Jump to content
BulForum.com

антиматерията и света на мъртвите


вярвате в ли в такива неща или???  

143 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ох,интересно ми е много дали на някой някога са му се случвали такива филми(и ако да,нека е така любезен да сподели :) ),или дори и да не са -просто кво мислите по въпроса :) за всичко ли трябва да има логично обяснение и факти или наистина има свят на мъртвите и техните души,и ние живите можем да комуникираме с тях :blink: :ghost :ghost :ghost

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

до едно време си е яко ама като почнат да се появяват сенките и кошмарите посред нощ става кофти...говора от личен опит

Link to comment
Share on other sites

Боже господи... раделино имаш ли си елементарна представа какво е анти-материя?!

Уеуеееее....

Кратко пояснение: анти-частици са частици със същите свойства, но противоположен (обикновено) заряд. Анти-частицата на електрона е позитрон - еднаква маса, противоположен заряд. На протона е анти-протон, на неутрона - анти-неутрон и т.н. Мисля че за анти-неутрона (електро-неутрален) беше цвета на кварките, но това е задълбочено.

При срещата на частица и анти-частица двете взаимно се унищожават ("анихилират"), при което се отделя енергия (два гама-кванта).

Субстанция изградена от анти-частици се нарича анти-материя. При срещата на еднакви количества материя и анти-материя двете взаимно се унищожават, отделяйки огромно количество енергия. 1908-ма година в областта на река Тунгуска в Сибир пада метеорит и по мощта на експлозията се смята, че най-вероятно е било анти-материя...

Не беше най-кратко, ама карай...

 

Иначе по темата - да, случвало ми се нееднократно да усещам присъствие на хора и в последствие да се окаже, че няма никой. Образи, на границата на възприятията ми, неясни силуети на ръба на периферното ми зрение, звуци, които почти не чувам и т.н.

Link to comment
Share on other sites

като се наджаскаш с трева, влизаш във филмите от матрицата, до американски пай 5, и си баджанак с антиматерията , няма какво да го мислите ;)

Link to comment
Share on other sites

а аз си мислех че постановката с анти-частиците и анти-материята все още е само ТЕОРИЯ.

 

а аз пък напоследък съм се зачудил кат има толко много празно място межу ядрото на атомите и електроните както и между два съседни атома, що не мога да минавам през него ми само се блъскам в стените?!

Link to comment
Share on other sites

Scorpi не ме зачеквай,знам те къв си виден физик,казах го антиматерия в смисъл,че докато е само антиматериално преживяваня е ок,нали хубуу,но в момента в който започне да се материазлизира нещо ме фаща сериозно шубето :ghost

Link to comment
Share on other sites

но в момента в който започне да се материазлизира нещо ме фаща сериозно шубето :ghost

Едно момиче от класа (с напълно здрав разум) разказваше, че веднъж станала посреднощ до тоалетната или не помня вече какво... Вървяла си из коридора като човек, на когото много му се спи, даже не палила и лампите. Докато минавала покрай хола, погледнала натам и видяла дядо си (починалия си дядо, естествено) да седи на дивана, да й маха и да й се усмихва. ... ама нали й се спяло, подминала го, пък след това вече не помни. Със сигурност е ставала, защото на връщане се разминала с майка си. И въросната съученичка е напълно убедена, че не е сънувала.

Та.. кой знае :ghost

Link to comment
Share on other sites

Едно момиче от класа (с напълно здрав разум) разказваше, че веднъж станала посреднощ до тоалетната или не помня вече какво... Вървяла си из коридора като човек, на когото много му се спи, даже не палила и лампите. Докато минавала покрай хола, погледнала натам и видяла дядо си (починалия си дядо, естествено) да седи на дивана, да й маха и да й се усмихва. ... ама нали й се спяло, подминала го, пък след това вече не помни. Със сигурност е ставала, защото на връщане се разминала с майка си. И въросната съученичка е напълно убедена, че не е сънувала.

