Jump to content
BulForum.com

Каква видео карта трябва за 1080p...1440p...


Recommended Posts

Благодаря, ще го погледна.

 

А ето такъв вариант с клавиатура или като цяло не си струва да се използва Android-a на такива машинки?

https://www.aliexpress.com/item/2GB-RAM-16GB-ROM-NEXBOX-A95X-Smart-TV-Box-Amlogic-S905X-Quad-core-64-Bit-Android/32721555689.html?spm=2114.01010208.3.1.ImJOuC&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000074_10000032_119_10000025_10000029_430_10000028_10060_10000067_10062_10056_10055_10000062_10054_301_10059_10099_10000022_10000013_10103_10102_10000016_10096_10000018_10000019_10000056_10000059_10052_10053_10107_10050_10106_10051_9982_10000053_10000007_10000050_10084_10083_10000047_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10115_10037_10000041_10000044_10078_10079_10077_10000038_10073_10000035_10121,searchweb201603_3,afswitch_4,single_sort_2_total_tranpro_desc&btsid=39b0b499-2ca3-47f1-851c-84c5dd1801bf

 

Устройството изглежда окей. Тия устройства са еднакви като цяло, стига да са с един и същи чип. Само изходите и кутийката им са различни. Както и дистанционните. Вътре са почти идентични. Този ще ти свърши работа. S905X е, което означава, че се поддържа от LibreELEC. Дори мисля, че в темата на дистрибуцията имаше хора, които ползваха модела. Може да погледнеш:

 

Kodi 16: https://forum.libreelec.tv/thread-3588.html

Kodi 17 beta: https://forum.libreelec.tv/thread-2156.html

 

Аз съм сложил бета-та на Коди 17 на моя бокс и нямам никакви проблеми. Дори проблемите, които имах с предната дистрибуция се разрешиха след ъпдейта.

 

Клавиатурата е допълнително добавена. Можеш да си купиш каквото си искаш дистанционно и да си го ползваш с това, а и всяко друго устройство. Може да се ползва дори PS3 контролер. Реално, купи си кутийката и в последствие си купи каквото искаш дистанционно. Било то с клавиатура и мишка или без. Има голям избор. :)

 

Kodi има плъгин, който ти позволява да си препрограмираш копчетата както решиш. Аз съм си направил цифрите на дистанционното да правят разни неща, като "Пауза", "Показване на информация за файла", "Спиране/пускане на субтитрите" и т.н.

 

@w00x какво ще кажеш за това? http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414191.html?wid=3

 

edit: по-скоро това http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443335.html?wid=3 че първото четяло до 500 гб диск, а моя е 3тб.

 

Същото устройство като това, което evropata е показал. :)

 

Beelink-а е със същия чип, само кутийката, марката, опаковката и дистанционното му с различни. Проблема с дисковете, ако наистина съществува, може да идва от софтуерната част. Не съм го пробвал с дискове. Всичко си го пускам по мрежата от Коди със SAMBA протокола. Споделил съм си папките с филмите на компютъра и кутийката при стартиране ги сканира за нови допълнения. След като сканира - обновява библиотеката на устройството.

 

Имам и настроен медия сървър, който също може да се използва за пускане на филми с други плейъри. Просто Коди трябва да добави файловете самичко, за да може да ги покаже в библиотеката. Малко е странно първоначално за хора, които искат да си сложат филма на флашка, да я ръгнат в устройството и да гледат, но се свиква. Това с флашката така или иначе си е доста хамалогия. Ако ще се гледа с флашка, в Андроид има и други плейъри, които могат да се ползват за това. Няма да ги има екстрите на Коди обаче.

 

Реално, ако на компютъра седят по 3 филма, които се гледат, трият се и се свалят други 3 филма - Коди не е удачен избор, защото му се губи реалната идея.

 

Аз на компютъра си имам 320 филма (които не съм гледал), както и 600 епизода от 38 сериала.

За мен Коди е чудесен избор, защото сканира папките, в които си свалям филмите без да се занимавам аз, прави ми каталог с филмите, който може да се сортира по какъвто си начин реша (жанрове, години, режисьор, оценка и др.), заедно с плакати, снимки от филмите, оценките от IMDB, актьори, качеството на релийса (Full HD, DTS, MKV и т.н.), че дори и трейлъри може да пуска ако иска някой. Ако спреш до някъде филма, после ти го продължава от там (или от началото). Страшно удобно ми е.

