Jump to content
BulForum.com

ШАМПИОНЪТ напусна пистата :(


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Не че нещо, но само да попитам.. Най-великият човек???

 

Абе няма нужда да питаш....всичките са се прехласнали в момента...изживяват душевен катарзис.

Направихте го светия деа.... Все едно е умрял и го оплаквате, айде стегнете се, щото се дразня вече...

Link to comment
Share on other sites

Абе няма нужда да питаш....всичките са се прехласнали в момента...изживяват душевен катарзис.

Направихте го светия деа.... Все едно е умрял и го оплаквате, айде стегнете се, щото се дразня вече...

 

A бре пич ти знаеш ли че Кими и Алонсо на квадрат не правят и половината от това което беше Шуми. Ма имали смисъл да се хабя и да ти казвам, че когато Альо почиваше величествено, Шуми тестваше за да направи колата си по-добра и по-добра. Альо без добра кола го видяхме колко струва. С една точка по-малко от натирения Трули ;)

 

Не че нещо, но само да попитам.. Най-великият човек???

 

Ми той има ако не се лъжа над 40 млн долара дадени за благотворителност ;)

Link to comment
Share on other sites

A бре пич ти знаеш ли че Кими и Алонсо на квадрат не правят и половината от това което беше Шуми. Ма имали смисъл да се хабя и да ти казвам, че когато Альо почиваше величествено, Шуми тестваше за да направи колата си по-добра и по-добра. Альо без добра кола го видяхме колко струва. С една точка по-малко от натирения Трули ;)

 

 

 

Ми той има ако не се лъжа над 40 млн долара дадени за благотворителност ;)

 

Ся не ми казвай кой колко прави, щото не ти е от компетенцията.

 

Ако по това съдиш кой какъв човек е си доста задръстено парче. От друга страна дори и това да е справедлив критерий, Пильо пак е назад...да не ти казвам други хора колко са дали.

Link to comment
Share on other sites

Ся не ми казвай кой колко прави, щото не ти е от компетенцията.

 

Ако по това съдиш кой какъв човек е си доста задръстено парче. От друга страна дори и това да е справедлив критерий, Пильо пак е назад...да не ти казвам други хора колко са дали.

 

МИ щом ти се виждат малко дай и ти 40 млн ако не бяха дори и пповече. Това прави средно по 2,6 млн на година като се има предвид че първия договор на Шуми е за 250 хил долара на година и освен това той трябва да домъкне спонсори със себе си ;). Кой колко дава не ми пука и ми дреми на хея.

Темата не е за благотворителност. Важното е че не е останал длъжен на никой от конкурентите си.

Шумахер остави своят отпечатък във Формула 1 с рекордните 7 световни титли. Но това не е единственият рекорд, който германецът счупи в своята невероятна кариера на пилот. Шуми напуска Формула 1 с 20 постижения, срещу които стои неговото име. Ето ги и тях:

 

4 март 2001 г. (Австралия) - Прави своята 42-а най-бърза обиколка в състезание и подобрява постижението на Ален Прост от 41 бързи обиколки, което французина поставя през 1987 г. Общо в кариерата си Шуми има 76 най-бързи обиколки.

 

19 август 2001 г. (Унгария) - На Хунгароринг Шуми остава начело на колоната 71 обиколки или 282 км. С това той прави общо 3000 обиколки и 13 734 км. начело. Изпреварва постижението на Аертон Сена от 2982 обиколки и 13 585 км. поставено през 1994 г. В кариерата си Михаел е водил в 4741 обиколки или 22 155 км.

 

2 септември 2001 (Белгия) - Печели за 52-и път и счупва рекорда на Ален Прост от 1993 г., който има 51 победи. Шуми има общо 91 победи.

 

14 октомври 2001 (Япония) - Шуми печели 10 точки и събира общо 801 точки в кариерата си. Прост има 798,5 точки до 1993 г. Немецът приключи кариерата си с 1369 точки.

 

3 март 2002 (Австралия) - За 11 поредна година Шумахер печели поне едно състезание през сезона. С това чупи рекорда на Ален Прост от 10 поредни сезона с победа, поставен през 1990 г. Общо Шуми има 15 поредни години с поне една победа.

 

25 април 2002 (Сан Марино) - Шумахер е начело в класирането за 81-и път. Прост е бил лидер в първенството 80 пъти.

