Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет отностно стол за бюро


THE STORM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си взема нов стол за бюрото, но вече толкова пъти се прецаквам, че ми писна, та за това искам вашия съвет.

 

Търся си стол, който да е с много висока облегалка(тъй като съм доста висок), метална кръстачка, да е удобен и амортисиора му да издържа голямо натоварване(говорим за над 110 кила). Ще е много и добре ако облегалката може да се мести отделно от часта за сядане и по възможност да не превишава 300 лева(макар че ако си заслужава съм сколнен да дам и повече). Магазините от който предлагате стол трябва да са в Пловдив или Пазарджик. :)

 

Благодаря предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Аз бях пред същата дилема и след няколко месеца обикаляне и търсене се спрях на това:img3755h.jpg

Цената беше 220лв и като минус мога да отбележа само това, че е от изкуствена кожа (но много здрава) и лятото спарваше здраво... За съжаление по-хубавите изпълнения са с много висока цена - гледах столове за по над 700-800лв, които реално не са нищо особено, но са някакви дизайнерски изпълнения и от там цената много висока. Този стол го купих от Практикер, но мисля, че в пловдвивския вече го няма. Ако искаш може да попиташ дали в София е останала някоя бройка. Иначе облегалката ми идва над главата, а съм 183см. Има също и люлеещ се механизъм.

Link to comment
Share on other sites

В магазина на "Office 1 Superstore", който се намира на колелото на гарата миналата седмица видях,че продават такива столове като на колегата по горе,марката беше май "Президент".За цената не съм сигурен но май около 200 лева беше.

Link to comment
Share on other sites

Дали има някаква разлика в удобството между директорски стол за 120 лв и такъв за 500? Преди година и половина си взех един точно за 120 лв и беше идеален. Скапа се, защото се чекнех прекалено много. :)

Link to comment
Share on other sites

Дали има някаква разлика в удобството между директорски стол за 120 лв и такъв за 500? Преди година и половина си взех един точно за 120 лв и беше идеален. Скапа се, защото се чекнех прекалено много. :)

 

Именно в това е разликата. Ако се чекнеш на такъв за 700-1000лв, няма да се скапе.

 

То си и личи само като ги погледнеш каква им е конструкцията.

 

Виж този

 

mac-daddy.jpg

 

И го сравни примерно със столовете с подобен дизайн (мрежеста облегалка) , които се продават в МЕТРО и други подобни магазини.

Link to comment
Share on other sites

Ами точно това исках да кажа, но защо не мислиш така? Не е ли винаги това положението? По-добра изработка, по-добри материали, по-висока цена.

Link to comment
Share on other sites

Ами честно да ти кажа, бая ходих да по магазините и ги гледах лично. Наистина, изработката е по-добра, за материалите не мога да кажа компетентно мнение, защото са много подобни. Но да приемем, че са по-добри и с по-добра изработка, но разлика в цената от 6-7 пъти, не мисля, че е оправдана. Въпросния стол, който аз взех и качих снимка по-горе струваше 220лв. Ако трябва да вземеш подобен (въпреки, че аз никъде не видях подобен) от някой по-реномиран магазин, специализиран в тази дейност, в никакъв случай няма да е под 1000лв...

Link to comment
Share on other sites

Именно в това е разликата. Ако се чекнеш на такъв за 700-1000лв, няма да се скапе.

 

Прав си - разликата е в естествената и изкуствената кожа, евтиния механизъм и амортисьор (евтиния има 1 ръчка и застопоряването става с навиране на лостчето в една дупка докато скъпия има отделна ръчка за застопоряване и може да се застопори в леееко наклонено назад положение), пластмасовите колеленца и рамка на която се държи и т.н.

 

За сведение на жената смених 3 стола щото се разкапаха тотално за последните 5 години (такива по 100-150лв) а аз още си карам със стола който го взех поне 3 години преди да се запозная със жена ми и лееко се е цепнала на едно място кожата "пак щото много се чекна" ама това е единствената поразия която е станала (освен едно друго нацапване за което аз съм си виновем ама ме мързи да го почистя щото е под седалката а не отгоре) както и че съм му махнал облегалките за ръце (ама мога да ги сложа пак, просто ми пречеха да "влезе" под бюрото и затова ги махнах).

 

ПС: Как успя точно Аерон-а дето е 2600лв да решиш да го сравниш с боклуците по 100тина лв? :) Има малка разлика между хубав стол и НАЙ-ВЕЛИКИЯ стол познат на компютърджиите :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но в офиса сме с нещо подобно на еи това:

 

3103260000090_M.jpg

 

с тази разлика, че няма тази глезотия за главата и може би още 1,2 неща ( този го има в офис 1 на цена 990лв )

До колко знам, цената му е около 350-400лв.Просто ако ги имах парите не бих се замислил и за секунда дали да си го взема.

