Jump to content
BulForum.com

Проблем със китайски плейр


Recommended Posts

Здравейте.Имам проблем със един китайски плейр който се казва iqiyi.Не мога нито да го изстрия нито да го uninstal нищо не заема голямо място около 2гб но от време на време ми излизат някви реклами за филми което е адски дразнещо а и ми бави компютъра.И понеже не разбирам много а ми казаха ,че само със преинсталация ще стане а аз не мога да го преинсталирам сам пък и в момента нямам възможност да го дам по точно време нямам понеже постоянно пътувам а и не мисля само за това.Ако може да ми помогнете и да ми кажете някакъв прост начин как може да премахна тоя файл.Благодаря предварително на всеки отзовал се.

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо не разбирам. Този плейър настолен плейър за гледане на филми ли е?

Или просто си решил да сложиш темата за махане на програма от компютъра си в ХАРДУЕР-ния раздел?

Link to comment
Share on other sites

Програма е да за гледане на филми за музика и така на татък.И просто не може да се изтрие не ми позволява.Пише ми че се използва от друг потребител или програма.Ресвал съм компютъра какво ли не съм правил даже някви програми за триене съм теглил и не се маха този плейър.

Link to comment
Share on other sites

Рестартирай под Сейф Моуд и пробвай да я махнеш.
Ако не стане, пробвай Revo Uninstaller.
Няма програма, която да не може да се махне и да е нужна преинсталация.

Link to comment
Share on other sites

Рестартирай под Сейф Моуд и пробвай да я махнеш.

Ако не стане, пробвай Revo Uninstaller.

Няма програма, която да не може да се махне и да е нужна преинсталация.

Revo Uninstaler решава проблемите в 99% от случаите (аз самият го ползвам от 4-5 години). Обаче, пак казвам, в 99%!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за късния отговор но имах доста работа.Та изтеглих тази програма но когато я отваря в прозореца ми показва всички програми освен този гаден плейър.Дори отидох на самата папка и видях ,че със десния бутон мога да дам uninstal но нищо не става.Явно този 1% е бил за тоя китайски боклук. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че в случая не става дума точно за 'програма'" - ето какво казва Уикипедията за тоя т.нар. "плеър" iqiyi:
 

iQIYI is an online video platform in China launched on April 22,2010....


Така че това, дето той иска да махне по-скоро е някаква добавка към браузера и  затова не може да го намери с ънинсталатора.

 

==============

 

Едит: Явно и други си имат същия проблем, тъй като са поместили клипчета как точно се маха плеъра на iQIYI...в третото дори го третират като adware:
 

The "iQIYI" is not technically defined as computer virus but this adware is still a threat to your privacy and slow down your computer.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iqHTEILS63Y

 

https://www.youtube.com/watch?v=SLLJ5c-vOys

 

https://www.youtube.com/watch?v=4MSIqxSEI6U

Link to comment
Share on other sites

Тия видеа са направени за продаване на определен продукт. Един и същи в двете видеа. :) Поне последните 2. Първото не го гледах.
На третото се вижда, че е в Uninstall. Ако един продукт не е в Uninstall - той се третира като malware.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...