Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

Готино, то е явно - сумнамбулствал си на сън. А, може и просто да си се събудил, да ти се е прияло омлет и да си си направил, да си дал и на кучето, защото си се присетил и за него полубудно състояние. След това пак си заспал и така ;)

 

На мен ми е интересно защо хората използват "Паранормално" или "Свръхнормално" като термини, това са си напълно нормални явления/събития/твари, просто човешкото съзнание е много трудно за убеждаване в нещо, освен ако не се докосне с някое от сетивата си към него. Вие наистина ли вярвате, че в тая вселена, опсипана от хиляди галактики с милиони планети ние сме единствената развита форма на живот?! Доста наивно, не мислите ли...

 

Замислете се:

За нашите организми са важни кислород, вода, светлина. Перфектната пропорция (за нашите организми) е позицията на планетата спрямо слънцето и неговата/нашата инерция допринасят за равномерното топлене. Добре, а при положение че съществуват толкова милиона планети, толкова ли сте убедени, е някъде, дори и на другия край на вселената няма подобно слънце с подобна планетка на която да са се получили същите условия като нашите?! Има възможност да се развият организми, доста приличащи на нас. Добре, за нас е нормално да си средно 1.75 висок, 80кг, да имаш 2 ръце, една уста, 2 уши, 5 пръста, 1 сърце, 1 мозък и т.н. Това се е получило според нашите климатични условия, евол'ция на организмите, определеният натиск от налягане и т.н. А, дали това е перфектната комбинация за създаване условия на живот?! Защо непременно трябва да са 5 пръста, 1 сърце, точно тоолкова налягане, точно толкова количество вода, нуждаещо се от организма, въздух и т.н. Бактерията има свойството да се приспособява към средата, а не обратното. Има ли бактерия някъде на някаква си планета - има и живот на нея. Вярно, може да отнеме столетия за евол'ция и приспособяване към определената среда, но тоа е неизбежно, ще стане. Така че помислете пак, преди да заявявате че извънземните били измислица и т.н., помислете логично.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Въпроса е това , идвали са на нашата планета или това е поредната лъжа ... няма начин да няма поне една "раса" , които да са по-развити от нас в тази посока (пътуване и разучаване из други планети) и да не са наминали .

Повечето неща давани по телевизията , репортажи по вестници и тем подобни може да са една огромна спекулация , но все трябва от някъде да се е започнало .

Гледахте ли снощи новините ... 1ви януари 2008 half-life adventure започва .

На мен сюжета на играта ужасно много ми прилича на това , което правят в момента .

Малко разпокъсан пост направих , но все пак си расъждавайте и по нещата , които написах сега и се чудя само дали ще кажат нещо след изпробването на тази машинка .

Link to comment
Share on other sites

Еми ето ти линк от новините .

mms://87.120.130.8/btv/vecherni-novini/vecherni-novini_18-12-2007_19-00_q1.wmv?0WOVRy5LjceLZcNLSa1L&35081&28963910&d65948631bd20b9661744d68e06df36d

38 минута и 14 секунди

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
офф. вече съм поодрасъл за да вярвам на такива работи .но иначе са долу горе поизпипанки.
Честит тринайсти рожден ден!

Пише се поотрасъл. Обикновено изреченията започват с главна буква. Това са най-фрапиращите. Другите са само забавни.

 

Йорки, паранормалното е това, което не може да се напъха в рамките на съвременната наука. И в комплекса от предразсъдъци, които средностатистическия човек би нарекъл "здрав разум"... В един филм (What the bleep do we know) е споменато, че при виждането и визуализирането на един и същи обект се активират едни и същи центрове в човешкия мозък. Което значи, че е доста възможно да зависи много от мозъка какво всъщност виждаме и какво предпочитаме да не видим :) Което отново опира до "здравия разум" и категоризирането на възможно и невъзможно :)

Като цяло доста препоръчвам този филм. Доста интересни идеи в тази насока има там ;]

Link to comment
Share on other sites

Честит тринайсти рожден ден!

Пише се поотрасъл. Обикновено изреченията започват с главна буква. Това са най-фрапиращите. Другите са само забавни.