Та.. кой знае :ghost

Т'ва с дядото и на мен ми се е случвало. Един път (след като почина) се събудих през нощта и супер много ми се спеше (ест...) и като погледнах нагоре 1-вото нещо, което видях беше неговото лице, след което примигнах и го нямаше ... след това 3 дена съм спал по 3-4 часа на нощ ...
Link to comment
Share on other sites

Абе хора вие сте изчаткали бе. И на мен ми са се случвали странни работи, звуци сенки-менки, работи ама всичко си има логическо обяснение в крайна сметка. Досега всичко странно коеот ми се е случвало ( не е много ) съм си го обяснявал. Освен тва тъпо дежа ву, когато усещам че съм правил нещо преди... :blink: а всъщност го правя за първи път.

Link to comment
Share on other sites

Защо пък да са изчаткали всички :) Според мен е напълно възможно.

 

Въпреки че.. единствените ми опити за достигане на свръхестественото бяха в 3-ти клас със една съученичка под одеалото с огледало в опити за викане на Дама Пика :P

 

Не се получи... може би :evil

Link to comment
Share on other sites

Освен тва тъпо дежа ву, когато усещам че съм правил нещо преди... :blink:

 

А как ти се струва ако ти се случва тва прословуто Deja Vu 3 поредни дни кат мен :wacko: Естествено става въпрос за различни случки де :) Но все пак си е странно... :ghost

 

Добавка: Толкоз ми е странно че ся се питам утре кога ли пак ще го изпитам :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Дежа ву усещам буквално през ден, два...

Иначе са сещам за една странна случка от детството, която едва ли някога ша си е обесна логично. Играхме си на пътя пред къщата на една бабка дето беше супер злобна и вече към 8:30-9 почва да са стъмва такова ния врещим вънка колкот можем играем на некви игрички. И изведнъж явно с тия викове сме ядосали въпросната бабка, при което тя излиза с някаква сопа и почва да ни гони, като забива пръчката в земята и от нищото изравя с върха един череп. Макар че помна доста малко случки от тоя период тва супер ясно ми са е забило във съзнанието как тая лудата ни гони с тая сопа и черепа намушен на върха й :blink: . С приятелите тогава и до сега през някоя вечер на мообет са сещаме за тая случка и никой не може логично да обясни как го направи тоя номер. А въпросната жена беше супер особнячка, живееше в тотална изолация от другите хора без нито една лампа в къщата й. Виждали са е да обикаля гробищата през нощта и в селото даже говореха, че е вещица и са занимавала с черна магия и контакти с мъртвите :woot

Link to comment
Share on other sites

Едно момиче от класа (с напълно здрав разум) разказваше, че веднъж станала посреднощ до тоалетната или не помня вече какво... Вървяла си из коридора като човек, на когото много му се спи, даже не палила и лампите. Докато минавала покрай хола, погледнала натам и видяла дядо си (починалия си дядо, естествено) да седи на дивана, да й маха и да й се усмихва. ... ама нали й се спяло, подминала го, пък след това вече не помни. Със сигурност е ставала, защото на връщане се разминала с майка си. И въросната съученичка е напълно убедена, че не е сънувала.

Та.. кой знае :ghost

 

Докато е в полу-заспало, поли-будно състояние, човек халюцинира и мозъка му не функционира особено много. Прави механични неща главно. Аз преди (преди няколко години, когато беше Bulfleet манията), съм ставал спейки, осъзнавайки че ставам, сядал съм на компютъра и съм си проверявал планетите дали някой не ми е задигнал нещо. После легнах и сутринта като станах, видях, че ми е отворена играта. Иначе даже нямаше и да разбера.

 

И извинявай ама - "видяла мъртвия си дядо да и маха от дивана в хола и го подминала, защото и се спяло"????? Все едно да видя Елвис през нощта в тоалетната, да се извиня, да му затворя вратата и да го изчакам да свърши.

