Jump to content
BulForum.com

За пета поредна година фИАТ е на дъното...


HEMO

Recommended Posts

Ами огромен процент българина внася СКРАБ от чужбина и си мисли, че кара кола(и аз за жалост съм в кюпа). Анкетата нали е направена за НОВИ коли. Та ако имаш възможността да си купиш нова кола, няма ли след 3 години да продадеш стария модел и да доплатиш за по-новия.

Калос ли беше модела на БГ такситата. Дано големите в САЩ не знаят за тази пародия на кола. Само прецакват престижа на марката. Едно е КАМАРО, КОРВЕТ..............

Трябва да я потърся в нета. Така не мога да си я представя :)

Купи си Стило или новото Гранде или 500 Абарт и да видим кой ще го е яд.

Момче за първите 3 нека не отваряме дума. Те нямат еквивалент никъде. Те никога няма да бъдат победени и никой няма да ги захерсва повече дори и ако на конкурентите им не им стига въздух и слагат по 4 турбини за да имат нЕкъв шанс. В техния клас няма японски екивалент НЕ БАРАН от СПУУН да речем или ТОП СИКРЕТ, щото иначе НЕ ВЪРВИ. От вторите 3 Алфа е най-на високо ниво и е МАРКАТА С НАЙ-ДОБЪР дизайн. И докато 147 е бижу, то 159-ката е перлата в короната. Фиата е на най-ниското съпало и ПАК го харесвам повече от пържилките.

Пич ти говориш и говориш с/у пържилките, обаче ако пред тебе сложат една чисто нова пържилка от виско клас било тоа Тойота Авенсис или Хонда Акорд или Мазда 6 или нещо такова и Алфичката която караш в момента, а до колкото разбрах не е нова да видим дали няма да земеш пържилката! Ако не я замеш тряя си луд!

 

ПП: Става въпрос, ако ти го подаряват.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Пич ти говориш и говориш с/у пържилките, обаче ако пред тебе сложат една чисто нова пържилка от виско клас било тоа Тойота Авенсис или Хонда Акорд или Мазда 6 или нещо такова и Алфичката която караш в момента, а до колкото разбрах не е нова да видим дали няма да земеш пържилката! Ако не я замеш тряя си луд!

 

ПП: Става въпрос, ако ти го подаряват.

 

С 2 думи нищо не каза:) С една хич. Че то авантата си е чиста печалба! Кой ще се откаже. Ама ако внимаваш в разговора, а не само си чешеш пръстите в писане по клавиатурата, ще знаеш закакво си говорим тук.

А Тойота и Хонда бих си купил, ако нямам достатъчно пари за Алфа;) Па те нека ме слагат дето си искат:) Така де винаги мода да слезна:)

 

П.С. Мисля че възрастта ти завършва с надставката ТИЙН, затова ти прощавам. Така де още вкуса ти не е оформен:)

Link to comment
Share on other sites

Пич ти говориш и говориш с/у пържилките, обаче ако пред тебе сложат една чисто нова пържилка от виско клас било тоа Тойота Авенсис или Хонда Акорд или Мазда 6 или нещо такова и Алфичката която караш в момента, а до колкото разбрах не е нова да видим дали няма да земеш пържилката! Ако не я замеш тряя си луд!

 

ПП: Става въпрос, ако ти го подаряват.

 

Не карам Алфа(за жалост). Ако ми сложат квато и ще да е Онда или Мазна или квото е там и 159-ка. Познай в кво ще се кача ;). Жокер......няма да е в "японката"

Link to comment
Share on other sites

Ти може и дачия коуган да харесваш повече нотова не я прави надеждна кола.Че са красиви-красиви са но само това.Не ми отговори защо нова италянка се обезценява по-бързо от хвърлен камък в краварник.

Link to comment
Share on other sites

daewoo да ти говори нещо?

