Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Според мен по-добрият вариант вместо голяма плазма е проектор и външен ТВ тунер. Имах удоволствието няколко дена да се порадвам на подобно нещо и усещането е невероятно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Проекторите нали са с по-ниска резолюция и вадат гаден цвят на жълтото

Link to comment
Share on other sites

XGA са, но според мен това си е достатъчно за TV иначе това за жълтото не съм го забелязал. Възможно е да има нещо такова, но аз говоря за това как се възприема от човек, а не как го измерват уреди. Пък и самата комбинация излиза по-ефтино.

Link to comment
Share on other sites

Зависи колко светло и най-вече от къде идва светлината, ама то това важи за видове ТВта. Гледа се нормално на стайна светлина.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хора преди 2 дена бях с башта ми до Техномаркет Европа и там харесахме и взехме еи тва тв кажете си мнението за него ако може схтот се притеснявам заради марката NEO.Като цяло съм направо възхитен от кристалното качество на картината но пък се опасявам че ще има последствия след време заради гадната марка.

Link to comment
Share on other sites

Хора преди 2 дена бях с башта ми до Техномаркет Европа и там харесахме и взехме еи тва тв кажете си мнението за него ако може схтот се притеснявам заради марката NEO.Като цяло съм направо възхитен от кристалното качество на картината но пък се опасявам че ще има последствия след време заради гадната марка.

Ами тука не знам да има врачки та да ти предскажат какво ще стане с ТВ-то. :) Може да си случил на добър телевизор, а може и да не си...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди две седмици е излезнал един модел който кърти отвсякаде да се надява ме че скоро ще се появи в БГ

С една такава покупка всеки ще остане доволен:

 

EC.SAM.LNS4695D.JPG

 

Samsung LN-S4695D and Click 2

 

Screen Size: 46"

Resolution: 1920 x 1080

Contrast Ratio: 6000:1

Pixel response time: 8 ms

Component video inputs: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p

Input/Output connections:

2 x HDMI (19 pin HDMI Type A) - Rear, 1 x VGA input (15 pin HD D-Sub (HD-15)) - Rear, 1 x S-Video input (4 pin mini-DIN) - Rear, 1 x Composite video/audio input (RCA phono x 3) - Rear, 2 x Component video input (RCA phono x 3) - Rear, 1 x Composite video/audio output (RCA phono x 3) - Rear, 2 x RF input (F connector) - Rear, 3 x Audio line-in (RCA phono x 2) - Rear, 1 x Audio line-in (Mini-phone stereo 3.5 mm) - Rear, 1 x SPDIF output (TOS Link) - Rear, 1 x Composite video/audio input (RCA phono x 3) - Side, 1 x S-Video input (4 pin mini-DIN) - Side, 1 x Headphones (Mini-phone stereo 3.5 mm) - Side

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Хора преди 2 дена бях с башта ми до Техномаркет Европа и там харесахме и взехме еи тва тв кажете си мнението за него ако може схтот се притеснявам заради марката NEO.Като цяло съм направо възхитен от кристалното качество на картината но пък се опасявам че ще има последствия след време заради гадната марка.

Ми мога да ти кажа следното-на село и двата телевизора са NEO бацат кат магарета,в къщата пак две NEO-та срещу два Samsung-a и НЕО според мен по нищо не отстъпва на Самсунг.Оня ден с майка ходихме до техномаркет европа уж да разгледаме телевизорите и то на майтап на майтап харесахме ТОВА.За 400 леа телевизор,стерео и с PIP е кфо повече искате.Един приятел техник каза че наскоро отварял някфо НЕО и бил учуден от качеството на частите им.Така че като цяло за мен НЕО са си много добра марка :) и я препоръчвам на всеки :punk

 

Edit:Ся видях класацията на най-продаваните телевизори.Вижте само колко неота-ХОП :D

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Edit:Ся видях класацията на най-продаваните телевизори.Вижте само колко неота-ХОП :D

Много ти е грешна логиката. Какво като е най-продавания. Това го прави най-евтиния, не най-качествения. Не си ли чувал за поговорката "не сме достатъчно богати, за да си купуваме евтини работи".

Ти си дал линк към телевизори под 200лв. Че то почти няма телефони вече, дето са толкова евтини. И това ли прави марката Нео толкова качествена? Естествено, че не. И няма как да бъде качествена.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм купувал 21" НЕО и работи идеално вече 2 години, но това не значи, че всички телевизори NEO са едни и същи. Даже като го сложих до Samsung 21" имах чувството, че тунера му е по-добър. Е, за сметка на другото.

 

Едни ги правят BEKO в Турция, други - Vestel в Холандия, трети кой знае къде. Специално последните модели TFT-та и Плазми NEO или поне част от тях - отзад пише made in Korea ;)

 

Демек между НЕО-тата се правят на различни места и е трудно да се даде общо мнение за тях, а особено неподходящо е да се съди за качествата на TFT-та NEO заради тези на CRT-та NEO.

