Jump to content
BulForum.com

Идва ли краят на торент ерата?


Ferante

Recommended Posts

Demonoid hit by DDoS attack

 

 

 

http://www.zdnet.com/demonoid-hit-by-ddos-attack-7000001732/

 

грубо.

Демоноида взеха да се еб@ват вече. Една седмица ги има, 2 месеца им правят DDoS атаки, 3 месеца се "възстановяват". Стават смешни вече. То, поне да имаше някакво особено съдържание...

Все едно там се пускат торенти с [PRE] 100 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

А бе цялата работа е там че някой иска монопола върху тракерите тия от войо искат с пръдня боя да правят а бе ако искате да ви се плаща качвайте нови филми,ама стига вече за "вазелините" .

Колкото за тракерите не знам дали им е дошъл края или нещо такова ама ако по един или друг начин някои бъдат затворени хората пак ще намерят начин да общуват по между си.Значи реално погледнато торент тракера е една търсачка също като Гугъл не знам ако примерно филмите и там каквото се качва във тракерите започнат да се качват във някой тракер да речем във Китай какво ще измислят тогава ей това ми е най-интересно

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

 

От 1 август в руския интернет ще започнат да се закриват сайтовете с пиратски филми и сериали

 

От днес ще бъде закрит достъпът до ресурсите, които нарушават авторските права с кино-, видео- и телевизионни материали. В момента притежателите на авторски права губят милиарди рубли заради сайтовете с крадено съдържание. В замяна интернет-потребителите ще получат легални онлайн-услуги с евтини видеофайлове. Цената се очаква да бъде символична – между 10 и 100 рубли, пише вестник „Российская газета”.

Според независимите експерти това ще е единствено от полза за развитието на едно цивилизовано интернет-пространство. Въпреки че споровете за антипиратския закон не стихват и до днес, стана известно, че към есента многобройните асоциации, които обединяват участниците в този пазар, подготвят внасянето на десетки поправки. Но главното е, че законът започна да действа. Бизнесът на сайтовете, които се специализират в краденото съдържание и които са изключително популярни сред рекламодателите, се оценява на милиарди рубли. А тези интернет-ресурси също така съществено застрашават творческите индустрии в Русия.

В САЩ и Европа борбата с „пиратите” се води вече няколко години. В някои страни се блокира не само работата на сайтовете, които разпространяват филми незаконно, но по IP-адресите се наказват и хората, които ги теглят. В Германия например наказанието за физическите лица е сто евро. В Русия се обсъждаше предприемането на подобни радикални мерки, но до практическото им въвеждане още не се стига.„Российская газета”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз от доста време съм обявил бойкот на тия алчни копелета от тия индустрии. Не съм гледал скапаните им филми последните години и не съм свалил нищо, освен един сериал, но съвсем спокойно мога и без него, даже от месеци не съм го догледал още сезона, макар че отдавна ми е свален.

Пари за филм НЯМА да дам и 1 стотинка ако резнат тракери и чудесии, това не е стока от първа, дори втора и десета необходимост! От тия филми печелят единствено американската и някои други вековни пропаганди. Има 100 по-добри начина човек да си изкара свободното време. Вече предпочитам ако хвана по телевизията някой 30-годишен филм (каквито вече единствено дават) отколкото да им гледам днешните ла*на.

Само софтуера да не барнат, но там нещата са малко по-лесни, а и трудно ударими. А и то вече останаха програми на пръстите на едната ръка, за които ме е грижа и за които не искам да загубя "втория" начин. Да не говорим, че някои от тях рядко излизат нови версии (през 1-2 години), други пък дори през 4 години да ъпдейтна с нова версия и да работя с по-стара, ми е през ***. Общо взето 2-3 са тия които ъпдейтвам по-често поради някакви причини и поддръжка на нови неща.