Същото е и за сериалите. Помага ми да следя до къде съм стигнал с епизодите.

 

Ето така изглежда. Това е един скин само, в категорията с филмите и един VIEW в тази категория. Има различни начини за разполагане на информацията.

 

QuVu8ZJ.jpg

 

А това е заглавния екран с главните категории (които могат да се променят).

 

Aeon_Nox_-_aura_home.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Ами, не съм ги чувал. Изглеждат ми еднакво. :D

 

Стига да са с поне 2ГБ РАМ и да са с Amlogic S905/S905X - всичко останало си е по твой вкус. Виж на коя дистанционното ще ти допадне най-много, въпреки че както казах, можеш да си ползваш каквото си искаш, ако си купиш друго в последствие.

 

Ако смяташ да ползваш безжичен нет с тия кутийки, най-добре погледни мнения за всяка една по отделно, защото е доста зле положението там. Останалото е софтуер, който в идеален вариант ще го махнеш така или иначе и ще го смениш с LibreELEC. Аз бих заложил на по-известна марка, като Beelink, Nexbox или Zidoo.

 

Ето това примерно. http://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-A5S-S905X-Android6-0-Media-Player-373777.html

 

Също така не забрявай да гледаш за USB 3.0 ако ще ползваш външен хард диск, че USB 2.0 ще се озори с по-големи и сериозни файлове.

 

А ако искаш най-малко проблеми: http://www.geekbuying.com/item/MINIX-NEO-U1-4K-2K-UHD-TV-BOX-Android-5-1-Lollipop-Amlogic-S905-2G-16G-2x2-MIMO-802-11ac-WIFI-Bluetooth-4-1-1000M-LAN-KODI-359777.html?gclid=Cj0KEQiAw_DEBRChnYiQ_562gsEBEiQA4LcssmtiGMawAw0EB30OqxYcJzAkQ1xZKuuelqY_WFrWsxkaAvQu8P8HAQ

Link to comment
Share on other sites

Имам nexbox, wifi-то прекъсва постоянно. Другите неща са ок. Даже пускат ъпдейти от врме на време. Имам и едно по-евтино. Работи като цяло, но е пълно с бъгове. Андроида е някакъв от телвфон и приложенията полудяват на голям екран.

Link to comment
Share on other sites

Имам nexbox, wifi-то прекъсва постоянно. Другите неща са ок. Даже пускат ъпдейти от врме на време. Имам и едно по-евтино. Работи като цяло, но е пълно с бъгове. Андроида е някакъв от телвфон и приложенията полудяват на голям екран.

 

На моя бокс Андроида беше Android TV.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Интересно след като е made in China и се продава в 100% китайски сайт какъв точно очакваш да бъде. ;)

Още един Оff/ Виж са, китайците не произвеждат само кинкалерия ;)

Освен нея произвеждат и още поне три артикула:

А - Хептен китайско.

Б - Китайско.

и В: - Ебах т'ва китайско, Майна..... :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера ми дойде кутийката. Тествах я. Картината е перфектна. И работи стабилно, за сега. 

 

Имам обаче следните проблеми:

1) Някой филми/сериали като ги пусна на 1080p и ми дава зелен екран с движещи се тук таме пиксели от реалната картина. При смяна на източника и резолюцията е ОК. Това е през попкорн приложението. И това приложение е малко по-неудобно от същото за линукс. Но ще се преживее. 

 

2) през коди абсолютно нищо не тръгва (онлайн). Или ми дава грешка или уж тръгва да зарежда обаче до там. Има инсталирани някакви адони, но може би трябва да сложа други.... ?!?

w00x - ти коди само за локални файлове ли го ползваш? 

 

3) Неможах да се се справя и с прехвърлянето на екрана от телефона към кутийката. Пробвах с няколко cast приложения, ама не се откриват 2те устройства. 

 

4) Странен проблем ми е и стриймването. Много бавно набира скорост. При тест със speedtest си прави 100 мегабита и в двете посоки, докато при стриим му трябва около минута да стигне до 2-3 Mbps. В сравнение с лаптопа (на линукс) доста по-бързо набира скорост. И при двете устройства се тества с кабел (един и същ кабел). Connection limit на кутийката е 200 (това е макса за попкорна) и на скорост за ъп/даун съм задал unlimited (пак за попкорна). Не видях да има други настройки свързани със скоростта. 