 

7 юли 2002 (Великобритания) - Германецът печели и за 107-и път се качва на подиума. Изпреварва Ален Прост, който завършва кариерата си със 106 пъти на почетната стълбичка. Шуми завършва със 154 подиума.

 

21 юли 2002 (Франция) - Шумахер печели и за 16-о състезание поред влиза в разпределението на точките. Той изпреварва Карлос Рютеман, който има 15 състезания с точки през 1981 г. Освен това печели титлата 6 състезания преди края (35,3%), с което изпреварва Менсъл от 1992 г. - (31,3%).

 

28 юли 2002 (Германия) - Шуми печели десета победа за един сезон. Той изпреварва Найджъл Менсъл, който има 9 през 1992 г. През 2004 Михаел записва 14 победи за един сезон.

 

31 октомври 2002 (Япония) - Завършва сезона с най-голяма разлика пред втория - 67 точки пред съотборника си във Ферари Рубенс Баричело. За 12-и път прави трипъл - поулпъзишън, най-бърза обиколка и победа. Изпреварва Менсъл, който през 1992 г. печели с 52 точки пред Рикардо Патрезе и Джим Кларк - автор на 11 трипъла до 1968 г. Шумахер приключва кариерата си с 22 трипъла.

 

4 май 2003 (Испания) - Шуми стартира от първа редица за 88-и път. Аертон Сена го е правил 87 пъти до 1994 г. Общо немецът е стартирал от първа редица 108 пъти.

 

12 октомври 2003 (Япония) - Михаел печели шестата си титла във Формула 1. С това изпреварва Хуан Мануел Фанджо, който има 5 успеха между 1951 и 1957 г. Шуми има общо 7 титли.

 

7 март 2004 (Австралия) - Шуми печели 30-ото си състезание, в което тръгва от първа позиция. Аертон Сена го е правил 29 пъти. Общо 40 пъти Шуми е печелил след поулпъзишън.

 

24 октомври 2004 (Бразилия) - Завършва сезона със 148 точки и чупи собственото си постижение от 144 през 2002 г.

 

12 юни 2005 (Канада) - Прави своето 151-о състезание за Ферари. Рекордьор преди това е Дейвид Култард, който до 2004 г. има 150 състезания за Макларън. Шуми има общо 180 състезания за Ферари и 72 победи за черните кончета.

 

22 април 2006 (Сан Марино) - Печели своя 66-и поулпъзишън и надминава Аертон Сена, който има 65. Общо 68 пъти Шуми е тръгвал от първото място.

 

22 октомври 2006 (Бразилия) - Шуми напуска Формула 1 с последният си 20-и рекорд. Той е спечелил най-много средно точки на състезание. Михаел има по 5,5 точки средно. Досега рекордьор беше Хуан Мануел Фанджо с 5,4 точки.

 

Михаел получава кокпита.В първото си състезание на Спа на през 1991 година се класира на сензационното 7-мо място, макар че за пръв път кара на тази трудна писта (Вебер преди това лъже Еди Джордан, че Михаел е карал стотици пъти на пистата). Пред него са единствено Аиртон Сена, Ален Прост, Найджъл Менсъл, Нелсон Пикет, Жан Алези и Герхард Бергер. Четирима от тях са световни шампиони.

 

Ta за какво говорим мистър компетенция :). А ако не си земи гледай няколко стари състезания и ми кажи имали нещо общо днешната Ф1 с да кажаем преди 10 12 години освен по името. Сега контрукторската титла е ГУМАДЖИЙСКА, а пилотската - ТАКТИЧЕСКА + МНОГО СИСТЕМИ

Най-хубав пример за това колко компетентен е един пилот - СПА 97. Как можа тоя Вилньов тоя ръб да излезе с чисто мокри гуми, да сложи медии и и после слик. Всеки избор беше грешен. През това време Шуми кара с медии и е средно между 5 и 10 сек на обиколка по бърз от него и като теглим чертата преди първия си стоп води с кажем 67 сек на втория ;)

 

Ай със здраве викам аз ;0

Link to comment
Share on other sites

Абе няма нужда да питаш....всичките са се прехласнали в момента...изживяват душевен катарзис.

Направихте го светия деа.... Все едно е умрял и го оплаквате, айде стегнете се, щото се дразня вече...