говори ми много повече от колкото на тебе непросветени младежо, но въпроса ми не беше към теб, така че мнението ти е излишно

 

Калос ли беше модела на БГ такситата. Дано големите в САЩ не знаят за тази пародия на кола. Само прецакват престижа на марката. Едно е КАМАРО, КОРВЕТ..............

Tи кво си мислиш, че като си се возил само на Калос и няма други Шевролети предназначени за Европейския пазар ли?

 

INCINERATOR , много интересни теорийки си имаш ти, но Ако Шевролета е за 66 500 лв, ще е нормално ли да се развали?

Link to comment
Share on other sites

Не ми отговори защо нова италянка се обезценява по-бързо от хвърлен камък в краварник.

 

Познай от три пъти защо?

Защото при покупка на Италиянска кола, до преди 1г. се плащаше само ДДС, а тогава на Япоските начисляваха и МИТО и ДДС, и ако е повече киловати и АКЦИЗ.

Сега вече при внос на Италиянка си плащаш само регистрацията или АКЦИЗ ако е повече киловати, а за япоснките остават в сила горните три ;)

Същото е и при чисто новите коли, само че всичко ти е включено в крайната цена.

А също така би ли ми обяснил, защо цената на този автомобил не е обезценена толкова: Lancia Thesis?

Link to comment
Share on other sites

Ти може и дачия коуган да харесваш повече нотова не я прави надеждна кола.Че са красиви-красиви са но само това.Не ми отговори защо нова италянка се обезценява по-бързо от хвърлен камък в краварник.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Thema - дали

Link to comment
Share on other sites

Точно пък старите ланчии се продават за жълти стотинки.Какво ми даваш линк за тая Thema.Тая кола имам чувството,че заводско са и задали да се чупи нещо на всеки изминати 100 километра.ДДС няма нищо общо тук.Факт е че навсякъде италианките са едни от колите с най-бързо падащата стойност.Съвсем не е ограничено до България.

Link to comment
Share on other sites

Точно пък старите ланчии се продават за жълти стотинки.Какво ми даваш линк за тая Thema.Тая кола имам чувството,че заводско са и задали да се чупи нещо на всеки изминати 100 километра.ДДС няма нищо общо тук.Факт е че навсякъде италианките са едни от колите с най-бързо падащата стойност.Съвсем не е ограничено до България.

 

Имах снимка на двигателя на тази Tема и там пишеше "Lancia by Ferrari" ;)

Link to comment
Share on other sites

Тая кола имам чувството,че заводско са и задали да се чупи нещо на всеки изминати 100 километра.

 

Пълни глупости ми говориш, ама пълни :lol:

Някога имал ли, возил ли си се, подържал ли си Thema та така говориш наизуст, като повечето кълвачи?! :angry1

Как ще ми обясниш факта, че от 5г. имам Thema, взех е на 50 000км от Италия и вече е над 110 000км. и за това време съм сменял само консумативи?! Ако беше така както ти казваш, дали щях да е карам все още, и щеше да ми е 3-тата кола в автопарка?!

По заинтересувай се малко от историята и виж през края на 80-те Lancia ги е късала в Световния рали шампионат.

 

Имах снимка на двигателя на тази Tема и там пишеше "Lancia by Ferrari" ;)

 

:woot :woot :woot

 

_SCF0001.JPG

 

_SCF0002.JPG

 

_SCF0003.JPG

 

Motor-Schnitt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости ми говориш, ама пълни :lol:

Някога имал ли, возил ли си се, подържал ли си Thema та така говориш наизуст, като повечето кълвачи?! :angry1

Как ще ми обясниш факта, че от 5г. имам Thema, взех е на 50 000км от Италия и вече е над 110 000км. и за това време съм сменял само консумативи?! Ако беше така както ти казваш, дали щях да е карам все още, и щеше да ми е 3-тата кола в автопарка?!

По заинтересувай се малко от историята и виж през края на 80-те Lancia ги е късала в Световния рали шампионат.

 

Delta S4, Stratos

Link to comment
Share on other sites

Защото при покупка на Италиянска кола, до преди 1г. се плащаше само ДДС, а тогава на Япоските начисляваха и МИТО и ДДС, и ако е повече киловати и АКЦИЗ.