 

 

Тествах с един външен хард 3TB, въпреки, че в сайта пишеш, че чете до 500GB и ми изписа corrupted file system (или нещо такова) и искаше да форматира. Но не съм пускал формат. 

 

Дистанционното е ОК, програмируемите бутони са много удобни. За по-голямо удобство си сложих безжична мишка с клавиатура. Единствения минус е, че с физическата клавиатура се пише само на английски. :) Иначе сега си стана като PC и става и за браузване и за чат и за всичко. 

 

EDIT: Кутийката е NEXBOX A95X 2GB + 16GB

Link to comment
Share on other sites

Вчера ми дойде кутийката. Тествах я. Картината е перфектна. И работи стабилно, за сега. 

 

Имам обаче следните проблеми:

1) Някой филми/сериали като ги пусна на 1080p и ми дава зелен екран с движещи се тук таме пиксели от реалната картина. При смяна на източника и резолюцията е ОК. Това е през попкорн приложението. И това приложение е малко по-неудобно от същото за линукс. Но ще се преживее. 

 

2) през коди абсолютно нищо не тръгва (онлайн). Или ми дава грешка или уж тръгва да зарежда обаче до там. Има инсталирани някакви адони, но може би трябва да сложа други.... ?!?

w00x - ти коди само за локални файлове ли го ползваш? 

 

3) Неможах да се се справя и с прехвърлянето на екрана от телефона към кутийката. Пробвах с няколко cast приложения, ама не се откриват 2те устройства. 

 

4) Странен проблем ми е и стриймването. Много бавно набира скорост. При тест със speedtest си прави 100 мегабита и в двете посоки, докато при стриим му трябва около минута да стигне до 2-3 Mbps. В сравнение с лаптопа (на линукс) доста по-бързо набира скорост. И при двете устройства се тества с кабел (един и същ кабел). Connection limit на кутийката е 200 (това е макса за попкорна) и на скорост за ъп/даун съм задал unlimited (пак за попкорна). Не видях да има други настройки свързани със скоростта. 

 

 

Тествах с един външен хард 3TB, въпреки, че в сайта пишеш, че чете до 500GB и ми изписа corrupted file system (или нещо такова) и искаше да форматира. Но не съм пускал формат. 

 

Дистанционното е ОК, програмируемите бутони са много удобни. За по-голямо удобство си сложих безжична мишка с клавиатура. Единствения минус е, че с физическата клавиатура се пише само на английски. :) Иначе сега си стана като PC и става и за браузване и за чат и за всичко. 

 

EDIT: Кутийката е NEXBOX A95X 2GB + 16GB

 

Ами, така като гледам, ти искаш предимно да стриймваш с тая кутийката. За съжаление не стриймвам съдържанието поради по-ниското качество и редицата проблеми, които съм изпитвал с други услуги при опит за стрийминг.

 

Само за локални файлове го ползвам Kodi-то. Много хора гледат онлайн съдържание директно през Kodi, но за съжаление не мога да те упътя къде да погледнеш. Kodi имат официално Wiki, но повечето безплатни добавки за онлайн стрийминг на филми/сериали/телевизия са нелегални и трябва да се зареждат от други repository-та, които няма да ги пише в официалното Уики.

 

Не съм пробвал CAST на екрана. По принцип трябва да е вградено в Андроид. Дори го пише в спецификациите на всичките кутийки. Телефона ти поддържа ли CAST по подразбиране? Трябва да се случват нещата без каквито и да е приложения.

 

Явно трябва да форматираш харда през кутийката, за да ти го разпознае. Пробвал съм само с флашки и си работеше без проблем.

 

Защо ти е тоя външен хард диск? Сподели си файловете на компютъра със SAMBA и си ги пускай по мрежата направо. С тоя хард диск е ненужна хамалогия.

Link to comment
Share on other sites

Успях да инсталирам адон на коди с който стриймва директно от торент файл, обаче ако е на 1080p, и при най-малкото раздвижване (примерно да се пуснат бутоните на за спиране, пускане, напред, назад) и почва да насича. Което е меко казано прецаквация. Незнам дали и при локално пускане на такъв файл ще е същото. Не съм тествал още. 

 

И един друг въпрос. Как пускаш субтитри на кодито? 

 

Телефона ми няма cast, но има play to, което е някаква аналогия. Иначе инсталирах на телефона приложения и нито с тях, нито с play to става. А и аз си мислих, че всичко става софтуерно и не е проблем при положение, че и двете са андроид и са в една локална мрежа. 