Най-голямото му предимство е материята и това, че освен всички глезотии може да си нагласяш и колко да е корава облегалката ти ( в зависимост от килограмите ти, като се облегнеш, колко трудно да "ляга" на зад стола.Утре евентуално може да питам от къде са ги взимали, ако те устройва като цена.

Link to comment
Share on other sites

Ами честно да ти кажа, бая ходих да по магазините и ги гледах лично. Наистина, изработката е по-добра, за материалите не мога да кажа компетентно мнение, защото са много подобни. Но да приемем, че са по-добри и с по-добра изработка, но разлика в цената от 6-7 пъти, не мисля, че е оправдана. Въпросния стол, който аз взех и качих снимка по-горе струваше 220лв. Ако трябва да вземеш подобен (въпреки, че аз никъде не видях подобен) от някой по-реномиран магазин, специализиран в тази дейност, в никакъв случай няма да е под 1000лв...

 

Ами в същност, освен по-добри материали има и повече инжинерна мисъл. По-скъпите столове са изчислени така, че центъра на тежестта да пада на точното място и колкото и да се облягаш, да не се катурнеш назад, независимо дали си 50 или 150кг. Също, като му гледам на тоя стол, какви дебели железа крепят облегалката и като погледна моя как е закрепен, направо ми се избистря всичко. Да не говорим, че евтините столове са с дървена основа под цялата дамаска и вата.

Link to comment
Share on other sites

До колко знам, цената му е около 350-400лв.Просто ако ги имах парите не бих се замислил и за секунда дали да си го взема.

Най-голямото му предимство е материята и това, че освен всички глезотии може да си нагласяш и колко да е корава облегалката ти ( в зависимост от килограмите ти, като се облегнеш, колко трудно да "ляга" на зад стола.Утре евентуално може да питам от къде са ги взимали, ако те устройва като цена.

 

Този е на цена 990лв без ДДС освен ако не са направили промоция. Мога да ти кажа откъде да си го вземеш с 20% надолу. Има подобни по-евтини но 350-400лв ме съмнява да се намери ТОЧНО този (с всичките тези възможности за нагласяне на този - седалката да се движи напред-назад, наклон напред за работа с компютър, блокиране на стола в леко излегната назад позиция, височина на облегалките и т.н.). Колко да е корава облегалката го имат и най-простоте столове защото е една пружинка която се натяга. Ако случайно го има около 400 лв сподели откъде и дали наистина е същия като в офис 1/nowy styl или е офис експрес/antares. Имаше и едни турски подобни но вече ми изскочи от ума името. Всичките имитират легендарния Aeron на Herman Miller.

 

ПС: Аерон може да се намери в щатите в "refurbished - like new condition" за около $700... доставка $200, ддс 20% около $200, мито, едно друго и става пак майка си и баща си (и е наполовина цената на която се продава тука от официалните вносители).

 

 

По-скъпите столове са изчислени така, че центъра на тежестта да пада на точното място и колкото и да се облягаш, да не се катурнеш назад, независимо дали си 50 или 150кг.

 

А тук се обърка. Ако много държиш да се прекатуриш ще успееш. Аз на моя съм успявал - верно с много зор ама като се облегнеш назад и си качиш краката някъде и натиснеш по-рязко спокойно се обръщаш. Просто не си се опитвал достатъчно настойчиво ти :lol:

Link to comment
Share on other sites

А тук се обърка. Ако много държиш да се прекатуриш ще успееш. Аз на моя съм успявал - верно с много зор ама като се облегнеш назад и си качиш краката някъде и натиснеш по-рязко спокойно се обръщаш. Просто не си се опитвал достатъчно настойчиво ти :lol:

 

Те за нормална употреба ги тестват по принцип всичките продукти на пазара. :)

Link to comment
Share on other sites

Въпросния стол, който pcworm-a е показал го гледах в един от мебелните магазини до сградата на винпром Пещера (до стария Хлебозавод, който вече го няма), цената миналата година беше между 750 и 800лв.

 

Към поста на Дядо Мраз да добавя, че карах със стол от 70лв повече от 5-6 години, докато накрая не му счупих пластината, която държи облегалката отдолу и то си беше моя грешка.

Link to comment
Share on other sites

Въпросния стол, който pcworm-a е показал го гледах в един от мебелните магазини до сградата на винпром Пещера (до стария Хлебозавод, който вече го няма), цената миналата година беше между 750 и 800лв.

 

Да де в кой именно че аз един път обикалях там като гламав и намерих само един магазин с точно 5 модела. Въпросния магазин беше в ляво на ресторанта - т.е. на бул. Дунав на 1вия етаж. Има още един магазин "STOL" обаче така и не намерих къде е.

 

 

 

Към поста на Дядо Мраз да добавя, че карах със стол от 70лв повече от 5-6 години, докато накрая не му счупих пластината, която държи облегалката отдолу и то си беше моя грешка.

