Jump to content
BulForum.com

Кола "втора ръка" на лизинг


sek800

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Понеже пари за нова кола нямам,а на тоя етап не мога и да събирам,стигнах до извода да си купя кола около 2004-2005 на лизинг от автокъща.Някой ползвал ли е тая услуга и изобщо струва ли си?Има вариант да тегля и кредит или да досъбера парите(още поне 7-8 мес.),но не ми се чака толкова.

Ще се радвам да ми отговорите.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

...Някой ползвал ли е тая услуга и изобщо струва ли си?Има вариант да тегля и кредит или да досъбера парите(още поне 7-8 мес.),но не ми се чака толкова...

Поздрави.

Че коя банка дава кредит сега?На мен ми искат за 10 000 лева ипотека :confused :confused А иначе да я вземеш от автокъща на изплащане,мисля че няма проблем ,но там лихвата е много голяма и не те съветвам.Ще си я платиш двойно.По добре изчакай и събери парите.

Link to comment
Share on other sites

За студенти Експресбанк предлагат големи оферти от 5 до 15 бона ... само дето ти ще си след 3 години , и се надявам до тогава да си събрал парите :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги.

Понеже пари за нова кола нямам,а на тоя етап не мога и да събирам,стигнах до извода да си купя кола около 2004-2005 на лизинг от автокъща.Някой ползвал ли е тая услуга и изобщо струва ли си?Има вариант да тегля и кредит или да досъбера парите(още поне 7-8 мес.),но не ми се чака толкова.

Ще се радвам да ми отговорите.

Поздрави.

Направо мога да те свържа с човек който предлага доста добър избор от коли. Той най - добре ще ти обясни точно как стоят нещата с лизингите на втората ръка....

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си харесал марка и модел,питам само да ли си заслужава лизинга.Иначе може да ми пратиш телефона на л.с

Link to comment
Share on other sites

Лизинг не си заслужава.Разбирам да си взимаш колата да изкарваш пари с нея.Тази кола ще ти докара само разходи.Ако си е взимаш само да се разкарваш и да е изплащаш по-добре си събери пари и тогава е плати.Но пак зависи какви финанси разполагаш.Ако изкарваш 1000-2000 лева може да не е проблем ,но с 600 бая зор ще е.

Link to comment
Share on other sites

И аз това не мога да го разбера..... как смяташ да се оправяш с поддръжката на тая кола след като нямаш пари даже да я купиш ? Това е възможно най-тъпата работа на света комшията си купи Е-класа очиларка , изтегли 4000лв кредит , 2500лв овърдрафт от картата и супер доволен на втората седмица му се прееба автоматика който е 4000лв и сега колата стои на трупчета понеже кредит има да изплаща.

 

Лизинга е за хора които имат пари , просто им трябват за друго нещо в момента.

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от доходите. Човек с над 1500лв. на месец не виждам проблем да си купи кола на лизинг, ако ще и втора ръка да е, стига да не е някой динозавър за поддръжка като Е-класата, която спомена zlobil. Макар че и това е възможно, ако човек има заделен и някакъв кеш и просто не иска да си затваря всичките пари, защото всички знаем колко динамичен е живота и как във всеки един момент могат да ти потрябват няколко хилки / стотачки за бог знае какво, вкл. и проблем по колата.

 

Банките не отпускат кредити в момента, освен ако нямаш нужда от кредита. Поразпитах онзи ден в ПИБ за 10 000лв., и схемата беше - осигурителен доход - (минус) осигуровките - (минус) 400лв. "за живеене" и останалото може да ти е месечна вноска. Взимайки предвид колко хора в България се осигуряват на реалния си доход, за кредит в момента не може никой да кандидатства в общи линии...

Link to comment
Share on other sites

И аз това не мога да го разбера..... как смяташ да се оправяш с поддръжката на тая кола след като нямаш пари даже да я купиш ? Това е възможно най-тъпата работа на света комшията си купи Е-класа очиларка , изтегли 4000лв кредит , 2500лв овърдрафт от картата и супер доволен на втората седмица му се прееба автоматика който е 4000лв и сега колата стои на трупчета понеже кредит има да изплаща.

