Jump to content
BulForum.com

Съвет


gado

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде акъл, къде в Пловдив (освен в Мото Пфое) могат да прочетат компютъра на Форд Мондео!? Обиколих бая от прехвалените сервизи и това се оказа непосилна задача за тях....

Link to comment
Share on other sites

Боша?

Сервиза на скобелева майка ?

И на двете места се опитаха хората, но не им се получи. За това пък, на момента ме кръстиха за бензинова помпа при условие, че проблемът беше съвсем друг :rolleyes: (както се оказа в последствие) Сега просто искам диагностично да се провери и евентуално да се позатрият някоя и друга грешчица.....

Link to comment
Share on other sites

Като търгнеш за с. Труд точно след като слезнеш от надлеза веднага след сфетофара на дясно. Продължаваш само на право дакато не видиш едно малко мостче в ляво, минаваш през него на дясно и веднага на ляво. Има два сервиза там. Единия е по "хардуера" , а другия по софтуера :) Доволен съм от момчетата.

Link to comment
Share on other sites

Сещам се за къде ми говориш, там не съм ходил, но ще ги пробвам. Благодаря за съвета.

Link to comment
Share on other sites

Сещам се за къде ми говориш, там не съм ходил, но ще ги пробвам. Благодаря за съвета.

 

Единственото място където ще ида отново да ми четат компа е "Кастрола" след механото. ;). Обиколил съм целия град - НЕ мерси.

Link to comment
Share on other sites

Единственото място където ще ида отново да ми четат компа е "Кастрола" след механото. ;). Обиколил съм целия град - НЕ мерси.

Абе, не знам дали наистина е така или по сервизите си бършат задниците, но тъпото Мондео си имало специфичен софт който на много малко места го имали....

Link to comment
Share on other sites

Абе, не знам дали наистина е така или по сервизите си бършат задниците, но тъпото Мондео си имало специфичен софт който на много малко места го имали....

 

Ами и при мен бошовската техника не се разбира с моя комп. Та ако им бях повярвал - сега трябваше да ги избивам един по един. Та нов комп, та имобилайзери, та какви ли не глупости ми наговориха, а то датчик на коляновия вал си беше заминал. 10 минути труд, 65 лева за част и 20 кинта диагностига. В Динекспрес също няма да ме видят повече. Как беше - не питай старило, а патило.

Иначе в онов сервизче към Труд си вършат работата и бая коли имат.

Link to comment
Share on other sites

Ами и при мен бошовската техника не се разбира с моя комп. Та ако им бях повярвал - сега трябваше да ги избивам един по един. Та нов комп, та имобилайзери, та какви ли не глупости ми наговориха, а то датчик на коляновия вал си беше заминал. 10 минути труд, 65 лева за част и 20 кинта диагностига.

Хахахаа..., тоя път и аз съм го вървял.... плюс бенз. помпа, глава, кабели на свещите, бобина...... на края като си дадох сметка, май само за ауспуха на колата нищо не бяха казали :bgrin: Не разбирам за какъв са им на тези хора толкова машинки, след като не знаят какво могат и какво не, да правят с тях!? Достигам до заключението, че повечето от машинариите им служат за да направят подходящо впечатление на клиента, само, че мене ме впечатляват повече задпултовите устройства, а не реквизита и дрънкалките....

Link to comment
Share on other sites

ти от ходене по сервизи и тук 20лв,там 20лв си платил вече диагностиката в Мото Пфое.Не се занимавай повече с махленски сервизи,иди си в представителството да ти кажат какво и е на колата.

Link to comment
Share on other sites

Малко останаха сервизите където рабират и приемат коли под 100 000 BGN ;) ( Визирам Bosch-a и тем подобните набедени сервизи... Пенев - Менев и т.н.) Яко се надуват...

Link to comment
Share on other sites

ти от ходене по сервизи и тук 20лв,там 20лв си платил вече диагностиката в Мото Пфое.Не се занимавай повече с махленски сервизи,иди си в представителството да ти кажат какво и е на колата.