Link to comment
Share on other sites

Дет се вика - ше си го преместя. Никога няма да се свършат две неща - човешката алчност и желанието "да минеш метър". И винаги ще има "пирати".

Link to comment
Share on other sites

Точно за приложните програми съм малко на противоположно мнение в сравнение с масовата аудитория. За разлика от забавлението, на което мястото и парите му са на сцената, програмното обезпечаване се храни само от продажбите на крайни клиенти. В областта в която работя има странен парадокс - за машини собствениците дават от 100000 до 300000 евра без замисляне, а за софтуер за управлението им им се свидят едни 5000. Това пряко рефлектира и върху заплащането. Kогато си откраднал софтуера не цениш труда и на хората които могат да работят с него, без значение че за придобиването на уменията необходими за работата са необходими минимум 10 години. В крайна сметка това води до тотално обезлюдяване на професията. Всичките млади колеги разглеждат работата си само като подготовка за емиграция и напускат масово на запад след придобиване на някакви начални  умения...

Link to comment
Share on other sites

За емиграцията си прав - у нас младите на всяко нещо гледат като просто досадно губене на време или някаква подготовка (трамплин) да се разкарат от тук. И не ги виня. Дори те виждат, че това е един потъващ кораб, който за да почне да се изтласква, трябва да минат МНОГО години и десетилетия, и е абсолютно сигурно че ако останат ще си пропилеят живота тук. Аз лично вече съм абсолютен песимист за Бъгария че ще се "оправи" докато сме живи с вас. Подобно положение и манталитет се оправя с десетилетия, ако изобщо. Спиралата е толкова мощно завъртяна, че просто е невъзможно да се завърти обратно в близките 30-40 години!

 

За софтуера не съм много съгласен. Ако софтуер струва хиляди $ и по някакъв начин си могъл да го научиш, това ще се цени в една нормална държава и ситуация. Без значение дали си дал $5000 за програмата, която си научил, или не. Примерно CorelDraw или AI - никой нормален не би дал няколко хиляди $ у нас за да си я разцъква и да си я учи, но като иде някъде и я знае добре, ще го оценят, но няма да го питат дали е платил програмата на която се е учил. Едното няма никаква връзка с другото. Това че ползвам Corel примерно безплатно, изобщо не означава че не виждам и оценявам колко сложна програма е. Цената ѝ винаги ми е в главата докато я ползвам.

Дали бих дал за корел няколко хиляди $ само защото няколко пъти в годината я ползвам за нещичко си там? И любимия контравъпрос е "защо ползваш нея след като я ползваш толкова рядко, има куп други и безплатни алтернативи". Точно затова - все пак намирам Цорел (или AI, ili whatever) за по-добрата, дори малкия ми опит с нея може да ми е полезен в някой момент, и така или иначе Корел няма да видят и стотинка от мен в тази ситуация, по един или друг начин, ако не можеше корел, щях да ползвам нещо друго, което може. Просто е. Either way, Corel не виждат и стотинка от мен. Доста и много скъпи продукти, имат лицензи за свободно домашно/обучително ползване, а иначе за комерсиално струват майка си и баща си. Защото са осъзнали това, и други ползи да го направят така.

Случва се познати от US да ме молят да отварям корелски и други файлове за това онова и да ги експортвам в нещо си, защото по премълчаване знаят, че имам почти всичко. Там ги е по страх, макар че има сто начина да си свършат работата, примерно виртуални машини, които лесно могат да криптират и т.н.

 

Затова и не е за учудване това което казваш за машините за 100,000 евра и софта за 5000. Машините няма как да минат без тях, това е хардуер. Ако обаче софта може, софта е особен феномен, който не е хардуер който да пипнеш. Макар че това е екстремен случай според мен. Все едно да купя машина за 1000 лв за бизнес, на която ще работи 1-2 софта, и да ми се свиди за тоя софт 50 лв, и да рискувам проверки и т.н. В домашни условия нещата са коренно различни - нашите компове да струват 2-3000 лв макс, а софта който се пиратства, струва хиляди $ парчето понякога. Общия ти софт може да стигне и $15-20,000. Тъй че има разлика.

