Jump to content
BulForum.com

Монтаж на газова уредба в Пловдив - идеи?


vkirov

Recommended Posts

то той беше на бензин сам, аз на газ с жената с мен в колата. Би ме точно с 2 десети от секундата. Както ми е настроил не съм барал и ми гори точно с 1 литър повече на газ, отколкото на бензин.

 

Относно прегарянето на клапаните от газ за мен това са митове и легенди!

 

не са ;). една А3-ка може да се отваря сега заради това. Остава само още една спасителна клечка да се провери преди отварянето ;)

 

мерси за разяснението до сега не ми го бяха обяснявали така :) явно на следващата ще сложа задължително ГИ явно има защо да е по скъпа

 

нормално е да има за какво да е по-скъпа услугата. Моя двигател всичко на всичко върви около 350, 400 лева. Дето се вика 20 000 км на газ да мина - на кяр съм :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Карам коли от много години, но никога не съм карал кола с газова (и не възнамерявам на този етап). Искам да задам един офтопик въпрос - след като дадена кола не се кара кой знае колко, заслужава ли си цялата врътка със слагането на газова? Според мен икономиите се проявяват само ако колата се ползва достатъчно активно...и втори въпрос - колко изминати километра годишно горе-долу според вас се явява границата, след която си заслужава слагането на газова уредба?

Ами в нашия случай кой знае колко е около 7-9 хил.км на година и тамоната е 730 лева, смятам че за около година и половина ще е изплатена(не ми се смята сега колко точно). Аз карам повечко и разликата е почти 2 пъти в цената за км пробег в полза на газта. Иначе избиването на газовата уредба е относително понятие и много зависи от самата уредба. Има уредба за 730 има и за 1700, но масово са около 1000 лева и им дават 15 хил.км за да излезнеш на чисто. общо взето и 10 хил.км да минаваш пак си на далавера.

Link to comment
Share on other sites

Карам коли от много години, но никога не съм карал кола с газова (и не възнамерявам на този етап). Искам да задам един офтопик въпрос - след като дадена кола не се кара кой знае колко, заслужава ли си цялата врътка със слагането на газова? Според мен икономиите се проявяват само ако колата се ползва достатъчно активно...и втори въпрос - колко изминати километра годишно горе-долу според вас се явява границата, след която си заслужава слагането на газова уредба?

 

Смятай ги 8.5 газ лятото и 12 в най-големите студове тая зима. Демек като беше 1.13 газта ми се връзваха 10тина лв на 100 км. 5 на сто бензин няма да ми гори освен ако не ме дърпат с твърда връзка :D :D. Така че кяр има винаги...лошото е, че все за кяр се говори...аз грам не искам да карам на газ ама няма как на тоя етап. С рейс или с колело не ми се движи ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами в нашия случай кой знае колко е около 7-9 хил.км на година и тамоната е 730 лева, смятам че за около година и половина ще е изплатена(не ми се смята сега колко точно). Аз карам повечко и разликата е почти 2 пъти в цената за км пробег в полза на газта. Иначе избиването на газовата уредба е относително понятие и много зависи от самата уредба. Има уредба за 730 има и за 1700, но масово са около 1000 лева и им дават 15 хил.км за да излезнеш на чисто. общо взето и 10 хил.км да минаваш пак си на далавера.

 

Мерси, ориентирах се. Аз също карам сравнително малко и по тази причина не съм виждал смисъл на никоя от колите досега да слагам газова уредба, едно че ще си затрудня живота (а хич не обичам да си го затруднявам :P) и второ - ще си отнема полезно пространство в багажника, а там ми трябва всяко едно местенце, понеже често товаря много багаж. Оставям настрана и факта (макар и с много малък процент), че при евентуална катастрофа ще съм по-уязвим за евентуален инцидент, ама да не дава Господ и с газова, и без газова. ;)

 

С рейс или с колело не ми се движи

 

А пеша пробвал ли си досега? B)

Link to comment
Share on other sites

jozo колко ти гори колата в момента, 11-12? .Не можеш да ме убедиш, че с неработеща ламбда сонда мотора ти работи коректно на бензин. При твоя сравнително стар мотор може и да няма проблеми, но разбери, че има и по-модерни мотори, които си искат тяхното и не става с обикновена газова. Компира им се побърква и после и на бензин не работят като хората.

 

На бензин не знам колко ми гори колата понеже повече година и половина карам на газ. Последно като я засичах и се връщах от морето и с пуснат климатик на Бензин ми изхарчи 7.2 именно за това си мислих, че всичко е наред. Имах под ръка компютърна диагностика и реших да си направя тест понеже ми беше безплатното. Тогава ми лъсна веднага грешка, че сондата е фира и стойноста и беше закована на 0.44 mV, колкото показва и в момента. Тогава още имах идея да карам на бензин и си смених сондата, на извънградско разхода да падна с 0.5 на градско с 1 литър. На бензин в града с моето каране ми харчеше 9 бензин, сега ми харчи 10 газ. Който не вярва имам малка бутилка пълним я и въртим из града да видим колко е разхода

 

@jozo - Това, че си се дърпал с някоя друга кола на бензин и че има малки разлики във времената, не означава, че колата, с която си се дърпал е точно в същото състояние, като твоята и изобщо не е мерило. За тези неща си има стендове и на тях се мери кое как и колко.