 

нещо се бъркаш ми се струва.преди да влезем в ес плащахме ддс на всеки един автомобил(което се заобикаляше с инвалидното право) и мито само ако автомобила е произведен извън еврозоната(т.е. ако няма EUR 1).

сега ддс-то падна и се плаща само ако се закупува автомобил от държава,която не е член на ес кат швейцария примерно :) ако искаш да внесеш кола,от държава,която хем не е член на ес,хем не е и държава от еврозоната тогава си цакаш и мито и ддс.

всичко до тук съвпада с твоята версия,с малката разлика,че всички големи японски производители имат заводи на територията на европа за да избегнат брадвата на ес-то ;) тъй че колкото се е плащало преди за внос на италианка,толкова се е плащало и за внос на японка :D причината италианските да се обезценяват толкова бързо е съвсеееем друга :)

говори ми много повече от колкото на тебе непросветени младежо,

 

шом ти говори толкова,о просветени батко,защо задаваш глупави въпроси?

деу са,били са и ще бъдат боклуци,пък ако ще и под името порше да почнат да ги продават :)

Link to comment
Share on other sites

Хонда СИВИК, собственост на един мой приятел, отива на разходка за уикенда, когато по пътя и се счупва някакъв мизерен датчик отчитащ дали ти е дръпната ръчната. В резултат на неверните показания на датчика колата блокира и собственика й е принуден да спи до камъка в кравефермата хвърлен от един собственик на италианска кола, с който последният следи обезценяването на своя автомобил.

 

ИЗВОД...правети си сами извода няма всичко аз да ви казвам:)

ОЧАКВАНИЯ:реални истории за италиански автомобил счупил се и изтеглен на буксир за нещо, което е голямо и тежи колкото монета от 20 стотинки.

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости ми говориш, ама пълни :lol:

Някога имал ли, возил ли си се, подържал ли си Thema та така говориш наизуст, като повечето кълвачи?! :angry1

Как ще ми обясниш факта, че от 5г. имам Thema, взех е на 50 000км от Италия и вече е над 110 000км. и за това време съм сменял само консумативи?! Ако беше така както ти казваш, дали щях да е карам все още, и щеше да ми е 3-тата кола в автопарка?!

По заинтересувай се малко от историята и виж през края на 80-те Lancia ги е късала в Световния рали шампионат.

:woot :woot :woot

 

_SCF0001.JPG

 

_SCF0002.JPG

 

_SCF0003.JPG

 

Motor-Schnitt.jpg

 

Ферари ли пише.То и TVR ги притежава руснак ама не можеш да ги сравняваш с Лада нали?И като си притежавал thema това променя ли факта,че се продават за жълти стотинки.Това променя ли факта че висят повече в сервизите отколкото на пътя.Въобще не ми хвали тея италиански пръчки.Много коли са печелили ралита.Колите които купуваш ти имат малко общо с рали версиите и се използват за съвсем друго предназначение.Като си ги харесвате,харесвайте си ги обаче не със сляпия култ на българина-харесва ми,по-добра от нея значи няма.Обаче нали"имах познат на мой познат който веднъж един косъм му предизвика късо в компютъра на аккорда и му хвръкна предна лява гума и дойде един голф двойка и на издърпа,хич не ми ги хвалете тея новите акорди,щом голфа на издърпа по-здрав ще да е".Надеждността на един автомобил е статистически показател,това че италианската мега надеждна красива и скъпа СПОРЕД ТЕБ кола в гаража ти се е счупила малко пъти не я прави надежден модел.

Link to comment
Share on other sites

Накрая си стигнахме до най-голямата истина "Няма лоша кола има зле подържана кола".Много хора говорят колко са слаби окачванията на френските автомобили а аз от толкова години имам Рено такива проблеми не съм имал.Много хора познавам които твърдят че Опел измислили ръждата ама като видят на един приятел Кадета и като чуят че е на 20 години и 400 000 км. и всички си извъртат думите и невярват.Много казват че Фиат са боклук ама пак има такива които си го купуват.

