Jump to content
BulForum.com

Rabota na moreto


Recommended Posts

Миналата година работих за Виктория Груп и честно казано съм доволен.Работих на Елените.Бях изпратен като стажант от Европейския колеж.Мисля тази година също да отида на Елените :)

Link to comment
Share on other sites

Заплати разни, за различните длъжности.

тел.:0888 983 229

тъй е наи лесно... дал си 4ри дъжности значи трябва да има и 4разли4ни заплати. толос ли е слойно да ги кайе6???? а и има ли вазрастови ограничения...... и какво 6те ре4е това "ОТЗ"????

Link to comment
Share on other sites

тъй е наи лесно... дал си 4ри дъжности значи трябва да има и 4разли4ни заплати. толос ли е слойно да ги кайе6???? а и има ли вазрастови ограничения...... и какво 6те ре4е това "ОТЗ"????

организатор търговска зала или салонен управител или портиер се тая :D

Link to comment
Share on other sites

тъй е наи лесно... дал си 4ри дъжности значи трябва да има и 4разли4ни заплати. толос ли е слойно да ги кайе6???? а и има ли вазрастови ограничения...... и какво 6те ре4е това "ОТЗ"????

 

С това твое изказване си мисля,че отпадна още на квалификациите за някое от посочените работни места. За работата бих казъл, че се изскват езици. На В. Арабаджиев са хотелите. Заплащането знам, че е добро. Има всичко осигурено. От сигурен источник. А за ОТЗ-то, щом не знаеш какво е това, имаш ли място там въобще ?!

 

Още нещо, на "елените" има едни бунгалца (които са си баш къщи), за там може да е персонала.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм работил при Ветко и ще ви кажа, че освен на роднини, приятели и близки, на други не плаща. И ще спите в мазета някъде из Влас. Тоя Наско да не заблуждава хората.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм работил при Ветко и ще ви кажа, че освен на роднини, приятели и близки, на други не плаща. И ще спите в мазета някъде из Влас. Тоя Наско да не заблуждава хората.

Така като се замисля...има нещо вярно в думите ти,но не са точно мазета.Наистина квартирите не са първа хубост,а относно заплатите те глобяват за пълни глупости.Моята първа заплата миналата година беше намалена със 100 лева глоби незнайно по каква причина.Когато поисках обяснение ми казаха че "не са длъжни да ми се обясняват"

Но като цяло аз харесах работата там просто заради самите хора...това беше...

Link to comment
Share on other sites

Забравих и да напиша, при Ветко се краде на поразия. Ако не искате да крадете и вие да влизате в комбина с осталаните от персонала, ще ви направят мръсно и ще ви изгонат. Пак ако не крадете няма какво да ядете, защото заплатите при Ветко се дават с 1 месец назад, ако напуснете изгаряте с тази заплата. Аз при него изгорях с една заплата, защото като видях какъв е ад и напуснах.

Link to comment
Share on other sites

Когато поисках обяснение ми казаха че "не са длъжни да ми се обясняват"

явно точно този който ти е намалил заплатата ти е прибрал паричките :) бил си нов и е видял отлична възможност да вземе малко пари отгоре за себе си... трябвало е да намериш някой на по-високо ниво от него и да се оплачеш и ония цървул да го издуха :Р

 

инъче аз познавам едно момиче ,което е работило на Елените и е доволна...

Link to comment
Share on other sites

а преди 3 лета мой приятел,с който работехме на синеморец като спасители избяга от синеморския плаж и отиде на елените.Както каза колегата по горе заплатите се дават с 1 месец закъснение.Той остана до края на сезона-октомври мисля и прибраха целия инвентар на плажа-лодки,колела,чадъри,шезлонги,постове и накрая им казали "отивайте си ,ще ви пратим последната заплата следващия месец с пощенски запис"

обаче и до днес последната заплата нее дошла.

Така,че ако се хващате там изисквайте заплатата да ви се дава след всяка изработена седмица,ако не става поне вземайте аванс посредата.

Другото "наказание" е минус 10лв от заплатата ако те видят в дискотека,понеже комплекса е затворен и в дискотеката има само посетители на комплекса-без селски бекове и свалячи.А персонала явно се третира като такъв.

Не го казвам просто така да си правя вятър.Знам как са отношенията за сезонната работа по морето защото съм работил такава.Навсякъде гледат да те изработят с последната заплата,защото знаят че следващото лято ще има отново новодошли младежи,които ще иската да прекарат лятото на море и да изкарат некой лев.

Искренно се надявам работодателите да са се сменили и да няма такива измами.

И все пак успех на кандидатите.

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че работодателите са абсолютен шит, нема какво да се чудите. Как е възможно при сезонна работа да се плаща различно освен седмично или дневно, а за един месец закъснение е безсмислено да се коментира... И защо един човек да иде да работи на мизерното черономорие ако знае езици, вместо да замине за Америка - верно и там ше се скъса от работа ама в крайна сметка е за добри пари, а не само колкото да преживее три месеца.

