Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Привет!Скоро обмислям закупуването на кафе машина(Еспресо) за вкъщи,че ми писна от кубинката :grin: .Нещо до 250 лв ще е най-вероятно.На работното място имаме Saeco Via Venetto преди година и половина я взехме за 160 лв.Много е добра,не е мръднала и прави супер кафенце предвид цената й.В момента обаче за съжаление новите модели са съвместни с Philips,изглеждат ми като играчки и има доста негативни мнения за тях.Дори един приятел си взе преди 2 седмици и при опит да пусне пяната- страничното копче му остана в ръцете.Като че ли в момента избора се свежда до по-евтините модели на DeLonghi EC 145 и нагоре.Изключвам възможно най-евтините варианти от типа на Ariete,Rohnson,Fagor за по 100 лева.Мислил съм си и за 2 ра ръка,ама не съм превърженик на second hand,тъй като не се знае преди мен кой и как я е ползвал.Иначе за тези пари 2 ра ръка има и такива,които сами си мелят дозички и т.н.Нещото,което ме вълнува е да прави хубаво кафенце и да е здрава и надеждна.Приемам съвети,мнения и идеи.Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Мнооого отдавна Филипс и Саеко са едно при кафемашините ;)

 

Вземай пак базов модел с ръкохват и кремадиск на Саеко и не се занимавай с тъпотии.

 

____________________

Не е лошо да разгледаш и тука > http://janservicebg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=53

Link to comment
Share on other sites

Колега,благодаря за линка и оттам ще мина да огледам.Може и така да е с марките Philips и Saeco не отбирам хич от кафе машини,но е факт че модела отпреди 2 години вече не се предлага,а лично на мен ми изглежда доста по-надежден от сегашните.Разбира се може и само така да ми се струва.Идеята не темата е с ваша помощ да вземе най-добрия вариант за определена цена,далеч съм от идеята да споря с някой.Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

скоро купих едно Одеа Го на Саеко за офиса от продавалника за 180лв - автоматче е , мели си самичка кафето и общо взето е много по-добър вариянт от тия с ръкохватките. 

за 50лв ми направиха пълна профилактика и промивка в Жан Сервиз. 

 

няма кво да се чудиш грабвай един такъв и си ти.

нови тия автомати са по 600-700лв. 

 

имам и нов в къщи , бачка вече 3-та година никви проблеми но го взех за малко под 1000лв.

Link to comment
Share on other sites

Да ще намина през Жан сервиз задължително.Поне като е оттам може да е обслужена.От продавалника има оферти,ама като не съм в час се притеснявам да не ме метне някой.Благодаря че ме насочихте.

Link to comment
Share on other sites

Тея в Жан-сервиз ми правят пълно густо...Писах мейл специално за модела Saeco Incanto вървяли от 360 до 380лв :wtf: .В продавалника са от 160 до 200.Хич няма и да ходя до там.То за 500 600 ще има чисто нови...

Link to comment
Share on other sites

Ма мен ... гледам имаш положително мнение... да спомена само, че пощата им е в Абв... че и аз им писах мейл ... отговора обаче не блести с невъобразимата си цена .. а с това, че целия е написан с латински символи! Така наречената "компания" Жан Сервиз ако смятат, че могат да ми вземат парите по тоя начин, значи сериозно ни се разминават очакванията за нормална комуникация. А "битака" и тем подобни квалификации не променят факта, че дори да купи човека машината за 200лв и да обслужи за 100 (СТО) лева пак не стига до тяхната ... ноу комент.

Link to comment
Share on other sites

Чисто ново Saeco струва в зора 600 лв с 2 или 3 години гаранция.Тея ми предлагат 10 годишна машина за 400.Не искам да се изразявам по-цветущо,но предпочитам да си взема нова с ръкохватка и да ми е мирна главата.То аман от тарикати на дребно.

Link to comment
Share on other sites

Ма мен ... гледам имаш положително мнение... да спомена само, че пощата им е в Абв... че и аз им писах мейл ... отговора обаче не блести с невъобразимата си цена .. а с това, че целия е написан с латински символи! Така наречената "компания" Жан Сервиз ако смятат, че могат да ми вземат парите по тоя начин, значи сериозно ни се разминават очакванията за нормална комуникация. А "битака" и тем подобни квалификации не променят факта, че дори да купи човека машината за 200лв и да обслужи за 100 (СТО) лева пак не стига до тяхната ... ноу комент.

