Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

кво е тва,където го "цитираш",в кой закон го пише...дай го в целия контекст,че така май му са губи смисъла:blink:

щом в гаранцията ти пише,че не се покриват тоя тип повреди ти какво очакваш?

Как какво очаквам,нали за това съм извадил част от ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ-няма значение какво пише в гаранцията.Очаквам да ми върнат парите или да ми го сменят-ти какво предлагащ да се откажа ли???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Демек ей сега да си изпусна монитора на земята и да ида да ми върнат парите? Така ли мислиш?

Не се сърди,но сръвнението ти е много неподходящо!Пазил съм телефона като очите си и мога да го гарантирам-не мисля че имам причина да лъжа тук нали така?Естествено не мога да го докажа.

Edited by geraldo
Link to comment
Share on other sites

Как какво очаквам,нали за това съм извадил част от ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ-няма значение какво пише в гаранцията.Очаквам да ми върнат парите или да ми го сменят-ти какво предлагащ да се откажа ли???

този договор,който си сключил при покупката на жисиема се явява специален по отношение на тва "законче" и за тва ще се приложи той,стига естествено договора да не нарушава императивни правни норми/което ме съмнява/.ако има нещо,което не е уредено от договора,то ще се уреди от закона.

 

П.С.:каква е тая "механична" повреда?някоя платка или нещо от сорта се е прецакала ли?

Link to comment
Share on other sites

Мхм какво значи "специален" значи ли че закона не важи за него?Много интересно-ами то тогава всеки такъв "договор" не влиза под "ударите" на закона,закакво го има този закон тогава?А ти право ли си учил или какво?

Link to comment
Share on other sites

Мхм какво значи "специален" значи ли че закона не важи за него?Много интересно-ами то тогава всеки такъв "договор" не влиза под "ударите" на закона,закакво го има този закон тогава?А ти право ли си учил или какво?

ами нали точно това е смисъла на договорната свобода-страните да си уговорят условията,стига да не нарушават закона,а условията които не са уговорени ще се уреждат от съответните норми.

 

погледни последните два члена от новите условия за ползване на abv.bg ;)

Edited by frodo
Link to comment
Share on other sites

Чл. 111. (1) Всяко споразумение или договор, сключени с продавач преди появата на несъответствието на потребителската стока с договора за продажба, което ограничава или изключва отговорността на продавача по този раздел, е нищожно.

 

А това как да го разбирам?И защо юриста ми каза да подължавам,да не се отказвам?

Edited by geraldo
Link to comment
Share on other sites

Ами обърнах се ама те нямат почти никаква сила-там по-скоро е на доброволни начала.Дори ответната страна не е задължена да се отзове.

Edited by geraldo
Link to comment
Share on other sites

Съвета ми е в бъдеще да четеш гаранцията и да се интересуваш подробно за нея при следващи покупки.Не гледай само срока на гаранцията , а и условията в нея,за да си нямаш после излишни ядове.

Мда ама като си купуваш нещо ново и то толкова скъпо(поне за моите възможности) някак си не очакваш,да се развали толкова скоро+това можеш ли да предвидиш какво може да му се случи та да гледаш за това във гаранцията???А да не говорим,че повечето гаранций представляват 10 реда условия,които я изключват!

Link to comment
Share on other sites

Абе гледам тук почнахте да пишете за гаранции и повреди, та викам да питам аз за повреда в микоровълнова фурна с оставаща гаранция. Значи повредата беше, че тя не топлеше. Въртеше се, светише сичко си беше ОК, ама не топли :). Нося е в сервизчето, казват ми ще се обадим. след седмица звъня и ми казват че имало няква опечена хлебарка вътре, която е причинила изгарянето на няколко платки :huh: . Глупавото е че платките като ги занесох си бяха наред според мен и според човек, който е оправял ел. уреди. Не сме отваряли микорвълновата, за да не изгубим гаранцията, ама тва че проблема беше само в това че не топлеше би следвало да е диода, който върши тая работа :).

Та както и да е леклата по телефона ми вика, че ние сме виновни за това и би трябвало да платим, ама вика айде този път няма, но за другия...

