Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

пази не го мислете той има книжка от 2 месеца кара голф и се мисли за безсмъртен , това се видя още преди време....... в момента пътя е негов ... след някоя друга годинка стаж ще осъзнае че не е съвсем прав

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Да това с мигача за ляв в последния момент е много изнервящо ... но има оправия кълнеж го "до ти изгорят мигачите дано" и минаваш супер близко до него така че с твойто огледало да счупиш неговото.

А мен много ме дразни следната ситоация идвам от колелото на 1-вата била посока Бриколажа и ще завивам на ляво в една пресечка която е точно преди пресечката за излизане от Бриколажа. Та чакам си аз на паветата да завия на ляво и в сущия момент някой чака да излиза от Бриколажа и да завие на дясно. Аз трябва да завия пред него (защото мойта пресечак е преди тази от която излиза но са залепени една до друга) аз съм на пътя с предимство нищо че правя ляв и той трябва да ме изчака. Обаче ови 9 от 10 пати ми отнемат предимството и само ми пробват нервите и незнам вече кога ще набия някой. И най интересното е че като направя жест "кво правиж !? аз сам с предисвто" и ме гледат се едно "а бе къв е тоя кво се изнервя" . Един пат спрях направо пред един който се опита така да ми отнеме предивстовото и почнах да го псувам :) .. следващия пат саморазправа .. няма начин.

Link to comment
Share on other sites

пази не го мислете той има книжка от 2 месеца кара голф и се мисли за безсмъртен , това се видя още преди време....... в момента пътя е негов ... след някоя друга годинка стаж ще осъзнае че не е съвсем прав

Глупости ... даже мисля че AлБънди каза това което аз имах предвид :) . Кат спиш - ще чакаш :)

Значи аз използвам максималният капацитет на трафика - на коленеее :D

 

Май усещам няква дискриминация към голфовете ... аз хващам бас че половината като първи возила са карали голф 2ки , или 1ци ... Мога - карам . Като ме изхака някой ... па голям праз , ще тръгна да се тръшкам за ламарини все едно . А иначе за псуването ... нека си псува ... да си плюе там джама, като си няма работа :)

Link to comment
Share on other sites

От лява лента десен завой. Заради двама такива боклука единия с Х5 а другия с най-новия ЕС, щях да го отнеса АЗ. Следващия с Х5 не му мина номера обаче. А кагато идваш от път с предимство и никой не го ебе, че е така стават конфузни ситуации. Добре, че се размина на милиметри. Отивам да пална свещ.

 

Искам Бетоновоз пълен дюкме и някой такъв боклук да ми отнеме предимството и да го влача поне 300 метра

Link to comment
Share on other sites

Глупости ... даже мисля че AлБънди каза това което аз имах предвид :) . Кат спиш - ще чакаш :)

Значи аз използвам максималният капацитет на трафика - на коленеее :D

 

Ако го използваш няма да мрънкаш че нямало колегиалност и не те пускали. Още чакам да ми обясниш за по-ранните ми писания ей тука къде не съм прав ... евентуално ако можеш...

Link to comment
Share on other sites

Ще те цитирам :)

 

djadomraz

, кажи сега ти за КОЛКО ТОЧНО ВАЖЕН се мислиш? И което е по-важно - за колко точно по-важен от МЕН се мислиш...

... че да ти давам каквито и да е било обяснения , като ученичка ?

Link to comment
Share on other sites

Ще те цитирам :)

 

djadomraz

 

... че да ти давам каквито и да е било обяснения , като ученичка ?

 

Хех, демек не можеш по ей тези неща нищо да кажеш затова "за какво да ти се обяснявам". Нека ти припомня:

 

 

.........

 

Или говорим за 2 различни неща или аз не разбирам.

