Jump to content
BulForum.com

Тема за новобранци (кое, къде, как, защо)


break

Recommended Posts

Ако сте новобранци и незнаете нещо, във връзка със форума, като бутони или настройки или нещо от този род... Вместо да пускате излишни теми, които след 5 минути се затварят (понякога и с WARN за автора й), първо прочетете правилата на форума и ако все още не ви е ясно задавайте въпросите си тук.

Когато мога ще ви отговарям, а през другото време се надявам и другите по-напреднали членове да помагат. :smile:

 

Заяждания и обиди тук няма да се толерират, както и напразно написани постове.

 

Такива постове ще се трият (разчитам на модераторите за съдействие). Ако искате да споделите нещо извън темата, има РМ. Ако искате да благодарите на някой за помощта използвайте EDIT. Ако някой от линковете не работи (в което се съмнявам), няма да е зле да прегледате темата, няма да ви навреди особено.

Темата е само за въпроси и отговори относно форума.

 

За тези, които още не са написали още и един пост и незнаят с кой бутон...

Нов пост се пуска с бутона ADDREPLY или FASTREPLY

 

Съдържание на темата:

Бутони

1. Бутон EDIT?

2. Бутон Quote: Тук, Тук и Тук

3. Бутон Reply

4. Бутон Report ?

5. За какво се използва Forward PM?

6. Защо е изключена опцията "игнориране на потребител"?

Снимки, аватари, подписи, upload

1. Как се слага снимка и от къде да я взема? Тук, Тук, Тук, Тук и Тук

2. Kак да кача снимка, песен или каквото и да е в Wareza? Tyk и Тук - (вече е невъзможно :hmmm: но за други сайтове става)

3. Към кого да се обърна, за да ми даде парола да upload-вам на фтп-то

4. Как се променя това където вместо да ти пише майстор или гуру или новобранец, да пише каквото ти си решиш?

5. как да си сложа нещо като подпис най-отдолу след всеки мой пост?

6. Ще има ли някакъв проблем, ако подписа ми е такъв?

7. Как да си направя в аватара ми да има линк?

8. Как да направя, така че картинката в подписа ми да не излиза с оригиналния си размер?

9. Потребителите имат ли някакви права върху никовете си?

10. Как мога да направя, така че винаги да ми се показва различен аватар?

11. При "Change Personal Photo", какво ще стане ако картинката е по-голяма от допустимото?

12. Защо при смяна на снимката в профила ми изписва Personal photo updated, но пак си остава старата?

13. Как мога да си сложа снимка в подписа, но да е от компютъра?

Постване

1. Как се вписва линк в поста, на който да пише например ТУК вместо адреса на сайта?

2. Как се пише цветно?

3. Как се пуска нова тема? Не форум ;)

4. Как мога да направя тема, в която, вътре да може да се гласува?

5. Как се слага картинка като показалец за линк?

6. Как да дам директен линк, към определен пост от някоя тема?

7. Как може да се промени pooll-а на някоя тема, т.е. да се редактира?

8. Къде трябва да се поставя запетаята?

9. Като слагаме линк в дадена тема, върху коя част на речта трябва да стои той?

10. Как се слага физиономийката, която е горе в поста до датата?

11. Как се прави на линка, който давам, да пише колко пъти е изтеглян?

12. Как може нерегистриран човек да поства във форума ?

13. Защо ми изписва "Sorry, dynamic pages in the [ IMG ] tags are not allowed", когато искам да сложа снимка?

14. На кой/къде мога да дам предложения?

15. Защо постовете във форума ми излизат като линкове и как може да се оправи?

Какво означава

1. Какво е: тагове, .nfo, .sfv, линк, пост, PM? Тук и Тук

2. Какво означава btw?

3. Какво означава израза mhm?

4. Какво означава "шльоковица"?

5. Какво означава IP?

6. Какво означават тези човечета? Тук и Тук

7. Какво означава SPAM и Flood ?

8. Какво означава rox и etc?

Търсачка

1. kak мога да филтрирам новите мнения за да не ми се налага да чета всичко - примерно като кликна на "виж новите мнения " да не ми излизат тези за Bulfleat?

2. Може ли да се търси само в дадена тема?

3. Как да пусна search в дадена тема?

4. Какъв е тоя Google.com във форума и какви са функциите му?

5. Какъв е потребителят "Ask Jeeves''...заместник на "Google.com"...?

Модератори и модериране

1. Как мога да стана Модератор? Тук и Тук

2. Къде са тея администратори ?

3. Защо не мога да си видя мненията, които пиша и съм писал.

4. Мога ли ако създам тема да истривам постовете на някои, които само задръстват темата с ненужни коментари и т.н.

5. Защо затвориха темата ми и защо изтриват темите които пускам?

6. Кой ги "проверява" сигнатурите дали са прекалено големи...да знаем към кой да се обръщаме?