 

Нещо силно си се объркАл, младеж... Жан сервиз продават скъпа техника скъпо. И втора ръка всичко е скъпо. Та сравнения с битака не може да има! Всъщност това важи в повечето случаи. Те си имат големи клиенти, с които работят, вадят си парите предимно от поддръжка и облсужване и грам не им дреме за някой, дето щял да си тури кафемашинка вкъщи... Такова им е отношението. Ако имаше още 5-6 фирми с тая дейност щеше да е много по-различна картинката и щяха да се надпреварват кой да е по-любезен.  

Link to comment
Share on other sites

Аха щото съм малък клиент трябва да се държат като в махалата? Ок. Аман от байганьовска логика. Аз пак ти казвам кое ме впечатли в тях от личната ни комуникация чрез ел. поща.

 

А на човека да му бяха и обяснили, че ТЕ НЕ желаят да работят с него. По просто е, а така прилича на залъгалка за балъци... ако се минат да купят нещо на единична цена в небето са един вид бонус във фирмата.

 

Спирам да пиша по въпроса. Идеята ми беше, че комуникацията в на много лошо ниво. Цените всеки сам да си преценя.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Бих ти препоръчал Delonghi ЕС155. Имам такава 4-та година, всеки ден прави поне по 5-6 кафета, а има и дни с 10-тина.

Не е мръднала, изключително съм доволен. Преди 7 години, когато този модел излезе, бях помолен от майка на мой приятел, да и препоръчам машина. Тогава изчетох доста и за тези пари, тази ми се видя най-добра. Та те я ползват от 7 тяхната, аз моята от 4. Купих я, без изобщо да се чудя, защото се беше доказала. Самият факт, че още се произвежда и цената и не е мръднала от 229лв. вече доста години, говори достатъчно. EC152 и EC150 не ги гледай. Като ще дадеш 200, ще дадеш и още 29лв.

Преди година, мой близък си купи Филипс Саеко, от което също е доволен, но аз правейки разлика най-малко във хватката, изработката на Делонги е в пъти по-надеждна. Кафето на Филипса също е много добро, но изработката им не ми допада. Еднакво са шумни, еднакъв каймак и т.н. Филипса беше 219 или 209 на промоция от 229лв. също.

 

Автоматите в продавалник са доста съблазнителни, сигурно не са и лоши, но все пак са използвани незнайно колко време и т.н. Реално няма какво толкова да им се скапе, но новото с гаранция си е ново с гаранция. Ако стане нещо, мяташ им я в сервиза и да се спасяват. Автоматът пък е по-мързелив и си мели кафето на момента...

Link to comment
Share on other sites

Варианта за нова с ръкохватка отпадна.Зариби ме zlobil на тема автомати.Намерих човек от "битака" който само с това се занимава и в момента избора е сведен до Saeco Incanto и DeLonghi Magnifica.@Raptor разбирам им напълно политиката,но аз винаги съм харесвал фирми за които всеки клиент е важен.Освен това съм сигурен че във въпросния сервиз ги изкопават отнякъде,обслужват ги и ги пускат на поне 2 на цена.Както и да е..Не знам дали на Жан сервиз им пука за мен,ама на мен определено хич не ми дреме за тях.Поздрави на всички и весели празници.Живот и здраве почивните дни като взема машината ще пиша развитието.Благодаря на всички,които взеха уастие.

Link to comment
Share on other sites

Аз напълно те разбирам и съм съгласен с теб. И аз не обичам изхвъляции и наглеци и обикновено ги слагам на място. Само че едно нещо ще ти кажа - колкото и да не ти пука за тях, в един момент ще попаднеш при тях като ти се наложи сервиз и/или профилактика, защото други няма. И те това много добре го знаят и затова се държат така нагло и пренебрежително.  