 

Това за което говоря е следното: 6ти септември до районното - 2 платна като в дяснато има спрели коли чат пат. Някои тарикати разбира се от лявата минават в дясната лента за да изпреварят 10тина коли. Хайде кажи ми каква колегиалност е това? И защо аз трябва да им давам път а не аз да го направя същото? Друг пример: завиваш от руски към пожарната и някой се набутва в дясно от теб за да не чака колоната. Няма как да не го пуснеш защото 1во ти намалява видимостта и 2ро те избутва. Обясни ми колко не-селска проява е това и как сигурно човека е бързал защото ще изпусне влака. И как аз съм пенсионер и никога не бързам щом не правя такива неща.

 

 

 

Ами то ако е така ... дайте всички дето бързаме да пускаме аварийните и да не пускаме клаксона ... барем лудницата да е пълна .

 

Жена ти ражда, караш болен с инфаркт към болницата или за КАКВО всъщност бързаш толкова? Хайде уточни ЗАЩО АДЖЕБА трябва да бързаш. Защото ако аз толкова много бързам ще ги пусна аварийните и ще бибиткам за да мина и на червено. Говорим за такова бързане а не за бързане "да не изпусна началото на мача".

 

 

 

Аз лично ВИНАГИ , абсюлютно ВИНАГИ когато видя да се покаже някой от пресечката на розенхоф-а и иска да се включи в движението по руски , просто спирам и давам път , щото знам кво е да ядеш попарата на всички селяци , дето всеки си брани реда и не пуска една кола да мине .

 

Това и аз го правя. Това е колегиалност. Пускане на селски тарикати минаващи в лява лента за да изпреварят 10 коли и после опитващи се да минат обратно в средната не ми се струва някаква колегиалност нито от моя нито от тяхна страна.

 

 

Естествено очаквам същото отношение и от другите водачи в движението , но понеже едно 60% мислят като дядо мраз , ме принуждават да се натикам , да се набутам едно хубаво пред тях .. а те да седят отзад и да си бъркат в многоточието ...

 

Или говорим за друго или ти всякакво "пускане" го поставяш под общ знаменател. Защото има разлика ако не си разбрал. Кажи ако е нужно да ти обясня...

Link to comment
Share on other sites

Абе аз питам ли те тебе кви пози практикуваш , като правиш секс ? Не , нали ? Ти тогава що ме питаш ... кое какво наричам и как карам . Всичко зависи от ситуацията ...

Link to comment
Share on other sites

Абе аз питам ли те тебе кви пози практикуваш , като правиш секс ? Не , нали ? Ти тогава що ме питаш ... кое какво наричам и как карам . Всичко зависи от ситуацията ...

 

Ами питай де...

 

За ситуацията - зависи но не виждам какво има да се възхищаваш и да ми говориш за колегиалност особено при ситуациите които съм описал горе. После ми говори колко селско е от моя страна да не пускам нахалниците и как заради такива като мен нямало да се оправим.

 

И най-вече искам да ми обясниш ЗАЩО толкова ще бързаш за да трябва да те пускам? И къде му е смешното на вица с аварийните и клаксона ако НАИСТИНА бързаш а няма време да изчакаш линейката. Защото всичко друго поради което трябва да бързаш за мен са простотии...

Link to comment
Share on other sites

pazu, човекът те пита точно, конкретно и ясно, ако нямаш кво да му отговориш по-добре недей да пишеш нищо, че и аз чак почнах да се дразня :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ами питай де...

 

За ситуацията - зависи но не виждам какво има да се възхищаваш и да ми говориш за колегиалност особено при ситуациите които съм описал горе. После ми говори колко селско е от моя страна да не пускам нахалниците и как заради такива като мен нямало да се оправим.

 

И най-вече искам да ми обясниш ЗАЩО толкова ще бързаш за да трябва да те пускам? И къде му е смешното на вица с аварийните и клаксона ако НАИСТИНА бързаш а няма време да изчакаш линейката. Защото всичко друго поради което трябва да бързаш за мен са простотии...

Разни хора , разни идеали :) . Бързам , щото ми се бърза ... на теб като ти се спи , стой и си дремуцай на волана .. Ако возя някой спешен имам си други начини по които да си проправям път и са доста по-ефективни ...