Link to comment
Share on other sites

Аз цяло лято бачках сервитьор в съседния хотел ,който е на Мултигруп - "Прадайз Бийч" и мога да ви кажа ,че от "Елените" дойдоха към 5-6 човека да бачкат при нас,които изкарали по 2 месеца на Елените , съответно без да им се плати и напуснали ... Все пак вие си решавате , но аз за там нищо хубаво не съм чул. Ветко Арабаджиев ...

 

Сори на автора на темата ,че му прецакваме работите , но все пак хората трябва да знаят къде отиват и няма как да им кажа. Всичко е така направено ,че да те задържат цялото лято (до тук добре) Плащат ти с 1 месец закъснение (горе-долу ок) после като свърши сезона и гориш с тая заплата ,която са ти удържали с обещанието да ти я платят после и после има да обикаляте 100 пати да им се молите на тия да ви дадат мизерните пари. За моя радост аз изгорях само с 10 дена ,но съм много доволен като цяло от парите и готиното прекарване :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм работил при Ветко и ще ви кажа, че освен на роднини, приятели и близки, на други не плаща. И ще спите в мазета някъде из Влас. Тоя Наско да не заблуждава хората.

Персонала не спи по мазета във Влас. Много роднини ще трабва да има Арабаджиев, според теб, като се има впредвид, че персонала на Елените миналата година беше 1000 човека.

 

Така като се замисля...има нещо вярно в думите ти,но не са точно мазета.Наистина квартирите не са първа хубост,а относно заплатите те глобяват за пълни глупости.Моята първа заплата миналата година беше намалена със 100 лева глоби незнайно по каква причина.Когато поисках обяснение ми казаха че "не са длъжни да ми се обясняват"

Но като цяло аз харесах работата там просто заради самите хора...това беше...

Работил си може би в един "голям" хотел. Персонала, който се търси не е за там.

 

Забравих и да напиша, при Ветко се краде на поразия. Ако не искате да крадете и вие да влизате в комбина с осталаните от персонала, ще ви направят мръсно и ще ви изгонат. Пак ако не крадете няма какво да ядете, защото заплатите при Ветко се дават с 1 месец назад, ако напуснете изгаряте с тази заплата. Аз при него изгорях с една заплата, защото като видях какъв е ад и напуснах.

 

Какво значи един месец назад? Така се плащат заплати в тая държава по КОДЕКСА НА ТРУДА. а ако напуснеш просто с молба нещо не губиш. А ако те хвана да крадеш - гореш като факла.

а преди 3 лета мой приятел,с който работехме на синеморец като спасители избяга от синеморския плаж и отиде на елените.Както каза колегата по горе заплатите се дават с 1 месец закъснение.Той остана до края на сезона-октомври мисля и прибраха целия инвентар на плажа-лодки,колела,чадъри,шезлонги,постове и накрая им казали "отивайте си ,ще ви пратим последната заплата следващия месец с пощенски запис"

обаче и до днес последната заплата нее дошла.

Така,че ако се хващате там изисквайте заплатата да ви се дава след всяка изработена седмица,ако не става поне вземайте аванс посредата.

Другото "наказание" е минус 10лв от заплатата ако те видят в дискотека,понеже комплекса е затворен и в дискотеката има само посетители на комплекса-без селски бекове и свалячи.А персонала явно се третира като такъв.

Не го казвам просто така да си правя вятър.Знам как са отношенията за сезонната работа по морето защото съм работил такава.Навсякъде гледат да те изработят с последната заплата,защото знаят че следващото лято ще има отново новодошли младежи,които ще иската да прекарат лятото на море и да изкарат некой лев.

Искренно се надявам работодателите да са се сменили и да няма такива измами.

И все пак успех на кандидатите.

 

Изказа се неподготвен - само единствено спасителите си вземат заплатите месец за месец. А колкото до 10-те лева в дискотеката - първо явно не знаеш какви заведения има там и второ - комплекса е на системата all inclusive, така че намяш място там по простата причина, че не си платил нищо за това.

Аз цяло лято бачках сервитьор в съседния хотел ,който е на Мултигруп - "Прадайз Бийч" и мога да ви кажа ,че от "Елените" дойдоха към 5-6 човека да бачкат при нас,които изкарали по 2 месеца на Елените , съответно без да им се плати и напуснали ... Все пак вие си решавате , но аз за там нищо хубаво не съм чул. Ветко Арабаджиев ...

 

Кой е тоя, дето не си е вземал заплатата два месеца на Елените? Ако ми се предсави лично ще му дам още две заплати.