Link to comment
Share on other sites

Deja vu се обяснява донякъде с наследствената памет,доколкото съм чел... На мен лично ми се е случвало доста пъти, но най-яркото преживяване беше в Родопите, на чешмата, която дядо ми е строил. Тръгнахме да се разхождаме гората и както си вървяхме(а аз никога не бях стъпвал там) ме обзе усещането, че съм бил вече тук. Всичко ми беше познато и изведнъж зад един завой аз ЗНАЕХ, че има водопадче. И наистина като завихме то беше там. Точно такова, каквото го видях в съзнанието си преди да завием. Много силно преживяване беше...

Link to comment
Share on other sites

ще споделя последното си така наречено преживяване:

секс.лягаме си да спим.по някое време,не знам с отворени оче ли бях или не,"виждам" че правя секс с нещо,полът не можеше да се определи.беше изключително грозно и страховито,с някакви израстъци по тялото и въпреки това чурката ми беше на кокълче и сърцето ми тупкаше доста бързо

Link to comment
Share on other sites

Когато ми умря едното псе си отрязах кичур от косата (все още дълга тогава) и го оставих в гроба при нея... Дълго време след това - адски ярки и реалистични сънища с нея. Като беше жива гадинката редовно нахлуваше отваряйки вратата на стаята ми и почваше да търси някое от силиконовите топчета (от тия скачащите - маниак съм, имам 5-6 из стаята си), задигаше го и почваше да си играе с него из апартамента. Та след смъртта й - неведнъж вратата на стаята се е отваряла от нищото (един път в последствие даже проверих - нямаше отворени врати на тераси, прозорци, за да става течение) и аз продължавам да си правя, това, което правя - знам, че Джени е влезнала да си земе топчето...

Да не говоря колко пъти ми се е случвало докъто разхождам другото псе (бяха две, сега е само едно) да съм сигурен, че и маймуната е някъде наоколо...

Link to comment
Share on other sites

Защо пък да са изчаткали всички :) Според мен е напълно възможно.

 

Въпреки че.. единствените ми опити за достигане на свръхестественото бяха в 3-ти клас със една съученичка под одеалото с огледало в опити за викане на Дама Пика :P

 

Не се получи... може би :evil

 

 

не се получи кое? появяването на дама пика, или другото? ;)

Link to comment
Share on other sites

farrel има чувство за хумор :D

 

а аз си мислех че постановката с анти-частиците и анти-материята все още е само ТЕОРИЯ.

 

а аз пък напоследък съм се зачудил кат има толко много празно място межу ядрото на атомите и електроните както и между два съседни атома, що не мога да минавам през него ми само се блъскам в стените?!

 

Теория или хипотеза?

Link to comment
Share on other sites

farrel има чувство за хумор :D

Теория или хипотеза?

което и от двете да е, пак не е реалност :)

 

и, мамкаму, още не ми се получава минаването през празнотата......

 

некой не е ли открил как става?

Link to comment
Share on other sites

Анти-частици са достигани многократно в ускорители на частици къде ли не... Тоест - да, доказано е съществуването им.

Link to comment
Share on other sites

Анти-частици са достигани многократно в ускорители на частици къде ли не... Тоест - да, доказано е съществуването им.

/начало на офтопика:

 

ъъъъъ не.

доказано е наличието на непознати за сегашната физика ефекти и полета, които може би се обясняват със съществуването на анти-частици. и ако теорията или хипотезата беше вярна, щом са създали такива античастици при анихилацията им с наличните около тях нормални частици (няма пълен вакуум дори в космоса и при скоростите в споменатите от тебе ускорители вероятността за контакт на анти- с нечактолкозанти-частица е близка до 100%) ще се освободи достатъчно енергия, която да стартира безкрайна верижна реакция в стил ядрен взрив. и ние с тебе нямаше да спорим по тоз въпрос ;) .

ако може, би ли ми посочил откъде черпиш тази информация?