Link to comment
Share on other sites

Бързам , щото ми се бърза ... на теб като ти се спи , стой и си дремуцай на волана.. Ако возя някой спешен имам си други начини по които да си проправям път и са доста по-ефективни ...

 

Като ти се бърза - що не се засилиш със 100 в някой дирек :angry1 Най-хубаво ще направиш :angry:

Недай си Боже някой "спешен" да разчита на теб :blink: , защото по твоите начини най-много и двамата да Ви карат на някъде после :blink:

 

Edit : От неудобство си го преместих в левия , че в десния нещоо му отесня...

Link to comment
Share on other sites

Мене пък направо ме подлудява когато някой овчар кара точно по осовата линия , димек и в двете платна , и колкото и да му присветваш той е теле и не се сеща да се отмести , дразни ме и когато някоя шматка в най-голямото движение кара с 30км/ч и от никъде не можеш да я изпревариш а пред нея има място за 30 коли .

 

А най тъпо пък ми е някой олигофрен да е пред мене на светофара и като светне да твъгне на 5-тата секунда щото не може да си превключи скапаните скорости на сточна гара , като идваш от тракия и правиш ляв завой минават по 5-6 коли и що ? ми щото олигофрените не се сещат че трябва да се изнесат бързо .....

Link to comment
Share on other sites

Като ти се бърза - що не се засилиш със 100 в някой дирек :angry1 Най-хубаво ще направиш :angry:

Недай си Боже някой "спешен" да разчита на теб :blink: , защото по твоите начини най много и двамата да Ви карат на някъде после :blink:

Не ти ли е неудобно , да се изказваш тоооооооооооооооооолкова неподготвено ? :)

 

ПП. Наистина ли си мислите че ще си направя усилието да си преместя оная работа от единия в другия крачол , за тва че някви седат в някъв форум и ми обсъждат карането ... ама както и да е . Радвам се . Народа е казал - по-добре в на хората устата , отколкото в краката ;) . Та викам , хайде всеки да си гледа в паничката и да си сърба неговата попаркa .

Link to comment
Share on other sites

Ай стига сте си чесали езиците тука. Направете си друга тема, щото тая я разводнихте вече.

 

Онзи ден един приятел го беше отнесъл един ЗИЛ. Шофьора на ЗИЛ-а, р'збийш ли, решил да го нахака, щото моя приятел икал да се престрои пред него на слизането от надлеза на Била в Кичука, посока Сточна гара. Мигачи всичко си е пуснал моя човек, а типа от ЗИЛ-а нарочно завъртял волана да го отнесе. На т'ва ко му викате - колегиалност? Еми ако искате утре тръгвам с на дядо ми ладата и да почвам наред. Който тръгне да се престроява - да го блъскам. Таман тогава ем ша ми изплати ремонта, ем ша отнесе акта, щото го изкарвам, че ми е засякъл пътя. И к'во ша стане тогава - меле.

 

Като някой иска да се бута от тарикатлък (щото е изпреварил цялата колона, минавайки в лява лента и ся му пречат завиващите наляво)- да се бута. Пускам го да минава, тегля му една нашенска и си продължавам. Ако някой иска да се включи в задръстеното движение от някоя малка уличка - пускам си го човека, пак ми е през левия крачол дали ша стигна една кола по-рано или по-късно. Това е реалността. Всичко друго е чесане на езици и мерене на пишки.

Link to comment
Share on other sites

Ай стига сте си чесали езиците тука. Направете си друга тема, щото тая я разводнихте вече.

 

Онзи ден един приятел го беше отнесъл един ЗИЛ. Шофьора на ЗИЛ-а, р'збийш ли, решил да го нахака, щото моя приятел икал да се престрои пред него на слизането от надлеза на Била в Кичука, посока Сточна гара. Мигачи всичко си е пуснал моя човек, а типа от ЗИЛ-а нарочно завъртял волана да го отнесе. На т'ва ко му викате - колегиалност? Еми ако искате утре тръгвам с на дядо ми ладата и да почвам наред. Който тръгне да се престроява - да го блъскам. Таман тогава ем ша ми изплати ремонта, ем ша отнесе акта, щото го изкарвам, че ми е засякъл пътя. И к'во ша стане тогава - меле.

