Jump to content
BulForum.com

eMule


tankis

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

я някой ако може да сложи настройките(стъпка по стъпка за начинаещи)за прясна инсталация!

 

 

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

imam problems taq programka.zna4i svalqm dve diskografii po 250 MB.ednata e svalena 10% a drugata 50% a mqstoto koeto zaemat v harda e 440 MB do sq.vaprosa mi e dali ima nqkva veroqtnost da sam napravil ne6to i kato sam se konektnal kam nqkolko sarvara da gi svalqm tiq ne6ta po nqkolko pati ednovremenno

Link to comment
Share on other sites

След като файла се свали на около 1-2%, целия му обем се записва на хард диска, подобно на стандартния начин, по който Flash Get, да речем, кешва нещата които сваля на харда без да ги е досвалил.

 

С други думи - всичко е наред.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност няма значение каква точно част от файла е свалена, а кои фрагменти са свалени. Програмата запазва място от началото на файла до последния по ред фрагмент. Тоест, ако свали първия фрагмент, запазва място само за него, ако свали 10-тия, запазва място за всички фрагменти от 1 до 10, а пък ако свали последния, запазва място за целия файл. И тъй като не ги сваля подред, обикновено бързо се резервира почти цялото място.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих поспорил дали става точно така, защото при мен независимо откъде са частите, мине ли 2% винаги кешва целия файл. Но това няма значение, важното е че наистина работи така и за човека който питаше проблеми няма.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

До онзи ден имах high id, а сега low id, без да съм променял нищо. Да имате идея, от какво може да се влияе връзката? Да не би Евроком да блокират тези портове?

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Сега пак хванах High ID, след като няколко дни се мъчих да разбера и накрая се отказах. Какво става в тая държава?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Еми заради това:

 

Local User: Разпознава потребителите от БГ

# Скоростта на upload към другите потребители от БГ е винаги неограничена

# Потребителите от БГ теглят винаги с предимство

# Потребителите от БГ теглят непрекъснато до достигане на UL:DL лимита

# Потребителите от БГ, които са добавени като friends теглят непрекъснато, докато не изтеглят всички нужни сегменти

 

Има ли някой от БГ да тегли това, което и ти- автоматично се адвате към firend листа и няма чакане, докато не си размените всичко, което ви трябва и ако не ви е ограничено от мулето скоростта- на максимална скорост. Само, че на ЕК тарифите това не ги хваща.

Link to comment
Share on other sites

Еми заради това:

 

Local User: Разпознава потребителите от БГ

# Скоростта на upload към другите потребители от БГ е винаги неограничена

# Потребителите от БГ теглят винаги с предимство

# Потребителите от БГ теглят непрекъснато до достигане на UL:DL лимита

# Потребителите от БГ, които са добавени като friends теглят непрекъснато, докато не изтеглят всички нужни сегменти

 

Има ли някой от БГ да тегли това, което и ти- автоматично се адвате към firend листа и няма чакане, докато не си размените всичко, което ви трябва и ако не ви е ограничено от мулето скоростта- на максимална скорост. Само, че на ЕК тарифите това не ги хваща.

 

ти използваш ли го в момента и ако да, кажи дали действа ... щото аз преди бая време го пробвах, ама нещо не се получи, че даже си прецаках връзките към външните пиъри (не бг) и трябваше да се върна към старата версия.

... и ако го ползваш, малко по-подробно как се "активира" тоя dat файл. смомням си, че адресите се вкарваха в address.dat, но не съм много сигурен

 

питам най-вече, защото един познат се интересува

Link to comment
Share on other sites

ти използваш ли го в момента и ако да, кажи дали действа ... щото аз преди бая време го пробвах, ама нещо не се получи, че даже си прецаках връзките към външните пиъри (не бг) и трябваше да се върна към старата версия.