 

Йорки, паранормалното е това, което не може да се напъха в рамките на съвременната наука. И в комплекса от предразсъдъци, които средностатистическия човек би нарекъл "здрав разум"... В един филм (What the bleep do we know) е споменато, че при виждането и визуализирането на един и същи обект се активират едни и същи центрове в човешкия мозък. Което значи, че е доста възможно да зависи много от мозъка какво всъщност виждаме и какво предпочитаме да не видим :) Което отново опира до "здравия разум" и категоризирането на възможно и невъзможно :)

Като цяло доста препоръчвам този филм. Доста интересни идеи в тази насока има там ;]

 

 

 

Ами да,филмът определено си е добър и има доста моменти върху които човек се замисля.

А относно 13-ият. рожден ден на колегата мисля ,че всеки прави грешки(правописни).

Иначе според мен има нещо все някаде.Но какво? тепърва предстои да разберем.

Ето така виждам нещата аз колеги.

 

Само неразбирам това Йорки какво значи?

:gangstah:

 

А и доколкото пише по книгите и речниците се изписва ТРИНАДЕСЕТИ КОЛЕГА.

Link to comment
Share on other sites

То и

...някаде...
се пише с "ъ" :P !

Аз си спомням един ден как си изкарах акъла в нас. Бях някъде 8-9-ти клас. Стоя си на леглото и си уча.Беше зима. Тук е момента да споделя, че четох в една книжка за всички признаци, че една къща е обитавана от духове и един от тях беше - завесите се веят, без да е отворен прозореца. И както си уча, по едно време поглеждам завесите и замръзнах - клатеха се, а прозореца затворен и с алуминиева дограма - абсурсд да става течение от него. Около 5 мин. не смеех да мръдна, но след време като се позамислих и чак ме напуши на смях - просто въздуха от парното се нагрява и отива нагоре, като клати завесите. Но в първия момент се шашнах много!

Link to comment
Share on other sites

То исе пише с "ъ" :P !

Аз си спомням един ден как си изкарах акъла в нас. Бях някъде 8-9-ти клас. Стоя си на леглото и си уча.Беше зима. Тук е момента да споделя, че четох в една книжка за всички признаци, че една къща е обитавана от духове и един от тях беше - завесите се веят, без да е отворен прозореца. И както си уча, по едно време поглеждам завесите и замръзнах - клатеха се, а прозореца затворен и с алуминиева дограма - абсурсд да става течение от него. Около 5 мин. не смеех да мръдна, но след време като се позамислих и чак ме напуши на смях - просто въздуха от парното се нагрява и отива нагоре, като клати завесите. Но в първия момент се шашнах много!

 

 

Ok. Правя правописни грешки и какво?

 

Та сещам се за нещо предо около 4/5год. Двамата с жена ми сем на разходка и сядаме да пием по кафе.

сещаме се за наш починал приятел и палим циара за него. Цигарата е в пепелника ние гледаме и мълчим,след около минута се спобутваме едни друг и си казваме.Видя ли! -Да. Все едно някои си дърпаше от цигарата в пепелника.

Е мисля ,че това бе моментът когато съзнанието ми видя това което искаше да види.Да види може би една реална до някаде илюзия.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Реалността е съвкупността от събития, възприети от сетивата и филтрирани от човешкия мозък. Повтарям се.

 

Първо да спомена, че имам много широк зрителен диапазон и много силно периферно зрение. Способен съм да наблюдавам неща, които се намират на почти 90 градуса от линията, в която са насочени очите ми. И също така сериозен усет за присъствие зад мен.

Преди време, като работех в един интернет клуб, по време на самотните ми нощни смени доста често ми се е случвало да усещам, че някой седи зад гърба ми, сякаш чакайки да го обслужа (докато аз си цъкам Diablo) и в момента, в който мога да си отлепя вниманието от играта (правя портал и си вкарвам героя в града), обръщам се и виждам, че зад мен няма никой. Това се повтаряше страшно много пъти...

Другото, и по-фрапиращото беше, след като почина едното от кучетата ми (от десет годишен беше с мен), отрязах кичур от косата си и го сложих в гроба. След време, доста често се случваше, докато си седя в стаята и си цъкам нещо на компютъра вратата на стаята да се отвори без видима причина и аз да съм 100% сигурен, че просто песа е влезнал в стаята ми, да си търси някое от любимите скачащи топчета (тези, силиконовите), които и аз много обичам и продължавам да си цъкам до момента, в който се усещам, че песа го няма...