7. Kакво представлява това "проследяване на съобщението"?

8. Има ли начин да се разбере колко % "warn" има дадена личност от форума ?

9. Когато някой модератор ми изтрие пост,бройката постове под името ми намалява ли?

10. Има ли разлика между администратор и модератор?

11. Модераторите могат ли да получават warn? тук и тук.

12. Как да изтрия регистрацията си от форума?

13. Мога ли да Report-на РМ?

14. Как мога да си сменя ника?

Друго

1. Как да се направи форум (въпреки че въпроса не е за тук :dry: )

2. От колко до колко е новоранец, член и т.н. (чертичките)?

3. Защо в теми които съм писал са отишли на хънда мънда... как се прави такова нещо и разрешено ли е ?

4. Защо като цъкна на някоя препратка към снимка и не ми се отваря? И как да видя акаунта на някой, колко общо мнения са в тази тема и т.н.

5. Kakво е тoва IMDb и как да сe request-нe филм в темата Moviez request?

6. Каква е разликата в привилегиите на различните групи? (members + и ++) тук и тук.

7. Как се гласува в тема?

8. Kъде е списъка с всички потребители?

9. Къде мога да видя кой има най-много постове за деня?

10. Защо в някои папки има триъгълниче?

11. Как станах анонимен потребител? Как да го оправя?

12. За какво се използва Low-Fi Version във форума ?

13. Има ли място, откъдето да видя колко мнения имам в отделните форуми?

14. Има ли начин да се разбере дали даден потребител е баннат?

15. За една игра, за която няма тема във форума, а ми трябва малко помощ. Какво трябва да направя ?

16. Защо когато излезна от форума с Log Out и след това, влезна отново в страницата на форума, съм логнат/а?

17. Какво е Bulfleеt? Какво има в тази секция и към кого да се обърна за парола?

18. Някой който е баннат, ако му пратя РМ ще го получи ли? И ще може ли да ми отговори?

19. Заради някакъв pop-up blocker не мога да отворя нищо. Как да го оправя?

20. Как да си настроя часовника на форума?

21. Какво да направим, ако линковете не работят, заради смяната на името на форума?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Аз имам един въпрос: Как се прави линк, примерно за даден интернет адрес, но да не се вижда примерно ввв.варез.ру ами да се вижда думата ТУК подчертана и като се натисне на нея да отива на съответния сайт!? - Така и не се научих!

 

/едит: JDFU, благодаря ти! :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един въпрос: Как се прави линк, примерно за даден интернет адрес, но да не се вижда примерно ввв.варез.ру ами да се вижда думата ТУК подчертана и като се натисне на нея да отива на съответния сайт!? -  Така и не се научих!

Щракаш на бутона 'http://', когато пускаш поста си. Появява се диалогов прозорец, в който първо въвеждаш каде да сочи линк-а, а после какво да пише. На второто пишеш 'тук' и готово :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

и аз имам едно глупаво въпросче странно защо не съм намерил за него отговор .Искам да попитам какво означава този израз btw: :confused .Просто ми е било интересно ама се не знам каде да питам :P

Link to comment
Share on other sites

Също така ,ако сте забравили да напишете нещо в поста си ,не пишете нов пост,а натиснете копчето EDIT,което се намира под всеки ваш пост ;)

Link to comment
Share on other sites

Също така ,ако сте забравили да напишете нещо в поста си ,не пишете нов пост,а натиснете копчето EDIT,което се намира под всеки ваш пост ;)

Дам и можете неограничен брои пъти да го "ЕДИТвате".

Също така ако искате да цитирате повече от 1 мнение , вместо да пускате 2 последователни пост-а , ги цитирайте с QUOTE ;)

Link to comment
Share on other sites

и аз имам едно глупаво въпросче странно защо не съм намерил за него отговор .Искам да попитам какво означава този израз  btw:  :confused .Просто ми е било интересно ама се не знам каде да питам  :P

Ne e mejduvremenno a mejdu drugoto.. BTW - By The Way...

Link to comment
Share on other sites

kak se slaga snimka i ot kade da q vzema?  mersi :D

Емй теглиш ли някоя снимчица (може и от гсм) и след това си е запаметяваш на ПС-то. Отивам в "Лични настройки" и там избираш "Смени аватара" . След това избираш снимката , която иска да ти е за аватар и даваш "Изпрати". Това е;)

Link to comment
Share on other sites

kak se slaga snimka i ot kade da q vzema?  mersi :D

 

От въпроса ти не ми стана ясно, но мисля, че питаш как може да вградиш снимка в поста си:

Е това става като си качиш снимката някъде на варез.ру и после идваш тук, за да пишеш пост и горе до http:// има друг бутон IMG.Него го натиснакаш и пишеш адреса на снимката(за предпочитане е първо да си влезнал на варез.ру да си си намерил снимката и да копираш адреса и paste там където те пита за пътя до снимката(като натиснеш IMG)).Това, ако нещо не ти е ясно, питай!

