Jump to content
BulForum.com

Безжичен рутер - спиране на излъчването


pamporov

Recommended Posts

Искам да попитам, има ли рутери (безжични) в менюто на които да има опция за спиране на излъчването, да остане само жичното рутиране. Целта е да се спре облъчването на хора в близост до антената, колкото и да е минимално, все пак от много близко разстояние предполагам че има вредно въздействие - 2,4Гхц е честотата. Става въпрос за домашно ползване.

Link to comment
Share on other sites

Еми има, моя е TP-Link и има такава опция. А ти какво знаеш за вредното въздействие?

Link to comment
Share on other sites

Каква е файдата да взимаш WiFi рутер, като ще го ползваш само за кабел ? :confused

"Файдата" е че ще го ползвам и за жичен и за безжичен (когато не съм на 50 см от антената му обаче).

Link to comment
Share on other sites

Всички нови рутери имат опция за спиране на SSID broadcasting-a

 

и това каква връзка има с въпроса? SSID знаеш ли какво е и каква му е ролята? И какво значи да спреш SSID да не се броадкаства? Наясно ли си, че уайерлес мрежата си работи и "излъчва" и при спрян бродкаст на SSID?

Link to comment
Share on other sites

и това каква връзка има с въпроса? SSID знаеш ли какво е и каква му е ролята? И какво значи да спреш SSID да не се броадкаства? Наясно ли си, че уайерлес мрежата си работи и "излъчва" и при спрян бродкаст на SSID?

 

Ъъъъ thanks for the heads up :punk

 

Знам какво е SSID и какво broadcast-ва. Не бях прочел първия му пост правилно и помислих, че иска да има безжично рутиране, но със спряно ССИД ("облъчването"), а той просто иска да си спира и пуска безжичното.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ thanks for the heads up :punk

 

Знам какво е SSID и какво broadcast-ва. Не бях прочел първия му пост правилно и помислих, че иска да има безжично рутиране, но със спряно ССИД ("облъчването"), а той просто иска да си спира и пуска безжичното.

Искам да спирам радиоизлъчването.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. кажи какъв ти е рутъра

2. явно си много специален, щом ти влияе 2,4ГХз честота :lol:

3. споко от Wi-Fi-то няма да ти умре Патката :woot

4. SSID-то не спира излъчването! А спира показването му при сканирането на мрежите ;)

Link to comment
Share on other sites

2. явно си много специален, щом ти влияе 2,4ГХз честота :lol:

3. споко от Wi-Fi-то няма да ти умре Патката :woot

Ами това са едни от най-дискутираните въпроси в нета, които се въртят около темата за WiFi-тата. Еднозначен отговор за това дали е вредно или не облъчването от тези устройства няма. Всъщност, официалното становище по въпроса е, че излъчването е безвредно (и не би могло да е иначе, щото няма да се продават джунджуриите). Обаче, по едно щастливо съвпадение, съвсем случайно, на същата честота работи и магнитрона на микровълновата печка. Което поражда мисли в друга насока.

Link to comment
Share on other sites

Само че за разлика от рутера, излъчването на магнетрона е ограничено само в обема на камерата на печката. А че излъчването е вредно - по това спор няма, отдавна е доказано научно, само че зависи от интензитета и като се замисли човек - толкова други къде къде по вредни неща има около нас....

Link to comment
Share on other sites

В редица държави вече има забрана за изграждане на безжични мрежи в и около детски/учебни/лечебни заведения... Заради завишените нива на електро замърсяване. Австралия мисля е една от тези държави. Тепърва въпроса се повдига и предстоят изследвания и замервания, но че цялото това лъчение (не само от wifi) има влияние върху живите организми е факт. Остава само да се определи колко влияе, в какви граници е безопасно и кога е опасно.

Link to comment
Share on other sites

Само че за разлика от рутера, излъчването на магнетрона е ограничено само в обема на камерата на печката. А че излъчването е вредно - по това спор няма, отдавна е доказано научно, само че зависи от интензитета

напълно съгласен :punk

Link to comment
Share on other sites

а аз имам един по-страничен въпрос - ако откача безжичната антена на рутера, ше намаля ли облъчването. т.е. самото устройство регулира излъчваната мощност на сигнала?

 

бтв миналия ден по BBC показаха новото ХИТ-заболяване - рак на мозъка, което още не е 100% доказано че е от активно ползване на ГСМ апарати, но вече има доста голям брой загинали....

Link to comment
Share on other sites

Само че за разлика от рутера, излъчването на магнетрона е ограничено само в обема на камерата на печката.

И го ограничава кое? -Желязната камера на печката. При WiFi-то метален кафез нямаме, именно за да може да излъчва.

А това с махането на антената на пръв поглед би трябвало да помага, в смисъл да намаляват вредните излъчвания. От друга страна пък, животното би трябвало да си променя мощността за да се опитва да компенсира липсата на антена (слабото излъчване), чрез по-мощен сигнал. Това нещо и при телефоните го има.

Link to comment
Share on other sites

Ако е свестен предавателя би трябвало да си ограничи сам мощноста, заради лошото КСВ (SWR) на антената или липсата и. Всякакво вдигане на мощноста ще доведе до повреда на крайния транзистор (независимо дали е дискретен или в ИС). Така е и при телефоните

Link to comment
Share on other sites

да съгласен съм за ГСМ-ите че регулират мощността, но в случая рутера се явява еквивалент на "клетката", а не на ГСМ-а.

 

Точно пък клетките си регулират задължително мощноста заради описаната от мен причина

ЕДИТ 1: Ок, щом си по-добре запознат съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

да съгласен съм за ГСМ-ите че регулират мощността, но в случая рутера се явява еквивалент на "клетката", а не на ГСМ-а.

 

 

Точно пък клетките си регулират задължително мощноста заради описаната от мен причина :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В редица държави вече има забрана за изграждане на безжични мрежи в и около детски/учебни/лечебни заведения... Заради завишените нива на електро замърсяване. Австралия мисля е една от тези държави. Тепърва въпроса се повдига и предстоят изследвания и замервания, но че цялото това лъчение (не само от wifi) има влияние върху живите организми е факт. Остава само да се определи колко влияе, в какви граници е безопасно и кога е опасно.

В австралия ограничението е 3 или 5 W :excl: В BG е 0.4W, а повечето рутъри не излъчват повече от 100mW (изключаю някой linksys-и който стигат 300-350 след смяна на frim-a и т.н. или модвани хардуерно Canyon-и до 350mW)

 

бтв миналия ден по BBC показаха новото ХИТ-заболяване - рак на мозъка, което още не е 100% доказано че е от активно ползване на ГСМ апарати, но вече има доста голям брой загинали....

дам тези дето от 10 години говорят по 8-9 часа на ден!

 

 

ХОРА НЕ СИ ДРЪЖТЕ ГСМ-ите в джобовете - ЩЕ ВИ УРАТ ПАТКИТЕ!!!!

 

 

Трябва някъде в рутъра да има "Disable Radio"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...