Jump to content
BulForum.com

Няколко въпроса относно LG 42LM615S


thebeast

Recommended Posts

Привет колеги,за много години!Преди седмица си взех въпросния телевизор и засега го гледам с външен хард.Дотук добре,но когато формата е mkv ( 14 гб 3д)

и при зареждана на файла ми изписва unsupported audio codec.Телевизора има опция DLNA,което обаче ми се вижда занимавка.Някой по-запознат може ли набързо да обясни как става и дали ще е качествено(става въпрос за големи файлове 3d),или е по-добре да си намеря HDMI по-дълъг и да не се занимавам...

Link to comment
Share on other sites

Дали пускаш филма през DLNA или от външен диск, телевизора използва вътрешния плейър. Просто преноса на информацията е различен.

Аз използвам DLNA. Никаква занимавка не е. Сваляш си филма на компютъра, сядаш си на телевизора и си го пускаш. Без прехвърляне на външни дискове, дупене, закачане и т.н.

14ГБ филми си вървят без проблем, но моя телевизор е с Wireless N.

 

Най-вероятно вътрешния плейър на телевизора ти не поддържа DTS, а повечето филми са с точно такова аудио кодиране. Затова ти вади грешката.

Link to comment
Share on other sites

Дали пускаш филма през DLNA или от външен диск, телевизора използва вътрешния плейър. Просто преноса на информацията е различен.

Аз използвам DLNA. Никаква занимавка не е. Сваляш си филма на компютъра, сядаш си на телевизора и си го пускаш. Без прехвърляне на външни дискове, дупене, закачане и т.н.

14ГБ филми си вървят без проблем, но моя телевизор е с Wireless N.

 

Най-вероятно вътрешния плейър на телевизора ти не поддържа DTS, а повечето филми са с точно такова аудио кодиране. Затова ти вади грешката.

Аз пък точно обратното чета.Слага се някакъв player,който пуска филма на компа,където разбира се кодеци бол и оттам отива сигнала към тв то.Ето и линк.Иначе не виждам никакъв смисъл да се свързват тв то и компа като ще се ползва пак неговия player.

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Смисъл има и той е безжична свързаност, която е много по-удобна от пренасанято на файлове посредством външни дискове и флаш памет.

Това за което четеш, се нарича Transcoding. DLNA сървъра преконвертира формати, които устройството не може да прочете, като по тоя начин използва много системни ресурси, но пък всичко се прочита от телевизора/телефона/таблета/конзолата/квото там. С преконвертирането, има голяма възможност да се загуби качество, а и за голям и хубав файл ти трябва доста, доста силна машина. Чрез транскодирането, сървъра може да ти сложи и субтитри, ако телевизора/устройството не ги поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Май е по-добре да си взема един HDMI от ebay 10м.Таман се надъхах да свалям яките 3д та и...Woox прав си точно DTS са двата файла,които правят проблеми.Интересно като е тази година модела на телевизора как не го поддържа.Иначе машината че ми е доста силна силна е малко да се понапъне тамън :lol:.Има и друго ползвам coolbox,тв то няма wifi,а като го навържа с кабел прави парчета-не е ли директно нета в телевизора нищо не става.Ще викам съпорта май :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

През HDMI може и да имаш проблем с пускането на 3D филмите към телевизора. Я от плейъра на компютъра, я от нещо друго. Най-хубаво си вземи един отделен мултимедиен плейър и гледай през него.

Ако машината ти е тая от подписа, няма да е достатъчна, за да Transcode-ва 14GB филм в реално време без да ти насича на телевизора.

 

Проблема не ти е от куулбокс-а, а от домашния рутер. Зависи и какви "парчета" ти прави.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Човек ти направо ме разби-с DLNA нямало да стане с HDMI щяло да насича,компа нямало да стигне.Позволи ми да не се съглася с теб.Хората с далеч по-слаби машини транскодират.И не знам точно как няма да стигне 4 ядрен процесор с 8 гб рам...Още не мога да го подкарам,но като успея ще пиша какво се е получило.

Link to comment
Share on other sites

Човек ти направо ме разби-с DLNA нямало да стане с HDMI щяло да насича,компа нямало да стигне.Позволи ми да не се съглася с теб.Хората с далеч по-слаби машини транскодират.И не знам точно как няма да стигне 4 ядрен процесор с 8 гб рам...Още не мога да го подкарам,но като успея ще пиша какво се е получило.

 

Не съм казал, че през DLNA няма да стане. Казах само, че машината ти може да не е достатъчна да конвертираш 5.1/7.1 DTS> 5.1/7.1 Dolby D (или какъвто формат поддържа телевизора ти) и видео с толкова висок битрейт без да ти насича малко или много на телевизора. С по-малките няма да имаш никакъв проблем, защото битрейта на филма е по-нисък.

През HDMI просто хората имат проблеми с 3D-тата. Я картината не излиза, я филма насича, я субтитрите се цепели по средата (ако е SBS 3D). Аз не съм ползвал, защото 5м сносен HDMI 1.4 кабел е 50+лв, а и изобщо не ми се играе на седни/стани, за да си пускам/спирам филмите. А и видеокартата ми е стара и не поддържа HDMI 1.4.

Гледам си 3D-тата през DLNA-то и нямам проблеми със звук и картина, но телевизора ми поддържа DTS. Дори да не поддържаше, Soundbar-a ми поддържа DTS и може да разкодира суровия сигнал, ако се пусне директно през телевизора.