 

Напрао!!То такова реване все едно наистина е умрял.Какво толкова дошло му е времето имало е сумати такива пилоти които са идвали и са си отивали и Ф1 е още жива (о чудо :lol: ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Напрао!!То такова реване все едно наистина е умрял.Какво толкова дошло му е времето имало е сумати такива пилоти които са идвали и са си отивали и Ф1 е още жива (о чудо :lol: ) ;)

 

Има шампиони и шампиони. Има пилоти и пилоти. Алосно и Кеке Розберг са пример за "Шампиони". И Жоре айде моляте поне не се прави на луд, защото не можеш да сравниш победа на СПА през 95 и такава през 2005. Айде да видим що е така. Справка YOUTUBE---->ДЖОНИ ХЪРБЪРТ И ДЕЙМЪН ХИЛ.

 

Михаел получава кокпита.В първото си състезание на Спа на през 1991 година се класира на сензационното 7-мо място, макар че за пръв път кара на тази трудна писта (Вебер преди това лъже Еди Джордан, че Михаел е карал стотици пъти на пистата). Пред него са единствено Аиртон Сена, Ален Прост, Найджъл Менсъл, Нелсон Пикет, Жан Алези и Герхард Бергер. Четирима от тях са световни шампиони.

Link to comment
Share on other sites

Има шампиони и шампиони. Има пилоти и пилоти. Алосно и Кеке Розберг са пример за "Шампиони". И Жоре айде моляте поне не се прави на луд, защото не можеш да сравниш победа на СПА през 95 и такава през 2005. Айде да видим що е така. Справка YOUTUBE---->ДЖОНИ ХЪРБЪРТ И ДЕЙМЪН ХИЛ.

 

Михаел получава кокпита.В първото си състезание на Спа на през 1991 година се класира на сензационното 7-мо място, макар че за пръв път кара на тази трудна писта (Вебер преди това лъже Еди Джордан, че Михаел е карал стотици пъти на пистата). Пред него са единствено Аиртон Сена, Ален Прост, Найджъл Менсъл, Нелсон Пикет, Жан Алези и Герхард Бергер. Четирима от тях са световни шампиони.

 

В момента ми приличаш на продавач от щанд на WS Teleshop, който се опитва да ми продаде препарат, с който се чисти всичко от зъби до двигателя на колата....

Стига си го рекламирал. Ако наистина е толкова по-по-най за колкото го изкарваш приказките ти ще са излишни. Това, което правиш в момента е само да ни дразниш. Ако беше млъкнал повече щяхме да сме съпричастни...

Link to comment
Share on other sites

В момента ми приличаш на продавач от щанд на WS Teleshop, който се опитва да ми продаде препарат, с който се чисти всичко от зъби до двигателя на колата....

Стига си го рекламирал. Ако наистина е толкова по-по-най за колкото го изкарваш приказките ти ще са излишни. Това, което правиш в момента е само да ни дразниш. Ако беше млъкнал повече щяхме да сме съпричастни...

А какво викаше? Нищо ли.....

 

Тя верно боляла - истината. Ами как няма да боли то и аз да бях фен на отбор дето не е виждал титли от бая време и мен щеше да ме боли. Особено когато 90 % от вината е на един друг тим и един друг пилот.

 

А и още нещо не го изтъквам аз. Отново си в грешка. Самата му карера е красноречива. Цифрите и фактите говорят сами за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Самата му карера е красноречива.

 

шумахер да не кара вече порше карера? :rolleyes: или това е стария модел на кариера :punk

Link to comment
Share on other sites

шумахер да не кара вече порше карера? :rolleyes: или това е стария модел на кариера :punk

 

ГреЖка съм направИл. Кво да се прави. Карера беше и състезание май :)

Link to comment
Share on other sites

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер е на корицата на колекционерския декемврийски брой на списанието за Формула 1 “F1 Racing”.

 

От днес изданието е на пазара и в България. Корицата представлява уникална фотосесия на звездата, като снимката е направена в ретро стил.

 

На нея има и автограф на Шуми. Цели 24 страници са посветени на най-влиятелния пилот във Формула 1, който след края на настоящия сезон прекрати карерата си.