... и ако го ползваш, малко по-подробно как се "активира" тоя dat файл. смомням си, че адресите се вкарваха в address.dat, но не съм много сигурен

 

питам най-вече, защото един познат се интересува

Ами да, ползвам го. Макар че нет-а ми хич не е сред най-добрите все пак помага. Особено когато на ггбит външния и пиъринга бяха на различни канали(или както се каазва) и бяха независими един от друг. Така ако има някой от БГ от него теглех с примерно 20кб/с и отделно от чуждестранните мили хорица с още 15-20. Address.dat май беше за сървърите. Този дат си се качва с програмата и е съвсем отделен файл. Просто емуле и вейдър-а трябва да са ти една версия. Отделно вече ако има допълнителни проблеми хората са дали добър линк- http://drkalo.my.contact.bg/ А и винаги е добре ако искаш да се запознаеш с мулето и да го използваш на макс да прегледаш огромната тема за него във форума на дата.бг.

 

Ако външен и пиъринг не са еднакви и особено ако са независими един от друг- определено това ще помогне на твоя познат.

 

Един съвет: ако този познат не еп олзвал муле до сега- да не се отчайва. Знаете как са мулетата..иска се търпение. Нека сподели някаква музика/филми/игри..каквото и да е(без лични неща де). Защото там си има рейтинг и малко или много прилича на торентите. Колкото по-голям ти е, толкова по-бързо се катериш по опашката. Пререждаш хора с по-малък такъв и така сваляш по-бързо. Аз с моя келяв нет свалям средно по 300мб за нощ(може и повече), което за мулето е страшно много. Но го ползвам от доста време, а е имало моменти, в които когато нямам място или няма какво да свалям съм го оставял ей така да си качва. Важно е и да върви колкото може по-дълго. Иначе си губиш мястото на опашката.

Link to comment
Share on other sites

@liquid, необходимо ли е да махна старата версия (v0.46c), за да сложа новата - 0.47a, необходима за модифицирането на програмата? да не стане някой фал ... или не е от такова значение

Link to comment
Share on other sites

По принцип май програмата сама ще си запази настройките и файловете за сваляне. При ъпдейт обаче те съветвам да си копираш Incoming и Temp папките някъде. Инсталирай новата версия върху старата и я пусни. Виж дали всичко е запазено както трябва. Нека повърви няколко часа и ако всичко е ОК- махан back up-a :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип май програмата сама ще си запази настройките и файловете за сваляне. При ъпдейт обаче те съветвам да си копираш Incoming и Temp папките някъде. Инсталирай новата версия върху старата и я пусни. Виж дали всичко е запазено както трябва. Нека повърви няколко часа и ако всичко е ОК- махан back up-a :)

.... ами аз в "опашката" така или иначе нямам нищо, така че няма какво да ги запазвам.

мерси

 

иначе идеята ми е да си "направя" 2 мулета - едното моднатото, а другото - оригиналното. така, ако не ми хареса модификацията за bg peer-ите, да си оставя другото ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами да ти кажа няма смисъл толкова. Защото така и рейтинга ти няма да е голям и постоянно ще си губиш мястото на опашката. След като го видиш ще видиш, че всъщност си е нормално муле. Само дето локализира БГ IP-тата и ги адва в списъка с приятели и така избягвате чакането. Съвсем нормално си работи, така че скоро ще трябва да махнеш едното ;)

Link to comment
Share on other sites

сложих го. сега ако можеш да разясниш следните отметки за какво са, ще ти бъда благодарен:

 

PicZ-0005.png

 

btw как може да се разбере дали дадения файл го споделя някой от бг?

Link to comment
Share on other sites

Е..тук вече ме хвана на тясно :) Нямам идея какви са тези неща, не съм се и интересувал. Но при мен Локал Моде е изключен по подразбиране. Ще трябва да се поразвовя някъде и да поразпитам. Ако разбереш преди мен- поствай :п

Link to comment
Share on other sites

Ами ако нямаш бг sources в това, което теглиш няма да има разлика. Ако има- може да няма какво да свалиш в момента от тях или и техния ъплоуд да не е голям.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако нямаш бг sources в това, което теглиш няма да има разлика. Ако има- може да няма какво да свалиш в момента от тях или и техния ъплоуд да не е голям.

 

а как мога да разбера дали от source-a някой е bg?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...