Най-лесно и безпроблемно е с мултимедийният плейър. Така ще можеш да гледаш и FULL HD 3D филми, които през DLNA не можеш да пуснеш.

 

"Якото 3D" е в Blu-Ray ISO-тата и един филм е 30+ GB, защото резолюцията му е 3840x1080. За него ти трябва HDMI 1.4, защото иначе няма да имаш картина на телевизора, та ако купуваш кабел, гледай да е с висок битрейт.

Link to comment
Share on other sites

Току що си купих HDMI 10 м за 30 лв. доста сносен и 3д то е най-якото,което съм гледал.Ако искаш ела на гости да ти демстрирам :laughing1:

 

Честито.

Няма нужда, аз си ползвам мултимедийния плейър за 3Д-то и гледам ISO-тата.

Link to comment
Share on other sites

При условие че компа ги плейва перфектно на мен лично ми е абсолютно излишно да ползвам външен player засега!

 

Да, така е. Докато компютъра не ти трябва за нещо друго, докато върви филм на телевизора и не ти е проблем да притичваш до него, за да си спреш филма, плейъра е излишен. Но понякога телевизора и компютъра не са в една и съща стая. Пък и моята видео карта не поддържа HDMI 1.4 и не мога да пусна FULL HD 3D към телевизора дори и да исках да използвам HDMI кабел.

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка колко ти струва player а?Питам защото засега съм нагласил всички формати уж,но знае ли човек за в бъдеще...

 

Най-хубавия е 299лв. Има и за по 200, но не можа да пуска FULL HD 3D.

Link to comment
Share on other sites

Най-хубавия е 299лв. Има и за по 200, но не можа да пуска FULL HD 3D.

 

Много скъпо това бе, баси плейъра. Аз съм с Egreat R6S. Плейва си като пушка всякакви 3D 1080p ISO-та и е само $80 кинта (варианта без WiFi антена).

Link to comment
Share on other sites

Много скъпо това бе, баси плейъра. Аз съм с Egreat R6S. Плейва си като пушка всякакви 3D 1080p ISO-та и е само $80 кинта (варианта без WiFi антена).

 

Ами няма от къде да си купуваме ние такива екстри. Иначе чипа му е същия. Realtek 1186. Самоче на този за 299лв, може да му се сложи вътрешен диск, а тоя Egreat като го гледам, май е само с външни дискове и стрийминг. Иначе изглежда доста добре за тия пари.

Link to comment
Share on other sites

Ами няма от къде да си купуваме ние такива екстри. Иначе чипа му е същия. Realtek 1186. Самоче на този за 299лв, може да му се сложи вътрешен диск, а тоя Egreat като го гледам, май е само с външни дискове и стрийминг. Иначе изглежда доста добре за тия пари.

Има си eSATA и USB 3.0 - напълно достатъчно за всякакви сторидж варианти. Защо да не можеш да го поръчаш от България, китайчетата мисля доставят за цял свят.

Link to comment
Share on other sites

Има си eSATA и USB 3.0 - напълно достатъчно за всякакви сторидж варианти. Защо да не можеш да го поръчаш от България, китайчетата мисля доставят за цял свят.

 

И аз сега се загледах, че доставят на цена от $89 и безплатна доставка. Самоче за тая цена ще ме въртят по митниците и ще ми начислят Мито и ДДС, което ще направи цената към 180-200лв и това без никаква гаранция. Ще потърся някаква алтернатива със същия чипсет, но от Европа или в България, както е гореспоменатия от мен.

Link to comment
Share on other sites

По принцип и аз съм с 3 ръце за DLNA. Доста по-удобно е отколкото да се занимваш с кабели, флашки и т.н...

Вие какъв софтуер ползвате? И моят телевизор е LG - 55LM660s, засега гледам с Nero Media Home. Нямам проблеми с DTS, но Nero-то не ми харесва особено. Например ако пусна един филм, спра го и след това го пусна пак, ми изчезват субтитрите. Пробвах и разни Plex, Wild Media и други, но всеки има по някакъв проблем...

Link to comment
Share on other sites

По принцип и аз съм с 3 ръце за DLNA. Доста по-удобно е отколкото да се занимваш с кабели, флашки и т.н...

Вие какъв софтуер ползвате? И моят телевизор е LG - 55LM660s, засега гледам с Nero Media Home. Нямам проблеми с DTS, но Nero-то не ми харесва особено. Например ако пусна един филм, спра го и след това го пусна пак, ми изчезват субтитрите. Пробвах и разни Plex, Wild Media и други, но всеки има по някакъв проблем...

 

Serviio използвам аз.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам и друго аз.Има различни 1080p 3д та.Едните са с иконка на Blu-ray и в името на файла фигурира DTS,които правят проблем с аудиото.Другите се водят HDTV и в името фигурира AAC-тях ги плейва без никакъв проблем.Като размер иначе са еднакви(горе-долу).Още обаче не разбирам защо продават телевизори 2012 с 3D,без да им сложат нужните аудио кодеци.

Link to comment
Share on other sites

RIP-нати са по различен начин просто. Най-вероятно едните са в MKV, другите са в m4a

DTS кодеци има в малко телевизори. DTS е и по-качествено кодиране от AAC, но точно защото малко устройства го разпознават, някои групи пускат филмите и с AAC/AC3.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...