Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

За сушилнята ако наистина не можеш да измислиш място над пералнята или като мен да събереш 2та уреда един до друг и върху тях да сложиш плот с мивка ти остава само комбиниран уред.

 

Комбинирания уред обикновенно харчи повече и не е толкова ефективен. Забележи колко голям е барабана на сушилните и колко по-малък е този на пералните.

 

Има няколко комбинирани уреда с доста по-големи барабани, но те бяха на цени над 1500лв когато аз взимах моята.

 

За сушенето неприятния момент е, че може да ти изкара дрехите като сдъвкани. За да не се случва това трябва след пране да извадиш всичко и да го сушиш на 2 порции, освен ако не е прекалено малко прането, но тогава пак се препоръчва да го извадиш, опънеш и тогава да го сложиш обратно да се суши. Проблема е, че след центрофуга прането е смачкано и дрехите са усукани едни в други, и после изсушиш ли ги така трябва да се скъсаш от гладене после за да добият приличен вид. Ваденето и слагането обратно компенсира това.

 

Хубавите сушилни имат и функция гладене и повярвай ми останах впечатлен първия път когато сложих 3 доста намачкани мои ризи и след 30 минути ги изгладих в доста приличен вид. Верно нямаха ръбчета по ръкавите, но не бяха и намачкани и понеже не бяха някакви официални ризи направо навлекох едната. (В случая моя уред е отделна сушилня не мога да проверя в момента, но май е тази: http://www.technopolis.bg/b2c/details/687194/P11100201/Sushilnya-ELECTROLUX-EDI-97170-W)

 

Аз от моя уред съм много доволен, но не е комбиниран. Доколкото съм проучил комбинираните освен че харчат повече енергия е добре да се слагат в тях по-малко дрехи. А и друго, когато ще ползваш сушилнята е добре да са центрофугирани дрехите на възможно най-ниските обороти. Нашата пералня има и някакъв режим за по-лесно гладене. Идея си нямам какво е, но го цъкаме винаги и това качва времето за прането с едно 20 мин отгоре. Мисля че ги центрофугира за по-кратко време, следвано от периодни на бавно разбъркване и после пак ново кратко центрофугиране, но не съм задълбавал, основно виждам, че цъкна ли онова копче с ютията на дисплея се увеличава времето с 20тина минути.

 

Та ако смяташ че няма да ти е проблем да сушите дрехите на порции, да ги вадиш и слагаш след пране мисля, че ще е ок и комбиниран уред. Аз съм доволен че взех отделни и като гледам колко я ползваме сушилнята направо си изби парите - вкл. след спане ако съм се изпотил взимам одеалото и го хаквам вътре за 20 мин да го изсуши

Link to comment
Share on other sites

Аз имам ниша, над която е скосено, та няма как да ги сложа един върху друг. А едното да е там, а другото на майната си и да разнасям дрехи из цялата къща....не мерси. Дилемата е или само пералня или комбинирана. Май ще пробвам евтин вариант на комбинирана, пък ще видим. И без това вече уредите ги правят с кратък живот.

Link to comment
Share on other sites

Тя вратата е 60-62. Иначе комбинираните имат поне един размер до 60. Има и такива на 58, та с това ще се справя.

Link to comment
Share on other sites

Комбинираните - онези големите може и да стават за нещо, но са над 1500лв и не знам дали не са поне 80см широки на метър дълбоки. Малките - колкото е по-малка толкова по-кофти.

 

Гледай барабана вътре да е максимално голям. Т.е. да е доволно по-голям от обикновенна пералня, но при пране да не я тъпчете до горе а да има много свободно място. Иначе става като една моя позната, която ги плюе при всеки повод, защото според нея дрехите излизали яко смачкани. 5 пъти казвам да ги вади и да суши на порции ама тя освен че е мърда е и упорита и ги пуска на силна центрофуга, после без да ги вади пуска и сушенето и резултата е меко казано плачевен

Link to comment
Share on other sites

Няма 80 ширина. Всички перални, сушилни и т.н. са със стандартен размер на лицевата ширина - 60. Дълбочината може да варира, ама при мен нишата е метър и нещо, така че не ме бърка. При по-голям барабан, може да се натъпче повече за пране....и после пак ще трябва да се вади т.е. 100% ще се суши на порции. С това се примирих вече.

Link to comment
Share on other sites

Почти всички големи модели на DAEWOO са 63-65 широки и предвид, че поне още 5 са нужни, понякога това е проблем. А 80 достигат на дълбочина. Предвид това в моя апартамент такава мапина не може да има... Ограничен съм в това отношение. 

