Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аналоговите канали ще останат (около) 20. Евентуално някои от каналите ще бъдат заменени с по-гледани. Тази услуга е насочена към тези търсещи възможно най-ниска такса.

 

Относно покритието ... положението е каквото съм го описал в предишен пост, но в малко по-напреднал стадий. Работи се в три квартала:

 

1. Северен а.к.а Каршияка. В идните един-два месеца ще започнат включванията и в източната част - Гагарин.

 

2. Център-запад. Там поркитието постепенно ще се разширява в западна посока. Следват Младежка, Копривщица (покрай жп линията), високите блокове покрай Марица - в идните седмици.

 

3. Тракия. Там тези дни ще бъде захранено райончето на блокове 41-56.

 

покритието в тези три района ще се разширява и уплътнява през следащите месеци, останалите райони за сега са в неизвестното бъдеще.

 

Най-вероятният следващ квартал е Изгрев.

 

Може би сте се надявали да ви споделя плана за петилетката но се боя че такъв не може да има, поради две основни причини :

 

1. N3 полага всички усилия да изгражда мрежата си в съответствие с нормативната уредба на страната, това означава че всеки проект за полагане на кабел или поставяне на активно оборудване трябва да бъде одобрен, съгласуван и съдействан от Община Пловдив, БТК, EVN ("енергото"). Както можете да се досетите работата с такива огранизации е доста тромава и бюрократично обременена, сроковете са непредвидими но при всички случаи дълги.

 

2. N3 е все още нов оператор и няма капацитета ударно да окабели цял град за един месец. Работата върви, темпото се забързва но чудеса няма да се случат.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна мисля да се откача от Еврокома и сега съм на ръба с офертите на N3, НО ... имам един въпрос.

 

Защо няма прилежен опис на програмите ,които влизат в съответните пакети(това с анимираните лога на телевизиите ,които минават по екрана е красиво ,но неефективно) освен ,ако не е направено с цел !?

Аз например няколко пъти гледах втренчено преминаващите лога от дясно наляво за да видя има ли ги Диемите,Ринг... (телевизии,които дават основните футболни мачове в БГ и Европа) и не ги видях :(

Извинете ,но без Диемите все още ще трябва да се ядосвам с тези от Еврокома :):)

Edited by Milanski
Link to comment
Share on other sites

Отдавна мисля да се откача от Еврокома и сега съм на ръба с офертите на N3, НО ... имам един въпрос.

 

Защо няма прилежен опис на програмите ,които влизат в съответните пакети(това с анимираните лога на телевизиите ,които минават по екрана е красиво ,но неефективно) освен ,ако не е направено с цел !?

Аз например няколко пъти гледах втренчено преминаващите лога от дясно наляво за да видя има ли ги Диемите,Ринг... (телевизии,които дават основните футболни мачове в БГ и Европа) и не ги видях :(

Извинете ,но без Диемите все още ще трябва да се ядосвам с тези от Еврокома :):)

 

Г-не позвънете на посочените телефони , Аз така направих и ми дадоха доста изчерпателни инфо на тел. 570 770 .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря за съвета ,звъннах и от края на миналия месец съм абонат на N3.

Три цифрови приемника плюс ЛАН 15 Мб.

 

До тук добре,но забелязвам един проблем,който е доста дразнеш за мене.Звукът на доста канали "изостава" от картината изоставането не е голямо ,но се забелязва.Първо помислих ,че сигналът ,който получавам е такъв,но после забелязах ,че при превключване на каналите на някои програми в началните няколко 5-10 секунди звукът "изостава" след което се синхронизира с картината,което ме навежда на мисълта ,че това е проблем ,който идва от цифровия приемник.Освен това има и програми в ,които колкото и да изчаквам звукът не може да "настигне" картината -примерно Пловдивския Евроком и TV100.

Моля за съвет (може би от furiozo , виждам ,че той е специалиста там) ,ако е от цифровия приемник както аз си мисля дали има нещо в настройките ,което може да се коригира ,ако не е от това моля кажете ми какво е решението на проблема.

Приемниците ми са GLOBALTEQ GCR 370CX.

Благодаря Ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бих искал да помоля някой който вече ползва интернета на Ентри да постне няколко скрийна от Speedtest да видим за какво иде реч.. по възможност от германски сървъри

Link to comment
Share on other sites

@ Milanski

 

Първо да уточня че аз съм специалиста по интернета, с телевизията се занимават други колеги, чиито отговор ви предавам :

 

Всъщност с този модел - GCR 370CX проблемите са три и за отстраняването им вчера от Корея долетяха двама програмисти на Globalteq и в момента се борят с тях.

 

Единият проблем, за който вече са намерили решение е с EPG-то (Electronic Program Guide - едно меню в което може да се види "програмата"). Там има несъответсвтвие на канал-програма.

 

Вторият проблем е описания от вас, т. нар. lip-sync.

Третият е неработещ автоматичен update.

 

Корейците са в България до петък до когато се надяваме да имаме решение на проблемите. Та ... очаквайте развитие, надяваме се в най-скоро време.

Link to comment
Share on other sites

Да конкретизирам: Трябва ми сравнително мощен нет, примерно ЛАН услугата 20 мб, но в същото време и цифрова телевизия. И тъй като прочетох, че телевизията идва с модем, най- на далавера иде пакет "Екстра" телевизия с 12 мбпс модемен нет. Та аджеба искам да видя този модемен нет 12 мбпс през Спийдтест към Германия, дали ще ми свърши работа или да се отказвам от телевизията...