 

Така че за всяка марка си има фенове и колкото някой да твърдят че Рено,Пежо,Фиат,Алфа и т.н. са боклук има хора които си ги обичат и си ги карат.Това е всеки да си кара каквото иска.

 

П.П.Относно снимката на Ланча това не е кой знае колко уникално.Все пак има Сеат Ибиза с двигател на който пише Порше.

Link to comment
Share on other sites

С 2 думи нищо не каза:) С една хич. Че то авантата си е чиста печалба! Кой ще се откаже. Ама ако внимаваш в разговора, а не само си чешеш пръстите в писане по клавиатурата, ще знаеш закакво си говорим тук.

А Тойота и Хонда бих си купил, ако нямам достатъчно пари за Алфа;) Па те нека ме слагат дето си искат:) Така де винаги мода да слезна:)

 

П.С. Мисля че възрастта ти завършва с надставката ТИЙН, затова ти прощавам. Така де още вкуса ти не е оформен:)

Добре и така да е 92 нобор съм! Интересувам се от автомобили колкото си искаш, но това е отделен въпрос. Не мога да разбера какво общо има това, че съм малък със вкуса ми? Като не рабирам много от подръжка на автомобили и т.н. не си връ носа там, защото не разбирам, но си го вра щом става въпрос до марките, защото не съм съгласен. Че 159-тката е хува, хубава е няма спор, но това не определя колата. Дразня се когато някой каже абе еди коя си марка не струва! Чакай малко защо? Абе така не струва... Без обяснение просто така. Вие пробутвате същото за пържилките сега. Че старите пържилки били зле ми то че и старите италианки са зле все пак е стара кола. Иначе новите пържилки са си супер какво им е? Но все пак аз съм малък и не разбирам. Както и да е... За мен най-добрите коли са номските, но може би пак съм се заблудил! Те са тигани най-вероятно....

Link to comment
Share on other sites

Накрая си стигнахме до най-голямата истина "Няма лоша кола има зле подържана кола".Много хора говорят колко са слаби окачванията на френските автомобили а аз от толкова години имам Рено такива проблеми не съм имал.Много хора познавам които твърдят че Опел измислили ръждата ама като видят на един приятел Кадета и като чуят че е на 20 години и 400 000 км. и всички си извъртат думите и невярват.Много казват че Фиат са боклук ама пак има такива които си го купуват.

 

Така че за всяка марка си има фенове и колкото някой да твърдят че Рено,Пежо,Фиат,Алфа и т.н. са боклук има хора които си ги обичат и си ги карат.Това е всеки да си кара каквото иска.

 

П.П.Относно снимката на Ланча това не е кой знае колко уникално.Все пак има Сеат Ибиза с двигател на който пише Порше.

 

Ми то и аз това викам, но никой не чува! Още от самото начало, има тука хора който просто се заяждат с другите. Еми като не харесвате италиански коли не си ги купувайте де! Толкоз! Ма пишат тука като ненормални и плюят, плюят....

Инак аз пък лично не харесвам френски коли ма никъде на никой не съм почвал да му намилам срещу тях. Така де щом си ги харесва човека кво да му вра няква измислена класация под носа и да му викам виж тва е цялата истина:)

 

П.С. @nx11, абе ти как разбра кои коли са качествени кои не като още само се возиш на колите ;)

То е хубаво да ги харесваш и си прав, че не е хубаво да плюеш по марки, ама виж какво пише в първия пост...що тогава не се включи:)

Link to comment
Share on other sites

Ми то и аз това викам, но никой не чува! Още от самото начало, има тука хора който просто се заяждат с другите. Еми като не харесвате италиански коли не си ги купувайте де! Толкоз! Ма пишат тука като ненормални и плюят, плюят....