 

Я дай снимка ако можеш О верно ти си дал. Или си намерил наистина здрав модел или си слабичък и сядал внимателно :)

 

Този стол е от изкуствена кожа и най-малкото до 3-4 години ще почне да се къса самата кожа. Освен ако не го ползваш по 2-3 часа на ден само.

 

Тя и жена ми е слабичка ама почупи няколко стола. Единия му се нацепи кожата и се разклати всичко, колелцата изпопадаха и т.н., на другия му се сплеска дунапрена така че като се облегнеш се усещаха болтовете които крепят облегалката.

Link to comment
Share on other sites

Да де в кой именно че аз един път обикалях там като гламав и намерих само един магазин с точно 5 модела. Въпросния магазин беше в ляво на ресторанта - т.е. на бул. Дунав на 1вия етаж. Има още един магазин "STOL" обаче така и не намерих къде е.

 

В магазин STOL не продават столове. :)

 

Ето ви един сайт за столове:

 

Siton

Link to comment
Share on other sites

1000-2000лв за стол ???

Спомням си че преди време минах през един магазин до новата сграда на ПУ и продаваха първобитни столчета за цени от по 400лв и в нищо специално не бяха покрити.

И питах момичето специално за този стол кое прави цената му толкоз висока а тя нищо не каза?

Явно се намират всякакви де.

Иначе моят е 130лв и до сега няма дефект на около 4 години е.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях пред същата дилема и след няколко месеца обикаляне и търсене се спрях на това:img3755h.jpg

Този стол го имаше в практикера и беше намален на 150лв,според мен защото кожата на седалката бързо се къса,посредата на шева.Имаше 3 изложени стола с такъв дефект.Аз си зех подобен за 140 и засега съм доволен,но да видим колко ще изкара.

Link to comment
Share on other sites

Хм... Кога е бил намален? Аз моя го взех лятото за 220 и от тогава не съм виждал други там. Но ако се появи и е на същата цена, ще си взема поне още 1-2 за резерва, защото за тая цена е супер. За няколкото месеца ползване не е мръднал.

Link to comment
Share on other sites

В магазин STOL не продават столове. :)

 

Май имаха (може и да са кухненски обаче), но така и не намерих къде е входа за магазина им.

 

Ето ви един сайт за столове:

 

Siton

 

Утрепах се да ги търся и не ги намерих. Къде точно им е офиса?

 

Този стол го имаше в практикера и беше намален на 150лв,според мен защото кожата на седалката бързо се къса,посредата на шева.Имаше 3 изложени стола с такъв дефект.Аз си зех подобен за 140 и засега съм доволен,но да видим колко ще изкара.

 

Ми от изкуствена кожа е като начало. Освен това доста са парчетата от които е зашит и според мен хоризонталния шев малко ще убива ако си с по-тънки панталони (дънките притъпяват подобни усещания). Иначе изглежда удобен въпреки че трябва да го пробвам за да се уверя че и на жена ми стола изглеждаше удобен даже като седнах в магазина ми хареса а след 3 часа работа на него вече намерих няколко кусура единия от които не можах да го преглътна и замина при нея.

 

 

1000-2000лв за стол ???

Спомням си че преди време минах през един магазин до новата сграда на ПУ и продаваха първобитни столчета за цени от по 400лв и в нищо специално не бяха покрити.

И питах момичето специално за този стол кое прави цената му толкоз висока а тя нищо не каза?

Явно се намират всякакви де.

Иначе моят е 130лв и до сега няма дефект на около 4 години е.

 

Не знам колко първобитни са били освен това момата в магазина е била толкова осведомена че няма що. Разликата е в механизмите и покритието. Стол с естествена кожа под 400лв няма да намериш. Изкуствената кожа се къса бързо, евтините механизми се раздрънкват и те. Това че е на 4 години нищо не значи. Колко часа на ден прекарваш на него и колко на голфа дрифтирайки по кръстовищата?

Link to comment
Share on other sites

Хм... Кога е бил намален? Аз моя го взех лятото за 220 и от тогава не съм виждал други там. Но ако се появи и е на същата цена, ще си взема поне още 1-2 за резерва, защото за тая цена е супер. За няколкото месеца ползване не е мръднал.

Аз моя го взех преди около месец,можеш да отскочиш и да провериш дали ги има още.

Link to comment
Share on other sites

Утрепах се да ги търся и не ги намерих. Къде точно им е офиса?

 

Не знам къде им е офиса. Май имаше някакъв адрес на сайта, но най-лесно ще е да им се обадиш да питаш къде им е шоу-руума.

Link to comment
Share on other sites

Между другото кой предположи че цената на 1 брой Herman Miller Aeron (fully customizeable, posture fit, leather armrest, hard floor casters, size "B") от официалния дистрибутор в БГ е точно 1560 ЕВРО с ДДС? :D

 

www.workspace.bg :)

 

 

PS: На Embody модела цената е "само" 1960 евро

 

 

 

Embody:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31lw...3-L._SS400_.jpg

 

Aeron:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41N7...MPL._SS400_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...