Сори на автора на темата ,че му прецакваме работите , но все пак хората трябва да знаят къде отиват и няма как да им кажа. Всичко е така направено ,че да те задържат цялото лято (до тук добре) Плащат ти с 1 месец закъснение (горе-долу ок) после като свърши сезона и гориш с тая заплата ,която са ти удържали с обещанието да ти я платят после и после има да обикаляте 100 пати да им се молите на тия да ви дадат мизерните пари. За моя радост аз изгорях само с 10 дена ,но съм много доволен като цяло от парите и готиното прекарване :)

Нищо не ме прецаквате. Кога си работил и си изгорял? Кажи ми обекта и периода за да проверя.

Link to comment
Share on other sites

Незнам някъде хората по света да получават заплатите с един месец назад. В България навсякъде се заплаща това, което сте изработили в края на месеца. Даже получавате аванс също така. Така е и по трудов кодекс. А може би Вълчо има собствен трудов кодекс. Не може да работиш два месеца без пари и като изтече вторият месец да си получаваш заплата за първият. Незнам и как ще си намерите персонал, защото всички знаят, че Виктория Груп не плаща нито на персонал, нито на доставчици.

Link to comment
Share on other sites

Хотела в който работих...беше голям...Роял Парк.Не е като Виктория Палас...ама...чух от колеги че във Виктория Палас положението е дори по-плачевно...съжалявам.

Дано сте се договорили правилно тази година с Европейски Колеж,защото когато се върнахме от стажа много колеги се оплакаха и от колежа казаха че ще се погрижат.До колко са се погрижили..мога да си представя..колкото се бяха погрижили и миналата година.Просто тази година от колежа стажантите ще са на половината на половината от миналата година..

Link to comment
Share on other sites

NaskoBG,не се изказвам неподготвен.Не съм работил там наистина,но информацията ми е достоверна,не си я измислям.

знам че всичко е ол инклузив,но това не пречи персонала да посещава дискотеката и да се весели.Все пак нищо няма да се изгуби защото клиентите не грабят питиетата от хладилника безразборно,нали.Има си бармани и сервитьори ,които им ги поднасят и отчитат.Това нее основание персонала да не се допуска до дискотеките.

Работил съм доста време по морето и навсякъде клиентите с ол инклузив пакет носят отличителни знаци-гривни на ръцете най често,на които навсякъде из комплекса им се дава каквото пожелаят безплатно,всички останали си плащат по определените цени,но не се дискриминират и недопускат в никакъв случай.Говоря за дискотеките,ресторантите и кафетата само.

 

Виждаш ми се свестен с обещанията си за 2 заплати компенсация и т.н,но в началото на сезона всички работодатели са усмихнати и обещаващи(като политиците преди избори) и като мине сезона-"ходи си па ние ще ти пратим последната заплата"

 

Миналия сезон имал ли си персонал или ти е първи сезон този?

 

Ако търсиш спасители за плажа или басейните мога да ти намеря няколко момчета-имам твърди връзки в БЧК,а и лично познавам повечето,но изрично ще искам да им даваш половината заплата на 15 дни.Ако имаш нужда-ПМ.

 

Този сезон ще има мнооого голямо търсене на спасители по плажовете и басейните и заплатите ще се вдигнат.Очаква се да стигнат до 500лв,защото басейн без спасител не може да функционира,а в последните години желаещите да карат курсове и да работят тази работа намаля поради ниското заплащане и некоректното отношение на концесионерите на плажовете.

Link to comment
Share on other sites

Незнам някъде хората по света да получават заплатите с един месец назад. В България навсякъде се заплаща това, което сте изработили в края на месеца. Даже получавате аванс също така. Така е и по трудов кодекс. А може би Вълчо има собствен трудов кодекс. Не може да работиш два месеца без пари и като изтече вторият месец да си получаваш заплата за първият. Незнам и как ще си намерите персонал, защото всички знаят, че Виктория Груп не плаща нито на персонал, нито на доставчици.

Колкото си запознат с кодекса, толкова и с плащанията на холдинга. Приятелски съвет - изтегли си от нета кодекса и го прочети, за да не се излагаш повече така.

 

 

mrdds, имал съм персонал миналата година, разбира се. Колкото до дискотеките - разликата е, че на Елените има само няколко платени заведения, а дискотека сред тях няма. В останалите заведения не се работи с парички. А за персонала - всеки понеделник дискотека и напитките са free. Колкото до заплата на 15 дни - няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Незнам някъде хората по света да получават заплатите с един месец назад. В България навсякъде се заплаща това, което сте изработили в края на месеца. Даже получавате аванс също така. Така е и по трудов кодекс. А може би Вълчо има собствен трудов кодекс. Не може да работиш два месеца без пари и като изтече вторият месец да си получаваш заплата за първият. Незнам и как ще си намерите персонал, защото всички знаят, че Виктория Груп не плаща нито на персонал, нито на доставчици.

 

В БГ не съм работил, но в САЩ си взимах заплатата всеки месец - (т.е на 30-ти януари дават пари за периода 1-ви - 29-ти януари(примерно))

 

Въпрос към автора. След всички приказки в темата намерил ли си е персонал? Ако не е - търси ли още?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...