 

Като някой иска да се бута от тарикатлък (щото е изпреварил цялата колона, минавайки в лява лента и ся му пречат завиващите наляво)- да се бута. Пускам го да минава, тегля му една нашенска и си продължавам. Ако някой иска да се включи в задръстеното движение от някоя малка уличка - пускам си го човека, пак ми е през левия крачол дали ша стигна една кола по-рано или по-късно. Това е реалността. Всичко друго е чесане на езици и мерене на пишки.

eвала ! :punk

Link to comment
Share on other sites

Като някой иска да се бута от тарикатлък (щото е изпреварил цялата колона, минавайки в лява лента и ся му пречат завиващите наляво)- да се бута. Пускам го да минава, тегля му една нашенска и си продължавам. Ако някой иска да се включи в задръстеното движение от някоя малка уличка - пускам си го човека, пак ми е през левия крачол дали ша стигна една кола по-рано или по-късно. Това е реалността. Всичко друго е чесане на езици и мерене на пишки.

 

Ей за тези 2те bold-натите части говорех. Като вземе някой много да се бута и аз го пускам (ако няма какво друго да направя - няма да се блъскаме я), и аз му тегля една майна... работата е там че ме нервира. И още повече ме нервира тъпотията на Pazu като изтърси че им се възхищава на подобни идиоти. Не виждам какво някой може да се възхищава на нечие нахалство и защо трябва да се прекланям пред подобни "майстори на спорта". Единствения случай е което описа AlBundy - да се вреш между тези които реагират по-бавно. Нервира ме когато някой вижда че няма къде да отиде и все пак се набира да изпревари 10тина коли като че ли в крайна сметка ще стигне по-бързо.

 

 

 

 

 

Не ти ли е неудобно , да се изказваш тоооооооооооооооооолкова неподготвено ? :)

 

ПП. Наистина ли си мислите че ще си направя усилието да си преместя оная работа от единия в другия крачол , за тва че някви седат в някъв форум и ми обсъждат карането ... ама както и да е . Радвам се . Народа е казал - по-добре в на хората устата , отколкото в краката ;) . Та викам , хайде всеки да си гледа в паничката и да си сърба неговата попаркa .

 

Браво моето момче, далече ще стигнеш по този начин. Видях че не можа да ми отговориш нищо на основателните въпроси, вместо това ни обясни колко си велик и колко не ти пука. Както Stenli каза - ако нямаш нищо за казване по-добре не пиши нищо, това което изръси просто потвърждава това което говорих по-рано че си просто един келеш който се прави на интересен и бърза просто от любов към спорта а не защото има някаква наистина основателна причина за това.

Link to comment
Share on other sites

Pazu , хем си тъп, хем си нагъл :angry: Дано не се срещаме на пътя !

 

Едно е да се пусне човек който иначе няма как да се включи в движението,друго е някой нагляр да те засече и да го пуснеш защото бързал. Май ти не правиш особена разлика между двете. И незнам откъде го изкара това самочуствие на голям шофъор с китната ти биография зад волана.

Заради такива като теб който си мислят за господари на пътя я има тази тема..

