Jump to content
BulForum.com

Hearthstone: Heroes of Warcraft


TAZ

Recommended Posts

Да, мисиите и пакетите с карти като цяло са неприлично скъпи...и все пак ръцете ме сърбят да си отворя портфейла :)

Много съм зарибен, най-вече защото успявам с почти изцяло common дек да бия хоря с няколко epic и legendary карти. Ей сега бих един dragon paladin с fatigue като през втората половина от играта бях на 1 кръв! На arena взех да правя по 5-6 победи, почти си връщам златото за влизане. След по-горния ми пост се бях отказал за известно време, но сега крастата е многократно по-голяма :)

Link to comment
Share on other sites

Я дай няколко напътствия. Никога не съм играл този тип игри и ми е доста трудно да разбера какво да правя. В Старкрафт е много лесно да разбереш защо си загубил и какво си направил грешно, има си йерархия на учене и грешки, която е доста очевидна според мен. Тук нещата са ми по-неочевидни. Аз ли греша, match up-а ли е неравен, моя дек ли е калпав, неговия ли е по-силен, какъв стил на игра имат различните класове както и моя и как трябва да играя спрямо тях и още една камара работи. Или пък може да е някаква комбинация от всичко това и е доста трудно да избера сфера, върху която да се съсредоточа и подобря. Няма и replays, за да анализирам игрите на противниците, което допълнително усложнява нещата за мен поне - не мога да помня всяка игра с/у всеки клас и т.н.

Link to comment
Share on other sites

То тази игра и при мен е на приливи и отливи, но сега като е на телефона и ще й обръщам повече внимание. А колкото играчите срещу нас - има много, които само са си купили картите и са ги сложили в един дек, той/тя си мислят, че като е легендарно всичко и са безсмъртни, но това не е точно така - трябва да имаш поглед и да знаеш кое - кога да използваш.

Link to comment
Share on other sites

Моето лично мнение е, че успехът в тази игра е 80% късмет : 10% съставяне на дек : 10% реагиране на развитието по време на игра. Това е, ако имаш достъп до много карти, разбира се :) Ако нямаш, таванът, който може да стигнеш, е доста нисък. И най-големият тактически гений да си, като ти тропнат Sylvanas, Dr. Boom и Ragnaros един след друг, а ти имаш само разни пикливи дрисльовци, можеш само да пийнеш чаша вода.

 

@liquid, тук и тук има гайдове с полезна информация, стига да ти се чете. Тук също. Отделно има тонове content в YT - Amaz, Trump, Massan, Strifecro, Kolento и др. 

Link to comment
Share on other sites

Един колега започна да я хвали за телефон, тя снощи и аз я инсталирах и поиграх малко. Нещо не ме грабва тази игра, а може и още да не съм стигнал до тоя момент.

 

Самата концепция на това да ме атакуват директно, докато имам единици на масата не ме привлича и ми е някакси нелогична.

 

Играл съм Yu Gi Oh и определено повече ми допадна.

 

Ще я поиграя още малко, пък може и да ми допадне повече..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Още малко и TL-Psy. Някои от тези карти купувал ли си или? Още се лутам като муха без глава, трудно да намериш актуална информация, всичко е за p2w content-а.

Link to comment
Share on other sites

В Arena mode няма значение какви карти имаш, дава ти да си избираш от целия pool на случаен принцип. Входът е 150 злато - с два daily quests и малко грайнд се събират.

Иначе си купих двата експанжъна с мисии и съответно картите, които идват като награда за минаването. Така или иначе нищо не купувам за себе си, поне тук малко да се поглезя :)

Питай, каквото те интересува, уж имам вече някаква по-обширна представа.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам към 800г от дейлита, но не ми се влиза в арена (нищо че първата е безплатна) преди да съм наясно какво трябва да правя. Не знам защо, но нямам идея как да започна да я научавам играта. Не мога да определя строги стилове на игра и карти на различните герои, съответно не мога да разбера по какъв начин трябва да избирам карти, как да ги играя, къде са ми силните и слабите черти и т.н. Да не говорим, че има и огромна доза РНГ, което допринася до объркването на нещата и взаимоотношенията между различните системи/тактики/карти/т.н.