Аз примерно както казах, имам само 3-4 подобни, които ползвам по-често, имам и други, които просто си седят и сигурно и година не съм ги пускал.

Link to comment
Share on other sites

 Теди, примера който го дадох е съвсем реален но става дума за CAD-CAM софтуер , или по точно за CAM частта. Производителите на софта не полагат особенни мерки за защитата му защото разбират че домашната инсталация е безполезна и служи само за учебни цели - липсват CNC машините на които се обработват генерираните от софта обработващи програми. Това е и причината домашните инсталации изобщо да не се преследват, а при дискусия в професионални форуми на производителите да се оказва съдействие на потребителите без значение имат или нямат лиценз. Във фирмите обаче пиратките носят конкретна и то добра печалба. За да се обучи един CNC програмист са необходими техническо образование, реална практика като оператор и настройчик на машините, след това да започне с ръчно писане на управляващите програми и чак след това може да премине към ползването на автоматизирана система за програмиране. Всичко това иска минимум 10-15 години упорит и често неблагодарен труд който е редно да се отплати най накрая. Крадците в схемата са работодателите защото от една страна пиратят софта който им носи кинти, не заплащат никакви курсове за обучение и преподготовка, а накрая присвояват и резултата от тези 15 години  усилия  за без пари. Тук е и мястото на държавата която трябва да сложи в ред нещата, ама по лесно е да се скочи срещу накой пубер свалил MP3-ка отколкото срещу крадец на милиони. А и при нас крадците си имат държава която да ги охранява...

 

------

 

Има един много показателен и неприятен пример в района. На колега му заявили - "не зная как ще го правиш но работата трябва да става иначе си тръгваш". Колегата заредил конкретна програма за не си загуби работата. Оказало се обаче че програмата докладва по интернет. Поверката установила че IP- то от което идва доклада е фирмено. Последвала акция на качулатите в резултат на която колегата се оказа единствения виновен и се сдоби с условна присъда и тлъста глоба. Чорбаджията и всичките по малки шефчета по веригата естесвено се оказаха света вода ненапита.

Link to comment
Share on other sites

Да, примера ти за цад-цам е от друга категория. Пък и те вероятно не си свалят тези програми от торентите. Това с торентите ще засегне основно домашните пирати. Е, и фирмени, но по-скоро не и такива с индустриални машини.

 

Другия пример е наистина показателен. Но човекът си е виновен сам, че не е предвидил, че доста програми се свързват с home и докладват (в кръга на майтапа разбира се) :D . Има си файруоли и др. средства. А-Б на пиратстването :Р . Той защо не е ползвал trial версия, или я е регнал и после се чуди защо са го хванали.

И все си мисля, че подобни ултиматуми са по-скоро изключение - обикновено работодателят не прибягва до такива изцепки. Освен ако не говорим за някоя тотално сцепена отчаяна фирма в някое село, щом прибягва до такива ултиматуми. Интересно как колегата се оказва единствен виновен, след като престъплението се извършва във офиса/фирмата. Нямат ли сисадмини, не следят ли, не слагат ли ограничения, как са доказали, че този човек е виновен и инсталирал програмата - комп с инсталирана програма за извършване на служебни работи...!

Link to comment
Share on other sites

Теди забравяш че живеем в малко абсурдна държава ако може служител на банка да присвоява пари от сметките на хората и при установяване на това от клиентите банката да ти каже ние не сме виновни търсете си парите от  служителката значи може и много други неща за жалост.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Опитват пак да отклоняват вниманието - толкова начини има да се заобиколи това, че не е истина. Сървърите ще се изместят в чужбина, трафика ще се кодира, ще се използват чужди тракери, ТОР - и ще хванат .... Янко.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...