Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

Голяма борба м/у RAZER и Logitech! Гледам, гледам и не мога да реша! Logitech имат много красив дизайн, но гледам, че сичките са бая скъпички! Засега мисля за5 мишки, което е доста лошо де! От Logitech - MX620 ако съм с по-ограничен бюджет и Revolution ако събера повечко пари. RAZER - DiamondBack или DeathAdder при по-малко пари и CoperHead при повече. И така ся не знам какво да правя! Ще е доста добре да отида до магазин в който ги има и да поогледам, да преценя и да видя вече реални цени! В Пловдив казахте, че такъв магазин е Ресет, който ако може някой да ми обясни къде се намира ще съм му много благодарен!

 

ПП: tedy били си дал skype?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

ресет се намира на центура, от Княз Александър (там при джумаята) тръгваш по Христо Г. Данов и магазина е на не повече от 50 метра навътре от лявата страна на улицата

Link to comment
Share on other sites

Оооо да мисля, че се сещам! Където отпред има много хардуер на витрината. Значи казвате, че там е най-големия избор?

Link to comment
Share on other sites

А какво ще ми кажете за Logitech VX Revolution? Що се отнася до DeathAdder-а, че той бил 120 лв.?! Ми то в такъв случай много по-добре CopperHead!

 

ПП: С улиците съм доста зле такаче лпс уточнявайте!

Link to comment
Share on other sites

А какво ще ми кажете за Logitech VX Revolution? Що се отнася до DeathAdder-а, че той бил 120 лв.?! Ми то в такъв случай много по-добре CopperHead!

 

Ами какво да ти кажем? Това е мишка за лаптоп, и колкото и да е хубава, главното и свойство ще е да бъде малка и плоска за да е по-преносима.

 

За мишката опитай се да я пробваш колкото може по-добре и да прецениш ще ти пасва ли на ръката и дали ти е удобна а не само на външен вид дали ти харесва. Имаше едни най-обикновени мишки на Logitec с кабел (и с топче и оптични) - много удобни ми бяха, доста по-удобни от разни 10 пъти по-скъпи...

Link to comment
Share on other sites

там няма разери - разер можеш да намериш в и-нет залата x3m 3, на васил априлов 20 се намира.

и там няма само поръчка

Link to comment
Share on other sites

Накрая зема да се насоча към Copperhead и си е ***** майката майна! Баси мишките... то те са толкова много че... А за G-тата на Logitech нещо не ми харесват...

Link to comment
Share on other sites

Накрая зема да се насоча към Copperhead и си е ***** майката майна! Баси мишките... то те са толкова много че... А за G-тата на Logitech нещо не ми харесват...

няма да съжаляваш

Link to comment
Share on other sites

По-това, което разгледах и чух и прочетох като мишки нашрау луднах! То такъв голям избор, че не знма... Но мисля, че най-накрая си напраим мнение. На вас не ви остава нищо друго освен да се изкажете за тези мишки и така. Цени толкова различни че... няма нищо общо цените във официалните сайтове производителите и цените в БГ сайтовете. Под 100 лева единственото добро е Logitech G3, която на мен въобще не ми харесва като дизай да не говорим, че няма никаква ергономичност. Следващия клас според мен е 130 лв, където са далче по-хубавите според мен Logotech G5, Logitech G7 и RAZER Copperhead и други, но в този клас ми харесват те. И след това е клас 160 където е Logitech MX Revolution. Има 2 мишки, които въобще според мен в БГ не са си на местата като цена. G5 според сайта на Logitech трябва да под 100, а тя е 130 лв, а G7 трябва да е колкото Revolution-a 160 лева, защото и двете за 99 долара, но явно не. Ако и в магазините стоят така нещата ще стискам палци да мога да събера 130 и да зимам G7, защото наистина за 10 лв това е най-доброто. Дайте си мнението!

Link to comment
Share on other sites

На кой да вярвам?

 

По-това, което разгледах и чух и прочетох като мишки нашрау луднах! То такъв голям избор, че не знма... Но мисля, че най-накрая си напраим мнение. На вас не ви остава нищо друго освен да се изкажете за тези мишки и така. Цени толкова различни че... няма нищо общо цените във официалните сайтове производителите и цените в БГ сайтовете. Под 100 лева единственото добро е Logitech G3, която на мен въобще не ми харесва като дизай да не говорим, че няма никаква ергономичност. Следващия клас според мен е 130 лв, където са далче по-хубавите според мен Logotech G5, Logitech G7 и RAZER Copperhead и други, но в този клас ми харесват те. И след това е клас 160 където е Logitech MX Revolution. Има 2 мишки, които въобще според мен в БГ не са си на местата като цена. G5 според сайта на Logitech трябва да под 100, а тя е 130 лв, а G7 трябва да е колкото Revolution-a 160 лева, защото и двете за 99 долара, но явно не. Ако и в магазините стоят така нещата ще стискам палци да мога да събера 130 и да зимам G7, защото наистина за 10 лв това е най-доброто. Дайте си мнението!