 

Сега взех един бейсик дек на паладина, че имах дейли да направя 5 победи с него, и смачках 3ма поред. Но бяха различни класове и защо точно победих така не ми е ясно. Жалко, че омазаха старкрафта. Там всичко си беше ясно- кога падаш, кога биеш, какви са причините за загуба/победа.

 

Добре, че до 2 месеца излиза новия експанжън на Path of Exile, та няма да се чудя и тормозя още много с тези така сериозни житейски проблеми :).

Link to comment
Share on other sites

И аз играя на телефона от време на време. Истината е, че при някои класове нещата не са съвсем очевидни, но пък при други стратегията е сравнително ясна. Аз поне не се интересувам от класа на противника с изключение на моментите, когато играе ключови карти и е важно да ги отстраниш на време.

 

Общо взето по умението на героя могат да се направят груби заключения по това каква трябва да е стратегията - например с priest се опитваш да сложиш cleric и след това да използваш много опции за хийлване, за да дръпнеш. С hunter залагаш на много бийстове и бъфовете за тях и т.н. Общо взето нарочваш някоя (някои) карта за "плеймейкър" и я обгрижваш с останалите за максимален ефект.

Link to comment
Share on other sites

 Sylvanas, Dr. Boom и Ragnaros един след друг, а ти имаш само разни пикливи дрисльовци, можеш само да пийнеш чаша вода.

90% късмет е дори. Може целият ти дек да е легендарен и първите 10 карти, които изтеглиш, да са 7-ци и някакъв дрисливец да те бие с Murloc Rush deck. 

Link to comment
Share on other sites

първите 10 карти, които изтеглиш, да са 7-ци

 

Graaaaghghgh! Нямаш си представа колко често началната ми ръка е нещо от рода на Flamestrike, Flamestrike, Kel'Thuzad. Особено срещу Hunter - директно си тръгвам :)

 

Малко турнирче с интересни правила и Kripp + Artosis за кастъри: http://www.twitch.tv/tempo_storm

Link to comment
Share on other sites

Graaaaghghgh! Нямаш си представа колко често началната ми ръка е нещо от рода на Flamestrike, Flamestrike, Kel'Thuzad. Особено срещу Hunter - директно си тръгвам :)

 

Малко турнирче с интересни правила и Kripp + Artosis за кастъри: http://www.twitch.tv/tempo_storm

Има някой рискови декове, има и стабилни декове. Рисковите декове, като сработят, душата ти просто се пълни. По едно време се мъкнех с два Nerubian Egg с Hunter, два arcane shot-a, един steamwheedle sniper, и една овца, и от 10-на игри пукнах максимум 3-4 яйца, ама просто го стиймролваш с тях ако ги изкараш рано.

 

Не знам, някои карти ми се струват просто свръх силни, например annoy-o-tron, jeeves, fireball... :)

Link to comment
Share on other sites

Мен ако питаш, има доста по-силни и най-вече деморализиращи карти, например Execute (+ Taskmaster), Power Overwhelming (върху яйце, убиваш нещо, Void Terror до него и после си получаваш Nerubian), Equality + Consecrate (a.k.a Fuck Your Board), Velen's Chosen (on turn, turn 4 heal, turn 5 Holy Nova) и, разбира се, THOUGHTSTEAL, защото какво по-хубаво от това Priest да те тресне със собствения ти Flamestrike. И като добавиш Shadow Madness, Holy Fire, Lightbomb и Mind Control - направо ми се реве от Priest. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

https://www.youtube.com/watch?v=wmu0XXpUYog

 

Blizzcon 2015 - The League of Explorers Panel

 

 

 

hearthstoneIcon.png Hearthstone
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...