 

/край на офтопика

Link to comment
Share on other sites

Позитрона, анти-протона, анти-неутрона (който се различава от неутрона не по заряд, какъвто няма, а по спин) са съществуващи, микрочастици, постигнати в условията на ускорител на частици. Говориш глупости. Един позитрон (анти-електрон) може да се анихилира със САМО ЕДИН електрон, при което и двете се анихилират и се отделят два гама-кванта. Теориите и хипотезите са не за съществуването на анти-частици, те са доказани, а за съществуването на галактики, изградени от анти-материя...

Всяка реална частица притежава анти-частица с противоположен заряд (ако има такъв), и противоположен спин. Тоест полюсите на частицата са наобратно.

Кратка информация: През 1930 г. американския физик Карл Дейвидсън Андерсън експериментира с космически лъчи в Уилсънова камера, опитвайки се да провери влиянието на магнитното поле върху космическите лъчи, поставя оловна преграда с дебелина 6мм. на пътя на лъчите, за да ги забави. При преминаването си през оловото енергетичните космически лъчи избиват частици от оловните атоми. Частицата оставя следа като електрон, но се движи в обратна посока в магнитното поле - тоест противоположен заряд. Същата маса, но противоположен заряд - Дираковия анти-електрон, наречен позитрон...

Източници... професор доктор кандидат на физичните науки Николай Мартинов, например. Катедра механика на Софийския Университет, както и не едно и две научни издания. Едното от тях, доста обширно, (Пътеводител в науката, физични науки на Айзък Азимов, който между другото е бил освен всичко и професор, физик в американски университет) ми го препоръча преподавател в от катедра Астрофизика, без да си спомням името му. От него съм взел цитата за позитрона, мога да дам и за други анти-частици.

 

А ти като говориш толкова уверено - би ли ми споделил къде си прочел, че не съществуват анти-частиците?

Link to comment
Share on other sites

/начало на офтопика:

 

да говоря глупости - едва ли. анализирам подадената от теб информация и се опитвам да разбера нещо, което не знам и явно съм пропуснал. ако това е глупаво за теб - извинявай че те безпокоя.

оказа се частично прав. според информацията до която аз се докопах:

В експеримент, който разтърси физическата общност през 2002 г., екип „ATHENA”, воден от Евандро Рицини от университета Бреша в Италия, стана първият, който създаде антиводородни атоми, при поставянето на антипротони и позитрони (електрони антиматерия) във вакуумна среда. След допълнителна оценка на резултатите от този експеримент, учените смятат, че материята и антиматерията като химическа реакция са образували протоний, макар и за няколко микросекунди.

 

02.11.2006 - Физика: Научен екип от специалисти, финансиран от ЕС, създава първата реакция между материя и антиматерия

 

Международен екип от изследователи, финансиран от ЕС, произведе първата реакция между материя и антиматерия, резултатът от която е протоний. Протоният е уникален вид атом, който се състои от протон и антипротон, които обикалят в орбита един около друг. Членове на научния екип „ATHENA”, които работят в лабораторията за частици към Европейския център за ядрени проучвания (CERN), всъщност е създала частиците преди четири години, но не е осъзнавал това до този момент. Наскоро екипът публикува откритието си в сп. „Physical Review Letters”.

та значи античастиците, които се добиват "от години" според теб са всъщност отпреди 6 години и преди две са озъзнали, че май са били такива. грешката при мен е че изразът "от години" го асоциирам с десетилетия, а не с по-малко години. практически си прав - от няколко години го правят и аз не съм разбрал и не съм прочел за това.

дори в двата цитата точните години малко си противоречат. аз вярвам повече на втория заради авторитетното списание.

 

и между другото каква е връзката на спина на частицата със заряда й?! а в учебниците по електротехника все още пише че позитроните са хипотетични частици и всъщност електрическия ток все още тече от минус към плюс, а не наобратно, щото електроните все още имат отрицателен заряд независимо от спина си ;)

 

не ми се спори повече, приемам че си прав. не съм се информирал достатъчно "от години".

 

/край на офтопика

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...