Link to comment
Share on other sites

Не знам точно как стоят нещата с марката Нео. Но познат е собственик на марката Нипон и предполагам, че нещата са горе-долу сходни.

Та въпросния познат се е свързал с третия по големина производител на ифлеме в Китай на електроуреди и е сключил сделка. Под търговската марка Нипон се продават въпросните китайски изделия. Т.е. напълно е възможно и случая на Нео да е същия. Някой предприемчив търговец си прави търговска марка и внася китайски/примерно/ електроуреди на конкурентни цени.

Link to comment
Share on other sites

Не знам точно как стоят нещата с марката Нео. Но познат е собственик на марката Нипон и предполагам, че нещата са горе-долу сходни.

Та въпросния познат се е свързал с третия по големина производител на ифлеме в Китай на електроуреди и е сключил сделка. Под търговската марка Нипон се продават въпросните китайски изделия. Т.е. напълно е възможно и случая на Нео да е същия. Някой предприемчив търговец си прави търговска марка и внася китайски/примерно/ електроуреди на конкурентни цени.

NEO - марка на Техномаркет, уреди се поръчват на различни производители: http://www.neo-electronics.com (който не вярва да види contact us, service)

SANG - марка на Технополис - същата работа.

Crown - марка на Зора.

 

Същата работа като АРО на Метро, Clever на Билла и не знам какво беше на Кауфланд.

Link to comment
Share on other sites

NEO - марка на Техномаркет, уреди се поръчват на различни производители: http://www.neo-electronics.com (който не вярва да види contact us, service)

SANG - марка на Технополис - същата работа.

Crown - марка на Зора.

 

Същата работа като АРО на Метро, Clever на Билла и не знам какво беше на Кауфланд.

Да точно това имах предвид и аз. Техномаркет сключват договор с различни производители на електроуреди и си слагат логото. Щях и аз да дам пример с Аро на Метро. Мисля, че и Елит са същата работа. Така, че може и да има сполучливи неща, знае ли човек...

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност има такива, въпроса е, че от тях не може да се съди цялостно за марката заради различните производители на всеки уред, модел и т.н.

 

Nippon са си биттел, имам такова DVD и съм доволен от него.

 

Сори за спама, млъквам ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди месец взехме за вкъщи това:

 

NEO TF-3201 LCD

 

-32'' LCD TFT ТЕЛЕВИЗОР

-HDTV READY

-РЕЗОЛЮЦИЯ 1366Х768

-КОНТРАСТ 1200:1

-ЯРКОСТ 600 CD/m2

-PC ВХОД (VGA,SVGA,XGA,WXGA-1280X768)

-16,77 МИЛИАРДА ЦВЯТА

-PIP/PAP ПРЕЗ PC;HDMI

-КОМПОНЕНТЕН ВХОД (480 I/P;576 I;720 I/P;1080 I )

-HDMI ВХОД

-ЕКВАЛАЙЗЕР НА ЗВУКА

-СТОП КАДЪР

-ЗАПАМЕТЕНИ ПОЛОЖЕНИЯ КАРТИНА И ЗВУК

-ХИПЕРБАН СТЕРЕО ТУНЕР

 

1499лв

 

Картината е много добра, няма размазване при бързи сцени, за цената си е повече от добре. Аз лично съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос относно мойто LCD Sony...

Нормално ли е иконите да ми седят като релефни .. в смисъл..например пускам си филм.. и те се виждат .. сеедно са изпъкнали .. и също и тоол-бара на Интернет Експлорера?Как се оправя..или ако .. кво трябва да направя? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Напоследак гледам че много падат цените както на Плазмите така и на ЛСД ТВ-тата

и то не с 100-200 лева а с 1000 и кусур

да се надява ме че до година ще паднат още повече защото до колкото знам наистина си заслужават покупката

Link to comment
Share on other sites

Samsung са най-гадните монитори. Най-гадните възможни. Никога няма да си купя нищо от тази марка.

 

Ми ако щеш бе!

 

Доста ни обогати представите за света на Plasma, LCD, TFT TV-та. Тия дет сме със Samsung(щото това е най-продаваната марка в България, що ли? :blink: ) има да си хапем гъзовете ама поне даде "ценен" съвет на бъдещите мераклии :angry1 . А, да и темата е за ТВта, гачи.

 

п.п. като толкова им трябват постове на някои хора що не си пишат в адрес 4000, там е рая на умните слова :sick

Edited by shondll
Link to comment
Share on other sites

Samsung са най-гадните монитори. Най-гадните възможни. Никога няма да си купя нищо от тази марка.

Я земи виж тази злоба и после ми кажи че Samsung са били зле :crazy:

SAMSUNG LE-40M71BX

i_09022319.jpg

Също се убедих че Philips са много напред с материяла тези модели го доказват

PHILIPS 42PF9831

PHILIPS 42PF9730

но с тази цена ги забравям за момента

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...