А колко пъти съм сънувал изключително реалистично, че кучката си е жива, и двамата (с другото куче) си играят както едно време... И като се събудя да не мога да повярвам, че това не е било истина...

 

Иначе, забележката за възрастта ни най-малко не беше заради правописа. Беше по-скоро за съдържанието на "мисълта" на въпросния индивид. Освен това, ако не ме лъже паметта, "тринайсти" не е грешка. Дублет. Това Наско по-скоро би могъл да каже..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

ОФИЦИАЛНО: САЩ имат договор с извънземна раса от 1954г.!

 

Истина или лъжа...никой не може да каже със сигурност. Факт е обаче, че все повече започва да се говори открито за извънземните посещения.

Link to comment
Share on other sites

ОФИЦИАЛНО: САЩ имат договор с извънземна раса от 1954г.!

 

Истина или лъжа...никой не може да каже със сигурност. Факт е обаче, че все повече започва да се говори открито за извънземните посещения.

Защо пък точно САЩ?? Като по филмите дойдат ли извънземни винаги отиват в Щатите, че в повечето случеи и английски говорят  :laughing: Защо примерно Руснаците да нямат договор с тях? Те имаха също силна космическа програма... Може пък извънземните като дойдат да проговорят на руски  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами бях чел, че руснаците също имат своите срещи и сътрудничество с извънземните, но явно там цензурата е доста по голяма.

Link to comment
Share on other sites

charmock, гледай филма Прометей, сигурно ще ти хареса. И той, както и горните твърдения са в сферата на фантастиката и също толкова достоверни.

Изгледал съм достатъчно научнопопулярни филми, за да ми стане ясно, че разстоянията са прекалено големи и съществуват закони, които ограничават движението във вселената до граници, които правят срещата с извънземни почти нулеви и единствената вероятност за това е околните планети в даден радиус да бяха годни за живот. 

Всеки човек открай време обича да си украсява реалността с богове, извънземни и какво ли не. Това е заключено във въображението ни. Всеки избира в какво да вярва.

И аз самият не искам да приема, че всичко е толкова логично, колкото е, но в повечето случаи нещата са много по-прости, отколкото ги мислим и искаме и всичко е един низ от случайности и нищо повече. :)

Link to comment
Share on other sites

charmock, гледай филма Прометей, сигурно ще ти хареса. И той, както и горните твърдения са в сферата на фантастиката и също толкова достоверни.

Изгледал съм достатъчно научнопопулярни филми, за да ми стане ясно, че разстоянията са прекалено големи и съществуват закони, които ограничават движението във вселената до граници, които правят срещата с извънземни почти нулеви и единствената вероятност за това е околните планети в даден радиус да бяха годни за живот. 

 

 

Това е един от основните доводи на противниците на тази идея. Добре, но представи си, че те са намерили начини да преодоляват пространството. Снощи гледах един епизод на Дискавъри за хора похитени от извънземни и с хипноза ги караха да си спомнят какво са преживяли. Всеки един от тях беше подлаган и на детектор на лъжата, всички издържаха теста. За единия случай ставаше въпрос, че "чинията" или кораба на който ги бяха отвлекли от вътре е бил с пъти по голям от колкото изглежда от вън. 

В последната година изгледах много научни филми, както и доста литература прочетох по въпроса, лично според мен те съществуват и контактуват с определени хора. Което няма лошо де, щото ако сме сами във вселената ще е много скучно.  :)

Link to comment
Share on other sites

За законите - не мисля, че днешната наука е открила всичките отговори. Нютон е смятал, че знае всичко за физическия свят и че знае абсолютните механични закони, докато не е бил сериозно опроверган от ОТО. Та... не се знае от коя дупка ще изскочи зайчето :)

Link to comment
Share on other sites

charmock, гледай филма Прометей, сигурно ще ти хареса. И той, както и горните твърдения са в сферата на фантастиката и също толкова достоверни.

Изгледал съм достатъчно научнопопулярни филми, за да ми стане ясно, че разстоянията са прекалено големи и съществуват закони, които ограничават движението във вселената до граници, които правят срещата с извънземни почти нулеви и единствената вероятност за това е околните планети в даден радиус да бяха годни за живот. 