 

ЕДИТ:Дойде ми и още една идея за това какво може би питаш: Може би питаш за аватар(снимката, която стоя под името на дадения човек тук във форума). Е това става като:Горе в дясно на форума виждаш 4 бутона:Лични настройкиВиж новите мненияПомощник Бройка ПМ(колкото имаш) ). Отиваш на Лични настройки ->в ляво търсиш бутон редактирай аватара си . Отиваш там и имаш 3 вариантa:

1.Да си избереш аватар от галерията на форума(IBM ComunityPack)

2.Да зададеш адрес в интернет на някоя картинка която искаш.

3.Посредством бутона browse да посочиш картинка от твоя компютър.

Избираш си начино, по който ще процедираш и задаваш размер долу на аватара.

Максималните размери, които са разрешени във форума са 100Х100 Пиксела, но ти можеш да зададеш и по- малки размери. И не разбравяй да дадеш:Изпрати аватара Това е от мен, ако съм разбрал правилно.

ЕДИТ 2:Сетих се, че може би искаш да си сложиш твоя снимка в профила си. Това става по същия начин, както за аватара, само че вместо да натиснеш Редактирай аватара , ще натиснеш Редактирай снимката си

И тук имаш 2 начина:

1.Да зададеш интернет адрес със твоя снимка.

2.Да сложиш снимка от твоя компютър.

После даваш размери(Максималните за снимка са 250Х250). Както и при аватара трябва ад натиснеш бутона Обнови снимката Разликата е, че при аватара е Изпрати аватара , а при снимката Обнови снимката . Айде вече да списам, че да не те объркам още повече!

Link to comment
Share on other sites

Предполагам,че Фродо и Иванчо питат за едно и също нещо - как се слага аватар.

Аватар се слага,като се отиде в менюто Лични настройки,оттам се клика на Редактирай аватара си.Когато кликнете там,ще ви даде две възможности за добавяне на картинка - от собствения си компютър или от интернет адрес.По-нататък,мисля,че можете да се справите :)

Успех!

Link to comment
Share on other sites

t0tal, вече си имаш user и парола :) - просто използваш тези от форума.

 

Едит: Ivancho93 - отиваш на My Controls. Вляво от менюто избираш Edit Avatar Settings. После или качваш аватар (така се казва снимката под името) от твоя компютър (с Browse) или пишеш адреса на дадената картинка в интернет (примерно: www.blabla.hit.bg/avatar.jpg) и цъкаш на Update Avatar.

 

Edit 2: А можеше и да погледнеш какво са писали хората в предишни постове. По принцип в началото всички задават почти еднакви въпроси, та все някой ще е отговорил вече на въпроса ти

Link to comment
Share on other sites

Проблема е, че като вашите аватари вече има. Така че по-добре си търсете други . Няма смисъл да има 3-4 човека с еднакви аватари , защото така се бъркат хората ...

Ако искате да цитирате някого използвайте REPLY (под всяко мнение) ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз имам въпрос. Как се променя тва дета вместо да ти пише майстор или гуру или новобранец, разбрахте кое да пише каквото ти си решиш ?

Link to comment
Share on other sites

И аз имам въпрос. Как се променя тва дета вместо да ти пише майстор или гуру или новобранец, разбрахте кое да пише каквото ти си решиш ?

Трябва да пишеш на някой от Администраторите , обаче трябва да кажеш и причина , а след това те решават дали да ти го сменят. Така също можеш и името да си смениш (като пишеш на Админите) ;)

Link to comment
Share on other sites

Това се променя от администратор или модератор.Пращаш ЛС(РМ) на някой от тях с това,което искаш да пише,и той ако е в настроение,ти го променя :)

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да попитам нещо.Може да е малко тъпичко,но мен ме интересува как да си сложа нещо като подпис най-отдолу след всеки мой пост?Дано сте разбрали за какво питам?!Предварително благодаря!

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да попитам нещо.Може да е малко тъпичко,но мен ме интересува как да си сложа нещо като подпис най-отдолу след всеки мой пост?Дано сте разбрали за какво питам?!Предварително благодаря!

Otiva6 v My Controls i ot tam edit signature i si pi6e6 kfoto ti e na sarceto :)

Link to comment
Share on other sites

Otiva6 v My Controls i ot tam edit signature i si pi6e6 kfoto ti e na sarceto :)

Дам , а ако искаш да си сложиш и снимка, избираш от кой сайт да е тя , и след това пишеш най-подробно , горе-доло така http://www.warez.ru/pictures/wall3.jpg , това си го измислих , но трябва да е нещо от сорта ;)

Link to comment
Share on other sites

Az puk iskam da vi pitam kvo ozna4ava izraza mhm 6tot kato mi go napi6at i neznam kvo e?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...