 

Лизинга е за хора които имат пари , просто им трябват за друго нещо в момента.

 

Един път да съм абсолютно съгласен със Злобил.Точно така е работата, то не е само да се купи тая кола.Дори да е здрава най-малкото гуми иска, масла иска, накладки иска и т.н. а като е 2004-та година не са като на Вектра от 89-та година 15 лв накладки.

Link to comment
Share on other sites

Лизинга е за хора които имат пари , просто им трябват за друго нещо в момента.

 

страхотна реплика, ще се опитам да я запомня!

дали ще е 'втора' или 'първа', вся трябват поне 300 лв 4 пъти в годината сигурни. От там са ежедневните разходи, то си е като малко бебе колата...

 

на същите пари, които вземам сега (е'бати и инфлацията на заплатите) преди 2 години изплащах монитор и ми беше бая зор, вноската беше само 74 лв на месец, сега си представям ако е за кола ... опитай се да си го представиш и ти. Т.е. моето мнение е отрицателно.

Link to comment
Share on other sites

Поне аз до колкото разбрах на човека му трябват 7-8 месеца, за да ДОСЪБЕРЕ парите за кола от 2004/2005г. което се предполага означава, че далеч не взима по 500лв. на месец, т.е. може да си позволи да смени едни накладки и гуми (освен ако не са на A8, разбира се).

Link to comment
Share on other sites

И аз това не мога да го разбера..... как смяташ да се оправяш с поддръжката на тая кола след като нямаш пари даже да я купиш ? Това е възможно най-тъпата работа на света комшията си купи Е-класа очиларка , изтегли 4000лв кредит , 2500лв овърдрафт от картата и супер доволен на втората седмица му се прееба автоматика който е 4000лв и сега колата стои на трупчета понеже кредит има да изплаща.

 

Лизинга е за хора които имат пари , просто им трябват за друго нещо в момента.

 

Питай го сега твоя комшия дали не е продава, че имам интрес?

Link to comment
Share on other sites

Така.Значи горе-долу извода е,че няма файда.

Пределно ми е ясно,че частите са по-скъпи и нямам намерения да оставам без пари като я взема(мисля поне 1000лв да оставя "джоб-парасъ").

Ако има значение съм се спрял на Опел Вектра около 2005 1.9CDTi 150 к.с. По отзиви частите са поносими като цена и не се разваляли много. Въпреки,че всичко си е до късмет.

Link to comment
Share on other sites

Така.Значи горе-долу извода е,че няма файда.

Пределно ми е ясно,че частите са по-скъпи и нямам намерения да оставам без пари като я взема(мисля поне 1000лв да оставя "джоб-парасъ").

Ако има значение съм се спрял на Опел Вектра около 2005 1.9CDTi 150 к.с. По отзиви частите са поносими като цена и не се разваляли много. Въпреки,че всичко си е до късмет.

Тея джоб параса ще идат , само като ти заявят колко ти е каското и данъка ..

Link to comment
Share on other sites

Така.Значи горе-долу извода е,че няма файда.

Пределно ми е ясно,че частите са по-скъпи и нямам намерения да оставам без пари като я взема(мисля поне 1000лв да оставя "джоб-парасъ").

Ако има значение съм се спрял на Опел Вектра около 2005 1.9CDTi 150 к.с. По отзиви частите са поносими като цена и не се разваляли много. Въпреки,че всичко си е до късмет.

 

Чакай малко ако не се лъжа 2005-та Вектра ще се води Вектра С нали така?Поносими са частите ако взимаш 2000 лв. поне заплата.Само за инфо съединител за старата Вектра Б и то с най-малкият бензинов мотор е 600 лв. без труда.Прави си сметка на С-то кви са цените, изобще не вярвам да са "поносими".

 

Както каза пазу тея 1000 лв. са до никъде.Като почнеш реистрация, екотакса ако е нов внос, застраховки, винетки, каско,2% такса в данъчното от стойноста на колата и отидоха.После ти трябва да смениш масла, въздушен, горивен, поленов филтър и за Вектра С хич няма да са по 10-на лв.