Link to comment
Share on other sites

Чакайте бе хора .. успокойте се ... какво ме награбихте тука като жертвен агнец :blink: ? Нито съм казал че правя нещо от любов към спорта . Просто казах че ако някога ми се отдаде възможност се нареждам и това е , не твърдя че аз самия се бутам в крайна лява лента и после минавам в средна за да мина по-бързо ... не че не съм го правил де , но това са били ситуации в които съм се сетил че трябва да свърша нещо в другата посока ... Но се радвам на хора които умеят да се пререждат :)

 

И все пак .. продължава да не ми пука кой какво си мисли за мен . Оня се надявал да не ме срещне на пътя .. и кво ... като ме срещнеш , какво ще стане .. ще дойдеш да ме нашляпаш че съм минал преди теб ли ? Темата става банална ... явно бавните избиват комплекси , че са безпомощни в такива ситуации ... и айде да плюем тука ... ми активизирайте се малко и вие бе ... нали знаете :

 

Който иска - намира начин , койно не иска - намира причина ;)

Link to comment
Share on other sites

явно бавните избиват комплекси , че са безпомощни в такива ситуации ... и айде да плюем тука ... ми активизирайте се малко и вие бе ... нали знаете :

 

Който иска - намира начин , койно не иска - намира причина ;)

 

Продължаваш да ръсиш глупости. Говорих за много конкретни ситуации за които се спрягаше че не било колегиално да не се пускат "бързащите". Само че около 5-5:30 всеки бърза да се прибере. Без изключение. Който е бързал много да е тръгнал по-рано.

 

 

 

 

Zlobil ме попита дали ми става пишката с 2см по-голяма ако го засега, аз искам да те питам и теб и него: като прередите 10 коли с колко точно ви става по-голяма пишката?

 

А когато се нахакаш в кръстовището на червено, нищо че не можеш да минеш и ще си останеш вътре, колко по-голяма ще ти стане от това че си запушил напречното движение?

Link to comment
Share on other sites

Zlobil ме попита дали ми става пишката с 2см по-голяма ако го засега, аз искам да те питам и теб и него: като прередите 10 коли с колко точно ви става по-голяма пишката?

Достатъчно , че да запуша с нея устите на 10те шофьора псуващи ме и гледащи тъпо задния ми номер :)

 

Смятай бързо ... 10 коли по 2 метра , 9те пространства между тях - всяко x 30 санта .... как е ? xd

 

Наистина ме забавляваш адски много , като те гледам как се палиш и направо "свършвам душевно" :)

Link to comment
Share on other sites

pazu кротни се малко, не си ти всемогъщия бог на пътищата, както и тези, които карат като теб. Вие сте тези, които причиняват задръстванията. Замисли се малко!

 

Моля ви, преместете спора в другата тема, която INCINERATOR създаде за целта, нека не разваляме тази тема!

Link to comment
Share on other sites

pazu кротни се малко, не си ти всемогъщия бог на пътищата, както и тези, които карат като теб. Вие сте тези, които причиняват задръстванията. Замисли се малко!

 

Моля ви, преместете спора в другата тема, която INCINERATOR създаде за целта, нека не разваляме тази тема!

Напротив ... задръстванията ги причиняват тъпите пу*ки дето се гримират по време на червения светофар и отнасят 10-15 секунди и от зеленото докато тръгнат и тези дето заклещват бутащите се ... всеки 10 такъв случай завършва с ударен калник и съответно аварийни по средата на движението баш в пиковите часове . Ето за това има задръствания ...

Link to comment
Share on other sites

и това да. но я си помисли - колко такива гримиращи се виждаш на ден и колкопрестрояващи се безразборно с цел по-бързо придвижване. Всеки вика "тука няма закони, всичко е ала-бала, не могат да регулират движението". Ако можеше един ден, ама един единствен ден всички участници в движението да карат по правилата (става въпрос да се престрояват правилно, да не отнемат предимстъво, да пропускат колеги, излизащи от малки улички и т.н.) щеше да е супер. Щеше да е супер от гледна точка на това, че всички твърдоглави водачи, разсъждавайки като теб, ще видят, че ще стане по-лек трафика. Аз не казвам, че правилника и маркировките и знаците са перфектни. Не, в никакъв случаи. Обаче това, което не шофьорите си го забъркаме, ние ще си го и сърбаме. Колкото и промени в законите да се правят. има ли такива тариката, винаги ще ма задръствания, пък акоще и на 10 платна булевард.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...