Link to comment
Share on other sites

N3 за момента няма услуга която да ви предложи толкова високи международни скорости.

 

Moje bi ne se izrazih pravilno, izvinqvam se. Ne ochakvam 1:1 12mbps international connection, razbira se, prosto edin speed test na tazi tarifa, s koeto az gore dolu moga da si napravq smetka dali me ustroiva. Sorry za latinicata, nqmam cyrilic za momenta. Sorry.

Link to comment
Share on other sites

А дали има възможност да си пусна примерно лан интернет, заедно с безплатния кабелен (естествено си включвам и телевизия)? Може като backup връзка да ми служи ако се скапе нещо лан-а.

Link to comment
Share on other sites

От началото на месеца вкъщи се прехвърлих на N3 LAN. Само хубави неща мога да кажа. Перфектна постоянна скорост, както БГ, така и международна :excl: Като добавя и това, че бях включен буквално за 1 час след заявката... Мога само да кажа, че екипът от бившия Евроком си казва думата. Перфектен нет, както в началото беше GGBit в далечната 2003г. :)

 

410411654.png410413031.png410410261.png

 

Нета е повече от перфектен и удовлетворява напълно нуждите ми. Много по-добър от EK ЛАН. Сега искам да видя само как ще са при дъжд - ако и там няма проблеми мисля, че договорът ми с тях ще е за повече от година :)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

От началото на месеца вкъщи се прехвърлих на N3 LAN. Само хубави неща мога да кажа. Перфектна постоянна скорост, както БГ, така и международна :excl: Като добавя и това, че бях включен буквално за 1 час след заявката... Мога само да кажа, че екипът от бившия Евроком си казва думата. Перфектен нет, както в началото беше GGBit в далечната 2003г. :)

 

 

dai speedtest screenshoti i na koq tarifa si?

Link to comment
Share on other sites

Комисионна няма ли? Май-май втори абонат ви нося :п Да не ме излагате, ей!

 

Подозирам че по-сериозни комисионни от 1 бира има след достигане на трицифрено число :P

Link to comment
Share on other sites

412022775.png - тва е от служебния нет....ама 50 кинта май-беше тарифата. Та скоро като дойдат и до нас - май и аз ще минавам към N3

 

Последно плащах в офис на Евроком :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Най-добрата реклама за N3 е това да кажат, че са бившите еврокомци, а именно хората, които изградиха и с години поддържаха най-добрата кабелна мрежа за интернет и телевизия.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Може би е говорено по темата, но малко ме мързи да чета. Та въпросът ми е има ли локална свързаност, или получаваш това, за което си плащаш, без значение от кой сваляш? Питам, защото БТК в последно време (1-2 месеца) никак не се представят добре и започвам да се оглеждам за нов доставчик, тъй като договорът ми свършва скоро :bgrin:

 

едит: намерих си отговор на въпроса!

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз като гледам май е на 15 лева тарифата (15мбита бг, 2 мбита външен, симетрични).

Аз сега съм на Ентри, но имам лек проблем с нета, който се надявам да е локален. Само трябва да ми остане свободно време да дойдат у нас да видят и да им обясня. Принципно като тръгна да гледам клипчета от някой сайт, скоростите са далеч от обявените, да не говорим, пък, че са крайно недостатъчни за гледане онлайн. Външният при мен е пълна скръб за момента - влачи се с 30-40 кбайта/с, като при спийдтестове получавам много противоречиви резултати.

Иначе като цяло нета е стабилен (поне за една седмица :)). От торенти се дърпа и после се сийдва доволно (скорости около 1.8 мегабайта за ъплоуд и дауноуд). Ping-овете са ниски и интернета е идеален за игра онлайн, ако някой го интересува :) Единственото от което, както казах, не съм доволен е външния, защото от тубата едвам едвам гледам, а да не говорим от някой друг сайт - никакъв шанс. Но пак казвам, това мисля, че трябва да е локален проблем. Ще пиша ако има промяна:)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Тва наистина ли е цифрова телевизия?Като в сайта им пише,че всичко идва от един и същ кабел?(стил кабеларките)

И каква е системата при Ентри,пак ли е с кабелните модеми на ЕК,щото на картинката е даден модем Моторола СБ 5200-черния?За 13 лв би трябвало да получавам 1,4 МБит интернет?

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

Хайде сега някой вещ да каже наистина какви са външните скорости на лан услугата (тарифа 30лв),че се получават някакви разминавания,и каква е причината да не са опоменати на сайта..

При обаждане на мобилният им телефон (човека отсреща нямаше никакво понятие),и след като след малко той ми се обади повторно, ми бе заявена скорост 8-10 мегабита.За допалнение ми каза да се обадя на стационарния тел. за други подробности.Е добре на другия ден звъннах...След кратко колебание ми бе заявена скорост 4 мегабита.Фуриозо тук говори за 6 мегабита...По горе някой дава шотове към Франкфурт с друга скорост и то на по ниска тарифа..

Хора вие знаете ли какво продавате??

Имах намерение да се включа,но как да знам какво ще получа ,като самите хора от N3 не знаят!?

Малко несериозно отношение за току що прохождащ доставчик с бъдещи амбиции..само на стари лаври нещата не стават.

Може да съм малко рязичък,но ми омръзна нещата да вървят по старому.. така по Български...

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...