Всеки човек открай време обича да си украсява реалността с богове, извънземни и какво ли не. Това е заключено във въображението ни. Всеки избира в какво да вярва.

И аз самият не искам да приема, че всичко е толкова логично, колкото е, но в повечето случаи нещата са много по-прости, отколкото ги мислим и искаме и всичко е един низ от случайности и нищо повече. :)

 

Явно не си гледал достатъчно.Пример:

 

Експерти на НАСА са извършили успешни изпитания на двигателя "ЕмДрайв" (EmDrive), осмиван от учените от 10 години.

 

Тепърва в следващите десетилетия ще ставаме свидетели на доста неща, които сега ни се струват фантасмагории.

Link to comment
Share on other sites

Antares За законите си прав. Надявам се човечеството да има още дълъг живот, (макар да се съмнявам), за да може да се развие до по-високо ниво, но ние нищо няма да видим.

 

charmock За мен всички предавания за извънземни са силно манипулативни. Няма нищо научно в тях. И са чиста проба фантастика и измислица.

 

Отделно правителството на САЩ е конфискувало толкова научни трудове през годините, а и влагат доста $$, така че тайните им разработки със сигурност са на много високо ниво. Още Хитлер е разработвал прототипи на летящи чинии, които именно те конфискуват.

Отделно се правят какви ли не генни експерименти, така че може да са изкарали подобия на извънземни още преди години.

 

exabyte вечен двигател, не значи нищо. Скоростта на светлината никой не може да я прескочи. А дори и да можеше, разстоянията са НАИСТИНА огромни, непосилни на хората в каквато и да е степен.

http://vbox7.com/play:052f7c042c (Любим клип, който просто за секунди показва колко сме незначителни)

За колко ли време ще се направи обиколка на Canis Mayoris, пък нека двигатела вечно да си обикаля?

 

Всеки избира в какво да вярва. Едно от най-трудните неща е да промениш мнението на някой или поне на мен не ми се отдава, затова и няма да се опитвам.

Не ме разбирайте погрешно. И аз искам да разчупя сивото ежедневие и да ми се опровергае цялата логика. Искам да имам отговори за всичко. Но логиката и науката говорят в съвсем различна посока.

Link to comment
Share on other sites

Начи! 95% от океана не са изучени. Хич не ми говорете, че не съществуват русалки.

Link to comment
Share on other sites

Vetim, според теб щом не е доказано научно значи не съществува. Обаче е факт също, че науката все още не може да обясни египетските пирамиди, кристалните черепи, рисунките в пустинята Наска, Стоунхендж и т.н. Да не говорим, че вече доста се пречупва теорията, че човека е разумно същество от около 100 000 години. Намерени са древни градове във водите на Япония и Америка датиращи от преди 800 000 години. 

Link to comment
Share on other sites

Vetim, според теб щом не е доказано научно значи не съществува. Обаче е факт също, че науката все още не може да обясни египетските пирамиди, кристалните черепи, рисунките в пустинята Наска, Стоунхендж и т.н. Да не говорим, че вече доста се пречупва теорията, че човека е разумно същество от около 100 000 години. Намерени са древни градове във водите на Япония и Америка датиращи от преди 800 000 години. 

Колкото филми има за извънземни, толкова има и оборващи ги, показващи как са ги направили. И да, тези предавания не могат да докажат съществуването на извънземни по никакъв начин, не само научно, а какъвто се сетиш еднозначен начин. Всички участващи са статисти, болни мозъци, търсещи внимание или пари, фалшификации на кадри и какво ли още не.

Със същия успех можеш да гледаш Динамо и да мислиш, че прави магии. 

Последното нещо, което ще тръгнат да правят е да взимат американци, на случаен принцип, за да правят опити с тях, да ги изнасилват и какво ли не... 

Не разбирам как за теб е по-вероятно извънземните да дойдат на хиляди светлинни години, за да се гаврят с незначителна човешка форма на живот, отколкото американците да са разработили въпросните технологии и да  ги тестват в естествена среда???

Мисля си, че подценяваш възможностите, властта и въображението на човека.

 

И това, че посочените от теб неща не са обяснени, не значи, че са дело на извънземен живот.

Всичко е възможно да е създадено от хората. Нищо извънземно и невероятно не виждам...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...