Jump to content
BulForum.com

Тема за новобранци (кое, къде, как, защо)


break

Recommended Posts

Нещо не ми е ясно защо моето питане за Сангрията да е нестандартен въпрос и защо трябва да го задавам в тема, в която се говорят пълни глупости? До колкото виждам този форум е "Разни". Не, че искам да разбивам очевадно вече изпечена система, но според мен когато нещо е "Разни" то е за всякакви въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

И според мен темата за "нестандартните въпроси" е пълна глупост в този си вид. Най-малкото специално в този случай можеше да се подискутира за различните видове, марки, рецепти и т.н.

 

Спокойно може да се направи по една тема - филми, музика, софтуер и т.н. и да наблъскаме там форума. Нито е удобно за търсене, нито приятно за четене и проследяване.

Link to comment
Share on other sites

Според мен идеята е да няма 1001 теми с по 2 поста "Къде" и "Там", а да се зададе въпрос тук и човекът, задал въпроса да получи отговор. Тази тема няма за цел всеки да се ориентира за всичко, а да получи отговор на конкретен въпрос на момента (в рамките на ден-два) и не е проблем след време друг да зададе същия въпрос, след като не е намерил вече дадения отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Имам педложение към модераторите във форума да се пише на БЪЛГАРСКИ език, защото все пак сме БЪЛГАРИ и трябва да уважаваме собственият си език !!!

Link to comment
Share on other sites

От мен ако зависи - аз съм "ЗА" отдавна, но колегите не са много съгласни да ограничаваме тия, дето са в чужбина, както и другите с телефоните...макар, че не виждам особен проблем и за едните, и за другите, понеже за всяка ситуация си има съответното решение.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна е видно за всички, че почти всички пишат на кирилица (не непременно по-кадърно отколкото на маймуница). 2-3ма общо взето пишат на латиница, но се предполага че са някъде навън.

Точно пък за това е напълно излишно вече да се слагат рестрикции.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна е видно за всички, че почти всички пишат на кирилица ...

 

Ако се вгледаме в темите и постовете от преди 5-6 години ще установим, че половината тогава все още са пишели на латиница и малко по малко процентът на пишещите на кирилица нарастваше. Сега от старите останаха 2-3-ма, които продължават с латиницата, а другите латино-пишещи са единствено някои новорегистрирани в търговския раздел. Иначе си прав, че 'писането на кирилица' изобщо не е пряко обвързано с 'грамотното писане', но това няма как да се промени - добре поне, че над 90% вече не ползват латиницата. ;)

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за кирилица/латиница. Отдавна не сме 98 година с вин 98 под ръка, където имаше проблеми с кирилизацията. Вече и по телефони и в ОС си има много хубава поддръжка на кирилица - кеф ти БДС, кеф ти фонетична - 2 вида. Дори да си в чужбина се иска само да си добавиш клавиатурата и да натиснеш две копчета за да смениш подредбата. И всичко е вградено в ОС, никой няма нужда да инсталира допълнителен софтуер( понеже някои ще го използват, че там където са не може да се слагат кракнати програми или да даат излишни пари) С телефоните да не е на 100%, но на 90% който си използва телефона за писане по форуми, има и кирилица. Но който иска намира начин, който не иска, намира причини.

Link to comment
Share on other sites

Абе по някакви обективни причини аз нямам против някой да пише на латиница. Я администратор е забранил нещо, я нещо друго (примерно няколко души ползват компа и не искат да им се подмятат няколко езика, а само примерно 2-3, без БГ) и др.

А и ако драска 2-3-10-20 мнения в месеца, само заради това да се тормози да слага кирилица и т.н., аз лично бих разбрал. Вече гледам да не съм по крайните изказвания и мнения, защото във всяка ситуация може да има компромис.

Хубавото е, че поне който е в БГ, гледа да пише на кирилица, така и така вероятно вече е настроен за такава.

Link to comment
Share on other sites

'Щото по тази логика ще трябва да се слага warn за брой грешки в изречение и хора като BokoBoko7 няма да ни забавляват и 1 седмица с постовете си :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

къде мога да обявя дадено събитие -Семинар, лекция ?

 

Стига събитието да не е някакъв тотален спам (понеже и такива обяви е имало) - пак в този раздел с отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...