Jump to content
BulForum.com

Продавам настолен компютър


Recommended Posts

Здравейте приятели ,

 

Реших да си продам настолния компютър , защото имам малко дете и погледът му е все там и за да предотвратя някаква изненада от нейна страна реших да го продам и да си остана само с лаптопа.

Конфигурацията е цялостна , заедно с монитора и при интерес мога да си дам и аудио системата.

 

PC:

 

Процесор: Intel Dual Core E2160 @ 1.80GHz ( процесора няма проблем да работи и на 80% клок. Тествал съм го на 3.20GHz и се държи абсолютно стабилно )

Дънна платка: ЕP45-DS3 ( чипсета на дъното е 775 и не F8 )

РАМ: 2x2GB A-DATA DDR2 800 MHz

Хард Диск: Seagate 60GB SATAII 7200 8MB + Seagate 250GB SATAII 7200 8MB

Видео карта: PoV 9800GT 512MB DDR3 256bit

Захранване: Fortron FSP400W PNF

DVD Записвачка: ДА

Флопи: ДА

Мишка" А4tech

Клавиатура: HP

Аудио система:Creative T6100 5.1 Speakers

Монитор: Samsung 206BW 20

 

Системата е в отлично състояние в Windows 7 64bit.

 

 

Цена за цялата система 900лв.

Link to comment
Share on other sites

Да нямаше в предивид 90 лева колега :) Малко си прекалил с нулите.

Мисля да не коментирам такиви изкавания.....Все пак става въпрос за Монитор ( Хубав ) + Creative 5+1 , които искам да ти кажа , че за домашно си е доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да не коментирам такиви изкавания.....Все пак става въпрос за Монитор ( Хубав ) + Creative 5+1 , които искам да ти кажа , че за домашно си е доста добре.

 

T7900 = 170 лева нови. Монитор 240 лева говорим пак за нов, до тука са 410 + Чисто нова конфигурация подобна на тази която предлагаш ще се побереш в 900 лева преспокойно.

 

До колкото съм запознат с правилата, спекулациите с цените (прекалено високи цени) се наказваше, пиша ти с добри чувства, нормализирай цифрата просто.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че цената е завишена - ето подобни компютри на каква цена се продават. Добавете цената на допълнителните компоненти, които се различават от там - криейтива, видеото и др. ; 19" монитор върви на старо около стотина и малко лева и ...ще се получи реалната цена на конфигурацията.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че цената е завишена - ето подобни компютри на каква цена се продават. Добавете цената на допълнителните компоненти, които се различават от там - криейтива, видеото и др. ; 19" монитор върви на старо около стотина и малко лева и ...ще се получи реалната цена на конфигурацията.

Как не те беше срам да изпратиш линк с някакви компютри , които нямат нищо общо с конфигурацията която съм показал и да пажещ, че са подобни , само защото процесора е еднакъв :)

Link to comment
Share on other sites

Как не те беше срам да изпратиш линк с някакви компютри , които нямат нищо общо с конфигурацията която съм показал и да пажещ, че са подобни , само защото процесора е еднакъв :)

 

Мога да те попитам същото - теб не те ли беше срам да сложиш цена от 900 лв.?

 

Да извикаме ли сега специалистите по хардуер във форума, които са по-наясно от мен и от теб с цените, да ги накараме да направят една разценка на всичките части и ако цената ти е реална - аз ще ти се извиня публично в темата, но ако ти си завишил цената - темата ти ще бъде затворена и ще получиш това, което пише в съответната точка от правилата. Така става ли, мисля че е честно.

 

 

П.П. В интерес на истината сега погледнах, че под "Creative 5+1" се е нямало предвид саунд картата 5+1, а аудио системата, което малко променя (с около 50 лв.) общата цена на конфигурацията (както виждаш, когато недогледам нещо или сбъркам, не ме срам да си го призная).

Link to comment
Share on other sites

Как не те беше срам да изпратиш линк с някакви компютри , които нямат нищо общо с конфигурацията която съм показал и да пажещ, че са подобни , само защото процесора е еднакъв :)

 

То бива бива наглост ,но това вече на нищо не прилича. Реалната цена на кошника който продаваш е около 400 лева.

Монитора е някъде около 200 лева и това са възможно най-високите цени ,които можеш да вземеш.

Виж какво продават фирмите чисто ново ,коригирай си цената и не се излагай.

Link to comment
Share on other sites

Мога да те попитам същото - теб не те ли беше срам да сложиш цена от 900 лв.?