Link to comment
Share on other sites

Проблема ти е заради стриймването. При локални файлове няма такова нещо. Пробвай с една флашка. Толкова голям проблем ли ти е да сваляш файловете локално, че си се запънал с тия различни начини на стриймване само да си създаваш главоболия? И къде ти слага кеш-а като стриймваш на тая малка памет?

 

Ами, те си тръгват по подразбкране ако са в папката на филма. Иначе, слагаш opensubtitles адон-а, пишеш в настройките на адона потребителско име и парола, защото самия сайт ги изисква (безплатни са) и от там нататък, мисля, че по подразбиране си е включено автоматично да търси субтитри като пуснеш филма.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично пробвах други програми за шерване на филми и отварянето им през локалната мрежа от таблета. 
Изполвах тази тема: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=417517

Serviio е DLNA медия сървър - инсталираш го на Windows-а, показваш му папки с филми/музика и той почва да ги шерва в мрежата.
BubbleUPnP пък е DLNA клиент за Андроид.. Вижда Serviio-то в мрежата и позволява да броузваш и плейваш съдържанието с локален плеър (примерно MX Player) или да прехвърляш директно на Smart TV (твоето явно не е, но принципно).. Всичко това става без допълнителни настройки.. пробвай, яко се получава..

 

На таблета съм с Wi-fi, MX Player и Android 4,0,4, на лаптопа съм с Windows 8.1 pro и кабел свързан с модема.
Странното е, че филм например The.Lord.Of.The.Rings.The.Fellowship.Of.The.Ring.2001.1080p.BluRay.x264 17gb mkv файл тръгва без проблем. Картината не насича, звука е идеален и субтитрите са наред. 
Имам една колекция на Harry Potter 20gb BluRay mkv файлове, които с MX Player има картина и субтитри, но няма звук, VLC player и 321 player имат звук леко завалящ като от видео касета, но картината или насича или я няма.  
Единствения недостатък на този метод е, че трябва да слагам еднократно на ръка субтитрите в таблета или да ги тегля онлайн.
През цялото време компютъра, който шерва филма трябва да работи иначе изписва грешка, че неможе да намери такъв файл или няма връзка. Двете устройства трябва да бъдат свързани в една локална.

Link to comment
Share on other sites

2) през коди абсолютно нищо не тръгва (онлайн). Или ми дава грешка или уж тръгва да зарежда обаче до там. Има инсталирани някакви адони, но може би трябва да сложа други.... ?!?

w00x - ти коди само за локални файлове ли го ползваш? 

За адони и прочие за коди може да провериш тук.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично пробвах други програми за шерване на филми и отварянето им през локалната мрежа от таблета. 

Изполвах тази тема: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=417517

Serviio е DLNA медия сървър - инсталираш го на Windows-а, показваш му папки с филми/музика и той почва да ги шерва в мрежата.

BubbleUPnP пък е DLNA клиент за Андроид.. Вижда Serviio-то в мрежата и позволява да броузваш и плейваш съдържанието с локален плеър (примерно MX Player) или да прехвърляш директно на Smart TV (твоето явно не е, но принципно).. Всичко това става без допълнителни настройки.. пробвай, яко се получава..

 

На таблета съм с Wi-fi, MX Player и Android 4,0,4, на лаптопа съм с Windows 8.1 pro и кабел свързан с модема.

Странното е, че филм например The.Lord.Of.The.Rings.The.Fellowship.Of.The.Ring.2001.1080p.BluRay.x264 17gb mkv файл тръгва без проблем. Картината не насича, звука е идеален и субтитрите са наред. 

Имам една колекция на Harry Potter 20gb BluRay mkv файлове, които с MX Player има картина и субтитри, но няма звук, VLC player и 321 player имат звук леко завалящ като от видео касета, но картината или насича или я няма.  

Единствения недостатък на този метод е, че трябва да слагам еднократно на ръка субтитрите в таблета или да ги тегля онлайн.

През цялото време компютъра, който шерва филма трябва да работи иначе изписва грешка, че неможе да намери такъв файл или няма връзка. Двете устройства трябва да бъдат свързани в една локална.

 

Serviio има различно предназначение от Kodi, както обясних и по-рано.

 

Serviio е сървър за споделяне, докато Kodi е плейър, който прави библиотека на наличните сериали/филми.

 

Ако се свалят филми, гледат се в близките дни и се трият - Kodi не е добър вариант, защото не могат да се използват пълноценно главните му функции.

