Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Колеги имам проблем с климатика. Проблема е, че както си работи изведнъж спира, затваря си клапата на вътрешното тяло, външното продължава да си работи. Започват да премигват диодите на operation и defrost. След като се изключи кабела от контакта климатика  започва да си работи нормално докато пак не направи пак същия номер /3-4-5 часа работа/. Има ли смисъл да се поправя или да се замисляме за нов?

Link to comment
Share on other sites

Има смисъл да повикате техник, който да ви каже дали има смисъл да се поправя или да си взимате нов. 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Може да е проблем с датчик или с контролна платка. Според мен има смисъл да се поправи, стига компресора и 4-пътния да са наред! Особено ако не е инвертор.

И аз имах подобни преживелици в най-големите жеги преди 2 седмици.

 

Имай едно ОГРОМНО наум ако решиш да купуваш втора употреба!! Почти няма климатици наред, след като се продават, КОЛКОТО и надеждни и коректни да ИЗГЛЕЖДАТ продавачите!!!

Link to comment
Share on other sites

Колеги имам проблем с климатика. Проблема е, че както си работи изведнъж спира, затваря си клапата на вътрешното тяло, външното продължава да си работи. Започват да премигват диодите на operation и defrost. След като се изключи кабела от контакта климатика  започва да си работи нормално докато пак не направи пак същия номер /3-4-5 часа работа/. Има ли смисъл да се поправя или да се замисляме за нов?

Едно универсално управление (платка + дистанционно) за климатик е от порядъка на тридесетина лева. Това, което остава е да намериш човек, който да ти го свърже грамотно.

Това естествено ти го казвам в случай, че две или повече светила в областта на електрониката започнат да ти обясняват как от PCB-то ти нищо не става и, че трябва да си приготвиш едни над 300-400 лева за ново :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...