Link to comment
Share on other sites

Имаше преди време 2 перални - едната на samsung, другата daewoo, които бяха чувствително по-големи от останалите. Средно с по 1 педя и на ширина и на дълбочина. И барабана им беше като на сушилня голям. Не ги намирам в момента в техномаркет, явно или не ги внасят или е доста стар модел (поне преди 4 години беше това), но със сигурност имаше и изглеждаха страшни (само че техници ми казаха, че външния вид е единственото им хубаво нещо, както и цената - т.е. зависи откъде погледнеш цената де - другите перални бяха около 1000, тези около 2000лв бяха)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да дам малко отчет. Взех си пералня със сушилня - най-евтината, която намерих (indesit iwdc 7105). До момента съм направил към 50 цикъла и съм много доволен. Ако се спазват инструкциите (намалено тегло за сушене), се справя перфектно - суши идеално без да мачка. Ако не се спазят, понякога пак е идеално, друг път не толкова - я са леко влажни, я поизмачкани (но не прекалено). Определено препоръчвам сушенето като екстра.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, това ако го беше споделил някой сигурно нямаше да взема отделна сушилня, но пък не съжалявам - ремонта си заслужаваше и всичко е просто прекрасно сега, само дето насипах една камара пари и за сушилнята и за ремонта и за какво ли не...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Преди две седмици купих пералня+сушилня Hotpoint Ariston, след като дълго време се чудехме дали да вземем два уреда или един. Накрая функционалността надделя и купих комбинирания уред. Пере 10кг, суши 7. До момента не съм чул оплаквания, а и аз нямам към моите дрехи. Не е от най-евтините, но за мен си заслужава инвестицията, още повече, че ако бях купил два уреда щях да платя около 1500лв., ако исках висок енергиен клас, а този, който за всичко е A с някакви плюсове, е 1000лв. с отстъпката, която ми направиха.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Предстои ми да си купя пералня за новия ми апартамент, като за сега ще ползва от 1 човек и за това предпочитам по-бюджетно решение. Спрял съм се на 3 варианта и бих искал да чуя и мнение от хора, които имат повече опит с перални от мен. Първия вариант е да взема втора ръка Сименс за 200 лв. с уж 6 м. гаранция, но ме притеснява да взимам втора ръка нещо работещо с вода, в смисъл не знам нито колко е била ползвана, нито колко котлен камък е събрала нито след колко цикъла ще и дойде времето. Втория вариант е http://www.technopolis.bg/b2c/details/687260/P11100101/Peralnya-ZANUSSI-ZWG-680-K , при него ме притеснява, че е пуснат на промо и в техномаркет и в технополис, да не би моделът да не е читав, а третия вариант е http://www.technopolis.bg/b2c/details/680587/P11100101/Peralnya-BEKO-WMB-61032-M , като присъства като вариант заради 5-те години гаранция. Мислех да взема някаква Daewoo от техномаркет, но ме притеснява, че ако стане нещо трудно ще се намират части за нея после. Та кой вариант е най-удачен според вас, като мисълта ми е пералнята да изкара без проблеми 4-5 години, при положение, че ще се ползва максимум 2 пъти седмично.

Link to comment
Share on other sites

Аз също не бих рискувал за втора употреба пералня (освен ако не е почти нова и ползвана най-много 2-3 месеца)...хладилник, фризер, дори и миялна - да, но с пералня не...я случиш, я не на читава, дето да те изкара тия 4-5 години. За 400 лв. мисля, че това Зануси те урежда напълно, а и това, че е със само двугодишна гаранция, съвсем не значи, че на 25-я месец ще се развали. От друга страна ако Беко-то е сглобено добре, дългата му гаранция не е за пренебрегване, въпреки че аз поне не бих взел телевизор, пералня или каквото и да е по-голямо от духалка например, щом носи надпис Нео, Беко и подобни.

Не знам, от 3-те опции бих се спрял на занусито...нека и други да кажат.

Link to comment
Share on other sites

Имах едно обикновенно зануси преди време. Не знам и аз колко години беше, но беше останало от наемателите на тъст ми и определено нямаше гаранция по онова време. Ние го ползвахме още 5 години и само се надявах да се прецака скоро, че да си намеря извинение да го сменя. Така и не дочаках - като сменихме апартамента го дадохме на следващите наематели и те още го ползват (подозирам отдавна е подминало 10 години вече кучето). Беше доста по-стар модел от този, но като гледам точно толкова екстри имаще колкото и този (т.е. много малко) а уреди без много екстри обикновенно са доста здрави и издръжливи.

 

Възможно е да е пуснат на промоция ако е стар модел и имат малко бройки, това в никакъв случай не го прави кофти модел.

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми да си купя пералня за новия ми апартамент, като за сега ще ползва от 1 човек и за това предпочитам по-бюджетно решение. Спрял съм се на 3 варианта и бих искал да чуя и мнение от хора, които имат повече опит с перални от мен. Първия вариант е да взема втора ръка Сименс за 200 лв. с уж 6 м. гаранция, но ме притеснява да взимам втора ръка нещо работещо с вода, в смисъл не знам нито колко е била ползвана, нито колко котлен камък е събрала нито след колко цикъла ще и дойде времето. Втория вариант е http://www.technopolis.bg/b2c/details/687260/P11100101/Peralnya-ZANUSSI-ZWG-680-K , при него ме притеснява, че е пуснат на промо и в техномаркет и в технополис, да не би моделът да не е читав, а третия вариант е http://www.technopolis.bg/b2c/details/680587/P11100101/Peralnya-BEKO-WMB-61032-M , като присъства като вариант заради 5-те години гаранция. Мислех да взема някаква Daewoo от техномаркет, но ме притеснява, че ако стане нещо трудно ще се намират части за нея после. Та кой вариант е най-удачен според вас, като мисълта ми е пералнята да изкара без проблеми 4-5 години, при положение, че ще се ползва максимум 2 пъти седмично.

векото нямат грешка, безмислено е да се дават повече пари заради един "престижен" надпис

Link to comment
Share on other sites

Близък на наще, който работи в сервиз, днеска им е казал, че по-добре бекото да взема, защото занусито имало специфична електроника, и можело да се оправя само в 1-2 сервиза в Пловдив и частите също били кът. А бекото било сглобявано от немски части и заедно с по- дългата гаранция е по-добър избор.

Link to comment
Share on other sites

Малко оффтопик

За втората употреба много зависи от кой я взимаш все пак ;) В къщи всичките ни уреди са втора употреба.Кво да се прави не сме милионери ;) 

Та всичките са от доверен човек и за сега работят безотказно.Другата седмица ще карам на сестра ми пералня и миялна машина,като пералнята предполагам,че е Миле :) В Карловския край големи далавери въртят ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...