Ако се свалят филми и се гледат с течение на времето - Kodi е добър вариант, защото прави красива и подробна библиотека, която може да се навигира лесно.

 

Ако ще се ползва Serviio, всеки телевизор с DLNA функционалност е повече от достатъчен. Аз така гледах филми в продължение на години, преди да взема Андроид плейъра. Просто исках да имам хубава библиотека с вече свалените файлове и HD аудио кодеците, които не вървят през ARC порта на телевизора.

 

При теб проблема с Хари Потър филмите е в кодеците. Просто трябва да свалиш друг релийс. По-лесно ще ти е, отколкото да се опитваш да оправиш проблема.

Link to comment
Share on other sites

Толкова голям проблем ли ти е да сваляш файловете локално, че си се запънал с тия различни начини на стриймване само да си създаваш главоболия? И къде ти слага кеш-а като стриймваш на тая малка памет?

Ако трябва да ги свалям локално не ми трябва изобщо кутийка. Мога да си ги пискам от външния хард или с глашка директно през телевизора. 

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да ги свалям локално не ми трябва изобщо кутийка. Мога да си ги пискам от външния хард или с глашка директно през телевизора. 

 

При това положение не мога да помогна с решаването на проблемите, защото не стриймвам съдържание и нямам никакъв опит.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Така, задавам си въпроса и тук. Трябва ми помощ за настройване на Коди, който е инсталиран на телевизор, да си взема файловете от лаптоп, с който оперират в една и съща домашна мрежа. Също така ме интересува и подкарване на субтитри, че не винаги гледам с хора разбиращи идеално английски. Гледайки  поместените от w00x картинки ми изглежда перфектно затова което ми трябва. Отделно че и визуално си е супер като за домашна "библиотека" от филми и сериали. Обаче съм бос с настройването му. 

Link to comment
Share on other sites

Какво си пробвал да направиш до сега или не си пробвал нищо?

 

Нищо не трябва да правиш за подкарването на субтитри. Просто си вървят. Дори може да си сложиш opensubtitles екстеншън в Kodi, който да ти сваля субтитрите автоматично на избрани от теб езици, ако не си си свалил субтитри в папката на филма.

Link to comment
Share on other sites

Нищичко не съм пробвал. Само инсталирах програмата и намерих някакъв адон в нет-а. Това е. Ще съм благодарен на всякаква помощ :D

Link to comment
Share on other sites

Първо трябва да разбереш основите на Коди. Това не е точно плейър на филми, споделени на сървър. Коди сканира файловете, които си му добавил и генерира библиотека. За целта, трябва да знае какво има във всяка папка, която си му добавил. Музика, сериали или филми. После си ги подрежда и си ги обновява. Само първоначалната настройка ще ти отнеме малко време докато го направиш така, както ти е готино.

 

Като за начало, трябва да си споделиш папките с филмите/сериалите на компютъра. Нормално споделяне на папка в мрежата. Може да се наложи да им сложиш пароли обаче.

 

http://kodi.wiki/view/SMB/Windows

 

Също така, трябва да се запознаеш с малко по-специфичния начин, по който трябва да си подреждаш сериалите/сезоните/епизодите, за да може КОДИ да ги разпознава и подрежда правилно в библиотеката.

 

http://kodi.wiki/view/naming_video_files/TV_shows

 

Общо взето не е сложно. Филмите си ги разпознава така, както си ги свалил директно. Например, искаш да свалиш Alien.Covenant.2017.1080p.BluRay.x264-SPARKS

Сваляш го в папка Movies (или както там искаш да си я кръстиш) така, както си е организиран торентът.

Файлът ще се намира в Movies/Alien.Covenant.2017.1080p.BluRay.x264-SPARKS/Alien.1080p.mkv

Kodi ще си го разпознае и ще си го добави в библиотеката.

 

Сериалите се слагат в Series/{Име на сериала}/{сезон}/{епизоди}

Иначе няма да ти ги разпознае.

 

Споделят се само главните папки. Останалото го правиш в последствие като сваляш, а КОДИ си ги намира и си ги добавя в библиотеката.

 

И ето как се добавят на устройството.

 

http://kodi.wiki/view/Adding_video_sources

 

Като направиш тия неща и устройството/телевизора ти генерира библиотеката, ще ти кажа и за останалите детайли. :)

Link to comment
Share on other sites

Какво си пробвал да направиш до сега или не си пробвал нищо?