Да, Слави ти е сложил газовата и да твоя мотор 1.6, 90 коня /май такъв беше/ може да работи с обикновено газово и с малки последствия от него, но това не означава, че така е най-правилно, а по-скоро по-евтино. Но да не влизаме в излишно спорове.

 

Колата с която се дърпах спечели в дисциплина "тайм атак" същия ден при коли с мощност до 115 коня, както сам каза моята е 90 също и онази. Така че определено я имам за мерило и смятам, че състоянието и е добро. Както казах, аз бях по-тежък пък и на газ.

 

Карам коли от много години, но никога не съм карал кола с газова (и не възнамерявам на този етап). Искам да задам един офтопик въпрос - след като дадена кола не се кара кой знае колко, заслужава ли си цялата врътка със слагането на газова? Според мен икономиите се проявяват само ако колата се ползва достатъчно активно...и втори въпрос - колко изминати километра годишно горе-долу според вас се явява границата, след която си заслужава слагането на газова уредба?

 

Ако не караш колата кой знае колко наистина не си струва, но аз определено сметнах че си струва при моя случай. Само последния месец имам 1100 км. в града, къде съм ходил и аз незнам. При разход 9/100 бензин по 2.50 да речем това са 247 лв, при 10/100 газ както ми върви в момента по 1.20 да речем са 132 лв. Нали виждаш каква ми е икономията само за 1 месец? Ами ако тръгна на дълъг път? Аз горе споменах, че съм сложил малка бутилка за да ми е свободен багажника. Сложил съм я над задна лява гума на бомбето и багажника ми е празен. Не знам дали е приложима тая система за други автомобили, но определено е удобно. Кофти е на дълъг път, че все някъде спираш да презаредиш, а ако изпуснеш газстанция трябва да се кара малко на бензин.

 

П.П. Дон Чефо спомена нагоре цена за негов двигател. Моя двигател цял върви 300 лв. втора ръка. За какво да бях дал тея 300 лв повече за ГИ да съм пазил мотора и клапаните? Аз още от монтажа съм го избил, после от разликата в цената на горивата съвсем. Това обаче зависи от колата, моята е масова и има части бол, ако карате рядък модел е там нещата са други.

Link to comment
Share on other sites

Само да отбележа, че сервизите печелят м/у 300 и 400 лв от монтаж на ГИ и 150 до 200 лв. за обикновенна. Дали има все още луди да монтират обикновенни газови а?

Link to comment
Share on other sites

Аз сложих ГИ в http://www.nitoautogas.com/ на Ровъра на жена ми( Ровър 214 - 103к.с.)-инжекциона е Романо. Познавам едно от момчетата там - занимава се с газови и метанови уредби от над 15 години, иначе това е сравнително нов сервиз - от около една година. Много съм доволен от изпълнението - колата гори на градско 10л. бензин и на газ 10 л. Вървенето е същото, единствената лека забележка, която си е болка за тези коли е, че когато си с включен климатик, трябва да подаваш повече газ, че иначе глъхне - това го прави и на бензин, но там не се усеща толкова.

Link to comment
Share on other sites

Може да се помисли и за браунов газ, гледам в БМВ форум активно предлагат едни момчета от Сф. Доста положителни отзиви имат.

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=304768#p3382414

 

 

А момчета от Ауди форум го разнищиха и направиха на пух и прах :laughing: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=40160&st=0

 

Май балбукатори се наричат, освен да се набалбукаш с пари за тая простотия друго няма да стане :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да...и аз четох доста и в BMW форума, и в Audi форума, и във VW-форума...и в още няколко форума, както и изгледах около 20 тематични клипчета в ютюб-а. :bgrin:

Отдавна бях запознат с този способ за икономии & повишаване на мощността, но бях доста скептичен, както между другото съм скептичен и към много други способи тип "панацея", за евтино добавяне на мощност и икономии. Все още съм скептичен и към брауновия газ, защото суперлативите от продавачите са много, цената е напълно достижима от почти всеки с кола и въпреки всичко няма широко приложение, а съм убеден, че ако има далавера в цялата работа, продажбите на "бълбукатори" ще нараснат лавинообразно. За съжаление много малко хора имат излишни пари за дино-стенд и просто така, заради идеята да поместват данните "преди" и "след"...не че не изгледах и няколко такива клипчета, но достоверността им беше доста съмнителна, а и никога не може да се знае този, дето е заснел клипчето дали не го е манипулирал и дали самият той няма пряк интерес от продажбите на "бълбукаторите". Когато видя в ютюба поне 1000 клипчета от най-различни части на света, показващи повишаване на резултатите след монтажа на "бълбукатор", тогава може и да помисля, но в момента там има изключително ограничен брой такива клипчета, като повечето са отпреди няколко години. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Пампоров, това не е някаква нова технология, а и на всичкото отгоре знаеш защо се казва "браунов газ". :P