Аз си падам малко зает човек и доста ми се бъркат нещата като започнат да ми разправят - ела утре, другиден.... след десет дни. Поради тази причина не ми се занимава с МП, а там никога не е било да отиде обикновена кола и да я поемат на момента ;) (имам такъв опит с тях)

Link to comment
Share on other sites

Два пъти съм ползвал услугите на МП винаги съм се обаждал предварително и са ми давали час.Отивам на дадения час никога не съм чакал за да ми приемат колата.Попълва си приемчика бланката,оставям я и си тръгвам да си върша работата.Като имат резултат ми звънят и казват до тук това и това има,ако сложим това ще струва толкова,ако не ще струва толкова,да го правим или не.Самата диагностика струва 54лв.Вече ако искаш да се сменя нещо разбира се се плаща трудов човекочас.Но няма отговори от типа "ми за тая нямаме софтуер,това не можем да го видим или най честия случай като не могат да открият причината ти казват ,че нищо и няма на колата и да смениш бензиностанцията."В мото пфое и с най стария форд да идеш ще ти открият проблема.

 

В който и друг нормален сервиз да идеш ще трябва да ти кажт ела утре,или следобяд.Най ме е яд на такива махленски сервизи,които като им дойде клиент и за да не го изпуснат го приемат веднага,разглобят колата до някъде и продължат да оправят предишната и клиента няма избор,колата му е почната,няма къде да ходи.

Както решиш де,това е съвет просто,ти си избираш къде да идеш.И аз с моето мондео така обикалях елконите докато кандисам да ида в мото пфое.В сервиз Формула едва ли не щяха да ми сменят ламда сондата щото колата глъхнеше при рязко подаване на газ.И гледат стойностите и викат ето ,ако е здрава сондата трябва да показва еди какво си,от това е да знаеш.

В мото пфое откриха загуби в кабелите на свещите.Смениха ги и колата литна.Сондата и до ден днешен си е перфектна.

Link to comment
Share on other sites

Два пъти съм ползвал услугите на МП винаги съм се обаждал предварително и са ми давали час.Отивам на дадения час никога не съм чакал за да ми приемат колата.Попълва си приемчика бланката,оставям я и си тръгвам да си върша работата.Като имат резултат ми звънят и казват до тук това и това има,ако сложим това ще струва толкова,ако не ще струва толкова,да го правим или не.Самата диагностика струва 54лв.Вече ако искаш да се сменя нещо разбира се се плаща трудов човекочас.Но няма отговори от типа "ми за тая нямаме софтуер,това не можем да го видим или най честия случай като не могат да открият причината ти казват ,че нищо и няма на колата и да смениш бензиностанцията."В мото пфое и с най стария форд да идеш ще ти открият проблема.

 

В който и друг нормален сервиз да идеш ще трябва да ти кажт ела утре,или следобяд.Най ме е яд на такива махленски сервизи,които като им дойде клиент и за да не го изпуснат го приемат веднага,разглобят колата до някъде и продължат да оправят предишната и клиента няма избор,колата му е почната,няма къде да ходи.

Както решиш де,това е съвет просто,ти си избираш къде да идеш.И аз с моето мондео така обикалях елконите докато кандисам да ида в мото пфое.В сервиз Формула едва ли не щяха да ми сменят ламда сондата щото колата глъхнеше при рязко подаване на газ.И гледат стойностите и викат ето ,ако е здрава сондата трябва да показва еди какво си,от това е да знаеш.

В мото пфое откриха загуби в кабелите на свещите.Смениха ги и колата литна.Сондата и до ден днешен си е перфектна.

Така е прав си, но мен не ме устройва точно това - дата и час. Обикновено не разполагам с времето си, а когато ми се отвори време или си разчистя някой ден, само тогава мога да ходя по сервизи....

Link to comment
Share on other sites

В мото пфое и с най стария форд да идеш ще ти открият проблема.

Е то това и аз го мога - емблемата е проблема :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...