 

Нищо не трябва да правиш за подкарването на субтитри. Просто си вървят. Дори може да си сложиш opensubtitles екстеншън в Kodi, който да ти сваля субтитрите автоматично на избрани от теб езици, ако не си си свалил субтитри в папката на филма.

при мен не тръгват. Нищо от споменатия линк - оупънсъбтайтълс. Заредих някои хранилища с филми и това беше. Много зор със субтитри и зверски лошо качество на звук и картина.

 

Готов съм да изслушам как да гледам 1080п филми ако е възможно изобщо

Link to comment
Share on other sites

при мен не тръгват. Нищо от споменатия линк - оупънсъбтайтълс. Заредих някои хранилища с филми и това беше. Много зор със субтитри и зверски лошо качество на звук и картина.

 

Готов съм да изслушам как да гледам 1080п филми ако е възможно изобщо

 

Ти говориш за стрийминг на филми. Аз говоря за гледане на филми, които си си свалил на компютъра от някъде.

Безплатния стрийминг на филми е незаконен. Не знам как може да очакваш надеждност и качество.

Ако искаш да гледаш Full HD филми, че и 4K, може да си ги сваляш, да направиш горните стъпки и да си ги гледаш през Коди на телевизора.

Стрийминга на незаконно съдържание през Коди е нещо, с което не бих си губил нервите изобщо. Пробвах няколко адона и до там бях. Докато го чакам да буферира, ще си сваля филма от торент и ще си го гледам като бял човек.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много w00x, ще се опитам тези дни да наглася тези неща и като съм готов ще пиша да преминем на следващият урок :D

Link to comment
Share on other sites

Ти говориш за стрийминг на филми. Аз говоря за гледане на филми, които си си свалил на компютъра от някъде.

Безплатния стрийминг на филми е незаконен. Не знам как може да очакваш надеждност и качество.

Ако искаш да гледаш Full HD филми, че и 4K, може да си ги сваляш, да направиш горните стъпки и да си ги гледаш през Коди на телевизора.

Стрийминга на незаконно съдържание през Коди е нещо, с което не бих си губил нервите изобщо. Пробвах няколко адона и до там бях. Докато го чакам да буферира, ще си сваля филма от торент и ще си го гледам като бял човек.

Ясно, мерси. При мен няма да работи. Филми не съм свалял от години.(че и порното спрях да го свалям вече :D). Каквото пуснат-това е.
Link to comment
Share on other sites

Готов съм с първата част от настройването. Трябва да каже че изглежда наистина много добре за домашна "библиотека" от филми и сериали. 

Link to comment
Share on other sites

Значи филмите се появиха и Коди ти направи библиотеката?

Ами то е общо взето това.
Сега какво те интересува?

 

Иди в Addon-ите и инсталирай от официалните repository-та opensubtitles плъгина. Ще трябва да си направиш акаунт на opensubtitles и да въведеш потребителското име и паролата в плъгина на Коди след инсталация.

 

След това, мога да ти препоръчам да си сложиш Watchdog плъгина, за да ти следи постоянно споделените папки за промени.

 

http://kodi.wiki/view/add-on:watchdog

От там нататък, слагаш си скин, който ти харесва, настройваш си го така, както ти е кеф и си готов.
Аз ползвам Aeon Flux, защото снимките са най-големи и интерфейса е най-стандартен. Има и други хубави обаче, но са много различни като навигация. Избери си скин сега, преди да си свикнал да работиш със системата, защото после ще ти е терсене да променяш навиците си.

 

Сложи си и Universal Movie Scraper, за да ти сваля информацията от IMDB, а не от другата база данни. Просто оценкит за филмите ще са по-точни. След като го добавиш, трябва да си отвориш през настройките библиотеката, да отидеш в Movies и Series по отделно и да смениш Scraper-а, за да вземе правилната информация. Ще ти прекара цялата библиотека отново.

 

http://kodi.wiki/view/Add-on:Universal_Movie_Scraper

 

Аз съм си сложил и Extra Fanart плъгина, за да ми пади повече снимки от филма.

Не съм сигурен как му беше конкретното име, но като влезнеш в официалните repository-та ще го видиш в категорията. Не са много официалните плъгини, разгледай ги.

 

fanart-а се запазва в папката на филма на компютъра, а не на устройството от което гледаш. Субтитрите също се пазят при филма, ако ги свалиш с Opensubtitles.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...