 

Да извикаме ли сега специалистите по хардуер във форума, които са по-наясно от мен и от теб с цените, да ги накараме да направят една разценка на всичките части и ако цената ти е реална - аз ще ти се извиня публично в темата, но ако ти си завишил цената - темата ти ще бъде затворена и ще получиш това, което пише в съответната точка от правилата. Така става ли, мисля че е честно.

 

 

П.П. В интерес на истината сега погледнах, че под "Creative 5+1" се е нямало предвид саунд картата 5+1, а аудио системата, което малко променя (с около 50 лв.) общата цена на конфигурацията (както виждаш, когато недогледам нещо или сбъркам, не ме срам да си го призная).

Защо да затваряш темата на човека чак пък толкова.Много бързо го осъдихте и наругахте ,не може ли да збърка или да не до огледа или да не знае,Чак и гаден спекулант не ми изглежда.

Просто колега ScumBag съвет- продавай го на компоненти така имаш шанса да го продадеш.

Link to comment
Share on other sites

не претендирам да съм експерт, но доста и редово следа цените на комп. части, и според мен средната цена, която продавача би успял да вземе за компонентите са:

процесор - 45лв

дъно - 70лв

рам - 70лв

хдд - 70лв

видео - 80лв

захранване - 40лв

двд - 20лв

флопи - 5лв

мишка + клав = 15лв

колонки = 80лв

монитор = 140лв

=635лв

имайки предвид, че всичко се продава заедно, би следвало тази цена да върви на долу, а не на горе.. т.е цената за всичко заедно, би трябвало да е някъде между 550-600лв, съответно е завишена с 50% до 65%, наистина смятам, че автора трябва да се замисли и да коригира цената си..

Link to comment
Share on other sites

Защо да затваряш темата на човека чак пък толкова.Много бързо го осъдихте и наругахте ,не може ли да збърка или да не до огледа или да не знае,Чак и гаден спекулант не ми изглежда.

Просто колега ScumBag съвет- продавай го на компоненти така имаш шанса да го продадеш.

Ти , незная защо го защитаваш колега цената му е мега смешна.. Ако съм на мястото на Midex Нямаше и да му пиша и щях да му затворя темата.Като неразбира човека да не пише такива простотии ...

Link to comment
Share on other sites

cpu - 50 лв.

mb - 70-80 лв.

ram - 60-65 лв.

hdd - 90-100 лв. за двете(не съм сигурен, щото все още не мога да ги приема тея хардове с "новите" им цени)

vga - 80-90 лв.

psu - 35 лв.

dvd-rw - 15-20 лв.

колонки - 50-60 лв.

монитор - 120-130

 

общо към 610 лв.

 

и аз следя цените, та горе-долу така ги виждам, като на някои компоненти даже леко съм ги завишил, но това според мен е максималното, което може да вземе, ако ги продаде отделно. при цена на целия комплект, би следвало да е малко по-малко - между 550-580 лв. може би.

Link to comment
Share on other sites

Ти , незная защо го защитаваш колега цената му е мега смешна.. Ако съм на мястото на Midex Нямаше и да му пиша и щях да му затворя темата.Като неразбира човека да не пише такива простотии ...

Не съм съгласен че е спекулант а че е завишил цената ще се ориентира бързо,като остане без оферта.А защо коментирам ли ,защото много лесно се плюе по всеки за не формалности. .Много са малко местата - форумите ,където това не се практикува за мене е доста издигустирано и арогантно да се коментира така.Вместо да се насочи към правилната посока продавача да си продаде стоката ,сега се заформя дразга м/у съфорумници.Това е ежедневното писане.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен че е спекулант а че е завишил цената ще се ориентира бързо,като остане без оферта.А защо коментирам ли ,защото много лесно се плюе по всеки за не формалности. .Много са малко местата - форумите ,където това не се практикува за мене е доста издигустирано и арогантно да се коментира така.Вместо да се насочи към правилната посока продавача да си продаде стоката ,сега се заформя дразга м/у съфорумници.Това е ежедневното писане.

наистина някои хора във форума и по-точно в този раздел могат да реагират по-остро на такива обяви и въпреки, че в случая според мен не става въпрос за спекулант, а за човек, който чисто и просто няма информация как вървят компонентите втора ръка. няма лошо да постави цена каквато той сметне за добре. просто ако не му се рови в останалите теми или в други форуми с подобни раздели, в неговата тема могат да му се дадат примерни варианти, за да си направи сметката ... все пак така или иначе нещата са си негови и той си ги продава. вече търсенето/предлагането ще определи кога и на колко ще ги продаде :)

 

п.п. и още един съвет - много по-лесно ще успееш да продадеш конфигурацията си на части, защото аз поне се съмнявам човек от този форум да брои 500-600 лв. на ръка точно в този момент за машина, която я взима втора ръка, без гаранция и т.нат.