 

В списанието са събрани всички 249 Гран при на звездата, неговата кариераи неща, което досега не сте знаели за човека Михаел Шумахер. Като например, че мечтата му е да плува с китове.

 

 

Задължително ще се купи :punk

Link to comment
Share on other sites

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер е на корицата на колекционерския декемврийски брой на списанието за Формула 1 “F1 Racing”.

 

От днес изданието е на пазара и в България. Корицата представлява уникална фотосесия на звездата, като снимката е направена в ретро стил.

 

На нея има и автограф на Шуми. Цели 24 страници са посветени на най-влиятелния пилот във Формула 1, който след края на настоящия сезон прекрати карерата си.

 

В списанието са събрани всички 249 Гран при на звездата, неговата кариераи неща, което досега не сте знаели за човека Михаел Шумахер. Като например, че мечтата му е да плува с китове.

Задължително ще се купи :punk

 

Имам англиския вариант от преди 2 седмици мисля. Сабине Кем(н) говори за него ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер получи златен медал на ФИА за цялостния си принос към автомобилния спорт. Отличието беше връчено на гала вечерта на Формула 1 в Монако.

 

Шумахер беше почетен в самия край на официалната церемания в "Залата на звездите" в Спортния клуб на Монако.

 

"През живота си съм получил огромна радост и удоволствие от автомобилния спорт. Искам да изразя благодарността си към вас и към всички хора по света. Обичам много този спорт. Няма нужда от допълнителна мотивация. Състезаваш се толкова добре, колкото умееш и за щастие около мен имаше чудесни хора, които ми позволиха да постигна това, което направихме заедно", каза Шумахер.

 

"Това е кариера, която няма аналог в миналото и едва ли ще бъде изравнена и в бъдещето. Михаел ни помогна много не само с изявите си на пистата, но и с безкрайната си работа за сигурността по пътищата по целия свят", изтъкна Макс Мозли, президент на ФИА.

 

"Всички спортове имат нужда от суперзвезди, а Михаел Шумахер е суперзвезда. Постиженията му говорят сами за себе си и за тях няма какво да се каже", подчерта шефът на Формула 1 Бърни Екълстоун.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

stiga s toq spor dali e nai-velikiq pilot ili ne. neka po-dobre da se postvat interesni raboti koito da se komentirat, makar4e sporut e gotin. i vse pak ne vijdam za6to izob6to ima takuv, to horata sa si go kazali :

 

Some say that Michael Schumacher is the best driver to ever race in Formula 1. And looking at the statistics it would be hard to disagree.

Link to comment
Share on other sites

stiga s toq spor dali e nai-velikiq pilot ili ne. neka po-dobre da se postvat interesni raboti koito da se komentirat, makar4e sporut e gotin. i vse pak ne vijdam za6to izob6to ima takuv, to horata sa si go kazali :

 

Some say that Michael Schumacher is the best driver to ever race in Formula 1. And looking at the statistics it would be hard to disagree.

 

Ами има и по-добро признание и аз бях с такава сигнатура. В превод зучи така: Михаел се присъедини към Бенетон и ги направи печеливши, той не отиде в МКЛ И УИЛЯМС когато те побеждаваха, а ГИ ПОБЕДИ". Тези думи са на техническия директор на БМВ ЗАУБЕР - САМ МАЙКЪЛ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
скромен тип :) жалко ,че се отказа :( можеше още няколко години да ги мачка

Да за жалост се оттегли,но явно е преценил,че вече е време да спре да се състезава и да отделя повече време на семейството :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Много ми харесва това, че има тема за Михаел Шумахер, но защо заглавието и е такова.. дори не се разбира за кой става въпрос...Днес е виждам тази тема и си викам.."Баси пак някой състезател е починал.."

Ако сте съгласни и ако може нека да се смени заглавието с по-подходящо, а не наподобяващо некролог.Според мен не е удачно!

Link to comment
Share on other sites

Много ми харесва това, че има тема за Михаел Шумахер, но защо заглавието и е такова.. дори не се разбира за кой става въпрос...Днес е виждам тази тема и си викам.."Баси пак някой състезател е починал.."

Ако сте съгласни и ако може нека да се смени заглавието с по-подходящо, а не наподобяващо некролог.Според мен не е удачно!

 

Еми такова е заглавието щото най-големия си тръгна. Прекрати си кариерата

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...