Производството на бълбукатори е достатъчно евтино и дори аз и ти можем да теглим по един заем и да се организираме да ги правим и продаваме. Толкова е евтино и лесно за осъществяване, че практически няма как да се ограничат всичките желаещи да ги произвеждат (ако има такива) и на всичкото отгоре няма нещо скрито-покрито, нещата са ясни и обяснени, а и въпросният газ се ползва единствено като добавка към основното гориво, а не като единствено гориво. Виж ако в резервоара се наливаше единствено вода, тогава нещата щяха да стоят доста по-различно...ти си ми почти набор и сигурно помниш в началото на 90-те, как един излезе по нашата телевизия, точно с тази идея и претендираше, че е измислил двигател, ползващ за гориво само вода. ;)

 

П.П. Нека не спамим тази тема, която е за монтаж на газови уредби....той хоста си нямаше работа да спомене за тия бълбукатори...:beer:

Link to comment
Share on other sites

Да...и аз четох доста и в BMW форума, и в Audi форума, и във VW-форума...и в още няколко форума, както и изгледах около 20 тематични клипчета в ютюб-а. :bgrin:

Отдавна бях запознат с този способ за икономии & повишаване на мощността, но бях доста скептичен, както между другото съм скептичен и към много други способи тип "панацея", за евтино добавяне на мощност и икономии. Все още съм скептичен и към брауновия газ, защото суперлативите от продавачите са много, цената е напълно достижима от почти всеки с кола и въпреки всичко няма широко приложение, а съм убеден, че ако има далавера в цялата работа, продажбите на "бълбукатори" ще нараснат лавинообразно. За съжаление много малко хора имат излишни пари за дино-стенд и просто така, заради идеята да поместват данните "преди" и "след"...не че не изгледах и няколко такива клипчета, но достоверността им беше доста съмнителна, а и никога не може да се знае този, дето е заснел клипчето дали не го е манипулирал и дали самият той няма пряк интерес от продажбите на "бълбукаторите". Когато видя в ютюба поне 1000 клипчета от най-различни части на света, показващи повишаване на резултатите след монтажа на "бълбукатор", тогава може и да помисля, но в момента там има изключително ограничен брой такива клипчета, като повечето са отпреди няколко години. :alien:

"балбукатор" или "бълбукатор" е правилно? Не че има значение, интересното е в случая че един пич от Ауди форума, който кара Порше и имаше средства реши да го изпробва и ефекта беше нулев. Отделно беше ясно, че продавачите са един и същ човек, като същия даже бил модератор в някой си автомобилен форум и поради респекта към него набутал сумати хора.

Link to comment
Share on other sites

"Бълбукатор" идва от "бълбукам", което пък идва от това, когато искаш да наподобиш изпускането на мехури във вода и казваш "бълбук-бълбук". :laughing1:

Все тая - и от двете е ясно за какво иде реч...а иначе и аз четох за оня "с многото лица". ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами за да не съм офтопик, вчера си монтирах ФОБОС - 4 при Слави Шишков. Засега съм предоволен, но нямам още никакви впечатления от разход. Иначе за вървеж си е като на бензин. А, и за монтажа, нямам никакви забележки. Изпипана работа!

Link to comment
Share on other sites

Тези клетки са пълна глупост. Мой близък беше започнал да прави клетки в София за някакъв майстор, който пък ги монтираше и правеше електрониката за управлението. Ефект имало само при дизелите и то доста спорен. Иначе клетката струваше около 400лв. с монтажа, като монтажът е 150лв. Реално клетката с електрониката е 250лв.

При коли с пропан няма почти никакъв ефект, освен, че може при детонация да гръмне и клетката, което вече става доста опасно. Има една монтирана клетка на една E класа 270CDI и извънградския разход е паднал с около литър и половина, което за мен е нищо, но на собственика му харесвало, че вървяла малко повече и си я оставил. Цялата работа беше за около 6 месеца и след като клиенти масово казвали, че ефектът е минимален, моя близък спря да ги произвежда.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Колеги някой може ли да ми даде телефон, или сайт на Слави Шишков. От това, което чета мисля да пробвам при него. Благодаря Ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

...не го вдига когато е до кръста наврян в коша на двигателя на някой автомобил......:laughing:

 

То като си в такава позиция не само телефона няма да (го) вдигнеш...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Още едно положително мнение за сервиза на ул.Иван Гарванов.Сложих уредба октомври и съм много доволен.Настройки,всички квото си трябваше,на добра цена и професионално.Не се колебай дори само за въпрос да му се обадиш,човека е точен.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Трябва да погледна някъде за газова. Ще видя вече споменатите Слави Шишков и  ул.Иван Гарванов. Предполагам, че тях ще ми препоръчате. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...