 

Продължавайте да коментирате!

Link to comment
Share on other sites

На кой да вярвам?

Продължавайте да коментирате!

Само не разбрах защо водиш две теми за мишки с по равен брой постове и двете винаги са на върха?! :confused

Това някои модератори могат да го засекат като СПАМ.

Хвани едната тема за ушите и пиши само в нея, предполагам разбираш колко е неудобно както си я подкарал - в двете теми пишеш за трудния си избор и се повтаряш ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами момчета може да ви прозвучи смешно, но мишка ще зимам за Коледа! Просто 1 вечер не можех да заспя и си помислих: "Деба к'во ли ще измисля тая години за коледа да искам?". И се 1 ден се реших, че това ще е мишка и клавиатура. Клавиатурата вече я ибрах и нея може би ще я зимам тези дни, но мишлето си е за коледа. Просто подочух каква е лудница с тях и реших да започна да мисля от сега. Ще реша ще ги пробвам и за коледа ще спя спокойно и ще знам кво ще ме чака под елхата! xmas.gif

 

Breez не бих имал нищо напротив да мина и да я погледна! Ако нямаш нищо напротив разбира се! Ако искаш кажи срещата къде и кога да е и нямаш проблеми! Ако ще е тази седмица мога само до сряда, ако не другата седмица! Ще чакам!

 

:laughing: :laughing: :laughing: Имаш право tedy! И аз не знам кви ги върша изкукуригах вече! Наистина трябва да си пиша тук, защото все пак това си е моя topic!

Link to comment
Share on other sites

На кой да вярвам?

Продължавайте да коментирате!

JAR имат навик да правят тази мизерия,когато нямат даден артикул в наличност му намалят цената и то здраво за да заблуждават хората!Когато обаче е налична стоката цената става друга.....кокошкарски номера!

Link to comment
Share on other sites

Така и предположих, защото 1-во не може в сайта на Logitech Revolution и G7 да имат еднакви цени а в БГ разлика със 30 лв. Да не говорим също, че не може и G7 и G5 да имат еднакви цени това са си различни модели!

Link to comment
Share on other sites

Така и предположих, защото 1-во не може в сайта на Logitech Revolution и G7 да имат еднакви цени а в БГ разлика със 30 лв. Да не говорим също, че не може и G7 и G5 да имат еднакви цени това са си различни модели!

Напълно са възможни тези неща. Два различни модела не са с напълно припокриващи се функции, едните са 'гледани' повече от една страна, примерно ергономичност, други имат други по-силни страни, и за друг сегмент, защо да не може да са с еднакви цени. А това че в България разликата е 30-тина лв след като на сайта са с еднакви цени, вероятно се дължи на това че не сме страна от първия свят :bgrin: , а и не всеки модел се внася по едни и същи критерии, някои модели са по-продаваеми на наша земя, намества се доставки, канали и т.н., и затова цените мисля са различни. Ако отидеш там и на място си вземеш стоката вероятно цените ще са като на сайта :)

Link to comment
Share on other sites

tedy ти като по-вещ при Logitech-а какво би ми казал за G-тата?

Нищо, не съм вещ при Logitech-a, не съм геймър за да ти кажа каквото и да било за G-тата. Поне като форма не ми допадат много много, твърде обикновени ми се струват като форма, иначе си имат всичко за игри, и според многото ревюта които преминах, аз лично бих предпочел такава пред някой Razer ако играех. Честно казано за Разер и аз чувам прекалено много негативни мнения на фона на позитивните, за да си взема някога подобна. както някой спомена по-горе. Това че се обаждат някои хора, че били адски доволни може би е така, но аз казвам общи впечатления от многото ревюта които четох. За G5/7 доста повече доволни хора има като че ли.

Logitech и MS като че ли правят по-изчанчени мишки като форма, но и по-ергономични, за МС не съм много съгласен :) .

Абе в крайна сметка сам решаваш според ръката си, кой каквото ще да казва. Аз лично ако бях геймър, щях да съм с G, а като не съм, не бих взел MS мишка изобщо дори само заради тъпия скрол, за малко пари (под 50 лв) щях да взема А4, а за повече - или щях да направя компромис за някоя жична и удобна, или МХ620 (като преди това я барна да видя дали е удобна и да прочета ревюта дали работи добре), или просто щях да посъбера парици и да взема нещо наистина което си заслужава, както и направих.

Какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Пичове днеска с баща ми отидохме да копуваме радио за колата до Техномаркет и аз си взех пари за клавиатура. И та харесах си и си купих да ми е честита! Samsung Pleomax PKB-8000B е модела.

 

DSCI0563.jpg

 

Слим е със тези копчета, които аз искам ала лаптоп. Медийна е абе супер... Сега малко докато и свикна... Щото копчетата и с 1 мм да е по-далече от миналата ми и се бъркам. Иначе е голям кеф! Толкова е безшумна, че... Уникат много и се кефя! Гледах и мишките. Logotech G5 е на невероятната цена от 159 лв?! А G7 е на шантавата цена от 209 лв?!?!?!?! OMG... Дано само там е така... Що се отнася до RAZER-ите бяха много евтини (сравнително) което ми направи лошо впечатление... DeathAdder-а е на цена от 99 лв?! Странно...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Така, купих си тази мишка и имам доста проблеми.

 

Първо впечетление: до сега карах с мишка с топче и не съм имал големи проблеми, но се оказва, че тая не работи на моето бюро. Повърхността е грапава, с цепнатини или дълги отвори. Сигурно се сещате. Но точно там където ми е мишката е доста поизтъркано и ся ми сече. Не знам защо става така, сигурно защото има останала някоя малка дупка. Дали другата мишка която гледах от същата марка, на която пишеше, че работи на 99% от повърхностите щеше да работи на моето бюро? Щеше да е много смешно ако то се вписва в този 1%.

 

После: мушкам я в USB 2.0 и не бачка. Слагам преходника и пускам към PS/2 (или както там беше) и работи, но като спра компютъра и лазера не гасне.

 

Слагам драйвърите, но в никой от случаите не помагат.

Някой да се сеща какъв може да е проблема.

Има ли някакви по-големи падове напр. 20x20 и колко г/д струват.

Link to comment
Share on other sites

Така, купих си тази мишка и имам доста проблеми.

 

......

Ти си намерил точно какъв модел да си вземеш А4.

Това е оптична мишка, а оптичните на А4 и аз съм имал подобни мизерии с по-стар модел обаче.

Трябваше да вземеш поне X750-F, която е лазерна и 99% щеше да работи на бюррото ти, което явно не се разбира с оптиката.

Да, на PS-2 и на мен не ми гаснеше светлината (не е лазер тва). Явно захранването на PS/2 не се гаси при изключване.

За пад - виж тук, за 30-тина лв ще намериш добър пад, който е голям и да трае по-дълго от обикновено.

Link to comment
Share on other sites

Ти си намерил точно какъв модел да си вземеш А4.

Това е оптична мишка, а оптичните на А4 и аз съм имал подобни мизерии с по-стар модел обаче.

Трябваше да вземеш поне X750-F, която е лазерна и 99% щеше да работи на бюррото ти, което явно не се разбира с оптиката.

Да, на PS-2 и на мен не ми гаснеше светлината (не е лазер тва). Явно захранването на PS/2 не се гаси при изключване.

За пад - виж тук, за 30-тина лв ще намериш добър пад, който е голям и да трае по-дълго от обикновено.

Явно съм се прецакал, ама аз никога не съм придавал такава важност на мишки и клавиатури. До ся съм карал на мишка с топче. Даже не знаех, че има разлика м/у оптична и лазерна.

А относно проблема с USB-то някой има ли идея? И ще гасне ли ако е към USB?

А за пада се надявах на нещо до 10 лв. Ама до ся и без пад съм карал и да не се набутам и с него. А в момента мишката лети на едно парче картон :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Steelpad QcK mini мисля беше модела 14лв май някъде а ако не ти се дават толкова пари за 1лв и нещо от офис1 има едни падове с платняно покритие на тях мишката върви прилично

Link to comment
Share on other sites

Steelpad QcK mini мисля беше модела 14лв май някъде а ако не ти се дават толкова пари за 1лв и нещо от офис1 има едни падове с платняно покритие на тях мишката върви прилично

А, лев и нещо!? Това е за мен. Ще се разкарам до Метро и околните магазини. Ако там няма нещо с устройващи ме размери и под 10 лв. Отивам към Офис 1. А нали тоя пад в Офис 1 има поне 20x20 см. Нямам идея сега какви са нормалните размери. Аз помня едно време като съм ходил на зала имаше някакви падове големи колкото тетрадка А5.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...