Jump to content
BulForum.com

Много бърз конвертор за филми


mafiot

Recommended Posts

Много си прав,нямам си хал-хабер как се работи с TMPGenc .Просто ти копирах

от дата.бг дискусите,влез в саита и ще научиш каквото ти трябва.shot.gifwc.gif

abe pi4 tam ne e obesneno za TMPGenc a za durga programa.Taka4e stiga trupa bezmmisleni postowe ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Имам опит в конвертирането, каквили не конвертери са минали през мен. Но съм много доволен от AVS Video ConVerter. В wareza има една много добра програмка VCD Easy с много опцийки. Но как е името на твойта програма? :punk

Link to comment
Share on other sites

Имам опит в конвертирането, каквили не конвертери са минали през мен. Но съм много доволен от AVS Video ConVerter. В wareza има една много добра програмка VCD Easy с много опцийки. Но как е името на твойта  програма? :punk

http://vcdrookie.com/rus/index.php?option=...id=30&Itemid=55

ВИЖ ТУКА, ако можеш да четеш руски.

Link to comment
Share on other sites

Начи правя си филма вграждам му субтитрите ама после като пусна mpg-а

ми върви сякаш ми лагва.Кво да го правя за да се оправи

Link to comment
Share on other sites

Backbone: Това става и при мен, когато все още са ми включени libavcodec-ците на ffdshow. Значи, аз по принцип съм с K-Lite Codec Pack 2.20, за да енкодна филма си включвам всеки път libavcodec-ците на ffdshow и когато приключа и филмът е готов - ги изключвам, защото явно нещо се омазват с K-Lite-а. Дано и при теб е такъв проблема! ;)

Link to comment
Share on other sites

Да картината се оправи ама звука изостава от картината и субтитрите

 

Edit:Оправих го :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
а бе, защо не мога да си "вградя" титрите? правя всичко както е посочено ....

 

става дума за MainConcept MPEG Encoder

 

Пробвай да си смениш ffdshow codec-а, защото съм забелязал, че с някой, Main Concept-а прави проблеми. Аз сега съм си сложил версията от 28. 08. 2004 година - ffdshow-20040828 и нямам проблеми с вграждането. Знам, че си изчел всичко във форума на Дата.бг, но вземи да хвърлиш едно око и тук!

Ако има нещо - знаеш къде да пишеш!

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да си смениш ffdshow codec-а, защото съм забелязал, че с някой, Main Concept-а прави проблеми.

 

аа, набарал съм точната версия от едно обяснение( и той така вика, че с него нямал проблеми :D )

 

Знам, че си изчел всичко във форума на Дата.бг, но вземи да хвърлиш едно око и тук!

 

и т'ва го знам :)

 

 

p.s. тея кодеци ще ми вземат здравето ... :angry1

Link to comment
Share on other sites

аа, набарал съм точната версия от едно обяснение( и той така вика, че с него нямал проблеми  :D )

и т'ва го знам  :)

p.s. тея кодеци ще ми вземат здравето ...  :angry1

 

 

Като отвориш configuration на FFDshow, трябва кодеците да са на libavcodec или поне тези които използва филма, отмяташ субтитри и search и готово. За проба можеш да пуснеш филма на Winamp и да видиш дали има субтитри. ако има а в MainConcept-a ги няма направи следното:

Отваряш Options на Mainconcepta и избираш import modules там маркираш direct Show import и го местиш със стрелките така, че да стане първи после ок. Зареждаш филма на ново и вече трябва да има субтитри.

Кажи дали е станало

Link to comment
Share on other sites

Работи ли някой с WinAvi.Имам следния въпрос-защо след конверт аудиото ми не е 5+1,а само 2.Става въпрос за DVD.Изходното avi е АС3 и съм дал отметката за АС3 в WinAvi

Link to comment
Share on other sites

Работи ли някой с WinAvi.Имам следния въпрос-защо след конверт аудиото ми не е 5+1,а само 2.Става въпрос за DVD.Изходното avi е АС3 и съм дал отметката за АС3 в WinAvi

 

Виж си настроиките на AC3 филтъра За да получиш 5.1 аудио на DVD фаила трябва АС3 филтъра да е настроен на 5.1 изход. Също така ако АС3-то ти е от Nimo codec pack, 5.1 звук няма да получиш тъй като този филтър фалшив и разкодира аудиото само в два канала.

 

 

Oftopic: Иползвай бутона Edit да не си навлечеш гнева на някой модернатор

Link to comment
Share on other sites

Направи един експеримент да разбереш да ли наистина АС3 фитъра ти прави проблеми. Отвори филма с BSplayer десен бутон в/у плеара >> опции >> филтри >> АС3 трябва да се зареди АС3-то, дирекно ти показва колко канално ти е аудиото на филма и на колко го декодира, Ако е не както искаш избираш в Output на колкото канала искаш да го декодира, при пуснат BSplayer след промяната веднага трябва да усетиш разликата. Това важи само за филми с 5 канален звук. Ако филма ти е 2 канала няма как да го направи 5.

След настройките праскаш Апли и Ок би трябвало да запази конфигуразията за всички програми които използват АС3.

 

 

Аз съм с този и досега проблеми няма:

http://warez.ru:8080/FTP/Moviez/+(codecs)/...ilter1.01a.rc5/

 

Ако не стане пиши

Link to comment
Share on other sites

някой ще ми каже ли как се намалява размера на файла? кои настройки се "бараха"?

... знам че някъде в онази тема в дата.бг го пишеше, ама ме мързи да търся из 30 стр. :(

 

като му задам VCD става 798 MB. аз искам да го побера на един диск.

филмът е точно 80 мин.

Link to comment
Share on other sites

beshe nqkude dolo advanced li beshe ili neshto podobno configuration li

shtrakash go i to tam tursesh zamugleno pole na koeto pishe 0 mb. shtrakash vurhu otmetkata koqto e tama za da ti otvori poleto i pishesh 700 mb apply i gotoo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...