 

По-мое мнение се откажи още от сега.Струва ти се лесно преди да си я купил.А точно след тва идва забавната част.

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко ако не се лъжа 2005-та Вектра ще се води Вектра С нали така?Поносими са частите ако взимаш 2000 лв. поне заплата.Само за инфо съединител за старата Вектра Б и то с най-малкият бензинов мотор е 600 лв. без труда.Прави си сметка на С-то кви са цените, изобще не вярвам да са "поносими".

 

Както каза пазу тея 1000 лв. са до никъде.Като почнеш реистрация, екотакса ако е нов внос, застраховки, винетки, каско,2% такса в данъчното от стойноста на колата и отидоха.После ти трябва да смениш масла, въздушен, горивен, поленов филтър и за Вектра С хич няма да са по 10-на лв.

 

По-мое мнение се откажи още от сега.Струва ти се лесно преди да си я купил.А точно след тва идва забавната част.

 

То е ясно,че няма да се откажа,ако трябва и още година -година и половина да събитам парите.Знам,че филтрите не са по 10лв,но не са и хиляда.Ще му мисля по-нататък.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Чакай малко ако не се лъжа 2005-та Вектра ще се води Вектра С нали така?Поносими са частите ако взимаш 2000 лв. поне заплата.Само за инфо съединител за старата Вектра Б и то с най-малкият бензинов мотор е 600 лв. без труда.Прави си сметка на С-то кви са цените, изобще не вярвам да са "поносими".

 

Както каза пазу тея 1000 лв. са до никъде.Като почнеш реистрация, екотакса ако е нов внос, застраховки, винетки, каско,2% такса в данъчното от стойноста на колата и отидоха.После ти трябва да смениш масла, въздушен, горивен, поленов филтър и за Вектра С хич няма да са по 10-на лв.

 

По-мое мнение се откажи още от сега.Струва ти се лесно преди да си я купил.А точно след тва идва забавната част.

Колегата @jozo е напълно прав.Преди 1 месец си закупих кола от автокъща и ме одраха много здраво въпреки , че си мислех , че си взимам кола с евтини части.

Взех си Corsa 1.7 от 2003 - та

В КАТ ОСТАВИХ ~500 лева (че може и малко повече)

-Еко такса 179 , Регистрация (номерата) 64 , Голям и малък талон 15 , технически преглед 42 , застраховката + зелена карта 180 лева , винетка , в данъчното някой лев ...

 

После в сервиза ангренажния 220 ми дойде много добре ... общо в сервиза оставих 590 лева имам и разписка за филри , ремъци , ролки , масла т.е.

 

Отделно сега и гуми ще трябва да се купуват ... Тия 1000 лева няма да ги усетиш :) А Вектра 2005 само ремъка ще ти е 300-400 лева

Събери си парите на куп да си зкаупиш колата , а пък после си тегли кредит , че да можеш да и смениш това онова ако се наложи впоследствие ...

Link to comment
Share on other sites

Отделно сега и гуми ще трябва да се купуват ... Тия 1000 лева няма да ги усетиш :) А Вектра 2005 само ремъка ще ти е 300-400 лева

Събери си парите на куп да си зкаупиш колата , а пък после си тегли кредит , че да можеш да и смениш това онова ако се наложи впоследствие ...

 

Най-удачното решение е това,и аз на него се спрях.

Междудругото и на Вектра А ангр. ремък в СтефаноФ "оригинален" е 230лв с монтажа.До сега кара 370000 км с неоригинален ремък(същия като тоя в СтефаноФ) за 100лв с монтажа.

Естествено,че поддръжката ще е по-скъпа и си давам сметка,но едва ли ще платя колата двойно за ремъци,ролки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Най-удачното решение е това,и аз на него се спрях.

Междудругото и на Вектра А ангр. ремък в СтефаноФ "оригинален" е 230лв с монтажа.До сега кара 370000 км с неоригинален ремък(същия като тоя в СтефаноФ) за 100лв с монтажа.