Link to comment
Share on other sites

Варианта за нова с ръкохватка отпадна.Зариби ме zlobil на тема автомати.Намерих човек от "битака" който само с това се занимава и в момента избора е сведен до Saeco Incanto и DeLonghi Magnifica.@Raptor разбирам им напълно политиката,но аз винаги съм харесвал фирми за които всеки клиент е важен.Освен това съм сигурен че във въпросния сервиз ги изкопават отнякъде,обслужват ги и ги пускат на поне 2 на цена.Както и да е..Не знам дали на Жан сервиз им пука за мен,ама на мен определено хич не ми дреме за тях.Поздрави на всички и весели празници.Живот и здраве почивните дни като взема машината ще пиша развитието.Благодаря на всички,които взеха уастие.

 

добро решение си взел , кафето от домашна машина с ръкохватка не може по никви параграфи да се сравнява с автомат. 

Link to comment
Share on other sites

Аз напълно те разбирам и съм съгласен с теб. И аз не обичам изхвъляции и наглеци и обикновено ги слагам на място. Само че едно нещо ще ти кажа - колкото и да не ти пука за тях, в един момент ще попаднеш при тях като ти се наложи сервиз и/или профилактика, защото други няма. И те това много добре го знаят и затова се държат така нагло и пренебрежително.  

 
сервис на Фикосота

Адрес: бул. Константин Величков 12

 

не че нещо, ама има и други. Тези са май все още официалните за Делонги.

и на мен в жан сервиз са ми лазили по нервите.

Link to comment
Share on other sites

Ако намерите някой в Пловдив който да е доволен от Жан Сервиз ще съм мноо изненадан. 

Тия са нЕма толко нахални и нагли копеленца , ма знаех само тях когато ми се запуши автомата ..... иначе като отидох да си взимам машинката по едно време се чувствах леко виновен че отивам да им оставя някви пари..... 

 

 

 

 

 

Incanto-то е по-висок клас от моята в офиса (Одеа Го) но пък е доста по-старо. 

Дано да няма проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

Споко, Кофиленд може да е по-добре ;) от Жан-а .

 

Аз смятам утре да си взема това > http://www.emag.bg/espreso-mashina-tchibo-cafissimo-picco-15-bara-cherna-292814/pd/D1FZJBBBM/ ако от Кофиленд не ме светнат за абонамент за капсули лаваца. Чибу-то 10 капсули са 7лв.

Link to comment
Share on other sites

 

не че нещо, ама има и други. Тези са май все още официалните за Делонги.

и на мен в жан сервиз са ми лазили по нервите.

 

 

Това че има един или два други не значи, че могат да им стъпят на малкия пръст. 

Link to comment
Share on other sites

Никой не оспорва професионалните им качества,но това не им дава право да се държат надменно и да скубят клиентите си.Да видим в събота ще пия ли кафе няма ли :lol:

Link to comment
Share on other sites

хосте не се занимавай с тия дозички бе , като останеш 2 пъти без кафе и ще ти иде да я изхвърлиш през прозореца.

иначе правят хубаво кафе спор няма. но пък на цена 70ст/бр. нЕма и как да е друго ..... с едно автоматче Саеко да ти ляга на 70ст кафето трябва сигурно да пиеш кафе от 150лв/кг. 

Link to comment
Share on other sites

Вече съм я поръчал. Проблема е точно, че много малко кафе се прие в офиса. Само аз съм активен кафеджия. Ако си взема мелещ автомат кафето се прецаква с времето след като отвориш пакета зърна. Няма смисъл. Вече си викнах чибу-то. За без пари е. 65лв и 4 пакета капсули. Общо взето 20на кафета на месец прави машината в момента в офиса (едно татално лайно за което не искам да разказвам). Те така. Чакам си я утре.

Link to comment
Share on other sites

И аз си го мислих варианта с капсулите,но наистина 90 ст за Лаваца си е множко.Иначе машинките са без пари.Вчера бях до един офис и ми направиха капсулка Lavaza от някакви силни уж.Не е никак лошо кафето,но на работата Saeco Via Venetto с ръкохватка и мляно кафе Якобс по ми харесва ...Това разбира се си е мое мнение и не ангажирам никой с него.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...