Инак аз пък лично не харесвам френски коли ма никъде на никой не съм почвал да му намилам срещу тях. Така де щом си ги харесва човека кво да му вра няква измислена класация под носа и да му викам виж тва е цялата истина:)

 

П.С. @nx11, абе ти как разбра кои коли са качествени кои не като още само се возиш на колите ;)

То е хубаво да ги харесваш и си прав, че не е хубаво да плюеш по марки, ама виж какво пише в първия пост...що тогава не се включи:)

В кой първи пост?

Link to comment
Share on other sites

Накрая си стигнахме до най-голямата истина "Няма лоша кола има зле подържана кола".Много хора говорят колко са слаби окачванията на френските автомобили а аз от толкова години имам Рено такива проблеми не съм имал.Много хора познавам които твърдят че Опел измислили ръждата ама като видят на един приятел Кадета и като чуят че е на 20 години и 400 000 км. и всички си извъртат думите и невярват.Много казват че Фиат са боклук ама пак има такива които си го купуват.

 

Така че за всяка марка си има фенове и колкото някой да твърдят че Рено,Пежо,Фиат,Алфа и т.н. са боклук има хора които си ги обичат и си ги карат.Това е всеки да си кара каквото иска.

 

П.П.Относно снимката на Ланча това не е кой знае колко уникално.Все пак има Сеат Ибиза с двигател на който пише Порше.

 

Бащата навъртя на служебен БЕРЛИНГО 300000 км и точно от предница не се е оплаквал. А верно го има слуха, че "французойките" са "меки" отпред. Ще видим моя ФИАТ при нормална експлоатация кво ще стане. За сега само ролката ще му сменя тия дни. Свещите си ги купих. И ако не ми мине котка път трябва да мина бая км. Дано да е така. Само ония от горе знае кво ще се случи ;).

Link to comment
Share on other sites

шом ти говори толкова,о просветени батко,защо задаваш глупави въпроси?

деу са,били са и ще бъдат боклуци,пък ако ще и под името порше да почнат да ги продават :)

Ти в друг шевролет освен в такси качвал ли си се ?

Ква кола караш ако имаш изобщо 18 ?

Link to comment
Share on other sites

слушай батко,за качеството на корейските 'автомобили' мога доста да ти говоря и никак не ми трябва да съм си возил задника във всеки един модел шевролет/деу,за да знам що за чудесия са.

има една малка вероятност да са повдигнали малко качеството след като минаха под крилото на гм,но приказката за вълка няма нужда да ти я казвам.

 

иначе за годинките съм на тринайсе и се возя на граския транспорт,че нямам пари за таксита

 

ps-дон чефо,на твое място бих внимавал със скоросната кутия.

имам един познат,които въртеше точно едно такова пунто,за може би 20к се строши кутията ;)

Link to comment
Share on other sites

слушай батко,за качеството на корейските 'автомобили' мога доста да ти говоря и никак не ми трябва да съм си возил задника във всеки един модел шевролет/деу,за да знам що за чудесия са.

има една малка вероятност да са повдигнали малко качеството след като минаха под крилото на гм,но приказката за вълка няма нужда да ти я казвам.

 

иначе за годинките съм на тринайсе и се возя на граския транспорт,че нямам пари за таксита

 

ps-дон чефо,на твое място бих внимавал със скоросната кутия.

имам един познат,които въртеше точно едно такова пунто,за може би 20к се строши кутията ;)

 

да се надяваме, че след 20к километра(ще имам пара) да си сменя скоростите с други - по-хубави ;)

Link to comment
Share on other sites

pi4aga земи се скрий маина, на 13 години никога не карал квато и да е кола пък чак дава мнение за коли които не е виждал като има за критерий щайгите на бакшишите. Пък и кво ми разправяш за таксита и рейсове мен ме интересуваше дали ти си карал до ся нещо ама явно не си. И кво ми говориш за вероятности като си има статистики и иследвания и ми даваш примера с вълка, то тва не е човек, че да не си сменя нрава, тва е стока, така че не е толкоз трудно и изненадващо да се повиши качествтото.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...