Та въпросат ми е аз ли се водя за виновен, ако хлебарка влезе и изгори платка :), което ми се струва малко глупаво и невъзможно? А и трябва ли да платя за повредата, както жената от сервиза ми каза?

м/у другото няколко дни след това, т.е. миналата сряда отново се обадих да питам дали е опревана, тъй като бяха казали, че тогава ще пристигнат новите платки и всичко ще е ОК, но ми изцепиха, че сменили 2 платки и пак не работила, трябвало още неща да се сменят :D. 'ибати хлебарката :)

Edited by midas
Link to comment
Share on other sites

Ако повредата е възникнала в следствие на неправилна употреба,като се слагат в нея неща не по предназначение , логично е да ти откажат гаранцията.Но мен ми е странно как така ще влезне тая хлебарка чак до платките.те не са ли затворени по някакъв начин така че да не може да се стига до тях.Да не би хлебарката да е била там още при самото сглобяване на микровълновата.Нормално е като сменят платките печката пак да не работи, когато елемент от една система се развали той нормално може да причини повреда и на друг елемент , който също да трябва да се ремонтира.Тук важното обаче е да се види коя е първопричината за повредата , за да се види чия е вината.

 

...А тя тая печка още от самото начало ли не топлеше или...?

Топли вече 3 години без 6 месеца. Изведнъж спря. Като говорих с ел. техник каза, че проблема е в тва диодче, което струва 1-2лв. След това се сетих че има гаранция и е занесох те да се оправят...

Ама тва няма значение, чудя се дали аз съм виновен след като съм си е ползвал както трябва, нищо нередно не съм направил. Просто в цялата кооперация има някви малки жътварки, от които няма отърване и явно някоя от тях се е промъкнала вътре. Аз ли съм виновен, че това е станало или те, че не са си подсигурили продукта от такива неща?

Link to comment
Share on other sites

.Можеш да се обърнеш към РИОКОЗ бившето ХЕИ да обезпаразитят.

Защо бившо? Още си го има. ХЕИ е различно от РИОКОЗ!

Link to comment
Share on other sites

Аз ли съм виновен, че това е станало или те, че не са си подсигурили продукта от такива неща?

Вчера не малко време си мислех по този въпрос и смятам, че спокойно може да се води дело срещу компанията за неподигоряването на продукта. Мисля го от тази гледна точка, че щом една хлебарка може да премине, то спокойно и едно малко дете може да си навре пръстите вътре и да стане най-нежеланото.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме тълкованието на това :клик ,точка 64., това важили при заварено положение,т.е. кучетата са регистрирани 2005 г.,и сега само се пререгистрират,а не се регистрират.При това положение трябва ли да нося 'декларация за съгласие от собствениците на съседните имоти', за пререгистация.Благодаря преварително :D

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

Не не смениха им името вече не се казват ХЕИ а РИОКОЗ, това мисля че го чух от няква лекция от преподавателя.Сигурно се бъркаш с едно друго подобно, пак беше нещо РИО..

Напротив - най-вероятно ти не си разбрал на лекцията. Сестра ми е фармацевт и си отчита рецептите за наркотиците именно в ХЕИ. Няма как да се бъркам. Но нищо, де. Да не спорим, че става малко оффтопик

Едит: Моя грешка. Сега проверих и се оказа, че ти си прав. Извинявам се още веднъж

Edited by $abrina
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме тълкованието на това :клик ,точка 64., това важили при заварено положение,т.е. кучетата са регистрирани 2005 г.,и сега само се пререгистрират,а не се регистрират.При това положение трябва ли да нося 'декларация за съгласие от собствениците на съседните имоти', за пререгистация.Благодаря преварително :D

ами носи си всички документи,които са ти трябвали за регистрацията ;)

сигурно не тежат 100кила

Link to comment
Share on other sites

ами носи си всички документи,които са ти трябвали за регистрацията ;)

сигурно не тежат 100кила

става дума за прегестрация и проблем относно набавянето на подобна декларация( на никой не му пожелавам такива съседи).Поправката е приета през 2006 г,та когато ги регистрирах не се изискваше.Ако можех да си ги набавя нямаше да питам :P

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...