Естествено,че поддръжката ще е по-скъпа и си давам сметка,но едва ли ще платя колата двойно за ремъци,ролки и т.н.

Колега , какви са тези цени , които ми изкарваш ? Моя ремък(САМО РЕМЪК) БЕЗ МОНТАЖА струваше 220 лева (още си пазя касовата бележка) , където колата е 2003 та година и е КОРСА , а ти ми говориш за Вектра , която е в пъти по - нова и по - луксозна. На мен пълно обслужване ми взеха това ти викам 590 лева (всякакви филтри , масло , ролки , ремъци , и т.е.-освновните неща при закупуване на кола 2-ра ръка)

Някой ако знае някакъв сайт за авточасти , защото допреди малко рових , но не намерих никакви сайтове с цени , нито нищо.

Link to comment
Share on other sites

Колега , какви са тези цени , които ми изкарваш ? Моя ремък(САМО РЕМЪК) БЕЗ МОНТАЖА струваше 220 лева (още си пазя касовата бележка) , където колата е 2003 та година и е КОРСА , а ти ми говориш за Вектра , която е в пъти по - нова и по - луксозна. На мен пълно обслужване ми взеха това ти викам 590 лева (всякакви филтри , масло , ролки , ремъци , и т.е.-освновните неща при закупуване на кола 2-ра ръка)

Някой ако знае някакъв сайт за авточасти , защото допреди малко рових , но не намерих никакви сайтове с цени , нито нищо.

Значи стана ми ясно,че с 1000лв в джоба не съм за никъде като я купя тая кола.

Но някакси не ми излизат сметките моя сегашния ангр. ремък (Вектра А 2.0i 115HP '92.) да е колкото на една нова кола.

На новата Вектра лицензирания ремък бил към 250-300лв. някъде.

Link to comment
Share on other sites

Пламка, за да поддържаш нуждите на кола от типа Вектра C ти трябват много пари. 1000 лв. ще ти стигнат за едното нищо. Не чаткам много от коли, но по наблюдения на познати и приятели е така.

Link to comment
Share on other sites

Най-удачното решение е това,и аз на него се спрях.

Междудругото и на Вектра А ангр. ремък в СтефаноФ "оригинален" е 230лв с монтажа.До сега кара 370000 км с неоригинален ремък(същия като тоя в СтефаноФ) за 100лв с монтажа.

Естествено,че поддръжката ще е по-скъпа и си давам сметка,но едва ли ще платя колата двойно за ремъци,ролки и т.н.

"Стефанов" в никакъв случай не е мерило нито за цени, нито за качество! (особено за първото, защото с второто имат и добри попадения) Често ми се е случвало да виждам тяхни фактури на които цените на частите (без труд) са завишени от порядъка на 3-4 пъти спрямо магазинските на дребно за части от същата "оригинална" марка.

Link to comment
Share on other sites

Значи стана ми ясно,че с 1000лв в джоба не съм за никъде като я купя тая кола.

Но някакси не ми излизат сметките моя сегашния ангр. ремък (Вектра А 2.0i 115HP '92.) да е колкото на една нова кола.

На новата Вектра лицензирания ремък бил към 250-300лв. някъде.

Ако под лицензиран ремък разбираш ремък от Стефанов ... то едва ли 300лева ще ти стигнат за новата Вектра .... при положение че за Astra G ми искат 367.80 лева

те си имат сервизен калкулатор може да влезнеш да разгледаш(естественно не е за хора със слаби нерви) http://opel.stefanov.bg/service-calc.aspx

Link to comment
Share on other sites

Момчета, не че нещо ама кой ще тръгне да си купува Опел с такива цени на облужването (още повече ако взима 2-ра ръка кола дали ще я обслужва в офиц. сервиз и дали ще си вземе баш Опел и то от тази генерация).

 

Има смисъл от кола втора ръка. Да вземеш върната лизингова такава (до 20-30 хил. км пробег). Сега им доста на пазара и върви и надлъгването с дилъра. Ама това няма да продължи още много имайки предвид лекото раздвижване на пазара на нови коли в САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...