще получи нов начин за зареждане и няколко нови "експериментални" характеристики. Подробностите засега не са особено много, но, що се отнася до зареждането, то може би ще се осъществява безжично по индукционна технология.

 

На пазара в момента има само няколко устройства, които не се нуждаят от зарядно устройство, с което да бъдат свързани с кабел - достатъчно е те просто да бъдат поставени върху специален панел. Такива са например новите смартфони с WebOS и таблетът HP, използващи технологията HP Touchstone. По всяка вероятност нещо подобно възнамерява да използва и Apple в своя нов iPhone. Wall Street Journal съобщава също, че се подготвя и по-компактен и евтин iPhone с дисплей "от край до край". Слуховете за така наречения това "iPhone nano" не са нещо ново и вече са се появявали и преди, но все още не е ясно доколко са достоверни.

 

Apple пуска iPhone 5 през третото тримесечие на годината

 

Следващото поколение iPhone ще бъде пуснат в продажба през третото тримесечие на настоящата година и Apple планира да достави от него двадесет и пет милиона броя до края на годината, съобщава Wall Street Journal, позовавайки се на „хора, запознати със ситуацията” („people familiar with the situation”).

 

Apple вече е възложил поръчка за производството до края на лятото на петнадесет милиона броя iPhone 5 на тайванския производител на договорна основа Pegatron. Първоначалните артикули ще бъдат доставени на асемблатора Hon Hai през август.

 

Новата версия на iPhone ще бъде с осем мегапикселова камера, в сравнение с пет мегапикселова камера в сегашния модел.

 

Новият iPhone също ще бъде с baseband чипове от Qualcomm, според компанията за пазарни проучвания и анализи iSuppli Corp. Baseband чиповете в сегашния iPhone са на Infineon Technologies, а чиповете за паметта са на Samsung.

 

Apple съобщи, че е продал 18,65 милиона iPhone през второто тримесечие на фискалната година, което приключва на 26 март.

 

Bloomberg също съобщи, че новият iPhone ще бъде оборудван с осем мегапикселова камера и процесор AS5 и, че ще бъде наличен в търговската мрежа на дребно през септември.

 

Анализаторката Кати Хуберти (Katy Huberty) от Morgan Stanley е изпратила съобщение на клиенти, че производството на iPhone 5 ще започне през август.

Link to comment
Share on other sites

А само като си помисля, че сегашните собствени на айфон не ползват дори и 50% от възможностите му... :wacko:

 

Хората по презумция търсят стоките с повече екстри и възможности... да има, кой знае кога ще се наложи и за какво :unsure:

Особено при покупка на телефон се почва едно ровене в интернет, едно сравняване на характеристики и екстри.

Правил съм си експерименти с познати, които имат смартфон да ги карам да ми покажат това/онова.

Много голяма част от тях изпитват затруднение първо да го намерят в менютата и после да го пуснат с необходимите настройки мърморейки си под носа: "чакай сега, как беше това, оня ден го пусках и работеше, момент, че тази настройка май не е такава ..."

 

Ситуациите биват две...

В едната ние се оглеждаме в реалният живот за случаи, в които да си изтестваме възможностите на телефона.

В другата просто живота ни поставя в нуждата да го извадим, да натиснем 2-3 пъти тук таме и да си свършим работата...

 

 

Мдааам, такива ми ти ралти...

Когато човек анализира това ще разбере дали да си губи времето или не :rolleyes:

 

Весел уикенд на всички :beer:

Link to comment
Share on other sites

Абе много ток гори тоя Айфон бре! Между другото не знам как да му изключа 3G-то... Малко помощ?

 

Недей! Не то харчи ток ами екрана. Като престанеш да си играеш с него по цял ден и ще държи повече.

 

iPad-a ужким държи 8-9 часа... малкия успява да види сметката на батерията за половината време. Успяваше... напоследък с едно зареждане кара по 2 седмици...

Link to comment
Share on other sites

Снощи цял ден на зарядно, днес не е пипан и следобед умря. Не може да има такава простотия. Нещо явно го цеди и не мога да разбера какво е.

Link to comment
Share on other sites

Снощи цял ден на зарядно, днес не е пипан и следобед умря. Не може да има такава простотия. Нещо явно го цеди и не мога да разбера какво е.

 

Пуснати програми? Примерно навигация?

 

(Виждат се с 2но или 3но бързо натискане на голямото копче ... мързи ме да проверя)

Link to comment
Share on other sites

Снощи цял ден на зарядно, днес не е пипан и следобед умря. Не може да има такава простотия. Нещо явно го цеди и не мога да разбера какво е.

за кой айфон говориш. 4 има най-добрата и издържлива батерия от всички съществуващи смартфони. Така че ако той се изтощава бързо нещо не ти е наред

Link to comment
Share on other sites

Оптимизацията на иОС-а спрямо хардуера е значително по-добра в сравнение с другите платформи и телефони.

 

Един андроид трябва да обезпечава десетки радио модули, уайфи карти, видео резолюции и контролени, портове и техните протоколи.

Колкото и бърз да е хардуера, ОС-а върши десет пъти повече неща.

Докато айфона/айпада има ЕДИН драйвер за видео, един за уайфи и т.н. и т.н. и всичко е изчистено и ясно.

И най-важното - ползва се САМО тогава, когато има нужда.

На моя айфон са включени всички комуникации, но ГПС се 'пали' само тогава, когато е нужно и само от този софтуер, за който в настройките е указано да ползва.

 

При еднаква експлоатация и начин на ползване епълските техники осезаемо държат по дълго време.

И това не е тайна или мистика някаква :music

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...