Link to comment
Share on other sites

cpu - 50 лв.

mb - 70-80 лв.

ram - 60-65 лв.

hdd - 90-100 лв. за двете(не съм сигурен, щото все още не мога да ги приема тея хардове с "новите" им цени)

vga - 80-90 лв.

psu - 35 лв.

dvd-rw - 15-20 лв.

колонки - 50-60 лв.

монитор - 120-130

 

общо към 610 лв.

 

и аз следя цените, та горе-долу така ги виждам, като на някои компоненти даже леко съм ги завишил, но това според мен е максималното, което може да вземе, ако ги продаде отделно. при цена на целия комплект, би следвало да е малко по-малко - между 550-580 лв. може би.

 

+1

При очакващото се падане на цените на хардовете до реалните такива каквито бяха преди наводненита , цената на ще падне с поне още 50лв.Така че реално ако успеее да вземе накуп 500лв ще е добре

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен че е спекулант а че е завишил цената ще се ориентира бързо,като остане без оферта.А защо коментирам ли ,защото много лесно се плюе по всеки за не формалности. .Много са малко местата - форумите ,където това не се практикува за мене е доста издигустирано и арогантно да се коментира така.Вместо да се насочи към правилната посока продавача да си продаде стоката ,сега се заформя дразга м/у съфорумници.Това е ежедневното писане.

 

 

Прекалено много флуудихме по тази тема, както писах още във втория си пост, забележката към колегата я направих с най-добри чувства. Отношението към съфорумците тръгва от автора на темата, не уважаването на модераторите и хората от екипа също. Нека спрем и да се разбират модератори автори и други. Лека вечер от мен и поздрави на всички!

Link to comment
Share on other sites

Колега, замисли се за продажба на части. Не че нещо ама процесора е много в дъното на на схемата :D. Интересуват ме цени за видео картата и за хардовече, евентуално.

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че доста сте писали, докато ме е нямало, че чак и темата е най-отгоре. ;)

По принцип избягвам да толерирам писания и разправии в самите теми, но бях провокиран от продавача да му отговоря. Честно казано все ми е тая дали ще си сложи цена на компютъра 900 или 1900 лева, понеже лично аз нямам никакъв интерес за покупка. Тъй като обаче съм приел присърце идеята доброволно да поддържам тази секция в изряден вид (доколкото ми възможно) и винаги съм искал да има равнопоставеност между отделните обяви и продавачи, сметнах за необходимо да напомня една от точките в правилата, която следи точно за такива завишени цени. Защото сами можете да си направите сметката колко ъпа с редукцията от точка 7 трябва да се направят от началната цена 900 лв., докато се стигне до продаваемата 600 лв. И като пусна метър още 10 такива теми (а всекидневно попадам поне на 2-3) - сещате се кои теми редовно ще стоят на първа страница и то съвсем "легално". Знам, че не е приятно за продавача някой да му бута цената, много често при подобни случаи и друг път са ми писали "- Как ще го продам за толкова, знаеш ли за колко съм го купувал..." и т.н., но реалните условия и цени в момента са такива и ако в други форуми ъпването е разрешено и не прави впечатление, тук може би сме единственото място, където това строго се следи, а темите с директни ъпове моментално се затварят и продавачът получава процент.

Затова съветът ми е да се преосмисли цената и ако продавачът прецени, че не е изгодно за него да го продаде толкова ниско - да опита на някое друго място...форуми и сайтове за продажба днес има в изобилие.

Link to comment
Share on other sites

Моля темата да се затвори. Конфигурацията слиза от продажба. Просото не очаквах такива реакции от човек , който иска да си продаде идеално работеща конфигурация просто защото не иска детето му да я строши.... Няма да я дам за без пари......в този момент останах с мнение , че по-добре да се разпаба във вкъщи......не съм приритал за 500лв. повече

 

Благодаря на всички , които взеха участие !!!

Link to comment
Share on other sites

Напълно подкрепям Мидекс. Scumbag, ако преди години си хвърлил маса пари за този компютър, не очаквай сега да го продадеш скъпо. Цените на този вид техника падат главоломно надолу, поради появата на нови, по-добри компютърни части. И на мен преди време не ми беше хубаво, когато карта, която бях купил за 600 лева, се наложи да я продам за 95, но това е положението. Пазар на техника-втора ръка се вика. :) И вместо да се сърдиш, по-добре се вслушай в съветите на хората.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...